Dzieci OnLine

Gry i programy komputerowe - krytyczny blad w XP

Kamix - Sro 01 Gru, 2004 13:45
Temat postu: krytyczny blad w XP
Witam wszystkich !!!

Jak juz wiecie to windows XP oraz 2000 najbardziej jest narazony na infekcje wirusami. Czesto w xp wyskakuje robak Sasser tutaj macie cos o nim blizej:


Cytat:
Sasser to robak/wirus internetowy który wykorzystuje do rozpowszechniania się błąd opisany w Microsoft Security Bulletin MS04-011. Po zainfekowaniu systemu robak tworzy kopię samego siebie w pliku [avserve.exe] a następnie modyfikuje rejestr, obszar autostartu, tak by jego kopia była uruchamiana przy każdym starcie systemu Windows. Wirus na zainfekowanej maszynie uruchamia serwer FTP który pracuje na porcie 5554. Następnie robak generuje losowe adresy, IP komputerów i próbuje nawiązać z nim łączność. Gdy dojdzie do połączenia i okaże się, że atakowany komputer pracuje pod kontrolą Windows NT/2000/XP/2003 Server oraz systemy owe nie są zabezpieczone odpowiednią łatą wirus, przez port 445 uruchamia na zdalnym komputerze odpowiedni kod który wymusza pobranie z uruchomionego serwera kopii robaka. Swoją kopie zapisuje na dysku w postaci 4-5 cyfrowych nazw generowanych losowo i z rozszerzeniem [exe].


Z tego co widze wiekszosc zadaje wiele pytan co do niego przypominam ze sasser wyglada nastepujaco


Wiele osob formatuje kompa i od nowa wgrywa Xp niestety czasami bez skutku dlatego lapcie link co robic kiedy ten krytyczny robak i dosyc denerwujacy juz sie pojawi, wkurzajacy dlatego poniewaz mamy 1 minute na zapisanie wszelkich prac ktore robimy na kompie i komp ponownie sie sam uruchamia. Na stronce ktora wam podaje macie pozadny opis jak zniszczyc tego robala, aby go juz nie miec dlatego sciagamy nakladke krytyczna do Xp lub innego windowsa, jednoslownie mowiac warto uaktulanic swoj system czesto aby zapobiec temu robakowi i innym. O to link:

http://win-os.pl/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=13&page=1

Mam nadzieje ze sobie poradzicie z tym dzieki tej stronie i bedziecie cieszyc sie z korzystania kompa, w razie pytan pisac chetnie pomoge Wink ja nigdy nie robie krok po kroku tylko wykonuje nastepujace kroki:

Pobieram poprawkę - instaluje
Na zakończenie posprzątam - sciagam plik i patrze czy wirusik jeszcze jest, jesli to nie pomoze robic wszystko krok po koroku jak na stronce. Wink
EU07 - Sro 01 Gru, 2004 15:11
Temat postu:
Mnie na szczęście problem nie dotyczy Smile Ściągam sporo, więc komp pewno jest narażony na infekcję. Ale pomimo że mam Win XP (najlepszy moim zdaniem system z dotychczasowych) wirusów brak. Pewno jest to też po części zaslugą Nortona Antivirusa...
Kinga - Sro 01 Gru, 2004 15:34
Temat postu:
Ojej jej ... Saser ... miałam z nim doczynienia Smile
Musiałam sobie poradzic z nim na kompie brata i u matki w pracy i u ojca i u paru znajomych Wink HyHyHy ... ogólnie usuwałam go z około 8 komputerów ..
Akurat mi sie nie trafił <loL> Bo poprawki i aktualizacje zawsze ściągam Smile niom i antyvir tez jest Wink
EU07 - Sro 01 Gru, 2004 18:27
Temat postu:
Co najciekawsze... ja nie ściągam żadnych poprawek Smile Tak szczerze mówiąc, to nie wierzę, że wirus zaatakuje mojego kompa...Razz
Idda - Sro 01 Gru, 2004 18:39
Temat postu:
Ja też kiedyś nie wierzyłam i musiałam formatować dysk,wgrywać wszystko itp...dlatego od czasu do czasu skanuję kompa....hyhyhy ^^
Anonymous - Sro 01 Gru, 2004 19:56
Temat postu:
Ja mam Linuksa i się takimi bzdetami jak wirusy, trojany i robaki nie przejmuję Razz A co do Sasera to moja kuzynka miała i musiałem jej pomóc go usunąć Wink
Kamix - Sro 01 Gru, 2004 20:08
Temat postu:
EU07 napisał/a:
Co najciekawsze... ja nie ściągam żadnych poprawek Tak szczerze mówiąc, to nie wierzę, że wirus zaatakuje mojego kompa...


Lepiej uwiez bo mi odrazu po formacie wykskoczyl a wcale jeszcze nic nie sciagalem Confused
EU07 - Czw 02 Gru, 2004 09:19
Temat postu:
A sam Norton Antivirus nie wystarczy?
Anonymous - Czw 02 Gru, 2004 16:26
Temat postu:
ja mam pande i noda,a narzedzie do usuwania robakow mksa nie zadziałało bo mam sassera.
Kamix - Czw 02 Gru, 2004 16:50
Temat postu:
Cytat:
A sam Norton Antivirus nie wystarczy?


