Dzieci OnLine

Programowanie - Od czego zacząć?

Kloe - Sro 23 Lut, 2005 20:29
Temat postu: Od czego zacząć?
Witam wszystkich, w sprawach programowania jestem zupełnie ciemna, a bardzo chciałabym się tego nauczyć...może znacie jakieś kursy, tutoriale czy coś?
Z góry dziękuje Smile
Anonymous - Czw 24 Lut, 2005 14:03
Temat postu:
zależy co chcesz programowac.
Nitemare - Sob 05 Mar, 2005 15:48
Temat postu:
moim zdaniem najlepiej zacząć od qbaisca www.qbasic.com
adam(o)_1991 - Sro 16 Mar, 2005 10:55
Temat postu:
basic jest do kitu, lepiej zaczac tak jak moj znajomy(sark-smark) od pascala potem delphi,php,C <-- chyba nie pomylilem kolejnosci jak to koles jeden gadal ;]

p.s. od kiedy to dziolchy sie za takie cos biora biggrin ?
Anonymous - Sro 16 Mar, 2005 13:51
Temat postu:
adam(o)_1991 napisał/a:
p.s. od kiedy to dziolchy sie za takie cos biora biggrin ?

Od dawa. Programowanie to nie tylko frajda dla facetow - dla dziewczyn tez.
Noid - Sro 16 Mar, 2005 15:34
Temat postu:
A ja polecam Pythona http://python.org/
nie podam. - Sro 16 Mar, 2005 20:53
Temat postu:
Py........ co ?
Co to za język wogóle.
Noid - Sro 16 Mar, 2005 21:45
Temat postu:
"Python jest interpretowanym, obiektowym, wysokopoziomowym językiem programowania z dynamiczną semantyką. Dzięki wbudowanym wysokopoziomowym strukturom danych, dynamicznej typizacji oraz możliwości dynamicznego nadawania nazw obiektom, stanowi on zarówno doskonałe narzędzie do szybkiego tworzenia aplikacji, jak i język skryptowy, pozwalający na łączenie istniejących komponentów zaimplementowanych w innych językach. Bardzo prosta składnia języka zwiększa czytelność programów, zmniejszając tym samym koszty ich pielęgnacji. Python umożliwia tworzenie modułów oraz grupowanie ich w pakiety, co zwiększa modularność programu i pozwala na wielokrotne wykorzystywanie istniejącego kodu. Interpreter języka, wraz z rozbudowaną biblioteką standardową, dostępny jest bez jakichkolwiek opłat w wersji przeznaczonej dla niemal każdej z istniejących platform sprzętowych i programowych. Dostęp obejmuje kod binarny oraz źródłowy programu, a także możliwość swobodnego jego rozpowszechniania."
Więcej informacji na http://python.org.pl/
Kinga - Wto 22 Mar, 2005 18:31
Temat postu:
ja sie bawiłam w Delphi i conieco w Pascalu

polecam Delphie Smile





A ... tak wogole to masz jakies podstawy no nie wiem ... chociasz Logomocja :> ?? <rotfl>
Eithne - Pią 25 Mar, 2005 00:25
Temat postu:
Hm... jako "programistka z jakimśtam starzem" radzę zacząc od Psacala, bo JEST łatwy. Nie polecam C!!
To jednak trzbe pamiętać, ze pisanie programów to patrzenie na wszystko z trszokę innej strony. Na początku możmna przeżyć mały "szok". Jednak jeśli wolisz żeby wszystko wyglądało graficznie pięknie to polecam na początku HTMLa, potem php, a na końcu Javę (choć jest dośc trudna wychodzą cudne efekty!)
adam(o)_1991 - Wto 19 Kwi, 2005 19:18
Temat postu:
Pascal i jeszcze raz pascal Smile.Potem wszystkie języki są podobne.Pythona nie polecam :/
Noid - Wto 19 Kwi, 2005 20:18
Temat postu:
Czemu nie polecasz Pythona? Jest to jeden z prostszych języków ;]
adam(o)_1991 - Sro 20 Kwi, 2005 08:06
Temat postu:
Tak, ale nie uczy myśleć programistycznie i tylko miesza w głowie
Noid - Sro 20 Kwi, 2005 09:44
Temat postu:
Kazdy ma inne zdanie. Jedni beda mowili, ze to jest najlepsze, a inni, ze co innego. Koniec tematu z mojej strony =]
Mati1233 - Pon 02 Maj, 2005 21:20
Temat postu: Re: Od czego zacząć?
Witam wszystkich. Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest prosta i oczywista !! PASCAL !! Język jest prosty, a potem łatwo jest potem się przeżucić na C/C++. Ja zacząłem od Logo komeniusza - najłatwiejszy język programowania na świecie i do tego jeszcze po Polsku.

