Dzieci OnLine

Motoryzacja, Kolej, Podróże - Komunikacja miejska

EU07 - Sob 29 Sty, 2005 21:41
Temat postu:
Wow, Wy macie trolejbusy... Fajnie biggrin Wiekszosc to pewno Solarisy Trollino nieprawdaz? W stolicy kiedys jezdzily do Piaseczna ale zlikwidowali. Teraz jedyna po nich pamiatka to trzony slupow sieci trakcyjnej wzdluz Pulawskiej. Ja takiej sytuacji nie mialem, ale kumpel jak kiedys jechal Solarem Urbino to klimatyzator dachowy sie zaczal palic... A dzis np. bylem swiadkiem sytuacji jak na Moscie Poniatowskiego tramwaj 12 wypadl tylna osia z szyn. Biedaka musieli odholowac. A jaki korek tramwajow sie utworzyl biggrin
Anonymous - Nie 30 Sty, 2005 13:22
Temat postu:
EU07 napisał/a:
Wow, Wy macie trolejbusy... Fajnie biggrin Wiekszosc to pewno Solarisy Trollino nieprawdaz? W stolicy kiedys jezdzily do Piaseczna ale zlikwidowali. Teraz jedyna po nich pamiatka to trzony slupow sieci trakcyjnej wzdluz Pulawskiej. Ja takiej sytuacji nie mialem, ale kumpel jak kiedys jechal Solarem Urbino to klimatyzator dachowy sie zaczal palic... A dzis np. bylem swiadkiem sytuacji jak na Moscie Poniatowskiego tramwaj 12 wypadl tylna osia z szyn. Biedaka musieli odholowac. A jaki korek tramwajow sie utworzyl biggrin


Solarisy są też, ale nie tylko :-) Oprócz tego jest Mercedes oraz dużo Jelczy, ale wszystkie wyremontowane.

DPO/SOLARIS Trollino 12AC





---

Trobus/Solaris Trollino 12T






PKT/Mercedes O405NT





---

PNTKM/Jelcz M121MT (prototyp)





---

KPNA/WNT/PNTKM/Jelcz 120 ME/MT






Fotogaleria gdyńskich trolejbusów:
http://www.nets.pl/~skwar709/trolley.htm
EU07 - Pon 31 Sty, 2005 21:50
Temat postu:
No ciekawe pojazdy, ciekawe... Ja to niewiele pamiętam z tych naszych stolecznych trolejbusów. Wycofano je w 1995 roku. Mozna wiec rzec ze bardzo niewiele... Tyle tylko co z imprez jakis. Np. to foto (ktore wykonalem na DTP):



A wiecej zdjec dawnych stolecznych znajdziesz na stronie ktora goraco polecam
KM w Warszawie

A z tych Waszych to najfajniejsze Solarisy biggrin Notabene moja ulubiona marka autobusów miejskich (ale coraz bardziej przekonuje sie tez do MANa).
nidhogg - Wto 01 Lut, 2005 12:56
Temat postu:
heh najgorsze jest to, ze ja powinnam pamietac przynajmniej jak jeszce trakcja wisziala, a za cholere nie pamietam, za to pamietam 51 jak jezdzilo, znaczy tak mi sie gdzies swita, ze jezdzily, jak gdizes sie poajwaialm w okolicach wilanowskiej.
a pomyslec, ze gdyby nie zlikwidowali, to bym sobie do domu nim jezdzila, a nie jakimis smierdzacymi wiesbusami.

edit: a tak troche z innej bajki EU Ty jestes zorientowany w te klocki, sluchaj jest gdzies moze jakas strona (znaczy napewno jest ale nie mam zcasu szukac) gdzie sa stare trasy tramwajow, autobusow jeszce za czasow literek, bo ja to lubie sobie tak powspominac, ze jezdzilam A a nie 505 Wink
EU07 - Wto 01 Lut, 2005 14:58
Temat postu:
nidhogg napisał/a:
heh najgorsze jest to, ze ja powinnam pamietac przynajmniej jak jeszce trakcja wisziala, a za cholere nie pamietam, za to pamietam 51 jak jezdzilo, znaczy tak mi sie gdzies swita, ze jezdzily, jak gdizes sie poajwaialm w okolicach wilanowskiej.
a pomyslec, ze gdyby nie zlikwidowali, to bym sobie do domu nim jezdzila, a nie jakimis smierdzacymi wiesbusami.


No tak, 51 jeździlo z Dworca Poludniowego (dzisiejszy zespol przystnkow Metro Wilanowska).

nidhogg napisał/a:
edit: a tak troche z innej bajki EU Ty jestes zorientowany w te klocki, sluchaj jest gdzies moze jakas strona (znaczy napewno jest ale nie mam zcasu szukac) gdzie sa stare trasy tramwajow, autobusow jeszce za czasow literek, bo ja to lubie sobie tak powspominac, ze jezdzilam A a nie 505 Wink


Hmmm... jako ze ja sie zbytnio nie interesuje historia komunikacji to nie wiem Wink Ale zobacz sobie na www.przegubowiec.com - być moze tam cos bedzie. Bardzo dobry serwis poswiecony komunikacji w stolicy. Hmm.. 505, 51.. czyżby jakaś mieszkanka Ursynowa? biggrin
Anonymous - Wto 01 Lut, 2005 16:23
Temat postu:
u mnie zrobili jakies nowe przystanki..a autobusy sie spozniaja na nie (jestem z miedzylesia,koło anina w wawie:))
EU07 - Wto 01 Lut, 2005 17:41
Temat postu:
Gabra napisał/a:
u mnie zrobili jakies nowe przystanki..a autobusy sie spozniaja na nie (jestem z miedzylesia,koło anina w wawie:))

