Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Tampony

laniade - Nie 20 Lut, 2005 16:45
Temat postu: Tampony
Sorki mam jeszce jedno pytanie ;/
a jak wchłania tampon te szczątwhki macicy ?? Shocked Question
Anonymous - Nie 20 Lut, 2005 16:51
Temat postu:
Z tego co wiem tampony nie wchłaniają tych szczątków tylko je poprostu zatrzymują a później jak sie wyjmnie tampon do wraz z moczem bądź krwią wydziela się te szczątki !

Dorotka Kwiat
kabama - Nie 20 Lut, 2005 16:54
Temat postu:
z moczem? jakim cudem?
PS. mogłaś to laniade umieścić w tamtym temacie bez sensu zakladac nowe i robic balagan
PS2. to nie są szczątki macicy tylko błony
frigg - Nie 20 Lut, 2005 16:59
Temat postu:
z wlasnej praktyki wiem, ze te mniejsze sie wchlaniaja a wieksze sie 'przykejaja' do tampona i czesc z tyhc wikszych jest usuwa sie razem z tamponem, a czesc wypada po wyjeciu tampona...wiec w srodku nic nie zostaje
i co wy z tym moczem? mocz to nie tamtedy plynie wiec z zadnym moczem nie wyplynie Smile
kabama - Nie 20 Lut, 2005 17:04
Temat postu:
Cytat:
mocz to nie tamtedy plynie wiec z zadnym moczem nie wyplynie

no własnie nie wiem co sie tak ludzie uwzieli Razz
mrufka - Nie 20 Lut, 2005 17:28
Temat postu:
ej laniade, ty masz w profilu napisane że jesteś mężczyzną.interesuje cię to???
laniade - Nie 20 Lut, 2005 17:41
Temat postu:
Sorcia wszystkim jakby co !! Źle napisałam przy rejestracji, jestem kobitka tak jak wy biggrin
Anonymous - Nie 20 Lut, 2005 17:44
Temat postu:
Krew wchłania się od góry, tym samym tampon się rozszerza. Kawałki macicy? Mniejsze oczywiście się wchłaniają, podobnie jak krew. Większe albo przyklejają do tampona, albo poprostu zostają gdzieś obok niego i po wyjęciu wypadają/wypływają.

Ps. Są trzy dziurki - odbyt [tu idzie kupa! Razz], pochwa [tutaj krew miesiączkowa!] oraz cewka moczowa [tutaj siusiu!]. Więc po kiego ktoś to łączy w jedno? Shocked
Kinga - Nie 20 Lut, 2005 18:02
Temat postu:
Eh ...

a więc :

Tampon zatrzymuje te szczątki bo nie jest wstanie tego wszytskiego wchłonąć

Po wyjaciu tamponu te szczatki wypływają wraz z krwią
Iśka - Nie 20 Lut, 2005 18:11
Temat postu:
mrufka napisał/a:
ej laniade, ty masz w profilu napisane że jesteś mężczyzną.interesuje cię to???

A nawet jeśli to byłby facet to co? Dlaczego mężczyźni nie mieliby o tym wiedzieć... Wg mnie to stereotym, że sprawy kobiece są dla kobiet. Dla mnie im więcej chłopacy się interesują tym lepiej w przyszłości będą znali ciało kobiety Wink Ale to w końcu moje zdanie Smile

Gabi napisał/a:
Krew wchłania się od góry, tym samym tampon się rozszerza. Kawałki macicy?

Yy... ja tam nie wiem, ale mnie pani na Wych do życia w rodzinie uczyla, że to jest błona macicy, a nie macica Wink

Gabi napisał/a:
Ps. Są trzy dziurki - odbyt [tu idzie kupa! ], pochwa [tutaj krew miesiączkowa!] oraz cewka moczowa [tutaj siusiu!]. Więc po kiego ktoś to łączy w jedno?

