Dzieci OnLine

RPG Fantasy SF Horror - Duchy

Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 17:55
Temat postu: Duchy
Po przeczytaniu księgi 'Duchy trzeciego tysiąclecia' (polecam wszystkim zainteresowanym okultyzmem), postanowiłam objaśnić wam rodzaje duchów, zwyczaje co niektórych i najczęśćiej spotykane duchy. Mam nadzieję, że ta wiedza się wam przyda Pale Wink
(Wszystko opisuję swoimi słowami) Miłej lekturki, śmiertelnicy Twisted Evil...

Klasyfikacja duchów:

1. Duchy tymczasowe, przelotne - duchy ludzi (żywych!), bądź innych istot astralnych czy materialnych. Często nazywane 'teleportacją wizażu', albo 'dematerializacją duszy'. Śpiący człowiek też może przeistoczyć się w ducha tymczasowego.
2. Duchy doświadczalne - duchy ludzi na łożu śmierci, konających, albo doszczęstnie złych, którzy dopuścili się czynów okropnych. Najczęściej, osoby znajomej. Jeżeli zobaczymy takiego ducha, najprawdopodbniej, ma stać się jakaś tragedia.
3. Duchy pośmiertne - duchy osób zmarłych, tak bardzo przypominające osobę za życia, że osoba która widzi ducha, najczęściej doznaje urazu psychicznego, ma lęki.
4. Duchy właściwe - czarne damy, białe damy, 'duszki miejscówki', 'duszki kacperki'. Duchy nieobecne wśród świata żywych, nie są w stanie usłyszeć głosy, ani widzieć żywych istot. Pokazują się w danym miejscu i w danym czasie. Najprawdopodobniej, za życia bardzo przywiązane do danego miejsca.

Rodzaje duchów:

1. Afryty - złe duchy (ifryty, eufryty, efryty) - to duchy ofiar morderstwa, zabójstwa, które wracają na ziemię w poszukiwaniu zemsty. Tajemnicze śmierci, zniknięcia i samospalenia, to często sprawka Afrytów.

2. Ankou - neutralne - cmentarni strażnicy, do złudzenia przypominające zwykłych ludzi. Odstraszają wszystkich ludzi, próbujących zniszczyć grób, albo innych, którzy zachowują się bardzo głośno. Zwykle maskują się jako odwiedzający cmentarze.
Bardzo łatwo go spotkać. Warty Ankou zaczynają się od pory zmierzchu. Jeżeli zauważyliście jakąś osobę, a gdy po chwili ona po prostu gdzieś zniknęła, to najcześciej są to Ankou.

3. Autostopowicze - neutralne - duchy zmarłych w wypadku samochodowych osób, zwykle proszących o podwożenie. Gdy dojeżdżamy na miejsce, one po prostu znikają. Bardzo często spotykane.

4. Efemerydy - dobre (emeryfy, emefrydy) - to duchy zmarłych, którzy chcą przekazać nam jakąś wiadomość, której za życia nie zdążyli. Najczęściej rodzina. Częste przesuwania przedmiotów, jakieś stuki to właśnie ich sprawka. Mylone z Poltergeistami.

5. Błędne ogniki - bardzo złe (duszki piczki, płomyczki, cshaka picaa) - duchy które jako cel obrały sobie zgubę wszystkich żyjących wkoło nich ludzi. Istnieje teoria, że dochodzi do samozapłonu wodoru ulatniającego się z gnijących ciał. Ale czy wodór myśli? :>

6. Poltergeisty - neutralne - Poltergeisty nie są złe - są po prostu przebiegłe i inteligentne. Krążą po świecie tak długo, aż upatrzą sobie idealny dom. W końcu, zamieszkują w nim i starają się wypędzić nieproszonych lokatorów (ludzi Wink). Potrafią przenosić obiekty, bardzo duże i bardzo ciężkie. Nie posuwają się do morderstw. Nie boją się światła. Poltergeist może wprowadzić się do każdego domu.

7. Sobowtóry - charakter zależny od człowieka - duchy (a raczej ludzie hologeny Wink) ludzi, którzy mają zaraz umrzeć. Jeżeli drugi człowiek, szybko zawiadomi przyszłą ofiarę o tym co widział, może uniknąć śmierci.

8. Banshee - neutralne - duchy kobiet, które jęczą zwiastując śmierć jakiejś osoby. Znane głównie z podać irlandzkich. Banshee to najczęściej duchy młodych kobiet, ubrane na czarno, lub na biało, w zależności od wydarzenia. Fiarlejn, to odmiana Banshee, która przez swój piękny śpiew, ściąga na ludzi szczęście, albo zwiastuje jakieś przyjemne wydarzenie.

9. Barguest - pies-widmo, strażnik dusz nieczystych. (Pies Baskervillów miał być Barguestem) Pies ten przypomina rottweilera, ale jest strasznie kudłaty, ma wręcz gigantyczne, kuliste oczy i ogon szczura.

10. Serafin - duch-anioł, którego widzi umierający. Również, podczas śmierci klinicznej.

11. Borowy - neutralny - (dziad leśny, starzec, ent) - duch przedsawiająćy starego dziadka, opiekuna lasu, boru. Każe wszystkich tych, którzy niszczą przyrodę, nie szanują lasów.
Pomaga on dobrym ludziom, zagubionym w dziczy, pod postacią zwykłego staruszka.