Dla której linii zrobili te przystanki?
frigg - Wto 01 Lut, 2005 17:57
Temat postu:
eu tam nie ma starych linii (chcialam przezledzic linie 144 i D )....chlip..ale za to jest moj ulubiony autobus czyli ikarus 260 Smile
Anonymous - Wto 01 Lut, 2005 18:02
Temat postu:
EU07 napisał/a:
Gabra napisał/a:
u mnie zrobili jakies nowe przystanki..a autobusy sie spozniaja na nie (jestem z miedzylesia,koło anina w wawie:))

Dla której linii zrobili te przystanki?

nie znam sie na tym,ale chyba dla 525,125 i jeszcze jakies Smile
EU07 - Wto 01 Lut, 2005 18:04
Temat postu:
frigg napisał/a:
eu tam nie ma starych linii (chcialam przezledzic linie 144 i D )....chlip..ale za to jest moj ulubiony autobus czyli ikarus 260 Smile

Hmm...postaram sie cos poszukac, ale dopiero pod koniec tygodnia. Swoja droga jaka trase miala 144 i D? Bo to nie moja epoka...biggrin A co do Ikarusa... fajny jest (tzn. bardzo pojemny), ale strasznie glosny. Nie ma to jak Solar U15 czy MAN NG313 Razz A masz ulubiona linie? Moja to oczywiście 503 Natolin Pln. --> Konwiktorska Smile

Gabra napisał/a:
nie znam sie na tym,ale chyba dla 525,125 i jeszcze jakies

I tak dobrze ze te przystanki dodali na Międzylesiu. Gdyby dodali je np. na trasie Ł to schrzanili by najszybszego busa z Pragi do Centrum. A od dzis tez nie kursuje juz niestety 513 z Kabat do Dworca Wschodniego jako przyspieszony. Ponoc ludzie domagali sie wprowadzenia wiekszej ilosci przystankow no i zrobili zwykla 166...
frigg - Wto 01 Lut, 2005 20:07
Temat postu:
hmm 144 to teraz 122 - z tego co wiem kiedys byly te dwie linie a potem polaczyli w jedna - wlasnie 122, a D to teraz 192..a moja ulubiona linia to 18,33 i 122 ...a ja lubie tego ikarusa, bo wygodnie sie nim jezdzi - walsnie dlatego ze jest pakowny i siedzenia sa rozsadanie ustawione, wygodnie sie na nich siedzi nie musze nog trzymac pod jakims niewygodnym katem (nie tak jak chyba w solarisach - jedne siedzenia na przeciew sibie to chyba jakis idiota wymyslil, albo ktos kto nie ma nog).. i w lato moza sobie okna otworzyc i milo wieje a ni jak wwe wspomnianym solarisie - szparki jakies...ale te maja z koleji plus w zime bo sa cieple...ale jak by tak te ikarusy ocieplili albo nowe (szczelne) robili/kupili to bylo by mniodzio Smile
EU07 - Wto 01 Lut, 2005 22:12
Temat postu:
Zgadzam się Pani Frigg. Siedząc na poczwórnych miejscach w Solarisie (a jeszcze dobitniej czuć to w MANie - szczególnie na pierwszych fotelach za przegubem) w cztery osoby jest bardzo niewygodnie. Szczegolnie zimą, kiedy to wszyscy są grubo poubierani i jak jeszcze ktoś się przeciska spod okna do wyjścia. Ale coz - taki urok tych pojazdow. Niebawem w mieście stolecznym pojawia sie Mercedesy Citaro - zobaczymy jak stuttgarcki koncern rozwiazal problem "ciasnoty" w pojeździe.
frigg - Wto 01 Lut, 2005 22:30
Temat postu:
kurcze a czy organa odpowiedzialne za tabor nie moga kupic jednego typu autobusu? co linia to inny autobus...nie zeby to bardzo przeszkadzalo ale jakies to glupie jest...tym bardziej ze jak na razie wybory nie byly zbyt trafne....
nidhogg - Sro 02 Lut, 2005 00:08
Temat postu:
EU07 napisał/a:
A od dzis tez nie kursuje juz niestety 513 z Kabat do Dworca Wschodniego jako przyspieszony. Ponoc ludzie domagali sie wprowadzenia wiekszej ilosci przystankow no i zrobili zwykla 166...

zartujesz sobie.... dzizas, toz to jakas masakra, fakt afktem, ze jak zapomnialo sie wysiasc to jechalo sie do dolnej, ael za to na 2 miejscu wydzialu z ursynowa na grochow dojezdzalo sie w 20 min :/
heh, ale to tak jak 515 mi skasowali z pod uczelni, niedlugo to wszytsko mi wywala, a jak dokladaja nowe to mi na plaster sa... eh

ulubiona linia hmmm lubie 504 bo jak sensowny kierowca, to i w 15 min w centrum sie udaje byc. a ostatnio 179, jako ze znowu jezdzi normalna trasa w te i z powrotem, zamiast wycieczkowo dookola ursynowa.