To zalezy czy twoj antywirus bedzie rozpoznawal sassera, bo anty-vira tez trzeba akutualizowac, co jakis czas powstaja nowe wirusy ktorych twoj progs moze nie bedzie w stanie wykryc i rozpoznac. A ja uzywam takiego antyvirusa i jak narazie na nie niego nie narzekam mozecie go sciagnac z tad: http://www.czajen.pl/blokada/avwinsfx.exe

W przypadku sassera mozesz nawet nie zdazyc antywira zainstalowac i on juz bedzie takze przeczytac ten art i zapamietac strone z rozwiazaniem tego problemu bo naprawde warto ja miec kiedy juz ten problem Nas spotka
EU07 - Czw 02 Gru, 2004 21:26
Temat postu:
Mó Antivirus aktualizuje się codziennie. Mam funkcję LiveUpdate.
Kamix - Czw 02 Gru, 2004 22:09
Temat postu:
no to wydaje mi sie ze mozesz spac spokojnie Wink ale kiedy pojawi się coś takiego u Ciebie skorzystaj z linka do strony który podałem powyżej.

Smile
Chesterka - Sob 04 Gru, 2004 14:39
Temat postu:
Też mam Nortona i funkcję Live Uptade Very Happy Uff bo już się przestraszyłam... Mr. Green
EU07 - Sob 04 Gru, 2004 17:19
Temat postu:
Norton to moim zdaniem najlepszy antywirus. Mialem kiedyś Pandę, na którą nie narzekalem, ale jak ostatnio zrobilem reinstalacje to system zaczal wariować...
nidhogg - Sob 04 Gru, 2004 20:58
Temat postu:
aham tylko nie cche Was martwic bo norton nie wykrywa sassera :>
jakbyscie nie mieli go zaktualizowanego...
sama mam symanteca (wersje nortona dla firm wduzym uproszczeniu jakby ktos nie wiedzial Wink) i ni chu chu nigdy mi go niwe wykryl a raz mialam do czynienia niestety...
jesli chodzi o inne wirusy to jak najbardziej swietny jest... ale dziur w windowsie nie lata :]
Chesterka - Sob 04 Gru, 2004 22:00
Temat postu:
Nidhogg, czytaj uważnie: my mamy go właśnie z Live Uptade czyli z aktualizacjami... Rolling Eyes
Anonymous - Sob 04 Gru, 2004 22:13
Temat postu:
Ja polecam NOD32 firmy ESET,wejdźcie na www.nod32.pl/home
nidhogg - Sob 04 Gru, 2004 22:44
Temat postu:
uau chesterka... niessamowite ale czytac umiem.... tez mam z aktulizacjami... i co z tego ?
norton tego nie wykrywa jakbys bardzi zaktualizowanego nie miala

jakbym nie wiedziala co pisze to bym nie pisala Smile
Kamix - Nie 05 Gru, 2004 08:35
Temat postu:
Ok spokoj juz nie kluccie sie Wink ja tez nortonowi zbytnio nie ufam bo ssasera mi nie wykryl, poprostu trzeba zainstalowac latke zeby mieć spokoj Razz takie jest moje zdanie Very Happy
EU07 - Nie 05 Gru, 2004 09:51
Temat postu:
E tam...Smile I tak nie będę go mial Razz
Elly - Nie 05 Gru, 2004 20:08
Temat postu:
Ja mam bardzo dobry antywirus i mam nadzieje ze ten wirus mojego komputera nie zaatakuje ... a sasera miałam już 2 razy okrutny wirus ...najgorszy z najgorszych ...
Amy - Pon 17 Sty, 2005 12:44
Temat postu:
Ja tez mam dobry antywirus, ale sasser'a mi nie wykrył jak go miałam. Dopiero jak go zaktualizowałam. A wcześniej go zaktualizowac nie mogłam, bo mi sasser nie pozwalał :/ No ale przyszłam do mamy do pracy (ma tam net) i ściągnęłam sobie na dyskietki różne łatki. Przyszłam do domu i poinstalowałam. No i teraz jest już wszysko ok Wink
Dandżer - Pon 04 Wrz, 2006 13:01
Temat postu:
EU07 napisał/a:
Norton to moim zdaniem najlepszy antywirus.

Tragiczny żadego wirusa mi nie usunął najlepszy jest avast! wypróbujcie darmowy Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
piotr123 - Nie 01 Kwi, 2007 16:16
Temat postu:
słyszałem o nim ale moim zdaniem najlepszy jest ad-aware se personal Very Happy a nortona też mam
Ikej - Sro 02 Maj, 2007 15:33
Temat postu:
piotr123 napisał/a:
słyszałem o nim ale moim zdaniem najlepszy jest ad-aware se personal Very Happy a nortona też mam

Ad-adware to antyspyware
A norton to antywirus
Maiłem go po prostu trzeba łatkę ściągnąc bo nawet teraz może zarazić .
Luke_Skywalker - Sro 08 Lip, 2009 09:43
Temat postu:
Polecę zrobić tak Start>Uruchom>shutdown -a i potem ściągamy łatkę bardzo prosty wirus

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group