Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - wykształcenie sie sutków

Mała - Czw 10 Lut, 2005 23:56
Temat postu: wykształcenie sie sutków
mam takie małe pytanko, w jakim czasie po rozpoczęciu się rozwijania piersi zaczynają wykoształcać sie sutki?
Anonymous - Pią 11 Lut, 2005 11:08
Temat postu:
nie jestem pewna, ale chyba na cały rozwój piersi zaczyna się od zmian wyglądu sutków. Co prawda, nie są one jeszcze takie yhm... "właściwie", ale potem nabierają kształtów. Nie wiem, czy są jakieś bariere i 'daty', ale to chyba raczej sprawa indywidualna. Wink

edit: między 16-20 rokiem życia, piersi uzyskują swój indywidualny kształt oraz wielkość, otoczki spłaszczają się, a brodawki uwypuklają Wink
panienka_wierzba - Pią 11 Lut, 2005 12:30
Temat postu:
ie nie tyle co uwypuklają to jeszcze ciemnieją Wink
a kiedy? praktycznie od razu następują jakieś mało widoczne zmiany, a co do dokladnej daty to jak sie podaje zawsze =p kazdy organizm własny rytm ma Wink
Anonymous - Pią 11 Lut, 2005 14:52
Temat postu:
mi sie jakis kwartał temu sutki sie zrobily takie eeh biggrin troche w sumie jaśniejsze i wogule mają "ładny" kształt :] a ja jeszcze nie miesiaczqje.
ajeczka11 - Pią 11 Lut, 2005 18:08
Temat postu:
Hmmm...Nie jestem pewna,ale myślę,że wtedy kiedy zaczynają rosnąć. Kształtują sie od momentu kiedy zaczynasz dojrzewać i wtedy kiedy zaczynają ROSNĄĆ. Ale powiększać się zaczynają gdy będziesz miała tak ok. 16 lat..Ale to zależy od organizmu itp.
Iśka - Pią 11 Lut, 2005 18:12
Temat postu:
ajeczka11 napisał/a:
Ale powiększać się zaczynają gdy będziesz miała tak ok. 16 lat..Ale to zależy od organizmu itp.

Ajeczko, wcale nie powiedziane kiedy sutki zaczną się powiększać. Sutki powiększają się przez cały okres rozwoju piersi, czasami mocniej, czasami mniej. Raczej nie idzie tego zauważyć.
Kicia91 - Pią 11 Lut, 2005 21:12
Temat postu:
hmmm....... Rozwoj piersi chyba zaczyna sie od sutków... Tzn czytałam że najpierw zaczynaja rosnac sutki, a potem piersi a potem juz sie całe powiekszaja ( tzn cos takiego) mam taka ksiazke na temat dojrzewania i tam sa stadia rozwoju piersii wogole duzo jesli chcecie to moge napisac tylko nie dzisiaj bo mama małe urwanie głowy na gg he he.... No ale to jesli chcecie...
Anonymous - Nie 13 Lut, 2005 22:51
Temat postu:
a ja będe inna i powiem że z sutkami wg. mnie tak samo jak z piersiami
czyli każdej rosną inaczej i w innym czasie ale i tak ostatni najwazniejszy etap wykształcania sie do spełniania swej roli jest wtedy gdy kobieta zajdzie w ciąże, i to bez względu na to czy ma już duży biust i rozwinięte sutki czy nie, i to dla mnie jest ten ostateczny etap

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group