(zgaduj dalej EU Wink - a te takie smiszne waskie, krotkie co wlasnie na trasie 504 i 505 jezdza to co to sa ?
EU07 - Sro 02 Lut, 2005 12:33
Temat postu:
frigg napisał/a:
kurcze a czy organa odpowiedzialne za tabor nie moga kupic jednego typu autobusu? co linia to inny autobus...nie zeby to bardzo przeszkadzalo ale jakies to glupie jest...tym bardziej ze jak na razie wybory nie byly zbyt trafne....

No cóż, to jest cala procedura. Wladze organizuja przeciez przetargi. I nie moga powiedziec ze pojazd to musi byc np. Solaris. Inni czuli by sie zdyskryminowani. Kto da nizsza i atrakcyjniejsza oferte ten wygrywa. Swoja droga o trafnosci wyborow moglbym dyskutowac. Nie mam nic do MANa ani Solarisa - naprawdę są to wysoko zaawansowane technicznie pojazdy o nieporównywalnie większej kulturze (nie wygodzie) jazdy niż np. Ikarusy. A to ze sa ciasne, to pewien kompromis tego, ze moga byc niskopodlogowe. Wiadomo tez, ze sa duczne latem - ale to akurat wina zleceniodawcy przetargu. Chca jak najtaniej, totez firma daje tani pojazd. Przeca Solarisy moga byc seryjnie wyposazane w klimatyzacje - przyklad: Solarisy dla Berlinskiej komunikacji. Tyle ze to podniosloby koszta, czego miasto najwyrazniej nie chce. A opisane zjawisko roznorodnosci taboru to glownie dotyczy MZA. Bo np. Mobilis czy Condonex (znaczy Connex Razz) mają tylko Solary, podobnie jak pan Michalczewski tylko MANy. Jedynie PKS Grodzisk sie wylamuje i kupuje sobie Jelcze.

nidhogg napisał/a:
(zgaduj dalej EU Wink - a te takie smiszne waskie, krotkie co wlasnie na trasie 504 i 505 jezdza to co to sa ?

Chodzi Ci o pojazdy czy o fotele w tych pojazdach? Jak o pojazdy to są to Mobilisowe Urbinetta 10 biggrin Jezdza tez na 179 i 107. Bardziej znam je z tych dwoch wspominanych przeze mnie linii.
frigg - Sro 02 Lut, 2005 18:25
Temat postu:
no ja wiem eu ze to chodzi golownie o hajs (a ceny biletow wcale nie sa takie male!! ) ale poznarzekac sobie jako pasazer chyba moge Smile i hmm przyznam sie ze nie wiedzialam (albo nie zwrcilam uwagi) ze sa inne firmy niz mza...a czy tamte firmy tez dzialaja w wawie i na jakich liniach?
EU07 - Sro 02 Lut, 2005 19:34
Temat postu:
frigg napisał/a:
no ja wiem eu ze to chodzi golownie o hajs (a ceny biletow wcale nie sa takie male!! ) ale poznarzekac sobie jako pasazer chyba moge Smile i hmm przyznam sie ze nie wiedzialam (albo nie zwrcilam uwagi) ze sa inne firmy niz mza...a czy tamte firmy tez dzialaja w wawie i na jakich liniach?

Oczywiście że w Warszawie Wink I tak: Michalczewski obsluje glownie linie na Pradze (jako ze nie znam dobrze Pragi to powiem tylko ze obslugiwal niektore 513), Connex daje kilka brygad na m.in. 111, 160, 171. Mobilis upodobal sobie glownie Ursynow Wink I tak obsluguje m.in. 107, 165, 179, 504. Zas PKS Grodzisk obsluguje (z tego co wiem na pewno 106 i 148). Pojazdy ajentow roznia sie od MZA tym, ze w numerze bocznym na pierwszej pozycji mają literkę A. Np. zamiast 3001 (co notabene oznacza 1 MANa z Ostrobramskiej:P) mają A307.
nidhogg - Sro 02 Lut, 2005 19:50
Temat postu:
hmmm.... no prosze, z tego co pamietam to 167 chyba tez bylo swego czasu (albo nadal jest) prywatne.
chcialam zakrzyknac, ze to lepiej Wink ze sie nie spozniaja, ale niestety 504 wszytsko przekresla, chociaz 107 tez potrafi jezdzic jak chce najczesciej w miedzyczasie czasu rozkladowego. ale 179 jezdzi praktycznie bez opoznien (chociaz tez niby nie ma gdzie sie opozniac Wink

a a propo's MAN'a to ja sei dzisiaj przyjzalam, jako ze jechalam nim sobie niechcacy (nie ma jak wiesbus 709) i to ten smieszny co ma taka scene z tylu z barierka i wogole. to mis ie podoba ten autobusik, szcegolnie ten tyl bokiem siedzacy.

a ogolnie to chcialam powiedziec, ze za malo miejsca jest zdecydowanie w kazdym nowym i w tyh nowych tramwajach niskopodlogowych tez.
frigg - Sro 02 Lut, 2005 20:28
Temat postu:
to jak to? jest jedna linia np 111 - i co? jedna linie obsluguje kilka firm? czyli wynika z tego ze mza i te inne firmy dziela sie budzetem?
EU07 - Sro 02 Lut, 2005 21:49
Temat postu:
frigg napisał/a:
to jak to? jest jedna linia np 111 - i co? jedna linie obsluguje kilka firm? czyli wynika z tego ze mza i te inne firmy dziela sie budzetem?

