Dzieci OnLine

Zwierzęta - Mój pies je odchody

Paulinaaa - Sob 09 Kwi, 2005 11:21
Temat postu: Mój pies je odchody
Mam problem: Gdy ide na spacer z moim psem, gdy on zauważy kupe innego psa ... no właśnie, zjada ją. Nie wiem czy to normalne, bo to mały ozdobny pies. Poradźcie co mam zrobić.
Chesterka - Sob 09 Kwi, 2005 11:26
Temat postu:
Są specjalne kagańce, takie beżowe, plastikowe, żeby pies nic nie zjadał. Zakładaj mu taki jak z nim wychodzisz, to niczego nie zje ;]
Anonymous - Sob 09 Kwi, 2005 12:34
Temat postu:
pies je ...?
Ja widziałam na filmie jak goryle to robią o.O
Ale psy?Niewiem..Pies mojej cioci co najwyzej je wącha.
A moze Twoj pies tez wącha a nie JE.. O.O
A moze mu zasmakowala ;] ?
Anonymous - Sob 09 Kwi, 2005 12:46
Temat postu:
Twój pies ma dziwne upodobanie Wink Jedynym rozwiązaniem są kagańce
Anonymous - Sob 09 Kwi, 2005 12:58
Temat postu:
może je je na przeczyszczenie żołądka jak koty trawe? nie wiem, zakładaj mu kaganiec albo taki żeby nos miał osłonięty coś a`la pasek aby tylko pyska nieotwierał to będzie mógł wąchać

ps. mój pies zawsze zżera dżdżownice
BamBI - Sob 09 Kwi, 2005 13:42
Temat postu:
Niektore psy tak robia Very Happy . Szczególnie szczeniaki, potem z tego wyrastają.
Teoria jest taka, ze w odchodach znajduja sie cenne skladniki pokarmowe, ktore nie zostaly nalezycie wykorzystane przez organizm, zatem pies je niejako "odzyskuje" z odchodow.
Przyjemne to nie jest, psa więc trzeba karmić dietą lekkostrawną, no i kaganiec tak jak mówili poprzednicy Razz
Paulinaaa - Sob 09 Kwi, 2005 13:57
Temat postu: Dodaje
Zapomniałam dodać, że on ma 8 miesięcy
Pigmej - Sob 09 Kwi, 2005 14:23
Temat postu:
Nie widzialem zeby szczeniak cos takiego robil. Ale moja suczka jak miala male to jak one narobily to zjadala Wink
ToJa - Sob 09 Kwi, 2005 14:44
Temat postu:
Jeśli pies jest nieodpowiednio karmiony, to często uzupełnia potrzebne składniki zjadając odpadki ze śmietników, kał, itp. Najczęściej tak się dzieje jeśli sami przygotowujemy jedzenie dla psa, albo karmimy go np. resztkami z obiadu.
Jeśli karmicie psa gotową karmą (Pedigree, Chapi), to nie powinno się tak dziać.
Pigmej - Sob 09 Kwi, 2005 15:48
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Jeśli pies jest nieodpowiednio karmiony, to często uzupełnia potrzebne składniki zjadając odpadki ze śmietników, kał, itp. Najczęściej tak się dzieje jeśli sami przygotowujemy jedzenie dla psa, albo karmimy go np. resztkami z obiadu.
Jeśli karmicie psa gotową karmą (Pedigree, Chapi), to nie powinno się tak dziać.

Paulinaaa czy ty go głodzisz ? Sad
Anonymous - Sob 09 Kwi, 2005 16:01
Temat postu:
Może nie głodzi, tylko daje nieodpowiedni pokarm Wink Pewnie psu brakuje jakiś tam elementów, i jakoś musi je uzupełnić Smile Paulinaa, może skonsultuj sie z weterynarzem?
Pigmej - Sob 09 Kwi, 2005 16:32
Temat postu:
blackLady napisał/a:
Może nie głodzi, tylko daje nieodpowiedni pokarm Wink Pewnie psu brakuje jakiś tam elementów, i jakoś musi je uzupełnić Smile
Tak odpowiednio będzie zjeść kał Wink
Blanka - Sob 09 Kwi, 2005 16:57
Temat postu:
hm... tez mi sie wydaej ze to przez niedobor jakiegos pokarmu...ale heh moj wczesniejszy piesek (juz go na tym swiecie na ma) zjadal wlasne... eh... nie wiem o co w tym chodzilo i chyba sie nie dowiem. Moze zmien pieskowi pokarm albo dawaj jakies witaminki... a co do kaganca to jesli zmiana dietki nic nie pomoze to chyba niezbedny, ale moze byc uciazliwy np. podczas dlugich spacerow kiedy psisko sie wybiega i zdyszy a nie bedzie moglo wystawic jezyka(my sie pocimy a pies ochladza sie wystawiajac jezyk), ani napic...no chyba ze bedziesz sciagac kaganice co jakis czas i poic psiaka... bo naprawde dlugie spacerki w gorach np., moga psiaka bardzo i niezdrowo zmeczyc. Nie wiem czy sa inne rozwiazania.
nidhogg - Sob 09 Kwi, 2005 17:05
Temat postu:
Kaganiec akurat musi byc tak dopasowany, zeby pies mogl sobie spokojnie otworzyc pyska i wywalic jezor.

