Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - trądzik - zależy mi na Twojej odpowiedzi

sami10 - Czw 11 Lis, 2004 20:28
Temat postu: trądzik - zależy mi na Twojej odpowiedzi
hej czy są inne sposoby zwalczania trądziku oprócz tomików kremów itp.?
Anonymous - Czw 11 Lis, 2004 20:33
Temat postu:
Są sposoby mianowicie takie, że robisz maseczkę z ogórków i trzymasz ją przez dłuższy czas. Poszukaj sobie różnych stron na ten temat i zdrowe jest robienie takich 'naturalnych' maseczek.
Malvina - Czw 11 Lis, 2004 21:34
Temat postu:
Jeśli trądzik jest poważny to są robione operacje biggrin
Anonymous - Czw 11 Lis, 2004 21:37
Temat postu:
Malvina - robi się operacje, jak już jest poważna sprawa. Są osoby, które wyciskają pryszcze, jest ich bardzo dużo, a następnie robią się 'dołki', to należy wtedy iść do dermatologa, bo sprawa nie może sobie minąć ot, tak.
Anonymous - Czw 11 Lis, 2004 21:38
Temat postu:
zaparz zieloną herbatę, można ją kupić w karzdym sklepie, a potem torebką wysmaruj twarz, mi to nawet pomaga lepiej niż toniki. A herbate mozesz wypić, też zdrowa Smile
Anonymous - Czw 11 Lis, 2004 21:54
Temat postu:
A jak juz nie wiesz co robic, to idz do dermatologa Wink On cos na to poradzi biggrin
Anonymous - Czw 11 Lis, 2004 21:54
Temat postu:
Masz tu parę sposobów na maseczki:

Z AWOKADO:

Rozgnieć widelcem miąższ jednego dojrzałego owocu i grubą warstwą nanieś papkę na oczyszczoną twarz. Po 10 minutach zmyj maseczkę ciepłą wodą. Bogate w cenne witaminy i oleje awokado doskonale działa na suchą, szorstką, zmęczoną cerę. Odżywia ją, wygładza i delikatnie natłuszcza.

Z MIODU I OLIWY:

Wymieszaj 3 łyżki, działającego wzmacniająco na skórę, miodu z 1 łyżką oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego lub z kiełków pszenicy. Rozsmaruj płynny preparat pędzlem na oczyszczonej skórze twarzy i szyi. Maseczka jest też dobra na popękane i spierzchnięte wargi. Po ok. 15 minutach zmyj ją zwilżoną w letniej wodzie rękawicą kąpielową.

Z MIODU I TWAROŻKU:
2 łyżki świeżego, roztartego białego sera rozrzedzamy 1 łyżką podgrzanego miodu. Gdy cera jest bardzo sucha, można wzbogacić maseczkę kilkoma kroplami olejku ze słodkich migdałów. Po ok. 30 minutach dokładnie spłukujemy preparat.ŻÓŁTKOWO-WITAMINOWAUtrzeć żółtko, dodać kilka kropli witaminy A+B. Nałożyć na twarz i szyję na 15-20 minut. Zmyć letnią, najlepiej przegotowaną wodą. Działa odżywczo na cerę suchą i wrażliwą.

Z OGÓRKÓW:

Ogórek pokrojony w plasterki kładziemy na twarz na 20 minut. NIE ZMYWAMY! Wybiela i wydelikatnia skórę. Maseczka jest przeznaczona dla cery suchej i zaczerwienionej.

Z LNU I RUMIANKU:

Łyżkę siemienia lnianego i łyżkę rumianku zemleć, zalać przegotowaną wodą, by powstała papka. Nałożyć na twarz na 20 minut. Zmyć ciepłą wodą.

MASECZKA UJĘDRNIAJĄCA:

Maseczka ta ujędrnia i wygładza cerę, nadaje jej też różowy odcień: 1 łyżkę miodu rozpuść w 2 łyżkach ciepłej wody i zmieszaj z chudym twarożkiem (pół opakowania). Nałóż grubą
warstwę papki na twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zeskrob papkę łyżką, a zaschnięte resztki zmyj letnią wodą.

MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA PORY:

Zmiksuj marchewkę, pół brzoskwini i pół ogórka, wymieszaj z jogurtem naturalnym.
Nałóż na twarz, nie przejmuj się jeśli jest zbyt rzadka. Zmyj po 10 minutach. Taka maseczka działa przeciwzapalnie i łagodząco, świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Nadaje się do każdego rodzaju cery.

MASECZKA BANANOWA:

Owoce banana są bogatym źródłem witamin z grupy B, a także A, E, C, PP. Zawierają też wiele cukrów, skrobi oraz składników mineralnych (głównie potasu). Maseczka bananowa odświeża i nawilża cerę.Na twarz można położyć sam rozgnieciony owoc, ale można również połączyć go z innymi składnikami.Maseczka z banana (wystarczy połówka owocu)rozgniecionego i wymieszanego na gładką masę z żółtkiem i łyżeczką surowego mleka wietnie oczyszcza skórę. Nakłada się ją na twarz i szyję, a po 15-20 minutach spłukuje letnią wodą.Właściwości odżywcze ma maseczka z połowy banana roztartego z łyżeczkąoliwy z oliwek. Nanosi się ją na twarz i szyję na 15-20 minut, po czym zmywaletnią wodą lub surowym mlekiem.

MASECZKA CYTRYNOWA:

Cytryna jest cennym składnikiem maseczek, ponieważ oprócz licznych witamin (zwłaszcza
C) zawiera również wiele soli mineralnych, olejki eteryczne, a przede wszystkim kwasy
owocowe (cytrynowy i jabłkowy). Maseczki cytrynowe poleca się do skóry tłustej. Łyżeczkę soku z cytryny miesza się z pianą z jednego białka, ubitą na sztywno, nanosi grubą warstwą na twarz i spłukuje po 15-20 minutach - maseczka taka odtłuszcza skórę. Można jednak przygotować maseczkę cytrynową do cery normalnej.Sok z jednej cytryny mieszamy wówczas z odrobiną surowego mleka i dwoma łyżkami mąki pszennej. Nakładamy na twarz i szyję, a po 20 minutach zmywamy dużą ilością letniej wody.

MASECZKA GRAPEFRUTOWA:

Owoc grejpfruta oprócz licznych składników mineralnych zawiera też kwas cytrynowy, cukry i pektyny. Można z niego przygotować maseczkę do cery suchej: 2 łyżki soku z grejpfruta, łyżeczka płynnego miodu, surowe żółtko i 2 łyżki mąki wymieszać na gładką masę, nanieść na twarz i szyję, a po 20-25 minutach spłukać dużą ilością wody. Przy cerze tłustej można położyć na twarzy cienkie plastry obranego ze skóry grejpfruta i przykryć gazą, by się trzymały. Po 20 minutach plastry należy zdjąć a twarz spłukać dokładnie wodą.

MASECZKA KIWI:

Owoc kiwi, zwany owocem zdrowia, zawiera wiele witamin (w tym sporo witaminy C) oraz kwasów owocowych. Dzięki temu maseczka z kiwi działa silnie nawilżająco, lekko ściągająco i odżywczo. Jest odpowiednia do cery normalnej i suchej. Przygotowuje się ją z łyżki stołowej soku z kiwi i łyżki świeżego twarogu. Składniki należy dokładne wymieszać i nałożyć na twarz, a po 20 minutach zmyć letnią wodą.

MASECZKA MANDARYNKOWA:

