Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - skorka na penisie

Anonymous - Czw 08 Maj, 2003 20:37
Temat postu: skorka na penisie
Witam, mam 13 lat (prawie).
Mam taki problem z penisem (chyba) bo skorka nie zsuwa sie z niego w calosci z napletka. Tzn. zsuwa sie prawie ale nie calkiem, moze i by sie zsunela ale gdy probuje to zrobic czuje ze troche boli i boje sie zeby cos sie nie 'zepsulo'. Co powinienem zrobic? a moze wszystko w porzadku?
deg - Czw 08 Maj, 2003 22:36
Temat postu:
Hej!
Jeśli problemem w odciągnięciu napletka jest zbyt mała średnica napletka, to prawdopodobnie masz do czynienia ze stulejką. To taka wada napletka. Sporo informacji na ten temat znajdziesz na stronie http://www.stulejka.com. Stulejkę leczy się przez prosty zabieg - nacięcie napletka.
Anonymous - Pią 09 Maj, 2003 17:15
Temat postu:
to chyba nie to, nie moge jej sciagnac bo przeszkadza mi chyba wezidelko ktore laczy skorke i penisa od pewnego momentu niestety u mnie zaczyna sie to zlaczac troszke za wysoko i moze dlatego nie moge sciagnac tej skorki wystarczajaco?

PS: czemu jest to wazne aby skorka sciagala sie z napletka?
deg - Pią 09 Maj, 2003 19:07
Temat postu:
Moment - węzidełko normalnie zaczyna się niemal w miejscu gdzie kończy się ujście cewki moczowej (czyli ta mała szparka Wink ). Nie może zatem zaczynać się za wysoko chyba, że zarasta ujście cewki moczowej.

Czy potrafisz odciągnąć (bez bólu) napletek tak, aby cały żołądź był widoczny? Jeśli tak, to wszystko u Ciebie OK nawet, jeśli węzidełko masz napięte. Jeśli nie - powinieneś porozmawiać o tym z rodzicami lub lekarzem. Wiem, że to BARDZO krępujące, ale warto dla swojego zdrowia.

Dlaczego ważne? Tak jesteśmy zbudowani. To tak jakby pytać dlaczego to ważne, że głową można obracać w prawo i w lewo Smile.
A ponadto - nie zapominaj, że ułatwia to dbanie o higienę.
Maciek - Pią 09 Maj, 2003 19:12
Temat postu:
heh ja moge obciagnac 1/4 , 1/3 penisa <cos kolo tego Laughing > tyle wystarcza??
deg - Pią 09 Maj, 2003 19:17
Temat postu:
Smile
Odciągając napletek powinieneś widzieć cały żołądź. Trudno mi powiedzieć ile to jest procent penisa - sprawdź Smile. Ale tak na oko to Twoje wyliczenia są OK.
Anonymous - Pią 09 Maj, 2003 20:06
Temat postu:
sorki chyba pomililem pojecia
ja ta skorke moge sciagnac tak, ze schodzi mi z czegos takiego szerszego a potem ten penis jest o milimetr wezszy, tylko ze to sie zsuwa z jednej strony w miare latwo (nie jestr to przyjemne ale schodzi) ale z tej strony gdzie jest to wezidelko to niestety nie schodzi, no bo moze to wezidelko jest poprostu jakies za krotkie?
Maciek - Pią 09 Maj, 2003 20:29
Temat postu:
heh mi z jednej strony tesh mniej schodz Smile
hmm... jak by tu napisac ktora to jest strona