Już tlumacze. Nie jest to jednak tez tak jak napisala Nidhogg, ze te linie sa "prywatne". To sa normalne linie ustalane przez ZTM. Ale po kolei. Jak pewnie wiecie rozklady uklada ZTM. I ZTM rozpisuje przetargi na obsluge linii. Do przetargu staja rozne firmy (w tym takze MZA). I np. MZA mowi ze moze dac na ta linie autobus 15-metrowy i kaze sobie za to zaplacic 5 zl/osobokilometr, a np. Connex mowi ze za puszczenie takiego samego pojazdu na ta linie trzeba mu placic 4 zlote. No i ZTM rzecz jasna wybiera tansza oferte. Jest jednak zasada ktora daje "pierwszenstwo" MZA (dlatego na wielu liniach wspolnie z ajentami jezdzi MZA) - jesli mnie pamiec nie myli to MZA musi obslugiwac 90% wszystkich stolecznych kursow. I potem podmioty rozliczaja sie z ZTM jak slusznie zauwazylas. Mnoza przebyte osobokilometry przez stawke za km i ZTM placi ajentowi.

nidhogg napisał/a:
(...)ze sie nie spozniaja, ale niestety 504 wszytsko przekresla, chociaz 107 tez potrafi jezdzic jak chce najczesciej w miedzyczasie czasu rozkladowego. ale 179 jezdzi praktycznie bez opoznien (chociaz tez niby nie ma gdzie sie opozniac(...)
Tak, ja rowniez uwazam, ze ajenci bardzo dobrze wywiazuja sie z roli. Czyste pojazdy, eleganckie (ale i ciasne Razz). Co do szybkosci, to polecam jazde linia 525 Trasa Ł jakims kierowca MANa z Ostrobramskiej. Wrazenia gwarantowane biggrin

Jesli chodzi o nowe pojazdy to faktycznie - sa ciasne, nie ma co sie oczukiwac. Tak, siedzenia potrójne z tylu MANika są kapitalne biggrin Szczegolnie fajnie wchodzi sie tam po schodkach jak bus jedzie. Pare razy zdazylo mi sie byc swiadkiem jak starsze osoby po prostu z nich spadaja (podobnie w "przegubowym tramwaju" - jak tramwaj rusza czy hamuje to starsi ludzie tez lecą). Osobna sprawa to fajne siedzenia na 1,5 osoby w Solarisie Urbinetto. Chodzi mi o te w przedniej czesci pojazdu przy przestrzeni dla wozkow inwalidzkich. Pytajac kiedys pracownika zajezdni na ile osob jest taki fotel (dla jednej w sam raz, dwie za cholere nie wejda) odpowiedzial, ze dla jednej. Ale ten zabieg ma swoj cel - producent uznal ze zmieszcza sie tam dwie osoby, przez co do dowodu rejestracyjnego zostaje wpisana wieksza liczba miejsc siedzacych. A ze w praktyce w dwie osoby za nic sie tam nie usiadzie to juz inna sprawa...
nidhogg - Czw 03 Lut, 2005 01:33
Temat postu:
hm no prywatne bylo skrotem myslowym Smile
a to miejsce takie wlasnie na 1.5 osoby to moje ulubune -przynajmniej nikt kolomnie nie usiadzie - bo nie dosc ze sie nie ieszca to jeszce jak sie usiadzie na srodku, zrobi grozna mine, to nikt by nawet nie chcial usiasc. to akurat jest fajna sprawa, mozna sie rozsciasc i mniec wszystko w powazaniu Wink
525 niestety nijak mi nigdzie nie pasuje Smile ale kiedys jezdzilam do mamy, ale podejzewam ze kiedys to nie jest to samo co kiedys Wink
itak nie zapomne jedej jazdy 138 jak mieszalam przy polach mokotowskich i jechalam wzdluz rakowieckiej - autobus jechal z taa predkoscia i tak wywijal, ze az mi sie slabo zrobilo.. patrze a tam baba prowadzi wiem wiem teraz baby to niemalze powszechnosc (wlasie czesto widze na trasie 179)ale 6 czy 7 lat temy babby wa utobusach byly jeszcze zradkoscia)
EU07 - Czw 03 Lut, 2005 07:46
Temat postu:
nidhogg napisał/a:
hm no prywatne bylo skrotem myslowym Smile
a to miejsce takie wlasnie na 1.5 osoby to moje ulubune -przynajmniej nikt kolomnie nie usiadzie - bo nie dosc ze sie nie ieszca to jeszce jak sie usiadzie na srodku, zrobi grozna mine, to nikt by nawet nie chcial usiasc. to akurat jest fajna sprawa, mozna sie rozsciasc i mniec wszystko w powazaniu Wink

Taa skąd ja to znam Smile To moze kiedys i Ciebie widuje bo takie obrazki jak opisalas nie sa mi obce Razz

nidhogg napisał/a:
itak nie zapomne jedej jazdy 138 jak mieszalam przy polach mokotowskich i jechalam wzdluz rakowieckiej - autobus jechal z taa predkoscia i tak wywijal, ze az mi sie slabo zrobilo.. patrze a tam baba prowadzi wiem wiem teraz baby to niemalze powszechnosc (wlasie czesto widze na trasie 179)ale 6 czy 7 lat temy babby wa utobusach byly jeszcze zradkoscia)

