Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Rozpaczona!!!!!!!!!!!11

pindzia - Pią 11 Mar, 2005 21:53
Temat postu: Rozpaczona!!!!!!!!!!!11
Cześć,
Mam problem z którym nie mogę żyć. Otóż wczoraj założyłam pierwszy raz w życiu tampon ale na noc , obudziłam sie nad 4.00 rano i poszułam ze mam mokre majtki no to mówie sobie "no pieknie przerąbane" ale jak poszlam do kibelka to wszystko było okis i nic nie zabrudziłam tylko ze moje majtki byly mokre ,moze przez tampon zrobiłam siku w nocy??a moze to jest to ze przestałam być dziewicą?Jakie są objawi gdy blona dziewicza zostaje przebita? Ja czytałam ze przez tampon blona zostaje nie naruszona tym bardziej ze załozyłam mini i dla czego miałam morą piżame i majtki??(powiem ze to nie pachniało amoniakiem )wiec moze to nie był mocz, powiedzcie mi czy ja juz nie jestem dziewicą??prosze o pomoc bo jestem załamana SadSadSadSad;(;(;(;(
Anonymous - Pią 11 Mar, 2005 22:03
Temat postu:
Dziewictwa nie straciłaś, bo porównaj wymiary tampona i członka, a po za tym podczs okresu błona podobno jest bardziej elastyczna. Co do tego, że masz mokro to raczej się nie posikałaś, bo by była duża plama i by zapach dziwny się unosił... poporstu moze miałaś jakieś sny o podtekście erotycznym, albo no nie wiem, na pewno tampon na pęcherz nie uciskał
Anonymous - Pią 11 Mar, 2005 22:13
Temat postu:
dziewicą to ty napewno jesteś...jak jesteś załamana to sie wyprostuj

"najpierw trza coś zepsuć by móc naprawić"
Olcia - Sob 12 Mar, 2005 08:14
Temat postu:
Podpisuje sie pod elfka...
A tak nawiasem mowiac to niewzkazane jest nosic tampon na noc, bo jak to w ktorejsc z moich madrych ksiazek wyczytalam moze dojsc do ZWT [zespol wstrzasu toksycznego]. Obiawami tego sa podobne obiawy jak przy grypie. Naleza do nich wysoka goraczka, wymioty, biegunka, zawroty glowy, omdlenia itp.
Ryzyko tej choroby mozesz zmniejszyc poprzez:
* Uzywania na noc podpaski zamiast tamponu
* Zawsze stosujac tampon o mozliwie najmniejszej chlonnosci [oczywiscie spelniajacy twoje oczekiwania Wink ]
* Zmieniajac tampon regularnie co 4-8 godzin. Tylko pamietaj ze NIGDY nie mozna nosic tamponu wiecej niz 8 godzin!

Nom to chyba tyle co pamietam z tej madrej ksiazki...dostalam ja na prelekcjach [czy cos w tym stylu] dwa lata temu...nom myslalam ze sie nie przyda, a jednak... Razz

