Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Czy to trądzik?

mycha92 - Pon 22 Lis, 2004 19:58
Temat postu: Czy to trądzik?
W ostatni weekend wyskoczyło mi kilka pryszczy na czole i w okolicach. Są malutkie, ale mnie denerwują, jak sięgnę tam ręką. Wczoraj smarowałam tonikiem, i nic. Zaraz zrobię to powtórnie. Odkąd dorastam miałam 5 takich pryszczy. Były takie same. Ale przeszły. Teraz mam ich również 5, ale na raz. A wtedy były raczej oddzielnie. Ale zasadnicze pytanie: Czy to jest trądzik? Mam ponad 12 lat, jak już z resztą większość z Was wie. I czy tonik wystarczy na kurację? Wypowiedzcie się. Aha, higienistka tydzień temu czy dwa, mówiła, że już chyba nie będę mieć pryszczy, jeżeli moi rodzice nie mieli w ogóle trądziku. A jednak. Heh, tylko życie mówi prawdę Wink
Anonymous - Pon 22 Lis, 2004 20:06
Temat postu:
To są pryszcze, czy zaskórniki? Czy zwykłe krosteczki? Co do higienistki - napewno jeszcze nie raz będziesz miała trądzik. Nie podważam jej zdania, no ale... Wink Może kup sobie jakiś krem przeciw wypryskom, albo żel do mycia twarzy. Zapytaj mamy, ona powinna się na tym znać. Jeśli chcesz prefesjonalnego zdania - idź do dermatologa, choć ja nie widzę takiej potrzeby. Wink Dobry peeling i wio! Wink
mycha92 - Pon 22 Lis, 2004 20:14
Temat postu:
Wiesz co Femme, że ja nawet nie wiem co to te zaskórniki Confused No ale to takie malutkie pryszcze. Właściwie to powiem mamie, niech mi coś z AVONU zamówi. Albo porzyczę od brata żel punktowy. Jeszcze zobaczę, ale za razie wysmaruje się tonikiem na noc biggrin Ale dzięki za odpowiedź. Czekam na dalesze wypowiedzi biggrin
Anonymous - Pon 22 Lis, 2004 20:19
Temat postu:
Zaskórniki to są te malutkie, czarne plamki, pojawiające się najczęściej na nosie. I dobrze robisz - mama Ci dobierze odpowiedni kosmetyk. Smile
mycha92 - Pon 22 Lis, 2004 20:24
Temat postu:
No to zaskórników nie mam, ani żadnych wągrów nie wągrów Razz To są normalne małe pryszcze. Tylko że coś mnie jeden piecze. Idę się temu przyjrzeć w lustrze Confused
Agentka - Pon 22 Lis, 2004 21:39
Temat postu:
żel Benzacne jest bardzo dobry - polecam Cool
Idda - Pon 22 Lis, 2004 22:50
Temat postu:
Agentka napisał/a:
żel Benzacne jest bardzo dobry - polecam Cool


O TAAAK!!!!!Bez Benzacne bym nie wytrzymała!!!To jest moje coś z bajki,które przyjeżdża na białym koniu,aby wysuszyć i zlikwidować kolejnego złego złoczyńcę,zaśmiecającego moja twarz....hehehe biggrin mam szajbę biggrin Mycha-pryszcze są oznaką dojrzewania biggrin Bo hormony sprawiają,ze Ci te małe potworki wyskakują biggrin(naprawdę !Mam coraz większą szajbę!Ratuuunku! biggrin)I jeszcze bardzo dobry jest krem firmy Kolastyna "Nastolatki" biggrin
Chesterka - Pon 22 Lis, 2004 22:54
Temat postu:
Tak tak Benezacne jest suuper biggrin

Ja używam z niego tonika Mr. Green

Jest cool Cool
mycha92 - Wto 23 Lis, 2004 13:43
Temat postu:
Dzięki. Ale powiedzcie mi jeszcze w jakich sklepach (takich co są w całej Polsce) są te kosmetyki i czy są tanie czy drogie.
Chesterka - Wto 23 Lis, 2004 13:47
Temat postu:
Benezacne dostaniesz w aptece za jakieś 15zł...
mycha92 - Wto 23 Lis, 2004 13:52
Temat postu:
Aha. Ale to są różne rodzaje, np. krem, tonik, żel? Jeśli tak to który jest najskuteczniejszy według was?
Chesterka - Wto 23 Lis, 2004 14:00
Temat postu:
Ja używałam żelu i tonika (toniku... Rolling Eyes ) ale na mnie tonik lepiej działa Razz
mycha92 - Wto 23 Lis, 2004 14:53
Temat postu:
Ja używam już tonik. Mama mi zamowiła w AVONie. Nie jest za dobry... Przynajmniej na te pryszcze, co mam teraz. Wcześniejsze jakoś usunął. Ale chyba przez to, że użyłam razem z nim punktowy żel, który pożyczyłam od brata. A więc pożyczę jeszcze raz biggrin
mroweczka - Wto 23 Lis, 2004 15:06
Temat postu:
Zdaje mi się Mycha,że to nie są pryszcze...Piecze...? Mnie pryszcze nie pieką no ale nie wiem...Moze od tego,ze ciągle drapiesz? Pryszcze zazwyczaj są większe....Ja kiedyś miałam takie "mniejsze" i myślałam,że mam pryszcze,ale potem dopiero zobaczyłam,co to naprawdę znaczy PRYSZCZE. Przyjrzyj się im uważnie-pryszcze są czerwone,z białymi "czubkami". Acha, być może tonik nie działa, bo to nie są pryszcze jak już mówiłam. Ja jak stosowałam na te moje "pryszczyki" tonik to nic nie pomagało. Pamiętaj też,że to nie jest tak-użyjesz toniku i na następny dzień nie masz pryszczy,to tzreba troche poczekać Wink
Mróweczka Kwiat
mycha92 - Wto 23 Lis, 2004 15:16
Temat postu:
E no wiesz mroweczka, tylko jeden jest taki większy i czerwony ale tak jakby pęknięty. I on piecze, a reszta nie. Jeden mam jeszcze taki większy, ale nie boli. A, i dzisiaj zauważyłam, że jak są nozdrza, i jest połączenie nosa z twarzą (ja tak to nazywam Razz) i tam mam całe czerwone i okropnie boli. W tych okolicach też zawsze mi się okropnie skóra przetłuszcza, to smaruję tonikiem. A te pryszcze dwa razy na noc smarowałam. Kiedyś mi taki pryszcz zniknął po trzech smarowaniach i jednej kropce żelu punktowego Razz Ale będe próbować... Może kupię sobie ten krem co mi dziewczyny mówiły, jeżeli jest taki dobry.
Ona89 - Wto 23 Lis, 2004 15:22
Temat postu:
Moje pryszcze zawsze bolą i pieką jak do nich dotykam. Zawsze jak jakiś mi sie zrobi to go wyciskam bo nie mogę wytrzymać. Później już tylko smaruję go tonikiem i po paru dniach znika.
mroweczka - Wto 23 Lis, 2004 15:42
Temat postu:
Wiesz, własnie moze dlatego pękł bo drapałaś Wink Ale nie przejmuj się, po prostu nie wydrapuj dalej, to będzie OK Wink ja kiedys wyrwałam sobie pryszcza "z korzeniami"...Brr...Straszne uczucie! Co do tych nozdrzy to też tak mam. Skórę mam tam po prostu bardziej podatną na pryszczyki(bo zazwyczja wyskakują mi tam małe). Co do zelu punktowego-miałam sobie kupić,podobno jest świetny.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group