Dzieci OnLine

Twój wolny czas - <modelarstwo by Aren>-poradnik modelarstwo i warhammer

Anonymous - Pią 11 Lut, 2005 20:35
Temat postu: <modelarstwo by Aren>-poradnik modelarstwo i warhammer
Szukam kogoś kto zna się na fachu, kogoś z kim mógłbym się powymieniać poglądami i sposobami na fajną makietę czy uzbieranie super armii w grze bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Jeśli ktoś już się tym nie interesuje i rzucił to w kąt to niech też pisze. Piszcie tu wszystko na ten temat

No to na pierwszy odstrzał ja coś na pisze Smile
Najprostsza rzecz do makiety - górka
Potrzebne będzie;

1. Styropian (grubość w zależności jakąchcesz mieć wysoką górkę)
2.pilnik (z grubymi oczkami i z cieńkimi)
3.gips (szpachlowy lub budowlany, lecz szpachlowy chyba lepszy... *do tej roboty)
4.farba (zielona/brązowa najlepiej akrylowa, ale tu trzeba dużo tej farby więc mi troche szkoda... plakatówki tez mogą być)
5. pędzel (może być do ścian)
6.szpachelka (mała lepsza)
7. klej (polimerowy...?! raczej nie, mogą być kleje cyjankoakrylowe, u mnie cyjanopan kosztuje 1.50. Widziałem w auchan taki klej w sprayu, byłby świetny ale drogie, -20 zeta
8.do upiększeń można dodać: posypkę modelarską,kamyczki, krzaczki, trupy, znak itp. itd.

Zabieramy się do roboty:

1.
kawałek styropianu oszlifować i wygładzić pilnikiem na jaki chcemy kształt (nie za ostry spad)
2.
bierzemy i rozrabiamy gips z małą ilością wody, gdy się już rozrobi rozprowadamy go szpachelką po gónej częsci styropianu tak aby nie powstały gródki, można teraz jeszcze jeszcze troszkę zmień kształt naszej górki
3.
Czekamy aż gips wyschnie (najlepiej zostawić na noc)
4.
Sprawdzamy czy gips wyschł (oznaką nie wyschnięcia jest intensywny kolor w miejscach gdzie nałożyliśmy więcej gipsu)
5.
Jeśli wyschnął, to bierzemy pilnik i usuwamy wszelkie nie równości
6.
Malujemy górkę zieloną farbą (dla wodnitych farbek lepiej nałożyć dwie warstwy)
7.
Gdy farbka wyschnie bierzemy się za upiększanie. Najpierw przyklejamy niżej położone upiększacze czyli np. posypka a nie oid razy drzewka. Ok, posypka np. zielona przyklejona (jeśli nie posiadasz posypki to proponuję posypać kawą tylko najpierw ją ,wywietrz, żeby się pozbyć zapachu) Czekamy aż przyklejona posypka zaschnie
8.
Teraz przyklajamy gdzie nie gdzie kamyki (może być zwykły żwir) i drzewka, żeby poprawić efekt można jeszcze raz przykleić troszke posypki w miejscach przyklejenia kamieni i drzewek aby nie było widać kleju.
9.
Połóż górkę na makiecie i ciesz się widokiem Very Happy

Sposób by © Aren ® używaj go ile chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz (bez przesady Razz)

W następnym numerze czasopisma ,,Modelarstwo by Aren,, poznamy sposób jak zrobić skałkę (można zamówić prenumeratę) Razz
Piszcię tutaj wasze sposoby, pochwalcie się fotkami Smile
Anonymous - Pią 11 Lut, 2005 20:57
Temat postu:
Ja też interesuję się modelarstwem,ale z nieco innej beczki.Robię plastikowe modele samochodów.Niedługo pożyczę od kumpla cyfrówkę,i postaram się zrobić pare fotek,może zamieszcze.
Anonymous - Pią 11 Lut, 2005 21:01
Temat postu:
Ależ jak najbardziej pokaż nam swoje arcydzieła biggrin już nie mogę się doczekać Smile zaglądajcie do mojego prywatnego albumu tam będe zamieszczał fotki mojej makiety i figórek Smile Λ R Σ N
Anonymous - Pią 11 Lut, 2005 21:25
Temat postu:
Nie stety w prywatnym albumie jest ograniczenie w ilości zjęć, ale będe na bieżąco dodawał nowe np. co tydzień lub 2 zresztą jak chcecie? hobbyści modelarstwa rozmnażajcie się!!!!!!!!!!! Very Happy
Anonymous - Pon 14 Lut, 2005 11:14
Temat postu:
<modelarstwo by Aren> numer drugi Razz