Heh, nowe teorie biggrin Może niektórzy chcą stworzyć nowy model człowieka? Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 18:12
Temat postu: Re: Tampony
A czy trzeba używać tamponów dopiero wtedy jak ci się unormuje okres? (Bardzo przepraszam za iloć pytań, ale okres mam od niedawna i mało o nim wiem. noo o podpaskach wiedziałam)
Iśka - Nie 20 Lut, 2005 18:14
Temat postu:
Kto pyta nie błądzi Wink

Nie, tampony możesz używać już od pierwszego okresu. Jednak narazie zacznij od tych małych. Tampon dostosowuje się do wielkości krwawienia, podobnie jak podpaskę. Narazie radzę Ci używaj tych "mini", one są dobre, poza tym możesz być pewna że nie przebiją błony dziewiczej Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 19:01
Temat postu:
Tak naprawdę zadaje te pytania ponieważ moja mama się sprzeciwia noszeniu tamponów. Mówi, że jeśli nie usłyszy zdania ginekologa to nie zgodzi się na to!! A ja nie chce być w stosunku do niej nie fer!! Zna ktoś może jakąś stronkę/ bezpłatny numer telefonu na której mogłabym zadać pytanie prawdziwej pani ginekolog na temat tamponów??!! Bardzo mi na tym zależ!! AA i bardzo dziękuje za wcześniejsze porady - na pewno w lekkim stopniu namówiłam mamę jeszcze bardziej !! Dziękuje wszystkim!! Love Love Love Love Love Love Love
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 19:11
Temat postu:
www.dorastam.pl

tam znajdziesz wiele informacji o tamponach i miesiączce Wink

potwierdzone przez ginekologa (tak myślę, powinno być napisane Razz )
laniade - Nie 20 Lut, 2005 19:15
Temat postu:
Dziękuje bałdzio bałdzio !!
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 19:36
Temat postu:
Proszę bardzo, po to tu jesteśmy Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 19:38
Temat postu:
Lecz wolę aby wprost napisać do pani ginekolog!! i Aby ona mi odpowiedziała, żeby moja mama zmieniła zdanie!!!!!!!
nidhogg - Nie 20 Lut, 2005 19:44
Temat postu:
laniade: lepiej pojsc z mama do ginekologa, niech mam uslyszy to twarza w twarz... bo jest szansa, ze skoro sie tak sprzeciwia, to i w maila nie uwierzy Smile
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 19:45
Temat postu:
To może poprostu wybierzcie się razem do ginekologa po poradę? Wtedy twoja mama będzie pewna, że otrzymała zdanie kompetentnej osoby :]

Edit: hehe Nid mnie wyprzedziła Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 19:52
Temat postu:
W tym problem, że nie mamy pieniędzy na ginekologa Sad noi mama też nie ma czasu ;/
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 19:54
Temat postu:
A mama nie wyłoży kasy? :] I napewno nie znalazła by chwili czasu? Może sama pójdź i weź taką karteczkę od ginekologa, że tampony są bezpieczne Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:04
Temat postu:
no wlasnie choidzi ze nie mam tej kasy ani ja ani moja mama!! No a jak myslicie ile moze gdzies tak kosztowac spotkanie u ginekologa ??
Kinga - Nie 20 Lut, 2005 20:05
Temat postu:
U mnie jest prywatny i 30 zet kosztuje ...

Ale skoro tak to idz z mamą do zwyklego lekarza rodzinnego ... lekarz to lekarz zna sie na rzeczy a na tamponach to napewno Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:17
Temat postu:
No tylko się boję że wtrafie na takiego co bierze 50 zeta
zdarzalo sie. A po drugie boj sie ginekologa Sad
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 20:31
Temat postu:
To najpierw się zapytaj ile weźmie za poradę. Ginekolog też człowiek - nie zje cię Wink A poza tym to tylko porada o tamponach Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:33
Temat postu:
noo niby tak, a jak myslicie co powie ginekolog na temat tamponow ?? Wink
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:34
Temat postu:
i jak zrobic zeby bylo taki zdjecie jak np chesterka tego kroliczka ?? bo chce tak zrobic biggrin Razz
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 20:39
Temat postu:
Ja myślę, że ginekologpowie, że tampony są bezpieczne itd....