Hmm..szczerze mowiac rzadko widze babe za kolem Solara Razz Ostatni raz to chyba w wakacje na 105 z Chomiczówki. Ale jak sie zorientowalem to opuscilem pojazd i zaczekalem spokojnie na 520 biggrinbiggrin A jazda z "zyciem" wielu kierowcow jest normalnoscia biggrin Ostatni przypadek: sobota, popoludnie, linia 517 w kierunku Targowka, Ochota (Aleje Jerozolimskie-Grzymaly-pl.Zawiszy) - np. jak kierowca wjechal w plac to normalnie polowa ludzi tak sie mocno i niebezpiecznie przechylila, ze...biggrin Ale i tak nic nie zastapi wspomnianego 525 na Trasie Ł Razz Tam 75-80 km/h to standard Razz I wiesz ja sie nie dziwie tym kierowcom (szczegolnie tym mlodszym). Jak ja kiedys dostane prace w Condonexie czy Mobilisie i bede mial swoje Uribnetto to tez bede szalal Razz A co tam, przeca to nie moj pojazd biggrin No tylko musze pamietac ze ludzi wioze ROTFL.
frigg - Czw 03 Lut, 2005 10:57
Temat postu:
eu przemawia przez ciebie meski szowinizm a fe Evil or Very Mad Wink ja tam lubie jezdzic z babami
i jak mowicie o szalonych kierowcach to ja mialam kiedy przyjemnosc jechac 122 i nowego swiatu do mnie na mokotow - zwykle taka trase pokonuje w jakies 30 minut ....tym razem zajelo to jakies 10 - 15...to bylo juz kolo 22, pusty autobus, puste ulice i zielona fala...a ja nie swiadoma tego usiadalam sobie na samym koncu (byl to wlasnie moj ulubiony ikarus - bosko trzesie na koncu Smile )...oh matko co to byla za jazda,pan jescze sobie wlaczyl jaks wesola muzyczke z cyklu disco-dance.....uoooooooo i to wszytko w cenie biletu ulgowego Smile
nidhogg - Czw 03 Lut, 2005 12:17
Temat postu:
haha moje ulubiona jazda zawsze byla nowoursynowska jak jeszce 515 tam jezdzilo kolo mojej uczelni i bylo miemilosiernie zapchane, a tam w okolicach arbuzowej takim fajnym zygzakiem idzie.
w zwiazku z czym cala masa lyudzka robila gib gib w rozne strony
az kiedys sie tak gibnela ze wypchnela okno z autobusu i na tym trasa sie skonczyla..
a expreswe autobusy tez sie jezdzilo tez..

co do bab - no ja teraz zcesto widuje albo na 179 albo na 107

wlasnie EU jak zobaczysz wielka niesympatyczna babe na siedzeni 1.5 bedziesz mial 90% pewnosci, ze to ja Wink
EU07 - Czw 03 Lut, 2005 17:05
Temat postu:
A tam meski szowinizm. Ja po prostu jestem konserwatysta i nie lubie rewolucyjnych zmian Smile Jak zawsze mezczyzni prowadzili autobusy to niech dalej to robią Smile

Nidhogg, jak to "wypchneli okno"? Megarotfl, tak po prostu szyba wyleciala na droge? biggrinbiggrinbiggrinbiggrin Ja to z takich ciekawszych zdarzen to moge jedynie wymienic zgubienie drogi przez "woroniczowskiego" kierowce 195 czy zbutnowanie sie i stwierdzenie, ze dalej nie jedziemy (tutaj to kierowca "ostrobramskiego" MANa na 111). Ale to osobne historie. Tak na marginesie, to zaczynam poszukiwania Nidhogg Razz
nidhogg - Czw 03 Lut, 2005 17:12
Temat postu:
haha no normalnie poniewaz autobus byl zaladowany granic mozliwosci, autobus wzial sie i wygial na zakrecie ludziki sie oparly na oknie i okno zrobilo bum na droge Smile

a z my;eniem drogi to 2 razy mialam akcje - raz jak jechalam 504 i panu sie omsklo przy wilanowskiej i poejchal dalej pulawska zamiast niepodleglosci przy czym stanal na swiatlach powiedzial na caly glos 'o k***, gdzie ja jade przeciez to 504' - czym rozbawil caly autobus, na szczescie skrecil bodajze w domaniewska (czy jak sie nazywa ta ulica co 524 jezdzi normalnie).
a druga akcja to w 606 pan sie kiedys pytal pani siedzacej gdzie ma jechac bo on pierwszy raz na tej trasie, zeby bylo smieszniej to juz bylo w polu gdzies w okolicach poleczki i bym sie chyba tak nie smiala, gdyby pan pomylil droge i wywiozl mnie gdzies do lasu Wink
a no i jeszce kiedys pan w 107 pytal sie mnie o trase, bo dawno nia nie jechal i nie pamietal...
haha ale dalej nie jedziemy rewelacja haha

a co do bab za kierownica, ja tam nie widze coby inaczej jezdzily, ale faktycznie na poczatku dziwnie mi bylo, podobnei jak z baba taksowkarzem.
Anonymous - Czw 03 Lut, 2005 19:12
Temat postu:
Heh. To u nas w Gdyni kiedyś kierowca na długiej estakadzie zamiast skręcić w prawo na zjazd pojechał prosto i dopiero po kilkudziesięciu metrach się zorientował że pomylił trasy. Na około jechać nie mógł bo to zupełnie inna trasa, więc depnął po hamulach a potem zaczął cofać pod prąd Smile
EU07 - Czw 03 Lut, 2005 19:14
Temat postu:
nidhogg napisał/a:
a z my;eniem drogi to 2 razy mialam akcje - raz jak jechalam 504 i panu sie omsklo przy wilanowskiej i poejchal dalej pulawska zamiast niepodleglosci przy czym stanal na swiatlach powiedzial na caly glos 'o k***, gdzie ja jade przeciez to 504' - czym rozbawil caly autobus, na szczescie skrecil bodajze w domaniewska (czy jak sie nazywa ta ulica co 524 jezdzi normalnie). a druga akcja to w 606 pan sie kiedys pytal pani siedzacej gdzie ma jechac bo on pierwszy raz na tej trasie, zeby bylo smieszniej to juz bylo w polu gdzies w okolicach poleczki i bym sie chyba tak nie smiala, gdyby pan pomylil droge i wywiozl mnie gdzies do lasu Wink a no i jeszce kiedys pan w 107 pytal sie mnie o trase, bo dawno nia nie jechal i nie pamietal...