Ok no to dzisiaj się bieżemy za głaz.
+ super gratis! Smile sposób na zroibienie drzewka

Głaz

potrzeba:
1 styropian (najlepiej ten ,tłoczony, ale taki do ocieplanie moze tez być) wielki kwadrat
2 pilnik (małe i dużę ,ziarna,)
3 farby: czarna,biała,szara
4 podstawke (może być kawałek kartonu z pudełka po ryżu Razz)
5 posypki (trawa kamyczki itd.)
6 2 kleje (polimerowy będzie dobry, trzeba też cyjanoakrylowy ,cyjanopan,)
7. * jeśli mamy styropian do ocieplania to potrzeba trochę gipsu i szpachelkę

Do roboty:

1. Bierzemy naszego steropanowego kwadrata i piłujemy z róznych stron, lekko zaokrąglając krawędzie. Głaz ma być nie równomierny itd.
2. jeśli mamy styropian do ocieplania to głas należy pokryć małą ilością gipsu
3. Gdy gips wyschnie (zostaw na noc) to bierzemy się za malowanie
- najpierw malujemy czarną farbą, nie musi to być gruba warstwa, po prostu musimy pociemnić naszą skałkę
- Potem malujemy cieńka warstwą szarej farby tak aby gdzie nie gdzie było widać ciemniejsze/jaśniejsze miejsca
- Po częściowym wyschnięciu szarej farby, malujemy kanty i rozjaśniamy nie które miejsca białą farbą *metodą suchego pędzla*. Biała farbą musi się trochę zlać z szarą.

*metoda suchego pędzla (Drybrusch)- Jest to malowanie pędzlem z bardzo małą ilością farby i wody. Bardzo dobrze się nadaje do rojaśniania i pociemniania.

4. Teraz gdy nasz głaz wysycha zabieramy się za robienie podstawki.
-Musimy znaleźć twardy materiał, zby podstawka się nie złamała, lecz kanty powinna mieć spadziste aby ładnie komponowała się z resztą makiety
- Musimy wyciąć z naszego kartonu/plastiku itd. figurę na której zmieści się nasz głaz i żeby wystawało trochę miejsca na inne bajery. Podstawka najlepiej aby miała owalny kształt.
- Malujemy podstawkę na zielono/brązowo i czekamy aż wyschnie
- Można podrasować podstawkę rozjaśniając ją i pociemniając w różnych miejscach metodą suchego pędzla
- Teraz będzie nam potrzebny klej i posypki (kamyczki trawka). Najpierw przyklejamy wyschnięty głaz do podstawki, mniej więcej na środku-klej polimerowy. Teraz przyklejamy posypkę w różnych miejscach tak aby uzyskać efekt kęp trawy, przyklejamy tez posypkę w miejscu złączenia podstawki zgłazem aby nie beło widac nadmiaru kleju.
5. można jescze dodać tam drzewko, znak, trupa, i co wam tam tylko wyobraźnia przyniesie do głowy Smile
6. Delektuj się widokiem gotowego głazu.

Drzewko

Potrzeba:
1.Ciemnozielona gąbka np. szkolna
2.patyczki na szaszłyki
3.Jeśli ktoś chce zrobić drzewko z podstawką to karton, ale jest wiele lkudzie którzy drzewka umieszczają bezpośrednio przyklejając je np. do górki.