Jakiego króliczka? Rolling Eyes

btw. Edytuj posty Wink
Miracle - Nie 20 Lut, 2005 20:48
Temat postu:
Jak chcesz zasiegnac porady ginekologa a nie chcesz do niego isc to wejd na www.always.pl/pytania , zadzwon 0 801 195 177 lub napisz na adres: Centrum Informacji Always, P&G ul. Zabraniecka 20 , 03-872 Warszawa.
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:50
Temat postu:
Ale chyba always są od podpasek??;/ a nie od tamponów ??
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 20:54
Temat postu:
Od tamponów głównie jest o.b. Razz
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:57
Temat postu:
No a moze nzacie numer do tego o.b ?? bo jakbym zadzownila na informacje always bylo by to nie fer do nich bo oni sa od podpasek a nie od tamponow Confused Confused Confused Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
laniade - Nie 20 Lut, 2005 20:59
Temat postu:
I jak sie robi zeby byly te zdjecia??biggrin
Miracle - Nie 20 Lut, 2005 21:01
Temat postu:
laniade napisał/a:
Ale chyba always są od podpasek??;/ a nie od tamponów ??


Tak sa od podpasek ale to sa ginekolodzy i doradaja w kadej sprawie wiec z tamponami zwiaznymi tez.
Miracle - Nie 20 Lut, 2005 21:09
Temat postu:
laniade napisał/a:
No a moze nzacie numer do tego o.b ?? bo jakbym zadzownila na informacje always bylo by to nie fer do nich bo oni sa od podpasek a nie od tamponow Confused Confused Confused Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Ale to sa ginekolodzy!!! Doradzaja w kadej sprawie wiec wszystko bedzie wporzo.
laniade - Nie 20 Lut, 2005 21:22
Temat postu:
dziekuje ci bardzo miracle pomoglas mi
jutro zadwonie do tego centrum informacji i dam wam znac jak poszlod:D
Chesterka - Nie 20 Lut, 2005 21:26
Temat postu:
Ludzie, edytujcie posty =/

Laniade - powodzenia Wink
frigg - Nie 20 Lut, 2005 23:01
Temat postu:
laniade napisał/a:
No tylko się boję że wtrafie na takiego co bierze 50 zeta
zdarzalo sie. A po drugie boj sie ginekologa Sad


jest jescze cos takiego jak panstwowa sluzba zdrowia- akurat ginekolodzy daja rade i maja ten plus ze sa za darmo (wystaczy zadzwonic do swojje przychodni i umowic sie na wizyte), a wizyta sama w sobie nie jest straszna, moze byc krepujace, ale trzeba pomyslec sobie ze to lekarz...naprawde nie ma sie czego bac Smile
ajeczka11 - Pon 21 Lut, 2005 14:28
Temat postu:
laniade napisał/a:
Dziękuje bałdzio bałdzio !!

Nie a za co tylko a nie odpowiadała więc ci teraz odpowiem:
Zdaje mi sie,ze te tampony to wchłaniaja a potem te krwinki zostają tam w srodku...a
co do ostatniego postu...
Nie masz się co bać ginekologa;)
To ni cstraszenego...(wkońcu mój tata nim jest..) Muszę Ci powiedzieć ,ze faceci są bardziej delitani a kobiety mniej ...Gdybyś była z lublina to napisz na mój e-mail mozę wpadniesz do mojego taty???? Laughing
Miracle - Pon 21 Lut, 2005 14:33
Temat postu:
laniade napisał/a:
dziekuje ci bardzo miracle pomoglas mi
jutro zadwonie do tego centrum informacji i dam wam znac jak poszlod:D


Nie ma za co dziekowac. Poprostu mialam numer i adres to umiescilam bo kazdemy sie zawsze moze przydac.
laniade - Pon 21 Lut, 2005 16:39
Temat postu:
boże!! Gdyby nnie to forum to bym tutaj siedziała i martwiła się co zrobić. Niestety nie zadzwoniłam do tego ginekologa Sad Ale sprubuje jutro.

