Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Pomżcie!!!

Anonymous - Czw 20 Mar, 2003 20:06
Temat postu: Pomżcie!!!
Mam niecałe 13 lat miesiączkuje od roku chce używać tamponów ale nie moge ich włożyć .Jakie naj lepiej stosować??
i ma jeszcze jedno pytanie moja mama kupuje mi jakięś bardzo tanie a ja chcę uzywać Alweys jak ja na to namówić???
Blanka - Czw 20 Mar, 2003 20:17
Temat postu:
od kilku doswiadczonych osob wiem ze musisz sie calkiem wyluzowac i powolutkuv wlozyc tampon

powodzenia!
Anonymous - Pią 21 Mar, 2003 19:47
Temat postu:
to ja byłam tym gościem.Dzieki za odpowiedzi.
Szalona - Pią 21 Mar, 2003 21:27
Temat postu:
Proponuje stosować tampony tylko wnkoniecznych sytuacjach np. na basen. Ja też napoczatku miałąm problemy tak prawdę mówiąc jescze nigdy nie włożyłam tak dobrze tampona bo używam ich żadko. Musisz się wyluzować, ja używam tamponów o.b comfort bo są najmniejsze z tamponów o.b. Można też kupić sobie jakiś krem który ułatwia wprowadzanie tamponów, koleżanka mi mówiła,że dobrą pozycją jest trzymanie jednej nogi na sedesie wyluzować się i włożyć tampona, ja co prawda uzywałam tampony w wakacje ostatni raz bo teraz chodze raz w tygodniu to jak mam miesiązcke to nie chodze na absen, ale w wakacje byłam na Chorwacji i ja bardzo lubię wodę i musiałam uzywać tamponów. Musisz popróbować która pozycja jest dla ciebie najwygodniejsza. Zycze powodzenia, napewno się uda po próbach. Wink
NaStKa - Sob 22 Mar, 2003 10:07
Temat postu:
Szalona a ile masz lat?

ja też chodze na basen i gdy trafia mnie miesiączka to nie pływam , boje sie uzywać tamponów i zaproponować mamie Sad
Szalona - Sob 22 Mar, 2003 12:09
Temat postu:
Mam 13lat i 5 miesięcy, teraz to raczej też nie pływam ale jak byłam na Chorwacji to nie mogłam ta woda taka ciepła... Razz
Gocha - Sob 22 Mar, 2003 14:19
Temat postu:
Dzięki za wszystkie prady !!! Chce z kims pogadać przez gg mój numer to 5208107 . Jeżeli by ktoś mógł!!!
deg - Pon 24 Mar, 2003 15:38
Temat postu:
Na początku kup sobie tampony z aplikatorem - łatwiej je włożyć. Jak już się nauczysz, wtedy możesz stosować bez aplikatora.

I pamiętaj - po włożeniu tampon nie może Cię uwierać lub wywoływać nieprzyjemnego uczucia. Jeśli tak jest, to znak, że źle włożyłaś i trzeba poprawić (czasami wystarcza zrobienie przysiadu) lub włożyć jeszcze raz.
Gocha - Pon 24 Mar, 2003 15:44
Temat postu:
Dzieki za wszystkie odpowiedzi mam pytanko wczoraj mnie okropnie bolał brzuch az zwijałam sie z bulu nie wiem co mam robic bo nieraz tek sie robi??
deg - Pon 24 Mar, 2003 19:54
Temat postu:
Nie napisałaś, czy brzuch bolał Cię podczas okresu, czy nie.
Podczas okresu zwykle występują uciążliwe dolegliwości takie jak bóle w dole brzucha. Możesz próbować ciepłych okładów lub ciepłej kąpieli (uwaga - to zwiększa krwawienie!). Jeśli nic nie pomoże - sięgnij po środki przeciwbólowe zalecane dla bólów menstruacyjnych.

Jeśli brzuch bolał niezależnie od okresu - wtedy może to być znak wielu różnych dolegliwości. Od nerwobóli (są nieprzyjemne, lecz mijają same) po poważne problemiska. W takich przypadkach zasięgnij porady mamy - napewno Ci pomoże.
Gocha - Pon 24 Mar, 2003 21:23
Temat postu:
Bolał mnie gdy niemiałam okresu nieraz mnie boli już od paru tygodni ale są przerwy między tymi bulami a mam najnepiej by poradziała zaparzając rumianek który mi nie pomaga.
deg - Pon 24 Mar, 2003 22:11
Temat postu:
Wiesz - diagnozę przez internet trudno postawić, tym bardziej, że nie jestem lekarzem. Jeśli metody mamy są nieskuteczne, powinien zobaczyć Cię Twój lekarz, aby upewnić się, czy wszystko jest ok.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group