Też się nad tym długo zastanawiałem jak zrobić drzewko... no więc tak, kupujemy jakąś ciemnozieloną gąbkę i patyczki na Szaszłyczki. Wycinamy z gąbki wielkie kawałki kształtu nie równomiernej kuli czy np. coś takiego jak kształt wysokeij szklanki Razz Podcinamy patyczek tak aby był trochę dłuższy niż jest naszą pocięta gąbką. Malujemy patyczek na odpowiedzni nam kolor. ,Wkładamy, patyczek do gąbki tak aby nie pszeszedł na wylot. Drzewko przyklejamy na górkę itd. Można też zrobić podstakę, sposób taki sam jak przy głazie.


Domowe materiały:

Skąd wżiaść posypkę?
- można wziąść troszkę kawy i zostawić nie w zamknięciu, aby wywietrzał zapach.
- Można popytać się kogoś o trociny, wybrać te na prawde drobne do słoiczka i już posypka gotowa, można je zafarbować np. na zielono

Skąd skombinowac małe kamyczki?
- Jeśli ktoś ze znajomych ma akwarium to spoytaj się go o żwirek, powinien mieć.
- Ktoś kto buduje dom powinien mieć dużo żwiru


W następnym numerze poradnika modelarskiego i Warhammerowego sposób na jaskinię gipsową, już dziś kup mniejwięcej 1 kg. gipsu Smile
DO NAPISANIA W NASTĘPNYM NUMERZE
Anonymous - Wto 15 Lut, 2005 15:06
Temat postu:
Nie no ludzie! co jest?! o_O zero komentarzy?!?!?!?!?!? to ja się tu męcze i tu nawet zero krytyki?! ja wam dam! następny numer będzie na kilka stron, to będziecie musieć docenić! Cool
Kinga - Wto 15 Lut, 2005 15:08
Temat postu:
To ja powiem ze mi sie bardzo to podobaa baaardzo Smile
A jak bede miala chwilke czasu to cos pokombinuję biggrin
Anonymous - Wto 15 Lut, 2005 16:37
Temat postu:
Heh, akurat sposób na robienie skały jest za bardzo przekombinowany. Najprościej wziąć w łapę piankędo okien i zrobić z niej użytek. Modele wychodzą przepiękne i naprawdę realistyczne a wkład pracy jest nieco mniejszy.
Anonymous - Wto 15 Lut, 2005 17:03
Temat postu:
Ja mam tylko pytanie. Jak mowa o głazie, to jakoś nie widzę w myślach go z kawałka kwadratu styropianu... Czy to ma być jakoś wyjątkowo gruby kawałek czy taki... standard? Wink
Anonymous - Sro 16 Lut, 2005 10:16
Temat postu:
No to nie ma być taki kwadrat, trzeba go oszlifować a zresztą daje fotke, jeśli chcesz mieć duży głaz, to bierzesz gruby styropian, a jak chudy to chudy. Według potrzeb... Wink
A to z tą pianką, też tak można zrobić ale można się z tego troszke uwalić, jednak najlepszym sposobem jest styropian tłoczone - zniego robi się tacki styropianowe, nie kruszy się nie pyli nie elektryzuje, jest świetny Wink http://forum.dziecionline.pl/album_pic.php?pic_id=194
Anonymous - Sob 19 Lut, 2005 11:18
Temat postu:
aaaaa. dzieki, już czaje. Wink
Anonymous - Sro 23 Lut, 2005 13:43
Temat postu:
no ro dobra, zabieram się za to, czyli namber 3 Smile

No to w tym numerze pokaże i opowiem jak zrobić szybko,łatwo i przyjemnie jaskinię gipsową.
No to edziemy potrzebowali tak:
1. Gips budowlany lub szpachlowy
2.karton
3.czarna farbka
4.pędzel i woda
5. klej polimerowy/na ciepło, czy jakis inny