Dziewczyny!!
Moja mama cały czas zadaje mi te trzy pytania , a ja nie wiem jak odpowiedziec... blagam pomozcie!!
oto pytania mojej mamy ;/ :
1) Czy w nieregularnych krwawieniach, przy jednoczesnych silnych bolach brzucha (2,3 i 4 dzien miesiaczki mama bardzo bolesne) mozna stosowac tampony?
2) Czy przy upławach można je stosować?
3) Czy przy długotrwałym braniu leków na schorzenie neurologiczne mozna je stosowac (lamotrygina) ??

p.s mam 15 lat miesiączkuje od 5 miesiecy biggrin
Kinga - Pon 21 Lut, 2005 17:05
Temat postu:
laniade napisał/a:
boże!! Gdyby nnie to forum to bym tutaj siedziała i martwiła się co zrobić. Niestety nie zadzwoniłam do tego ginekologa Sad Ale sprubuje jutro.

Dziewczyny!!
Moja mama cały czas zadaje mi te trzy pytania , a ja nie wiem jak odpowiedziec... blagam pomozcie!!
oto pytania mojej mamy ;/ :
1) Czy w nieregularnych krwawieniach, przy jednoczesnych silnych bolach brzucha (2,3 i 4 dzien miesiaczki mama bardzo bolesne) mozna stosowac tampony?
2) Czy przy upławach można je stosować?
3) Czy przy długotrwałym braniu leków na schorzenie neurologiczne mozna je stosowac (lamotrygina) ??

p.s mam 15 lat miesiączkuje od 5 miesiecy biggrin


1. Tak można stosować
2. Nie ... nie można stosowac tamponów gdy nie ma sie krwawienia
3. WYDAJE MI SIE że tak ale pewna nie jestem !!
laniade - Pon 21 Lut, 2005 17:11
Temat postu:
W drugim pytaniu choidziło mi o to że mam bolesna miesiączki i mam je jeszce nieuregulowane Neutral
frigg - Pon 21 Lut, 2005 17:23
Temat postu:
1 - mozna
2- mozna ale powinno sie pojsc do ginekologa z tymi uplawami
3 - mozna
tylko dziwi mnie czemu takie pytania zadaje tobie mama a nie ty jej, to mama jako ta dorosla i jako matka dorastajacej corki powinna znac odpowiedzi na pytania i tobie to tlumaczyc a nie ty jej....troche mnie to dziwi
laniade - Pon 21 Lut, 2005 17:41
Temat postu:
frigg!! W tym problem ze wlasnie ja probuje moja mame namowic , zeby sie zgodizla n to, zebym mogla noisc tampony. jest zbyt nadopiekuncza i ja sie na tej jej nadopekunczosci potykam SadSadSadSadSadSad
laniade - Pon 21 Lut, 2005 18:17
Temat postu:
Mam jeszce pytanie spoza biggrin
Jak się robi, żeby się miało takie zdjęcie pod nikiem??
P.s Prblem z tym że jestem mężczyzna został już zmieniony bo przecież jestem kobitka jak wy biggrin Razz
Chesterka - Pon 21 Lut, 2005 18:28
Temat postu:
W profilu masz taką opcję 'Dodaj obrazek' i dwie opcje 'ze strony www' lub 'z komputera' Very Happy
laniade - Pon 21 Lut, 2005 18:45
Temat postu:
Jak jest tera z obrazkiem to się udało !!
Boże dziewczyny ja tu już z ta mama nie wytrzymam cały czas ma jakies "ale". Do tego mam okres wszystko naraz:(
laniade - Pon 21 Lut, 2005 18:47
Temat postu:
W tym problem, że nie mogę znaleźć tego "dodaj obrazek " :Sad
laniade - Wto 22 Lut, 2005 11:56
Temat postu:
Dziewczyny !! zauważylam żółtą wydzielinę!!
Jest gęsta tak strasznie się ciągnie !!!
Co jest??!! Czy to coś złego czy normalnego !!
Powiedzcie !! Sos!!
laniade - Wto 22 Lut, 2005 12:07
Temat postu:
aaaa i na dodatek jeszce tak dziwnie pachnie (tak troche mdło)
Kinga - Wto 22 Lut, 2005 12:26
Temat postu:
To jest zwykła wydzielina ... która jest normalna