Pozdrawiam Mr. Green
Malutka=] - Sob 12 Mar, 2005 10:24
Temat postu:
Błony dziewiczej napewno nie przebiłaś, bo błona w czasie miesiączki staje się bardziej elastyczna, a po za tym tampony są już troszkę długo na rynku światowym i jak by przebijały błony dziewicze to by je wycofano ze sprzedaży...
A co do tamponów to ja ich nie polecam. Wiadomo, że z krwią miesiączkową uchodzą różne bakterie, i jeżeli używamy tampona to wszystko zostaje przez parę godzin w naszym ciele, a z podpaską jest odwrotnie, uchodząca krew jest na zewnątrz naszego ciała...
Anonymous - Sob 12 Mar, 2005 10:56
Temat postu:
może źle włożyłas tampon?
Zeby dobrze włozyc to musisz go nie czuc.A jak bys straciła dziewictwo to poczułabys bardzo mocny ból.
A majtki byly mokre w jakim sensie?Byla krew?A moze sie zwyczajnie posikałas,a siki nie lecą z błony Razz
a jakbys se błone przebiła to oprócz tego bolu to bys miała duużo krwi na majtkach ;-) it o przy zakłądaniu tamponu
ajeczka11 - Sob 12 Mar, 2005 11:56
Temat postu:
Jestem tak jak inni Wink Napewno jesteś dziewicą i tym sie nie przejmuj! Podejrzewam że moze tampon sie ssuną albo źle został nałożony:) Wiec pownino być z toba wszystko oki!
Anonymous - Sob 12 Mar, 2005 12:29
Temat postu:
Niekoniecznie się czuje ból, ale jest to często
Po za tym no cóż do snu tampon też można zakładać jak się spi tak jak ja czyli z 6,7 godzin zespół wstrząsu toksycznego hmmm... jej objawy nie wyglądają na niego =)
Anonymous - Sob 12 Mar, 2005 12:52
Temat postu:
ale błony dziewicze są róznie a niektore dziewczyny nawet jej nie mają =)
a co do tej choroby-przejrzałam bravo i pisze,że ma sie wymioty,zawroty głowy,wysoka goraczke...
nidhogg - Sob 12 Mar, 2005 14:29
Temat postu:
Malutka=] napisał/a:
A co do tamponów to ja ich nie polecam. Wiadomo, że z krwią miesiączkową uchodzą różne bakterie, i jeżeli używamy tampona to wszystko zostaje przez parę godzin w naszym ciele, a z podpaską jest odwrotnie, uchodząca krew jest na zewnątrz naszego ciała...

Po pierwsze to z krwia miesiaczkowa moga uchodzic na zewnatrz jedynie te bakterie, ktore zyja w pochwie - czyli te pozytecne, ktore zakwaszaja srodowisko. Krew miesiaczkowa pochodzi z macicy i z zalozenia w niej zadnych abkterii nie ma (zakladajac oczywiscie ze nie masz zapalenia macicy).
Krew z zalozenia jest jest jalowa, podobnie jak srodowisko macicy.
Baketrie wlasnie namnazaja sie na podpasce - i nei sa to bynajmniej bakterie pochadzace z organizmu. I wlasnie dlatego bakterie namnazaja sie na podpasce a nie na tamponie, ze moga sobie na niej siedziec.
Gladiatorpl - Sob 12 Mar, 2005 19:31
Temat postu:
Gabra napisał/a:
ale błony dziewicze są róznie a niektore dziewczyny nawet jej nie mają =)
a co do tej choroby-przejrzałam bravo i pisze,że ma sie wymioty,zawroty głowy,wysoka goraczke...


to juz lepiej nic nie robic niz szukac porad w bravo
Anonymous - Sob 12 Mar, 2005 19:43
Temat postu:
Gladiatorpl napisał/a:
Gabra napisał/a:
ale błony dziewicze są róznie a niektore dziewczyny nawet jej nie mają =)
a co do tej choroby-przejrzałam bravo i pisze,że ma sie wymioty,zawroty głowy,wysoka goraczke...


to juz lepiej nic nie robic niz szukac porad w bravo

Ale w tym wypadku to prawda:P

Cytat:
Jezeli nagle podczas miesiaczki poczujesz sie zle, nawet jesli bylas wczesniej calkiem zdrowa, lub wysytapi wysoka goraczka (...) pojawia sie wymioty, biegunka, bole glowy, bol gardla, zawroty glowy, zaslabniecia, bole miesni, wysypka na skorze przypominajaca poparzenie sloneczne, powinnas na wszelki wypadek usunac tampon i natychmiast zglosic sie do lekarza badz szpitala

