Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Problem z tamponami :( i nie tylko

laniade - Nie 20 Lut, 2005 14:49
Temat postu: Problem z tamponami :( i nie tylko
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Mój problem dotyczy korzystania z tamponów. Chciałam zacząć używać tamponów więc pokazałam mamie ulotke jednego z ich opakowań . Było tam opisane jak sie ich używa, ale tez była wzmianka o jakimś szoku które może się pokazać dopiero po użyciu tamponów!! Jak sprawdzić, czy mam tą chorobę czy nie??
i czy jest normalne jak z wydzieliną miesiączkową wypływają kawałki "mięsa" (nie jest w stanie ciekłym)
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat
Kinga - Nie 20 Lut, 2005 14:57
Temat postu: Re: Problem z tamponami :( i nie tylko
Cytat:
Mój problem dotyczy korzystania z tamponów. Chciałam zacząć używać tamponów więc pokazałam mamie ulotke jednego z ich opakowań . Było tam opisane jak sie ich używa, ale tez była wzmianka o jakimś szoku które może się pokazać dopiero po użyciu tamponów!! Jak sprawdzić, czy mam tą chorobę czy nie??
i czy jest normalne jak z wydzieliną miesiączkową wypływają kawałki "mięsa" (nie jest w stanie ciekłym)


Tak jest taka choroba ... ale jest ona bardzo radzko występującą chorobą
Objawia sie podwyższoną temperaturą, czasami wysypką

Jednak jeśli bedziesz regularnie zmieniać tampony to nie masz sie czego bać Smile

CO do wydzieliny miesiączkowej to poza krwią znajdują sie w niej szczątki amcicy tak wiec te "kawałki mięsa" jek to ujęłaś to normalne Wink
frigg - Nie 20 Lut, 2005 15:16
Temat postu:
wspomniane jest rownierz, ze ta choroba MOZE ale nie musi wystapic (przeczytaj uwaznie ulotke - wystepuje tez u mezczyzn i dzieci, tss bywa kojarzony z tamponami, ale wystepuje tez niezaleznie od ich uzywania), tej choroby nie powoduja tampony tylko bakterie....tak wiec higiena przede wszytkim jest wazna.....
a co do 'miesa; tak jak napisala kinga - sa ta czesci zluszczajacej sie sluzowki (czyli enodmetrium) i nie ma powodu do niepokoju (slyszlam wrecz ze ich brak jest wlasnie oznaka do niepokoju)
Miracle - Nie 20 Lut, 2005 15:42
Temat postu: Re: Problem z tamponami :( i nie tylko
laniade napisał/a:
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Mój problem dotyczy korzystania z tamponów. Chciałam zacząć używać tamponów więc pokazałam mamie ulotke jednego z ich opakowań . Było tam opisane jak sie ich używa, ale tez była wzmianka o jakimś szoku które może się pokazać dopiero po użyciu tamponów!! Jak sprawdzić, czy mam tą chorobę czy nie??
i czy jest normalne jak z wydzieliną miesiączkową wypływają kawałki "mięsa" (nie jest w stanie ciekłym)
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat


Ta choroba wystepuje jesli nie przestrzegasz higieny intymnej. A co do tych jak to nazwalas "kawalkow miesa" to sa zluszczone kawalki blony macicy i to jest calkowicie nirmalne w czasie okresu.
Kicia91 - Nie 20 Lut, 2005 20:38
Temat postu:
Hmmm......... ta choroba ...... Nie wiem o niej zbyt dużo bo nie uzywam tamponów bo moim zdaniem sa niewygodne... No ale jesli chcesz je uzywac to chyba wystarczy je zmieniac tak czesto jak to jest knieczne i wtedy chyba bedzie o.k. a ta choroba jakos sie obajawia takze nie martw sie ... nie obudzisz sie pewnego dnia ze swiadomoscia ze jestes chora i już to wiesz... he he a co do tych "kawałków miesa" to hehe smiesznie to nazwałas ale nie ma w tym nic dziwnego to jak juz napisały wczesniej dziewczyny- złuszczajaca sie błona macicy takze wszystko o.k. a przed uzywaniem tamponow dobrze sie ponformuj na ich temat i takie rozne zebys była pewna co do wszystkiego...
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 20:44
Temat postu:
www.dorastam.pl

Tam wszystko znajdziesz Wink Już ci podawałam tą stronkę w innym temacie o tamponach Wink

btw. Po co tyle topiców o tamponach założyłaś? Jeden by wystarczył Razz
żyrafka - Pią 20 Maj, 2005 15:15
Temat postu:
Nie słyszałam o takiej chorobie wow ale jak taka istnieje to
masakra !! Kawałki mięsa ?? No co wy, jakby to takie poważne było to
by coś z tym zrobili, eeee moim zdaniem top głupota !!!!!!
Yarpen_Abbil - Pią 20 Maj, 2005 15:17
Temat postu:
Nie wiem, ja tam się nie znam... Confused .