Byłoby zle gdybyś miałą jakies chorobliwe upławy ... które miałby kolor zielony etc etc

Mozesz miedzy okresami nosic wkladki
laniade - Wto 22 Lut, 2005 12:29
Temat postu:
W tym problem, że mam takie dniże nic mi nie wyleci a na następny cała masa tego naraz ;/
zastanwaiam się nieraz czy nie noisć podpasek Sad
Kinga - Wto 22 Lut, 2005 12:30
Temat postu:
podpasek nie ... wkladki noś
A to ze czasami jest wiecej to normalne Wink
panienka_wierzba - Wto 22 Lut, 2005 16:47
Temat postu:
hyh a ja teraz hm.. mam od pewnego czasu tak przecholernie głupio Wink bo przestrasznie sie ciągnie, przezroczyste, i strasznie gęste. Denerwujące okropnie, ale da sie rpzezyc (trzeba, przeciez samobojstwa nie popełnie) ale o dziwo wypada tak nieco 2 miesiące przed poprzednim okresem Wink eee moze 'zamaist' albo 'przed'? =D
laniade - Wto 22 Lut, 2005 21:04
Temat postu:
Ale podkładka często nie wystarcza!!
A na dodatek w tej wydzielinie zauważyłłam że sa takie granulki ;/;/;/ takie kulki
Sad
Kinga - Wto 22 Lut, 2005 21:05
Temat postu:
Kulki ? ... Ym ... moze czesciej sie podmywaj ?
laniade - Wto 22 Lut, 2005 21:11
Temat postu:
Wlasnie ze sie podmywam Razz ale nie wiem ja jestem jakas dziwna !! A znacie jakies sposoby na bole miesiaczkowe??
ja mam je bardzo bolesne!! aha i nie moge brac takich lekow jak apap itp bo jestem na lekach :Sad Te leki sa na chorobe neurologiczna:(
nidhogg - Wto 22 Lut, 2005 21:36
Temat postu:
no-spa - sprawdz na ulotce, cy wchodzi w interakcje z Twoimi lekami.
laniade - Wto 22 Lut, 2005 21:44
Temat postu:
Tak wchodzi Sad Pani neurolog powiedziała że żadnych takich leków (tak przynajmniej mama mi przekazla)
Kinga - Sro 23 Lut, 2005 09:31
Temat postu:
No to moze niech Twoja mam sie zapyta jakie mozesz brać leki