A co do kupy - to jak wyzej, karma moze byc zle zbilansowana, albo po zaminie karmy gorzej przyswaja wlasnie te konkretna - rownie dobrze moze przejsc, jak pies juz sie przyzwyczai.
Przy Chapi i Pedigree Pal akurat zjadanie kup nie jest niczym dziwnym, bo to nie sa dobre karmy w sensie jakosciowym.

Byc, moze jest tez tak, ze pies jest po porstu 'smakoszem' - im cos bardziej smierdzi tym fajniej, moje spy np gustuja w kocich kupach (i tylko kocich) mimo karmienia gotowa, komercyjna karma dobrej jakosci.
Anonymous - Pią 15 Kwi, 2005 12:08
Temat postu:
Zmień karmę (moim zdaniem najlepsza jest ROYAL). Jeśli zauważysz, że zbliża się do kupy (w celu zjedzenia jej :>) to poprostu go od niej odciągnij. Jeśli nadal będzie zjadał, to musisz kupić kaganiec - może się oduczy.
W każdym razie suki czasami jedzą kupy swoich małodych (tak miała m. in. "matka" mojego psa :>).
Mój poprzedni pies, zjadał kupy świnki morskiej (akwarium stało na ziemi), a wiązało się to z nieodpowiednią dietą (zabrałam go do p. weterynarz, poleciła karmę i już nie zjadał). Wink
nidhogg - Pon 18 Kwi, 2005 09:49
Temat postu:
suki zjadaja kupy mlodych nie tylko czasami, a wrecz zazwyczaj tudziez zawsze Smile Matka mojego psa jak wychodzila z kojca, a szczeniaki narobily tyko lapala wiatr i wiuuuu juz siedziala w srodku i sprzatala Smile

Royal - fakt faktem jest dobry, ale jest tez kilka innych dobrych (np Pro Plan, Hills, Nutra nuggets i jeszce kilka innych by sie znalazlo, w kazdym abdz razie idzie o to coby nie kupowac tych z najnizszej polki dostepnych w supermarketach)
abi - Sro 04 Maj, 2005 23:44
Temat postu:
Oduczanie psa zjadania kału

Koprofagia jest to zjadanie kału. Matka (suka) po porodzie, utrzymuje swoje szczenięta w czystości. Pobudza ona wydalanie moczu i kału swoim językiem i zjada wydaliny swojego potomstwa. W ten sposób utrzymuje w czystości gniazdo, zapobiega chorobom i usuwa zapachy, które mogłyby przyciągać drapieżników.
Nowo narodzone szczenięta nie mogą początkowo dowolnie powodować rozluźnienia ich zwieraczy aż do późniejszego okresu życia. Młode szczenięta mogą zacząć zjadać swój kał, gdy ich matka przestała go usuwać. Koprofagia u szczeniąt może trwać dłużej niż jest to do przyjęcia lub też szczenięta zaczynają zjadać kał, gdy umieszcza się je w nowym domu. Niektóre psy chętnie to czynią, co wywołuje coraz bardziej nieprzyjemne wrażenia u właścicieli.

Najlepszą metodą usunięcia nawyku koprofagii jest zapobieganie dostępowi psa do kału.
Należy regularnie wyprowadzać psa na smyczy, odsuwając go od dostępu do kału tak szybko, jak tylko możliwe. Można wynagradzać swojego pupila za dobre zachowanie, dając mu do jedzenia smakołyk.

W wyjątkowych przypadkach, bardzo upartym psom należy zakładać w czasie spacerów kaganiec. Otwarty typ koszykowego kagańca uniemożliwi psu wzięcie czegokolwiek do jamy ustnej, a równocześnie pozwala na jej swobodne otwieranie i zamykanie.
Patrycja - Pią 02 Sty, 2009 21:14
Temat postu:
Ja proponowałabym tak jak wychodzisz na spacer weż ze sobą smakołyki.Jeśli pies zje******To go ukarz żeby pamiętał że nie wolno(nie chodziło mi o klapsach)jeśli pies nie zje****to daj mu nagrodę.
Anonymous - Pią 02 Sty, 2009 21:41
Temat postu:
Patrycja, bo będzie banan! Pisz tylko na aktywne posty!
daria_aschley - Sro 04 Mar, 2009 15:41
Temat postu:
o fuj ale nie przejmuj sie moj labek tez tak robi . odchody dla psow sa smaczne no i zdrowe ale co do zapachu...
violetLily - Sro 04 Mar, 2009 15:59
Temat postu:
Chippy masz rację ^. Ale chyba lepiej, żeby tu pisała niż zakladała nowy temat o tej samej tematyce Wink
nnnina - Sob 12 Wrz, 2009 18:52
Temat postu:
To jest normalne mój piesek też je ale krowie odchody. Już tłumaczę tam są witaminy potrzebne najwidoczniej psu no i je zjada.Ostatnio zauważyłam jak mój je trawę zjadła i narzygała przeczyściła sobie żołądek i nic jej się nie stało, ale trochę dziwnie to wyglądało. Very Happy Smile Very Happy Very Happy Very Happy

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group