Mandarynka jak każdy owoc cytrusowy, zawiera kwas cytrynowy, wiele witamin, a dodatkowo znaczne ilości węglowodanów. Można z niej przygotować maseczkę do cery suchej: sok z jednej mandarynki mieszamy dokładnie z surowym żółtkiem, nakładamy na twarz, a po 20 minutach spłukujemy letnią wodą. Inaczej przygotowana maseczka mandarynkowa nadaje się również do cery tłustej.By ją sporządzić, należy do ubitej na sztywno piany z jednego białka dodać 2 łyżki stołowe soku z mandarynki i dokładniewymieszać. Następnie nanieść na twarz i szyję, a po 20 minutach spłukać dużą ilością letniej wody.
sami10 - Pią 12 Lis, 2004 10:29
Temat postu:
KLEO- przed chwilą zdjęłam maseczkę z ogórków , mama powiedziała że to rzyma się 30 min i dzięki za rady na maseczki
Anonymous - Pią 12 Lis, 2004 13:31
Temat postu:
sami10 - nie ma za co i cieszę się, że Ci pomogłam i wypróbuj inne sposoby maseczek, które wypisałam wcześniej Smile
Na prawdę pomagają Wink
sami10 - Pią 12 Lis, 2004 13:54
Temat postu:
po zdjęciu maseczki mama kazała mi umyć twarz mydłem i teraz mnię pieczo swędzio - drapie na skórze jest taka sucha jak by
mroweczka - Pią 12 Lis, 2004 14:07
Temat postu:
No i właśnie o to chodzi Sami...Mydło tylko wysusza skórę...Nie sądzę,by ta maseczka teraz cokolwiek dąła:/
sami10 - Pią 12 Lis, 2004 14:26
Temat postu:
mróweczko ja Wam wszystkim wierzę ale moja mama jest strasznie uparta i karze mi myć twarz mydłem i nie morze zrozumieć że to wysusza skórę
Anonymous - Pią 12 Lis, 2004 14:32
Temat postu:
sami10, ja już do Ciebie pisałam w innym temacie, że mydło wysusza skórę, a jak co, to okłam troszkę mamę, że umyłaś mydłem, albo nic nie mów. Spytaj się mamy, kto jej powiedział takie rzczy. Skąd o tym wie? Hmm...? A może po prostu myśli, że mydło nawilża skórę? Spytaj się mamy, a jak co, to poszukaj na internecie coś na ten temat i daj mamie do przeczytania i może zmieni zdanie co do tego (możliwe...) Smile

sami10, w Twoim opisie widzę tekst piosenki z Sistars - 'Sutra'. Znam ten tekst na pamięć, a napisane masz tak:

Jeżeli jutra nie ma,
Ja nie przestanę pisać,
To moja sutra serca
Wyciszam się
W wodzie umarłam dawno
Teraz opadam na dno
Pozwalam sobie zniknąć
Po prostu brzmię.

A ma być:

Jeżeli jutra nie ma,
Ja nie przestaję śmiewać (a nie: 'przestanę śpiewać) Wink
To moja sutra serca
Wyciszam się
W wodzie umarłam dawno
Teraz opadam na dno
Pozwalam sobie zniknąć
Po prostu brzmię.

Popraw sobie! Smile

sami10 - Pią 12 Lis, 2004 14:41
Temat postu:
ok a co do tego na dole to ja specjalnie napisałam "pisać" ale przestałam pisać Smile
Anonymous - Pią 12 Lis, 2004 14:43
Temat postu:
Hmm... wiesz, sami10... Każdy inaczej może to odebrać, np. tak jak ja Smile
Więc lepiej zmień, bo inni mogą mieć wątpliwości, ale jak tak chcesz mieć, to nie przeszkadzam Smile

Kinga - Pią 12 Lis, 2004 14:46
Temat postu:
Cze
Ja odebrałam to jako że nie przestanie pisac na forum ... i chyba nie ma żadnego problemu
Anonymous - Pią 12 Lis, 2004 14:46
Temat postu:
Wiele osób może to inaczej odebrać Wink
sami10 - Pią 12 Lis, 2004 14:49
Temat postu:
co do tematu to mama najpierw mnię myśmiała jak powiedziałam że mydło wysusza skórę a potem kazała posmarować kremem nawilżającem ale to PIECZE!
Anonymous - Pią 12 Lis, 2004 14:53
Temat postu:
O rany... to teraz musisz sobie troszkę odczekać od tych maseczek, aby skóra Ci się zregenerowała, a potem spróbuj sobie robić delikatne maseczki, nie z owoców cytrusowych, ani żadnych maseczek z kwaśnych warzyw, takich jak ogórki, bo dopiero wtedy szczypie, tylko dopiero po jakimś czasie. Spróbuj na razie z twarożku i innych takich delikatnych maseczek, które podałam wcześniej. A żeby pieczenie Ci minęło, spróbuj przemyć pare razy twarz wodą, raz ciepłą, raz chłodnijeszą, ale w żadnym wypadku gorącą! Ogórki troszkę szczypią, ale mydło je dobiło. Gdy mydło czy też szampon i takie tam dostaną się do oka lub do rany, to nie szczypie? Szczypie! I to strasznie...
Wiem coś o tym ''-

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group