/z ksiazeczki "Mamy jeszcze pare pytan" rozdawanej na prelekcji w 2 kl gim/

co do samego problemu - jej, twoje cialo czesto bedzie cie jeszcze zaskakiwac. warto sie przygotowac na roznorakie niespodzianki, ale tez na wszelki wypadek robic sobie jakies badania kontrolne czy cus. Wink
panienka_wierzba - Pon 14 Mar, 2005 08:06
Temat postu:
Olcia napisał/a:
Podpisuje sie pod elfka...
A tak nawiasem mowiac to niewzkazane jest nosic tampon na noc, bo jak to w ktorejsc z moich madrych ksiazek wyczytalam moze dojsc do ZWT [zespol wstrzasu toksycznego]. Obiawami tego sa podobne obiawy jak przy grypie. Naleza do nich wysoka goraczka, wymioty, biegunka, zawroty glowy, omdlenia itp.
Ryzyko tej choroby mozesz zmniejszyc poprzez:
* Uzywania na noc podpaski zamiast tamponu
* Zawsze stosujac tampon o mozliwie najmniejszej chlonnosci [oczywiscie spelniajacy twoje oczekiwania Wink ]
* Zmieniajac tampon regularnie co 4-8 godzin. Tylko pamietaj ze NIGDY nie mozna nosic tamponu wiecej niz 8 godzin!

Nom to chyba tyle co pamietam z tej madrej ksiazki...dostalam ja na prelekcjach [czy cos w tym stylu] dwa lata temu...nom myslalam ze sie nie przyda, a jednak... Razz

Pozdrawiam Mr. Green


bla bla bla bla
wlasnie mi sie skonczyl wczoraj chyba jeden z okresów i jak od ponad roku uzywam na kazdy okres tamponów jakos jeszcze ZWT nie dostałam =/
wszystko zalezy od higieny
osoby nie używajace tamponów również mogą zachorować
mężyczyźni, kobiety i dzieci
ale przedewszystkich zwiększone ryzyko zachorować jest u kobiet, które używają tamponów i NIE przestrzegają podstawowej higieny podczas miesiaczki
wyjmowania tamponów w pore, podmywania sie, takich tam, wiecie mycie rąk i wogóle
a co na noc? tez nosze, niczym to sie nei rozni od noszenia podpasek na noc.
Zakladasz przed snem, ściągasz jak sie obudzisz (nie musi być od razu) przynajmniej sobie nie zachlapiesz łóżka jak Ci bokiem podpaski wycieknie abo co.
Za tamponami będę stała murem Wink.
Anonymous - Pon 14 Mar, 2005 10:41
Temat postu:
"Kobieta nie goni za męszczyną, bo kto to kiedy widział,
żeby pułapka goniła mysz?"
Julian Tuwim
adam(o)_1991 - Sro 16 Mar, 2005 10:50
Temat postu:
ej a powie ktosik co to jest ten tampon ?
Sztona - Sro 16 Mar, 2005 11:16
Temat postu:
Adamo-
Tampon- jet to taki rulonik który wkłada sie... no wiesz gdzie i tamuje krwawienie z pochwy. OB naprzykład.
Pidzia (piękny nik niema co)
Dziewictwa to ty nie straciłaś na pewno. (elfka podpisuję sie )
Może żeczywiście miałaś sny o podtekście erotycznym(elfka podpisuję sie )
No ogólnie nie masz sie czym przejmować...


Sztona
Anonymous - Sro 16 Mar, 2005 13:45
Temat postu:
adam(o)_1991 napisał/a:
ej a powie ktosik co to jest ten tampon ?

Odpowiednik podpaski (ale też nie dokońca), który podczas miesiaczki kobiety nosza w pochwie. [wyprzedzajac] wyciaga sie go za pomoca sznureczka. sa dwa typy: z aplikatorem i bez. aplikator to taki plastik, ktory ulatwia wkladanie tampona. tampon bez aplikatora wprowadza sie palcem.

/nast. razem radze przeszukac posty lub poszukac cos w necie/
Anonymous - Sro 16 Mar, 2005 14:01
Temat postu:
kurna .... ale rzeczowe :-DDD

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group