Rozrabiamy gips, gdy już nie będzie fałd itp. to troszkę wylewamy na karton, tak aby powstał podłóżny kawał gipsu (Razz) zanim jednak wyschnie trzeba zrobić wejście, dajemy trochę gipsy po bokach, a później robimy ,daszek, i trzymiemy go palcami by nie spadł aż trochę wyschnie. OK teraz przyklejamy gotową jaskinię do kartonu. na razie jaskinia jest biała, więc trzeba ją pomalować odrobiną czarnej farby z wielką ilością wody, tak aby wpływała w zakamrki. Następnie możemy naszą jaskinię trochę podbajerować, czyli psypka na podstawce lub drobny meszek w nie których wgłębieniach. Fotka gotowej jaskini:


1.
http://forum.dziecionline.pl/album_pic.php?pic_id=186

2.
http://forum.dziecionline.pl/album_pic.php?pic_id=207

Dzisiaj krótko bo nie miałem zbyt wiele czasu Wink Chociaż nie wiem czy komuś to się wogóle przydaje... ja się męcze i piszę a inni to olewają....
Akacja12 - Pią 04 Mar, 2005 13:50
Temat postu:
fajna ale nie łatwiej było by ze styropianu a potem pomalować?
Anonymous - Pią 11 Mar, 2005 17:12
Temat postu:
No też można ale efekt jest jednak inny, ja zrobiłem z gipsu i mi styka Wink
Ok zamykam interes - za mało chętnych Crying or Very sad Sad
Devil - Czw 11 Sie, 2005 18:59
Temat postu:
Oj Aren było by więcej zainteresowanych gdybyś sie znał na żeczy może prześle Ci pare żeczy a ty je wstawisz na forum bo skoro modelarstwo by aren to nie będe sie wtrącał a nowego tematu nie chce mi sie otwierać.

PS. moje prace jeżdziły na konkursy i pare mam za to statuetek a jedną z nich jest Golden Demon z 2002 roku tak więc jestem dobry

Pozdro MASTER DEVIL
Tremere - Czw 11 Sie, 2005 20:36
Temat postu:
We wszystkim jesteś naj. Twoje internetowe super-ego? Razz
kos - Pią 12 Sie, 2005 00:50
Temat postu:
mi się to bardzo podoba. baa jest to wręcz eleganckie. ale mnie nie kręcą takie górki i gobliny Smile, jak dla mnie, to bardziej podchodzą mi modele samolotów, i zdalnie sterowane. a ze jest u mnie w miasteczku, tak zwana "sekcja modelarska", a burmistrzy wyłożył nawet solidną kasę, a moj tato pracuje w lotnictwie i mam z nim bardzo duzy kontakt, wiec sie chyba tam zapiszę :-), i bede sobie pocinał modelem na mistrzostwach biggrin :ASD

a wracajac do tematu, bardzo interesujące zajęcie Smile i interesująco to wygląda, ten most w galeri prywatnej jest miażdzący. bardzo realistyczny. świetna robota Aren :]
Devil - Pią 12 Sie, 2005 08:20
Temat postu:
Stasilena w modelarstwie i sztukach walki to jestem dobry ale w nauce Embarassed rysowaniu, i gotowaniu Embarassed Razz to nie bardzo. Chociarz bardzo bym chcał a i figórek do WFB to też nie bardzo ale makiety to już lefiej Smile

Pozdro MASTER DEVIL
Kompact - Wto 21 Mar, 2006 21:31
Temat postu: PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!! GROTA,JASKIENIA
Mam do wszystkich wielką prośbe. Czy mógłby mi ktoś krok po kroku napisać jak zrobić grote , jaskinie? Potrzebuje na przedstawienie! Dość dużą taką żeby weszedł jeden człowiek. BŁAGAM!!! Będe wdzięczny i w zamian dam extra strone www gdzie jest z 200 filmów i z 500 gier i wszystko za free!! Smile Bede wdzieczny. Prosze odpiszcie na maila - kompact@o2.pl !!!
Uratujecie mi życie !!!

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group