heh moze tak : to jest ta strona ktora jest od strony jader
deg - Nie 11 Maj, 2003 12:25
Temat postu:
Najlepiej zerknijcie na stronę http://www.circumstitions.com/Works.html - tam umieszczono animację, jak napletek powinien "działać".
Maciek - Nie 11 Maj, 2003 13:03
Temat postu:
heh no dokladnie tak <chodz ta animacje niejest najlepszej jakosci Laughing >
Anonymous - Nie 11 Maj, 2003 17:26
Temat postu:
no wlasnie mi nie zsuwa sie calkowicie z tego fioletowego (w tej animacji), czuje ze moze i by sie zsunelo ale to troszke boli gdy probuje, tzn. z jednj strony zsuwa sie bez bulu ale z drugiej czuje ze cos trzyma i nie moge zsunac calkiem
deg - Pon 12 Maj, 2003 21:38
Temat postu:
Napletek powinien dać się zsunąć całkowicie bez bólu. Jeśli Ty nie jesteś w stanie zsunąć napletka bez bólu - to nienajlepszy sygnał. Wiem, że to trudne, ale powinieneś porozmawiać o tym z Twoim lekarzem - pediatrą. Nie bój się za bardzo - albo Cię uspokoi, że wszytko OK, albo wymyśli sposób na "naprawę" Smile napletka. Na szczęście napletek łatwo naprawić Wink
luk - Nie 18 Maj, 2003 00:39
Temat postu: ?
Deg to chodzi o sciagniecie napletka podczas pelnego wzwodu czy podczas spoczynku Question
deg - Pon 19 Maj, 2003 20:25
Temat postu:
Obojętnie.
Choć podczas wzwodu nieco trudniej zsunąć, ale nie powinien temu towarzyszyć ból.
Anonymous - Pią 23 Maj, 2003 20:27
Temat postu:
a czy jezeli sie nie zsuwa calkiem to moze to przeszkadzac w seksie?
deg - Wto 27 Maj, 2003 16:25
Temat postu:
Nie. Napletek w seksie za bardzo nie może przeszkadzać. No, chyba że boli Smile
banan - Pon 18 Sie, 2003 17:22
Temat postu:
ja miałem miesiąc temu operowaną stulejkę. poszedłem do urologa (taki lekarz) i on stwierdził że trzeba operować. też podobnie jak ty miałem za krótkie węzidełko. w cale nie była najgorsza ta operacja Laughing Laughing Laughing
Anonymous - Pon 13 Wrz, 2004 16:21
Temat postu: A co, jeśli schodzi tak jak na animacji, a niechce wrócić???
A co, jeśli naskórek schodzi tak jak na tej animacji, a niechce wrócić do pierwotnego stanu, tylko atrzymał się zwinięty u zgrubienia żołędzia??
deg - Sob 18 Wrz, 2004 23:48
Temat postu:
Jeśli mu trochę pomożesz i Cię to nie boli, to wszystko w normie.
Anonymous - Czw 21 Paź, 2004 12:06
Temat postu: ja widze całą żołądź
ja widze całą i 3 cm. dalej mam 11 lat i mój ma 15cm długości
Kid - Czw 21 Paź, 2004 21:34
Temat postu:
Panowie mi się wydaje że to nie do końca jest tak w różnym wieku u chłopca schodzenie napletka z żołędzia może przebiegać różnie i czasami rzeczywiście może być nieco bolesne i stawiać opór – jak mówią rzecz nie używana musi się dopiero wyrobić. Należy to robić delikatnie i po troszeczku jak już się wyrobi to będzie schodził sam tak jest u mężczyzn dojrzałych, którzy napletek prawie zawsze maja już częściowo „uchylony”. Natomiast u was może być z tym różnie wg. mnie to że za pierwszym czy drugim razem napletek nie chce zejść i sprawia to trochę bólu nie oznacza, że któryś z was ma problem stulejki. Chłopak, który wcześniej nie próbował masturbacji po raz pierwszy próbuje zdjęć sobie napletek i odczuwa ból przy tym to wg. mnie jest w miarę normalne natomiast po kilku czy kilkunastu próbach będzie szło już lepiej, ale proponuje uważać żeby sobie nie zrobić krzywdy. Lekarze też czasami idą na łatwiznę, a moim zdaniem jeśli napletek w końcu zejdzie po kilku próbach i nie sprawia już takiego bólu to nie warto poddawać się okaleczeniu i odcięciu napletka.
Anonymous - Sob 23 Paź, 2004 10:58
Temat postu:
A ja mam takie pytanie. Powinienem czyscic tylko zoladza penisa? A co z calym odcinkiem za zoledziem az do ciala? Napletek daje rade sciagnac tylko za zoledz, dalej juz nie (wadzidelko), ale wiem ze za zoledziem jest brud, a dalej przeciez nie moge sciagnac napletka, jak czyscic tamten obszar skoro nie mozna napletka z tamtego obszaru sciagnac?? Czasami wypadaja z tamtad male kawalki jakiegos brudu czy czegos ..
Kinga - Sob 23 Paź, 2004 12:42
Temat postu:
Cze
A natrysk prysznicowy ... qrcze troszki się zgorszyłam :/ <lol> niewiedzieć czemu

Na siłę nie ściągniesz ale MYJ SIE
Kid - Sob 23 Paź, 2004 20:24
Temat postu:
marek napisał/a:
A ja mam takie pytanie. Powinienem czyscic tylko zoladza penisa? A co z calym odcinkiem za zoledziem az do ciala? Napletek daje rade sciagnac tylko za zoledz, dalej juz nie (wadzidelko), ale wiem ze za zoledziem jest brud, a dalej przeciez nie moge sciagnac napletka, jak czyscic tamten obszar skoro nie mozna napletka z tamtego obszaru sciagnac?? Czasami wypadaja z tamtad male kawalki jakiegos brudu czy czegos ..


W trakcie erekcji ciezko zdjec Wink. Jesli masz wanne (nie prysznic) to zrob sobie goraca kapiel i powinien zejsc, postaraj sie to zrobic delikatnie i nie doprowadzac do wzwodu. Jesli to nie bedzie mozliwe to masz pewien problem i wtedy mozna udac sie do specjalisty, jesli Ci sie to uda poprostu delikatnie - te miejsca sa dosc wrazliwe na dotyk wiec nnie wykluczone, ze dostaniesz natychwiastowej erekcji - umyj je bo czasami zdaza sie ze zbiora sie tam jakies paproszki. Chigiena tych miejsc jest istotna z tego wzgledu, ze moze dojsc do zakazenia, a wtedy moga byc rzeczywiscie problemy jesli sie tego nie robi.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group