No co, Panu sie jedna cyferka pomylila 504/5 biggrin Moja ze 195 to byla taka ze jak z Romera skreca w prawo w Herbsta to jemu sie cos pochrzanilo i skrecil w lewo. Cos tam zaczal klac pod nosem. Ale co najfajniejsze: 18-metrowym Ikarusem zawrocil na waskiej przeciez Herbsta! Zaczepiście kolowal biggrin A drugi raz to tez w 195 - kierowca wlasnie mowil ze jedzie pierwszy raz i w obrebie ulic Sikorskiego/Sobieskiego prosil staruszke by wskazywala droge. Co do 107... ja tez bym tam trase zgubil... Szczegolnie na Mokotowie Razz A nocnymi nie jezdze. Troche strach Razz

nidhogg napisał/a:
haha ale dalej nie jedziemy rewelacja haha

Dokladnie biggrin Bylo to mniej wiecej tak: wsiadlem do 111 na krancowce Esperanto coby dostac sie na Stare Miasto. Autobus ruszyl planowo, ale juz na drugim przystanku wbil sie jakis facet. Podszedl do kierowcy i zaczal mu tam mowic, ze sie spoznia, ze nie jezdzi zgodnie z rozkladem, ze przez niego spozni sie na spotkanie, ze po ch** (doslownie) rozklad maja skoro go nie przestrzegaja. Kierowca grzecznie mu wyjasnil ze linie obsluguje kilka brygad a on akurat jezdzi planowo. Facet na chwile zamilkl, ale po chwili znowu zaczal, tym razem kierowce od "ku***" wyzywać, straszyl, ze poda do ZTM i kierowce "wypier**** z roboty" (to tez pisownia oryginalna). No i kierowca juz tego nie wytrzymal. Stal akurat na skrzyzowaniu Anielewicza/Jana Pawla na czerwonym swietle i wyszedl ze swojej kabiny i zaczal mowic gosciowi ze on jedzie planowo. Tamten dalej swoje wyzywanie i kierowca powiedzial: "Pan wysiada z autobusu". Koles na to: "Nie wysiade, jade dalej". "Prosze wysiasc", "Nie wysiade", "To ja dalej nie pojade". I kierowca najnormalniej w swiecie wyszedl sobie z autobusu (zgasil silnik Razz) i podszedl gdzies tam do kiosku, troche po chodniku polazil. Ludzie oczywiscie wkurzeni na kolesia, zaczeli mu gadac: "co zes pan narobil, teraz wszyscy stoimy". Ale gdzies po 2-3 minutach postoju kierowca wrocil i pojechalismy.
frigg - Czw 03 Lut, 2005 20:27
Temat postu:
EU07 napisał/a:
A nocnymi nie jezdze. Troche strach

jak sie nie ma samochodu a sytuacja zmusza to sie nie ma wyboru...poza tym w nonych tez bywa wesolo (kiedys mnie kanar zlapal kolo 2 w nocy i jakis mandat mi wypisal i kazal mi sie podpisac a ze bylam troche niesiwrza to znaczek X postawilam - kanar w nocnym??!!)

haha boski pan kierowca co jechac nie chcial Smile
EU07 - Czw 03 Lut, 2005 22:18
Temat postu:
frigg napisał/a:
EU07 napisał/a:
A nocnymi nie jezdze. Troche strach

jak sie nie ma samochodu a sytuacja zmusza to sie nie ma wyboru...poza tym w nonych tez bywa wesolo (kiedys mnie kanar zlapal kolo 2 w nocy i jakis mandat mi wypisal i kazal mi sie podpisac a ze bylam troche niesiwrza to znaczek X postawilam - kanar w nocnym??!!)

haha boski pan kierowca co jechac nie chcial Smile

Ja nie jezdze nocnymi nie dlatego ze nie mam samochodu tylko dlatego ze tak pozno to ja sie na miasto nie zapuszczam Razz No co sie dziwisz, jak by kanarow nie bylo w nocnych to ludzie by jezdzili bez biletow Razz A przeca jest taryfa nocna. Ale X - no wiesz, o to Cie nie podejrzewalem...biggrin Co do "stawania" kierowcow: kumpel kiedys mowil ze jechal 116 i byl taki tlok ze ludzie stali tuz przy kierowcy. I on mial przez to ograniczona widocznosc. Wkurzyl sie i powiedzial, ze jak czesc Panstwa nie wysiadzie to on dalej nie jedzie. NIkt nie wysiadl i on faktycznie nie pojechal. Oczywiscie ludzie na maxa wkurzeni, bo to bylo w porannym szczycie i wszyscy sie do pracy/szkoly spieszyli biggrin Ale ponoc po chwili sie upchneli i pojechali.

