Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Mam bardzo dluge miesiaczki pomocy

blueshadow - Nie 20 Mar, 2005 14:14
Temat postu: Mam bardzo dluge miesiaczki pomocy
Mma 13 lat i miesiaczkuje od 4 miesiecy . Miesiaczke mam mniejwiecej co 5 tygodni i trwa ona nawet po 11 dni (nawet nie musze nosic podpasek wystarczą grubsze wkladki ) !!!! Moje qmpele tez miesiaczkuja od niedawna ale u nich miesiaczka trwa nadluzej 6 dni !! co mam zrobic blagam nie wysylajcie mnie do lekarza
Akacja12 - Nie 20 Mar, 2005 14:21
Temat postu:
To normalne w tym wieku. Możliwe że wszystko się unormuje. Jak narazie nie masz się co martwić. Poobserwuj jeszcze i możesz iść do ginekologa żeby sie upewnić. Ale chyba nie ma po co.
Anonymous - Nie 20 Mar, 2005 15:34
Temat postu:
Porozmawiaj z mamą, ale wydaje mi się,że skoro miesiączkujesz od 4 miesięcy to wszystko sie jeszcze unormuje Wink
BamBI - Nie 20 Mar, 2005 15:35
Temat postu:
Myśle ze wszystko jest w porządku jeśli nie masz zbyt obfitego okresu przy tak dlugim jego trwaniu. Smile
mroweczka - Nie 20 Mar, 2005 17:13
Temat postu:
Na poczatku miesiaczki moga takie byc...Moga tez byc malo obfite. I jest to całkowicie normalne.
justka007 - Nie 20 Mar, 2005 18:36
Temat postu:
Uwazam tak jak reszta. W tym wieku to normalne. Nie martw sie. Jesli cie to niepokoi to powiedz mamie ona napewno ci to wszystko wytłumaczy.
Anonymous - Nie 20 Mar, 2005 19:30
Temat postu:
Pierwsze wyjatkowo dlugie miesiaczki to normalka. Jednak, gdy z czasem sie nie unormuje (nie skroci) to powinnas udac sie do ginekologa. Narazie jest ok. Wink
zygusia - Pią 25 Mar, 2005 09:58
Temat postu: Nie martw się!
Ja mam 7 dni i to jest normalne. I u ciebie wszystko się unormuje zobaczysz;)
Gościówa - Pią 25 Mar, 2005 21:50
Temat postu:
Pamiętam że moja pierwsza miesiączka trwała aż 10 dni .. równiez bardzo się wtedy wystarszyłam i miałam obawy że coś ze mna jest nie tak ale muszę cie uspokoić Wink Miesiączkujesz od całkiem niedawna więc takie długie miesiączkim mogą Ci się zdarzać. Często pierwsze 3-4 miesiaczki są nie tylko nieregularne ale także potrafią być bardzo krótki lb bardzo długie nawet po kilkanaście dni. Po jakimś czasie powinn sie to unormowac a jesli tak się nie stanie powinnaś zgłosić sie do ginekologa. Ja miesiączkuje od ponad 2 lat i teraz moja najdłuśza miesiączka trwa 6 dni a kiedyś bywało tak że miała nawet 8 dni czy 10 (na początku jak już pisałam) Nie martw się Wink głowa do góry i poprostu czekaj aż się wszystko unormuje;]
ajeczka11 - Sob 26 Mar, 2005 11:10
Temat postu:
Hej! Głowa do góry! Mi obecnie miesiączka juz 2 tydzień leci! Najpierw od poniedziałku do niedzieli było normalnie duzo a od poniedziałku do dziś leci jeszcze takie niewiadomo co;)
Mam nadzieję ze z czasem ten mój okres sieskończy! I życze ci powodzenia pa!
Anonymous - Sob 26 Mar, 2005 11:27
Temat postu:
takie niewiadomo co to juz koniec miesiaczki, jesli sie nie myle Razz a jak jest tego malo to mozna nosic wkladki i w sumie uwazac, ze juz sie miesiaczka skonczyla. chyba, ze to jest inne niewiadomo co, no to nie wiem:P
ajeczka11 - Sob 26 Mar, 2005 11:35
Temat postu:
Gabrielen to chyba to pierwsze niewiadomoco Smile

mama mówiła mi że lada dzien sie skończy i przynisła mi z apteki wkładki więc je nosze...
Anonymous - Sob 26 Mar, 2005 11:43
Temat postu:
no to wlasnie Wink Razz ha, jednam mam dopre informacje :]
malina160 - Sob 26 Mar, 2005 15:36
Temat postu: [color=red]nie martw się ja miałam 21 dni miesiączkę [/color
nie przejmuj się ja mam 16 lat a zaczełam miesiączkować dokładnie rok temu również zdażały mi się niereguralne miesiączki trwały one najpierw 14 dni krwawienia(moj pierwsz cykl) potem po 8 dniach znowu się pojawiła i trwała jeszcze 21 dni( to był mój drugi cykl w życiu) wystraszyłam się i poszłam do ginekologa i pani powiedziała mi że po tych 21 dniach powinno się już unormować a nawet mogę nie mieć miesiączki przez jakieś nawet 2-3 miesiące ewentualni miałam przyjść znowu. ale potem miałam 15 dni przerwy i przez 3 dni krwawienie potem 5 dni przerwy i 1 dzień krwawienia i znowu 3 dni przewy i 12 dni krwawienia potem 17 dni przewy tydzień i potem nie miałam przez 2 miesiące po czym niałam 7 dni i wszystko przybrało nornalny tryb taki jak powinien być i teraz misiączkuję tak jak moje koleżanki więc niemusisz się przejmować twoje 14 dni przy moich 21 to "pryszcz" a jeśli to zacznie się powatżać to poprostu pójdź z mamą do ginekologa to wcale nie jest takie straszne ewentualnie lekarz zapisze ci leki najpierw normalne a jeśli się nic nie zmieni to będziesz leczona hormonalnie. jesteś jeszcze młoda i krutko miesiączkujesz po pewnym czasie wszystko wroci do normy Very Happy
Anonymous - Sob 26 Mar, 2005 19:22
Temat postu:
malina - notujesz sobie ile trwaly, czy masz taka super pamiec?
mroweczka - Sob 26 Mar, 2005 20:39
Temat postu:
Gabrielen napisał/a:
malina - notujesz sobie ile trwaly, czy masz taka super pamiec?