Ale to faktycznie przerombane.... Confused .

Pierwszy raz o czymś takim słyszę Confused .
dziewczyneczka - Pią 20 Maj, 2005 15:27
Temat postu:
Moim zdaniem na "choroba" występuje kiedy za mało zmiena się tampony...
Akacja12 - Pią 20 Maj, 2005 15:27
Temat postu:
Yarpen_Abbil napisał/a:
Nie wiem, ja tam się nie znam... Confused .

Ale to faktycznie przerombane.... Confused .

Pierwszy raz o czymś takim słyszę Confused .
Ni tam rzadko się zdarza bardzo ;]
nasty_girl - Pią 20 Maj, 2005 15:29
Temat postu:
ta choroba to TSS i nie jest spowodowana noszeniem tamponow, tylko czesto wystepuje u kobiet ktore nosza tampony, ale moze sie tez zdarzyc u tych co nie stosowaly tamponow, objawy to goraczka, zawroty glowy, mdlosci i takie tam..

a to co ci wyplywa to moze po prostu gesta wydzielina i tak wyglada jak kawalki "miesa".. jezeli nie masz objaw tss takich jak ta goraczka i inne ktore sa wymienione na ulotce nie masz sie co martwic.. jest to zadna choroba, zreszta masz szczegoly napisane..
Shaleniec - Pią 20 Maj, 2005 15:40
Temat postu:
kawalki miesa? zaraz zwymiotuje.. Neutral
AloneMoon - Pią 20 Maj, 2005 15:59
Temat postu:
Ja tez.. :/

Mam takie pytanie...jakie sa "regoly higieny imytymnej" ?
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 16:09
Temat postu:
AloneMoon napisał/a:
Ja tez.. :/

Mam takie pytanie...jakie sa "reguly higieny imytymnej" ?
Jak to jakie zasady...
Myć miejsca intymne przynajmniej raz dziennie a w czasie miesiączki nawet częściej.

Poprawka Razz
AloneMoon - Pią 20 Maj, 2005 17:08
Temat postu:
W internecie mozna pisac jak sie chce
,poprawka jest niepotrzebna.
( Mieszkam ponad 4 1/2 lata w niemchech...to hyba normalne ze zapominam grammatyki polskiej Wink )

I mi jeszcze chodzilo,co ile godzin wymieniac tampon lub podpaske.
Anonymous - Pią 20 Maj, 2005 17:12
Temat postu:
AloneMoon napisał/a:
I mi jeszcze chodzilo,co ile godzin wymieniac tampon lub podpaske.
Nie ma limitu czasu zmiany podpasek i tamponów, to zależy od obfitości krwawienia...
Podpaskę średnio powinno sie zmieniać co 3-4 h a tampon co 5-8h żeby nie wydzielał sie nie przyjemny zapach Wink
nasty_girl - Pią 20 Maj, 2005 18:23
Temat postu:
higiena intymna.. myj sie tam za kazdym razem gdy zmieniasz podpaske czy tam tampona bo w czasie okresu jest to szczegolnie wazne, najlepiej kup jakis plyn do higieny intymnej no i pozaokresem tez pamietaj zeby sie myc Razz
Anonymous - Sob 21 Maj, 2005 14:27
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
no i pozaokresem tez pamietaj zeby sie myc Razz

Serio?! Nie zartuj Surprised

Cytat:
Nie ma limitu czasu zmiany podpasek i tamponów

Jest. Bo np. podpaski nie powinno sie nosic dluzej nic 5 godzin, a tamponu dluzej niz 8-7 Wink
nasty_girl - Sob 21 Maj, 2005 14:37
Temat postu:
no wlasnie.. jak nie ma? to co jak masz bardzo slabe krawienie to nosisz podpaske 2 dni ?
Kinga89 - Pon 28 Sie, 2006 18:59
Temat postu:
Kicia91 napisał/a:
nie uzywam tamponów bo moim zdaniem sa niewygodne...

jak moga byc niewygodne, skoro ich nie czuć?

Kicia91 logowała się parę miesięcy temu, więc wątpię żeby Ci odpisała. //Nikita.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group