Abstrachując od komunikacji miejskiej: jak pisalem o tym tloku, to przypomniala mi sie historia jaka czytalem na grupie dyskusyjnej. Niedzielne popoludnie, pociag pospieszny z Olsztyna do Warszawy, stacja Dzialdowo (chyba). Pociag zapchany kompletnie, na stacji zmieniaja sie druzyny konduktorskie. Ta nowa jakas niezbyt kulturalna. Powitala podroznych kilkoma "kur**" i "ch**" i tekstami typu: "Gdzie ten bagaz pan kur** trzymasz?. Nie widzisz, ze kur** przejsc musimy? Co Was tak dużo? Niech czesc wysiadzie, za godzine jest nastepny pociag". Na to ktos z pasazerow: "To moze Panowie pojada nastepnym?" I tyle Razz
nidhogg - Pią 04 Lut, 2005 00:01
Temat postu:
hehe EU ale przecie na nocne sa okresowe Wink wiec o taryfie to tu nie baudzo mowa, z reszta ta akcja z tego co ustalilysmy dzial sie wlasnie w czasie, kiedy na krotko ZTM zrezygnowal z tego - znazcy okresowe nei dzialaly na nocnych, tylko trza bylo kupowac osobny. wtedy wlasnie dziekie tlumy kanarow jezdzily.

a co do zatrzymywania sie ostatnio jak wracalismy autokarem z zajec jakis tam, pan kierowca zatrzymal sie wlasnie z piskiem opon i powiedzial, ze mamy siadac bo mu sie autokar chwieje jak tyle osob stoi i nie ruszy jak nie usiadziemy na miejscach Wink

a co do tloku, to ja wspolczuje panom z wiesbusow, one zawsze zapchane namaxa sa przynajmniej te kolo mnie 709 i 727, u mnie na przystanku czasami nie da sie wsiac do takiego, ale osobiscie jeszce nie widzialam zeby pan kierownik zastrajkowal.
EU07 - Pią 04 Lut, 2005 08:49
Temat postu:
nidhogg napisał/a:
hehe EU ale przecie na nocne sa okresowe Wink wiec o taryfie to tu nie baudzo mowa, z reszta ta akcja z tego co ustalilysmy dzial sie wlasnie w czasie, kiedy na krotko ZTM zrezygnowal z tego - znazcy okresowe nei dzialaly na nocnych, tylko trza bylo kupowac osobny. wtedy wlasnie dziekie tlumy kanarow jezdzily.

Wiem, wiem, ze okresowe obowiazuja tez na nocnych. Ale jak ktos nie ma okresowego a akurat musi jechac, to placi chyba podowojnie (normalny-4,Cool.
chwieje jak tyle osob stoi i nie ruszy jak nie usiadziemy na miejscach Wink


nidhogg napisał/a:
aco do tloku, to ja wspolczuje panom z wiesbusow, one zawsze zapchane namaxa sa przynajmniej te kolo mnie 709 i 727, u mnie na przystanku czasami nie da sie wsiac do takiego, ale osobiscie jeszce nie widzialam zeby pan kierownik zastrajkowal.

Oj tak, jedna z najbardziej obleganych linii do Piaseczna. Dziwne, ze do tej pory kolej nie ubiegala sie o swoj kawalek tortu w tychże przewozach. Ale nie ma sie co dziwić, skoro tablica porannych odjazdów z Piaseczna do W-wy prezentuje sie nastepujaco: 4.45 5.45 6.14 6.33 6.46 7.32 8.14, gdy analogiczny rozklad ZTM (tylko dla 709) wyglada tak: 7 | 00 07 14 21 28 35 42 50 58. Wiec jak tu mowic o konkurencyjnosci... Osobna kwestia - mieli sie dogadywac co do obowiazywania biletow ZTM w pociagach podmiejskich. Ale jakos marnie im to idzie Sad Choć sytuacja z polaczeniami kolejowymi moze sie niebawem zmienic, ponieważ od poniedzialku wchodzi nowela rozkladu jazdy (stworzona juz nie przez Zarząd PKP ale przez samorządowe Koleje Wiejskostoleczne Razz). Mialem juz okazje zapoznac sie z linia Warszawa-Zyrardow-Skierniewice i musze powiedziec ze przynajmniej dla tej linii postep jest widoczny!
nidhogg - Pią 04 Lut, 2005 11:56
Temat postu:
o wlasnie, hehe popatrz, bo mnie wlasnie glownie ta trasa interesuje, jako ze do ciotki jezdze do radziwilowa mzaowieckiego Smile
i wlasnie ostatnio strasznie ubolewalam, bo jak nie zdarze na pociag o 17 z hakiem to chyba nastepny i ostatni jest 21 cos (w kierunku do wawy) bo jakos tak bylo ze w ciagu 2 miesiecy ostatnich pokasowali polowe pocuagow z tej linni. czy to sie wlasnie zmienilo ?
juz przemilczam fakt, ze mogliby jakies ladniejsze pociagi puscic, bo te strasznie halasuja.
EU07 - Pią 04 Lut, 2005 14:35
Temat postu:
nidhogg napisał/a:
o wlasnie, hehe popatrz, bo mnie wlasnie glownie ta trasa interesuje, jako ze do ciotki jezdze do radziwilowa mzaowieckiego Smile
i wlasnie ostatnio strasznie ubolewalam, bo jak nie zdarze na pociag o 17 z hakiem to chyba nastepny i ostatni jest 21 cos (w kierunku do wawy) bo jakos tak bylo ze w ciagu 2 miesiecy ostatnich pokasowali polowe pocuagow z tej linni. czy to sie wlasnie zmienilo ?
juz przemilczam fakt, ze mogliby jakies ladniejsze pociagi puscic, bo te strasznie halasuja.