Kloe napisał/a:
może znacie jakieś kursy, tutoriale czy coś?

Strona z dobrym opisem podstaw PASCALA:
http://www.komputery-internet.net/turbo/

A tutaj masz zbiór komend do PASCALA (moze Ci się przyda):
http://uoo.univ.szczecin.pl/~jakubs/kompendium.html

Dobra wiemy już od czego zacząć. Ja znam podstawy PASCALA i C, może troche DELPHI. CZego uczyć się tak bardziej zaawansowanie? Myślałem o C albo o DELPHI, ale nie wiem co lepsze? Jakiś rady?
bartek - Sob 07 Maj, 2005 14:56
Temat postu:
Ja popieram język C++.
Jest porządny i łatwo sie uczy.
Tylko trzeba umieć jedno... myśleć Wink .
Mati1233 - Sob 07 Maj, 2005 18:11
Temat postu:
bartek napisał/a:
Ja popieram język C++.
Jest porządny i łatwo sie uczy.
Tylko trzeba umieć jedno... myśleć Wink .


Logiczne myślenie i kreatywność, to według mnie najważniejsze cechy programisty Shocked
Bez tego raczej ciężko.

edit. Ale próbować można zawsze Razz
bartek - Sob 07 Maj, 2005 21:04
Temat postu:
Mój kolega z klasy bardzo chciał programować ale nie miał zbyt dużej wyobraźni.
adam(o)_1991 - Pon 09 Maj, 2005 08:00
Temat postu:
Ale [cenzura] gadacie.Wcale nie trzeba tam madrze myslec, wszystkiego da sie po prostu wyuczyc programujac.
Mati1233 - Pon 09 Maj, 2005 11:26
Temat postu:
adam(o)_1991 napisał/a:
Ale [cenzura] gadacie.Wcale nie trzeba tam madrze myslec, wszystkiego da sie po prostu wyuczyc programujac.


Nie byłbym tego taki pewien ...

Jeżeli ktoś jest kompletnym debilem to nie zrozumie nawet najłatwiejszych rzeczy. Inteligencja jest ważna ...
bartek - Pon 09 Maj, 2005 14:48
Temat postu:
Mati1233 napisał/a:
adam(o)_1991 napisał/a:
Ale [cenzura] gadacie.Wcale nie trzeba tam madrze myslec, wszystkiego da sie po prostu wyuczyc programujac.


Nie byłbym tego taki pewien ...

Jeżeli ktoś jest kompletnym debilem to nie zrozumie nawet najłatwiejszych rzeczy. Inteligencja jest ważna ...



Racja!
adam(o)_1991 - Pon 09 Maj, 2005 20:40
Temat postu:
No to wiadomo, ale nie tylko muzgowcy sa dobrymi programistami, przede wszystkim chec i pracowitosc.
Mati1233 - Pon 09 Maj, 2005 22:16
Temat postu:
adam(o)_1991 napisał/a:
No to wiadomo, ale nie tylko muzgowcy sa dobrymi programistami, przede wszystkim chec i pracowitosc.


No ... Te cechy też są ważne
radzio - Wto 02 Paź, 2007 08:49
Temat postu:
ja polecam delphi a potem c++

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group