Nie no,chyba notuje Wink . Hm...Widocznie w kalendarzyku nie zaznacza tylko puerwszego dnia,ale też kolejne(tak jak ja Razz ) Wink .
Anonymous - Sob 26 Mar, 2005 22:27
Temat postu:
malina jesteś naprawde super ale pogubiłam sie w połowie;)

a co do tematu? normalka szpoko jest jakby powiedział the best ziom in the świat
malina160 - Nie 27 Mar, 2005 11:27
Temat postu: kalendażyk
notuję w kalendażyku bo w ten sposób łatwiej zaobserwować jakiekolwiek anomalie a po drugie przez to mogę mniejwięcej określić kiedy będę mieć znowu okres. Zresztą każda dziewczyna powinna prowadzić kalendażyk bo podczas wizyty u ginekologa lekarz może się spytać o poprzednie 2-3 cykle( jak przebiegały, jaką miały długość)
Anonymous - Nie 27 Mar, 2005 12:30
Temat postu: Re: kalendażyk
malina160 napisał/a:
notuję w kalendażyku bo w ten sposób łatwiej zaobserwować jakiekolwiek anomalie a po drugie przez to mogę mniejwięcej określić kiedy będę mieć znowu okres. Zresztą każda dziewczyna powinna prowadzić kalendażyk bo podczas wizyty u ginekologa lekarz może się spytać o poprzednie 2-3 cykle( jak przebiegały, jaką miały długość)

nom pytalam tylko z ciekawosci (ja na kalendarzu nad biurkiem zaznaczam kropke wielka [pytajnik albo "x"] kiedy sie zaczyna i mi to wystarcza Razz a jak szlam do lekarza to tylko przepisalam byle jak do specjalnego kalendarzyka Razz)
malina160 - Nie 27 Mar, 2005 18:18
Temat postu:
w pamiętniku na pierwszej stronie przyklejony mam do okładki mały kalendarzyk i w nim zakreślam x każdy dzień czerwonym kolorem zakreślam dzni obfite, niebieskim normalne a czarnym słabe w ten sposób zaznaczam długość okresu a następny obliczam sobie i zaznaczam kołeczkiem. w ten sposób się nie gubię i wiem np. że pierwszy dzień mam normalny lub słaby potem następne 2-3 góra 4 dni mocne potem 2-3 normalne a potem słabe; wtedy łatwiej mi planować kiedy jechać na basen, użyć tamponów mini czy tamponów normal czy poprostu podpasek, lubię mieć wszystko pod kontrolą Smile
mroweczka - Nie 27 Mar, 2005 18:43
Temat postu:
Ja to w ogole jestem inna( Razz ) w kalendarzyku zaznaczam koleczkiem dni i obok tego haczyki (im bardziej obfity okres tym wiecej). I zaznaczam od początku do końca choć fakt,można zaznaczać tylko pierwszy dzień Wink .
malina160 - Nie 27 Mar, 2005 19:18
Temat postu:
najlepiej według mnie jest zaznaczać sobie każdy dzień okresu bo może zdażać się tak jak mi że miałam jedno dwu trzy a nawet cztero dniowe przerwy podczas okresu to wtedy lepiej(łatwiej zaznaczać) i wogule jest bardziej przejrzyście bo mi dość często się zdażalo że np, 2 dni miałam 2 dni nie miałam a potem znów miałam np, 4 dni.
Anonymous - Nie 27 Mar, 2005 20:10
Temat postu:
Ja mam w miare regularne, wiec narazie zaznaczam tylko poczatki. Razz Jesli jednak bedzie sie cos dzialo, to pewnie bede trzaskala jak dlugo i te [cenzura] - poki co nie ma potrzeby.
malina160 - Nie 27 Mar, 2005 20:14
Temat postu:
masz rację garielen skoro masz regoralne to jest jaknajbardziej niepotrzebne ale zwłaszcza na początku (1-4 cykl) często może się tak dziać ja mam już rok ale dopiero jakieś 3-4 okresy temu to się skończyło ale mi tak jest wygodniej
potwora - Wto 29 Mar, 2005 21:43
Temat postu:
gineolog to jedyna rada ;p polecam Ci to roziwazanie bo jest chyba najpewniejsze a poza tym mozecie cos na to poradzic ;p kilka badan i masz regularne, bezbolesne i siedmiodniowe miesiaczki Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group