Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - stres a dojrzewanie

Anonymous - Wto 18 Sty, 2005 00:12
Temat postu: stres a dojrzewanie
Tak sie składa, ze dzisiaj miałam egzmin w szkole muzycznej na ktorym trzeba bylo grac przed komisja.. strasznie sie denerwowałam i nie poszlo mi najlepiej, a przynajmniej tak jakbym chciala i tak jak gralam poprzednio. Moja mama mowi ze w tym wieku dzialaja hormony i czlowiek bardziej sie denerwuje... czy to prawda? Rolling Eyes
Anonymous - Wto 18 Sty, 2005 09:24
Temat postu:
Wydaje mi się, że Twoja mama ma rację, skoro hormony odpowiadają za humory w okresie dojrzewania, to za stres raczej też... Wink
miŚka - Wto 18 Sty, 2005 10:06
Temat postu:
ja też zawsze się denerwuję jak zdaję egzaminy w muzycznej... gram sobie na fortepianie... a oni się patzrą na moje palce:/ i mi się myli wtedy :D no cóż.. a na lekcjach mi idzie dobrze :/

a co do hormonów... nie wiem ;P ja się zawsze denerwowałam...
Akacja12 - Wto 18 Sty, 2005 13:21
Temat postu:
a ja też się dednerwuje na egzaminie bardziej niż na koncercie ;P. To po prostu trema co jest normalne nawet w starszym wieku. Nie musi mieć związku z dojrzewaniem. Przecież jak miałam 7 lat też miałam treme a nie sądze żebym wtedy dojrzewała Wink
mroweczka - Wto 18 Sty, 2005 19:02
Temat postu:
Ale moim zdaniem dojrzewanie aż takiego wielkiego wpływu na to nie ma...I tak bardzo czesto sie dernerwujemy przed jakimś występem czy egzaminem...Wiec moim zdaniem to za bardzo wpływu nie ma Smile
Anonymous - Wto 18 Sty, 2005 19:28
Temat postu:
Aha... no jaki sposob na stres? przeciez tak nie moge... ja sie cała trzeslam myslslam ze zemdleje juz nawet na koncercie tak nie jest... w sobote mam eliminacje do konkursu zobaczymy co mi wtedy odbije Rolling Eyes
Anonymous - Wto 18 Sty, 2005 19:42
Temat postu:
poprostu sie starasz żeby wypaść jak najlepiej więc ci nieidzie / mylisz sie / denerwujesz
a jak nikt nie patrzy na treningu to tego niema
to normalne, nawet dorośli tak mają więc może niedokońca hormony

z resztąSmile moja znajoma oblała niedawno egzamin w muzyku przez stres
Anonymous - Wto 18 Sty, 2005 22:00
Temat postu:
Może i dojrzewanie macza w tym palce, ale niewiele.
Jeśli za każdym razem jest krytycznie, to możesz pić zioła uspokajające (melisa itd.), albo jakieś tabletki. Tylko uważaj, żeby się nie uzależnić.
Jednak najlepiej gdy ten stres jest (może nie za dużo), tzn. tak mi mówiła mama. Wtedy motywuje nas to do pracy, gdy coś oblejemy (np. egzamin) etc. Ale jeśli jest hard-core'owo to postaraj się nad tym zapanować, bo może być źle.
Merkavoth - Wto 18 Sty, 2005 22:51
Temat postu:
Wszystko zależy od Twojego nastawienia, Aguś. Trzeba naumieć się takiej pożytecznej zdolności: to taka mantra. Już jej nie stosuję, bo już nie muszę. Ale przydaje się.