A btw pozostaje ci zwinąc sie w kulke z butelką ciepłej wody przy brzuchu Wink

Ja tam zazwyczaj nie biore proszkow ... nawet jak mnie głowa boli Smile
To tak jakoś z przyzwyczajenia Razz
mroweczka - Sro 23 Lut, 2005 13:20
Temat postu:
No jak nie mozesz to nie...Lepiej żadnych tabletek nie bierz. Ten sposób Kingi jest dobry Smile.
laniade - Sro 23 Lut, 2005 14:49
Temat postu:
No wiem ze najlepiej jest nic nie brac , ale ten brzuch mi tak napierdziala ze nie moge!!
Ja tutaj wale piescia o sciane i turlam sie po podlodze ;/;/
Sad Sad Sad
Anonymous - Sro 23 Lut, 2005 19:12
Temat postu:
Polecam lekkie ćwiczenia rozluźniające. Również ciepłą (nie gorącą!) kąpiel. Ewentualnie możesz sobie lekko rękami masować podbrzusze. No a jak nie pomoże - to nie koncentrowac sie i przejdzie Wink
laniade - Sro 23 Lut, 2005 19:15
Temat postu:
Hehe dziewczyny znalazłam sposób na ten ból. Znalazłam ziółka które mi pomagają i mi nie szkodza:D
laniade - Sro 23 Lut, 2005 19:19
Temat postu:
Hehe dziewczyny znalazłam sposób na ten ból. Znalazłam ziółka które mi pomagają i mi nie szkodza:D
Mam następne pytanko !!
Jak jest z tym goleniem nóg bo ja chciałm golić, ale boje się że jak raz zgole to od razu wlosy zaczna mi rosnac tak gesto ze nie wiem.....i będą twarde. Czy pianka jakoś złagadza to rośnięcie ?? Jaką mi radzicie piankę?? tylko prosze nie za droga:D
I jaka wziasc zyletke zwykla czy ta wenus czy jak tam to sie nazywa ??
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat
Miracle - Sro 23 Lut, 2005 19:28
Temat postu:
Osobiscie ci polecam VEET RASERA.To taki zel-krem ktory nakladasz i po trzech minutach usuwasz taka specjalna szpatulka. Nie umiem wkleic foty ale jak chcesz obaczyc to wejd na www.veet.pl a ja wkleje tylko tekst.



Veet Rasera zestaw BEZ OSTRZA to rewolucja w dziedzinie depilacji! Veet Rasera składa się z żelu-kremu i specjalnej szpatułki z elastyczną końcówką. Wystarczy nanieść żel-krem na skórę i już po 3 minutach (!) usunąć go przy pomocy szpatułki. To wspaniała alternatywa dla kobiet, które dotąd używały tradycyjnych maszynek. Veet Rasera została specjalnie zaprojektowana bez ostrza, abyś nigdy więcej nie musiała obawiać się zacięć i podrażnień skóry. Jest łatwa i wygodna jak zwykłe maszynki, jednak po użyciu Veet Rasera skóra pozostaje gładka dwa razy dłużej. Z jej pomocą możesz wydepilować się szybko i pod pełną kontrolą, nawet w tak trudno dostępnych miejscach, jak okolice kostek czy kolan.
Dostępna w dwóch wariantach

z nawilżającym aloesem
o zapachu kwiatowym
Zawartość opakowania:

1 pojemnik Veet Rasera 150ml
1 szpatułka
Czas aplikacji:

3 minuty
Przed użyciem, zawsze zapoznaj się z treścią ulotki.
panienka_wierzba - Sro 23 Lut, 2005 19:31
Temat postu:
a ile kosztuje? od 28 zlotych =/ ja nie polecam
wczoraj goliłam sie depilatorem matki, wogóle nie bolało (ale jak robiłam okolice bikini myślałam ze zwariuje =p) tylko tak niezbyt dokladnie mnie ogolilo Wink
laniade - Sro 23 Lut, 2005 19:38
Temat postu:
noo 28 zlotych to moze mi sie uda uzbierac.
Ale na ile starcza jak wydepilujesz na ile czasu??
I czy po tym są jakies dziwne wlosy ?? znaczy sie twarde czy sa mieciutki i nastepnym razem bedzie mi latwo znowu wydepilowac nozki??
laniade - Sro 23 Lut, 2005 19:39
Temat postu:
Noo ale jednak wolalabym tansze Bo jednak kasy nie mam za bardzo Neutral
Anonymous - Sro 23 Lut, 2005 19:45
Temat postu:
pojdz do sklepu i zobacz ile kosztuje.
frigg - Sro 23 Lut, 2005 19:59
Temat postu:
leniade - to jest tak: jesli usuwasz tylko wlosy tylko ze 'skory' ( a tak dzialaja mszynki, kremy) to wlosy zawsze beda odrastac twardsze, metody takie ktore usuwja cebulki wlosa (jak wosk) sparwiaja ze wlosy sie oslabiaja i sa miekciejsze.....kremy czy woski moga uczulac (ale nie musza) tylk wlosy odrastaj troche woleniej, po maszynce wlosy odrastaja szybciej bo juz nastepnego dnia moga byc widoczne..musisz wybrac poprostu ta, ktora jest dla cibie najmniej uciazliwa i skuteczna - poprostu metoda prob i bledow
pianki czy zele do golenia sa rozne - sa i dla kobiet (roznia sie zapachem od meskich np gillete) ale sa dosyc drogie, albo takie dla mezczyzn ,cena nie gra roli - jakiekolwiek bo roznice sa tak male ze ich prawie nie widac (moze na meskich wlosach widac, ale na kobiecyh nie bardzo - kobiety z zalozenia maja bardziej miekkie wlosy niz faceci) - pianki sluza raczej zapobieganiu podraznieniom skory przy goleniu - a po samym goleniu i zmyciu skory woda naloz balsam po kapieli..a co do samych maszynek ja uzywam jakie mi wpadna w rece - i tych meskich i tych kobiecych Smile
wybor metody nalezy do cibie - co wygodniej ci robic....
laniade - Sro 23 Lut, 2005 21:16
Temat postu:
Wybrałam piankę veet z tą gąbeczką ale teraz zastanawiam sie nad cena (kolezanka mi poradzila wlasnie ja jak na pierwszy raz)
Kinga - Sro 23 Lut, 2005 22:06
Temat postu:
Państwo ... ja wypisywalam http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?t=6558 Smile


No skoro nie maszynki ... depilatory i nie wosk to pozostaja pianki i kremy



Veet, Veet Mousse (pianka do depilacji):

pozwala na szybkie usunięcie włosków podczas kąpieli pod prysznicem. Dołączona do pianki delikatna gąbeczka służy do masażu skóry oraz ułatwia usunięcie włosków.
Pianka Veet Mousse dostępna jest w dwóch wariantach:
- z wyciągiem z aloesu i z witaminą E /sprawia, że skóra jest doskonale gładka i nawilżona/
- z wyciągiem z owoców cytrusowych i z witaminą C /sprawia, że skóra jest gładka i zachowuje uczucie świeżości/

Ale jest mały szkopół : Po około 5 min. od aplikacji pianka spływa ze skóry i nie wiadomo czy już zadziałała czy nie. Poza tym powoduje uczulenie, skóra piecze i jest podrażniona. Potem wyskakują czerwone krostki.


Cena: 22 zł


Delia, Satine, Delikatny krem do depilacji:

Satine delikatny krem do depilacji zawiera ekstrakt z zielonej herbaty i D-Panthenol. Polecany dla osób skłonnych do uczuleń lub ze szczególnie wrażliwą skórą. Zielona herbata łagodzi podrażnienia, D-panthenol nawilża i wygładza skórę. Krem działa w ciągu 20 minut.

Cena: 7 zł / 100 ml


Delia, Satine, Super delikatny krem do depilacji z zieloną herbatą:

Opis kosmetyku:
Krem do depilacji zbędengo owłosienia, oparty na ekstrakcie z zielonej herbaty i D-Panthenolu, polecany dla osób skłonnych do uczuleń lub ze szczególnie wrażliwą skórą.


Cena: 7zł


Delia, Satine, Szybko działający krem do depilacji z witaminą E:

Jeden z produktów linii depilacyjnej Satine (biało-fioletowe opakowanie). Szybko działający krem do depilacji ( 3-5 minut) z witaminą E i D-Panthenolem. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Cena: 6,20 zł / 100 ml


Joanna, Violet, Krem do depilacji nóg:

Kremowa konsystencja depilatora zapewnia łatwe i równomierne rozprowadzenie na ciele, a odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa uprzyjemnia wykonywanie zabiegu.
Po depilacji skóra nóg jest jedwabiście gładka, aksamitna i miła w dotyku.
Wg producenta kosmetyk działa w 3-7 minut. Opakowanie 70g kremu + szpatułka.