12. Mamuny - złe - duchy, zjawy, które wylęgły się z ciała martwego płodu, porzuconego dziecka, które zmarło z wycięczenia. Mamuny to wielkie, obślizgłe kobiety, które szczęśliwie urodzone dzieci, zamieniają w paczwary, często specą ich twarze, albo zabijają.

13. Sieprnicy - neutralni - wiejskie duchy. Duchy zmarłych wieśniaczek, wieśniaków, którzy przez większość życia kosili zboże. Pojawiają się najczęściej w sierpniu, pod postacią pięknej dziewczyny, albo przystojnego chłopaka. Bywają złośliwi - leniwym wrzucają kłos za koszulę, a śpiących pod gołym niebem, przez całą noc potrafią łaskotać źdźbłem trawy.

14. Topielce - duchy ludzi, którzy utopili się, albo zostali zabici nad wodą, a ich ciało na zawsze pozostało w głębinach. Duchy biegają nocami przy brzegu, wydając z siebie dramatyczne krzyki, wręcz przeraźliwe. Topielce wciągają ludzi w głębiny jeziora, przywiązują do wodorostów i topią. Lubią też (w ośrodkach z domkami przy jeziorze) stukać i zaglądać w okna, strasząc ludzi. Topielce są i dobre i złe. Te dobre nazywane są też wodnikami ...

15. Wodniki - dobre - duchy ludzi którzy za życia byli marynarzami, ale zginęli na pełnym morzu. Każdy wodnik strzeże jakiejś wysepki, jeziorka, bajorka. Wyglądają jak zwykli ludzie, często bardziej przezroczyści. Oplątani liliami wodnymi, sprawiają wrażenie syren.
Pomagają zagubionym i statkom, topiącym się i dzieciom.

16. Zmory - złe -
a.) Sukuby - duchy kobiet-samobójców. Piękne kobiety, które nocą przychodzą do mężczyzn i duszą ich. Często piją niewielkie ilośc krwi. Odgonić je można budząc się, wtedy sukub ucieka. Potrafią przenikać przez obiekty materialne, potrafią latać. Sukub zjawia się tylko raz, losowo wybierając ofiarę.
b.) Mary nocne - obrzydliwe kobiety, które za życia były złe i zgorzkniałe. Również duszą ofiarę, pijąc jej krew. Mara powraca bardzo często. Zniszczyć ją można tylko światłem słonecznym. Mary nocne mogą materializować się.

17. Awarie - duchy dziewcząt, które wykorzystywały swoją urodę do niecnych celów. Do awarii zaliczane są złe zmarłe prostytutki, hrabina Elżbieta Bathory (tak, tak, ta Elizabeth Wink), Penelopa Kalipedes, Baba Jaga z Kijowa (mało kto wie, ale ona była piękna i młoda). Duchy te wracają na ziemię, żeby kusić mężczyzn. Najczęściej zabijają ich.


No to na tyle. Rozpisałam się trochę Wink Wszystko napisałam ja, w oparciu o książkę 'Duchy trzeciego tysiąclecia'.

Pozdrawiam!
Elun - Sro 15 Gru, 2004 18:11
Temat postu:
fajne tavion, zawsze sie interesowalam duchami. A pozniej jak sie o nich naczytam, to zawsze boje sie spac sama w pokoju Smile
A tak mi przyszlo na mysl, moze by utworzyc dzial na forum pt 'zjawiska paranormalne' ? Wink
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 18:19
Temat postu:
Przeraziłam się z deka. ;/ Wiecie, moja mama ma coś takiego, że jej się śni moja babcia [czyli jej mama], kiedy coś złego będzie się dziać. I faktycznie potem jakieś problemy wychodzą. To też duchy? Wchodzą w sny?
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 18:27
Temat postu:
AmazonkAA napisał/a:
A tak mi przyszlo na mysl, moze by utworzyc dzial na forum pt 'zjawiska paranormalne' ? Wink


Dziewczynko, z choinki się urwałaś? To jest właśnie taki dział - SF - Horror.

Femme...
Duchy wchodzą w sny. To tak jak już pisałam, efemerydy. One po prostu chcą coś przekazać, przed czymś ostrzec. Wink
Elun - Sro 15 Gru, 2004 18:48
Temat postu:
no tak, jakos nie pomyslalam Embarassed Laughing
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 19:48
Temat postu:
Tavion a jaki jest autor tej książki, bo chętnie poszukam po księgarniach Smile
Elly - Sro 15 Gru, 2004 21:50
Temat postu:
Bardzo fajne ... Fajnie sobie poczytac o duchach ... Podpisuję się pod proźba Nenar , mogła byś podac autora tej książki ?
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 21:59
Temat postu:
Krzysztof Strumiłł-Pietraszkiewicz - Duchy Trzeciego Tysiącelecia Wink
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 23:08
Temat postu:
Dobry wieczór.
No fajne, fajne Smile To ja poproszę jeszcze upiory :> No i wampiry, wilołaki, a także magów.
Pozdrawiam Kwiat

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group