zamykasz oczy-->ci ludzie...co to za ludzie?-->oni i tak siedzą tu tylko i milczą-->tak naprawdę ich ocena się nie liczy, ważne jest to co umiem na co dzień-->to co właśnie zaraz zacznę robić to mój as w rękawie, JA tego nie spartolę-->otwierasz oczy-->no, teraz im szczęki poopadają Mr. Green

spróbuj, warto. Rolling Eyes Twój

doktor Merk
Załamana14 - Pon 24 Sty, 2005 16:45
Temat postu:
Niemart się wiem jak to jest.ja nieraz jużtak miąlam .uwielbiamspiewać a mianowicie jak mam rzedkimś spiewać to zrywa mnie okropna trema i nie potrafięwtedy zaczynam falszować i woóle okropni eisęboje.Niewiem czemu tak jest ale to co twoja mamm mówi z tymi garmonami to moz ebyć prawda....
Kicia91 - Czw 27 Sty, 2005 11:26
Temat postu:
A mi sie wydaje że to po prostu trema... Tzn może to mieć zwiazek z hormonami ale też nie musi... Kady chyba denerwowałby sie przed egzaminem... Po prostu na nastepny raz staraj sie uspokoic i wyluzowac... Wiem że to nie takie łatwe ale jak ci sie uda to bedzie wszystko o.k.
Anonymous - Pią 28 Sty, 2005 09:51
Temat postu:
w każdym wieku człowiek ma tremę. jedyny sposób żeby się z tym uporać, to często występować publicznie. ja np. jest lektorem w kościele a oprócz tego mówię do mikrofonu gdy tylko jest okazja.
Nike007 - Sro 02 Lut, 2005 19:49
Temat postu:
Mi się wydaje że nie... a sposób na stres... Moim jest męczenie psa którya tak to dzielnie znosi albo gorąca kompiel!!

TERAZ JA MAM PROŚBE JAK ZANACIE JAKIEŚ TELEDYSKI GDZIE SĄ FAJNE KROKI TO MI NAPISZCIE!! Very Happy
Anonymous - Sro 02 Lut, 2005 20:47
Temat postu:
można kupic magnefar b6 czyli magnez i ta witamina (b6 to taka witamina która ułatwia przyswajanie magnezu) wiec trzeba pic kakao albo brac ten magnefar b6.
ajeczka11 - Pon 14 Lut, 2005 15:11
Temat postu:
Twoja Mama napewno miała racjęWink Ja również się stresuję;np. kiedy nauczycielka ma oddawać testy,albo kartkówy...Więc to normalka nie przejmuj się!!!
dziewczyneczka - Pon 14 Lut, 2005 17:07
Temat postu:
No coż jeśli chodzi o koncert to mam za sobą okropne wspomnienia... Grałam wtedy na flażolecie(miałam chyba 11 lat) i był wtedy koncert. Tak strasznie się bałam i tak mi strasznie palce latały że nie mogłam traficz w dziurki. Wszyscy się ze mnie śmiali. A na koniec (o boże!) upuściłam ten flażolet i on wpadł pod nogi burmistrza... Nigdy tego nie zapomne, ryczałam chyba przez tydzień. No ale potem mi przeszło i na następny koncert wypiłam melise i było ok.
laniade - Sro 23 Lut, 2005 15:19
Temat postu:
Ja natomiast miałam przygodę ze spiewaniem hip-hopu na orkiestrze swiateczniej pomocy w szkole Sad Miałam wyspiewac jakas rymowanke .
Bylo 5 dziewczyn kazda miala jakas tam zwrotke do zaspiewania. Ja bylam ostatnia a wiecie ze jak sie tak dlugo czeka na swoja kolej to bardziej sie denerwujesz. Weszlam juz na srodek sceny i zaczelam spiewac znaczy sie nie moglam zaspiewac probowalam wymyslec jakies zwrotki ale sie nie dalo. Male dzieci sie ze mnie smialy!!
Ale na cale szczescie pani ktora pisala ten tekst podeszla i powiedziala ze nic sie nie stalo i podala mi kartke. Do konca zaspiewalam z kartki oprocz konca "za to wszystkim tu zebranym dziekujemy i spadamy' Tak sie rozbeczlam ze nie wiem:( ALe dzieki rodzicom,moim znajomym i paniom nauczycielkom lepiej sie poczulam biggrin
Tak to jest z tym dorastaniem........ Kwiat

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group