Cena: 4-5 zł


Norel, Krem do depilacji:

Jest to preparat łagodnie działający na skórę i niezawodny w użyciu. Przeznaczony do usuwania zbędnego owłosienia na nogach, pod pachami i okolic bikini. Zawiera naturalne substancje nawilżające i chroniące skórę przed podrażnieniami jak bisabolol, d-panthenol i alantoinę.

Cena: 11,50 zł / 100 ml


Pollena-Malwa, BodySilk, Krem do depilacji:

Bardzo skuteczny krem do depilacji. Zawiera olejek migdałowy i ekstrakt z aloesu. W zestawie z mini-balsamem po depilacji gratis (45 ml).

Cena: ok. 9 zł / 100 ml


Thalgo, Post-epilation, Biodepyl Concentrate (Płyn po depilacji):

Bezpośrednio po depilacji, pusty mieszek włosowy daje swobodny dostęp do strefy wzrostu. To właśnie tam działa koncentrat Biodepyl. Bogaty w składniki spowalniające odrost włosów. Antyseptyczny i kojący. Zapobiega podrażnieniom i zmiękcza naskórek. Opóźnia i spowalnia odrost włosów, ogranicza ich długość i grubość. Dezynfekuje i zamyka pory. Przeciwdziała zapaleniom mieszka włosowego.
Składniki czynne:
- olejki eteryczne (cytryna, lawenda, werbena, rumianek) - działają antyseptycznie, przeciw odrostowo; zmniejszają grubość, długość i objętość odrastających włosków,
- Capsilow 3% - wyciąg z algi Larrea Divaricata - jest regulatorem wzrostu, zmniejsza liczbę odrastanych włosków, jak i szybkość ich wzrostu,
- Efficiensea – ekstrakt z algi brązowej Pelvetia Candaliculate - przeciw przebarwieniom,
- naturalne wyciągi: z brzozy srebrnej (ściągający i kojący), z skrzypu (napinający i remineralizujący) i arniki (anty-koagulant, przeciwzapalny, kojący.


Cena: 140 zł / 50 ml


Unicolor, Tanita Effective, Pianka do depilacji nawilżająca i regenerująca:

Pianka do depilacji Tanita to doskonały, bezbolesny i prosty sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia nóg i pach.
Wzbogacona olejkiem migdałowym, ekstraktem z aloesu, kiełków pszenicy i wit. E ma znakomite właściwości nawilżające, uelastyczniające i regenerujące skórę. Dodatek ekstraktu z rumianku pozwala łagodzić podrażnienia. Skóra po depilacji pianką jest gładka i miękka, dobrze nawilżona i delikatnie pachnąca. Ma niespotykany, aksamitny wygląd.


Cena: ok. 15 zł / 200 ml


Veet, Duo Bikini - krem do depilacji okolic bikini:

Krem do depilacji wrażliwej okolicy bikini. Bardzo delikatny. Opakowanie zawiera krem do i po depilacji oraz szpatułkę.

Cena: 23 zł
laniade - Sro 23 Lut, 2005 22:13
Temat postu:
To bardziej mi sie oplaca z innej firmy tylko teraz z jakiej moze ta Delia czy cos tam??
Anonymous - Czw 24 Lut, 2005 10:25
Temat postu:
laniade napisał/a:
To bardziej mi sie oplaca z innej firmy tylko teraz z jakiej moze ta Delia czy cos tam??

wybierz jaką chcesz. :/ ja do tej pory używałam tylko veet'a (kupiłam na spółkę z mamą dużą pakę), więc poprostu kupuj metodą prób i błędów... popytaj koleżanek, które golą etc. Wink

ps. poza tym sądzę, że na forum zdaniua byłyby podzielone i każdy sugerowałby co innego. Wink
laniade - Czw 24 Lut, 2005 14:03
Temat postu:
Jak uda mi sie cos znalezc to was powiadomie Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group