Tak, zmienilo sie troche na lepsze. Kilka pociagow dodali rano dla dojezdzajacych do stolicy. Ponadto jak byl z Radziwillowa ostatni pociag 20.15 bodajze, to teraz ostatni bedzie kolo 23 (22.45 ze Skierniewic). Zauwazylem tez kilka zmian w srodku dnia. Na chwile obecna nie pamietam, ale dzis bede juz znal dokladnie wszystkie zmiany to dam znac.
EU07 - Pon 07 Mar, 2005 14:23
Temat postu:
CO ZA DZIEN! Troche posypalo i system komunikacji usiadl Neutral Ale po kolei. Do szkoly na 8.10, totez na 7.53 udaje sie na Ursynow Pln. na 503. Zawsze do Dolnej dojezdza w 7-9. Ale nie dzis. Ide na przystanek, jestem tam kolo 7.48, lukam kupa ludzi. Jak sie okazalo od jakis 15 minut nie podjechal zaden (sic!) autobus. To prawda Rosola byla troche przysypana, aczkolwiek dalo rade jechac (prywatne samochody jakos jezdzily). 7.53 nic. 7.58 nic. 8.00 nic! 8:04 nadjezdza 401!!!!!! Mysle co jest do cholery, 401 na Ursynowie Pln.!!?? Przeca ono jezdzi kolo SGGW. Ikarus 280, przyjechal troszke zapchany, wbilo do niego jeszcze wiecej ludzi, bylo naprawde ciezko. Jako ze stalem kolo kierowcy to zapytalem co jest powodem kursu objazdowego ("Czyzby jakas nowa trasa zjazdu do zajezdni?"). Kierowca tylko na to: "Prosze Pana co ja poradze? Nowoursynowską od Ciszewskiego autobusem nie przejade, nie mam innej mozliwosci jak jechac tedy". Dodam ze moja uwaga byla jeszcze skierowana milym glosem, czego nie moge powiedziec o uwagach innych pasazerow. Daleko ta 401 nie dojechalem, bo tylko do Nowoursynowskiej. Czas: 8 MINUT!!!!!! (przy wysiadaniu spogladalem na zegarek, mijala 8.12. Coz zrobic, trzeba jechac czyms dalej. Ku mojemu zadowoleniu o 8.15 podejchalo 503 (to co planowo winno tu byc 8.14, bo niskopodlogowe). Ale moje pytanie: gdzie sie podzial kurs 7.53 z Ursynowa Pln.? Dodam ze mojego 401 nie wyprzedzalo 503, potem takze nie nadjechalo! Czyzby jedna byrgada zaginela gdzies w zaspach? A jednak dalo sie dojechac planowo, co udowodnil Pan z Neosia. Na Dolną dojechalem o 8.25, czyli po 11 minutach drogi (normalnie 5 minut)! W szkole o 8.35 Neutral 25 minut spozniony. Z tego miejsca chce podziękować ZDMowi za kapitalny wybor firmy odsniezajacej ulice. ZDM dedykuje tez moje spoznienie do szkoly.

Nidhogg/Frigg (i inne osoby ze stolicy), mieliscie dzis podobne przygody?
Czy w innych miastach tez dzis odchodzily takie akcje?
Anonymous - Pon 07 Mar, 2005 14:40
Temat postu:
U mnie w Mikołowie[woj. śląskie] nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z komunikacją miejską, prywatną też nie, drogi główne mokre, lokalne białe w pełni przejezdne.
Noid - Pon 07 Mar, 2005 14:42
Temat postu:
Śnieg jest, ale strasznie dużo go nie ma więc komunikacja działa normalnie Mr. Green
frigg - Pon 07 Mar, 2005 15:19
Temat postu:
mnie zawsze fascynuje dlaczego jak jak jade z nowego swiatu (tylko 122 mi pasuje) to on nigdy ale to nigdy nie jest na czas a w zimie to norma, ze wypada jeden czy dwa kursy....kazdy inny numer podjezdza z mniejszym lub wiekszym opoznieniem ale 122 nie podjezdza w ogole...chyba ze 30 minut uznamy za spoznienie....
a co do zimy....to chyba norma ze w trakcie trwania zimy zima zakakuje drogowcow...
EU07 - Pon 07 Mar, 2005 19:12
Temat postu:
frigg napisał/a:
(...)
a co do zimy....to chyba norma ze w trakcie trwania zimy zima zakakuje drogowcow...

Oj tak, zawsze zaskakuje biggrin Ponadto piaskarki i pługi są jak UFO. Podobno istnieją...biggrin
nidhogg - Pon 07 Mar, 2005 19:42
Temat postu:
hmm no ja az tak nie mialam, jako ze i autobusem daleko nie jade, 179 przyjechalo chyba puntualnie - bo i tez nie za bardzo ma sie gdzie zgubic, natomiast 107 sie spoznilo, ale to tez nic nowego, bo ono czesto przyjezdza miedzy rozkladami, w zwiazku z czym musze przyznac ze zaspy mnie nie dotknely za bardzo, a na odcinku romera-surowieckiego-do statoila na ursynowie jakos bylo spokojnie jechalam chyba normalnie.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group