Dzieci OnLine

Fotografia - Aparaty i ich marki.

Chesterka - Pon 09 Maj, 2005 12:32
Temat postu: Aparaty i ich marki.
Którą markę lubicie najbardziej? Na jakiej mozna polegać?
Anonymous - Pon 09 Maj, 2005 12:52
Temat postu:
Ja lubię HP, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a parametry ma całkiem całkiem. A o Canonach już różne rzeczy słyszałem.
Anonymous - Pon 09 Maj, 2005 13:06
Temat postu:
Jaką markę lubicie najbardziej ?
Hmmm sama nie wiem, mam Olympusa C-450 i jest całkiem niezły
Iśka - Pon 09 Maj, 2005 15:04
Temat postu:
Ja mam Sony DSC-V3 i hmm... powiem tak: trudny w obsłudze nie jest, ale ma za duzo bajerów, jak na początek jest dla mnie za 'dziwaczny'. Jest w nim duzo opcji, ktorych nie umiem obslugiwac (tata obiecal ze mnie nauczy w najblizszym czasie Razz). Najprosciej sie robi (i wtedy wychodza najladniejsze zdjecia) bez zadnych ustawien, tylko automatycznie Wink. A to moj pierwszy aparat cyfrowy, wiec porownac go do innych nie umiem. Wiem, ze moj dziedek mial Canona i zmienił do na Sony. Ale ktora marka lepsza jak juz mowilam stwierdzic nie potrafie ^^
Anonymous - Pon 09 Maj, 2005 18:27
Temat postu:
zenit! powiedziało staromodne dziecko
Mała - Pon 09 Maj, 2005 22:17
Temat postu:
ja Canon i zenit.
EU07 - Wto 10 Maj, 2005 15:18
Temat postu:
scv napisał/a:
Ja lubię HP, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a parametry ma całkiem całkiem. A o Canonach już różne rzeczy słyszałem.

Przychylam się do opinii kolegi. HP także i mnie nigdy nie zawiodło, poza tym (a raczej przede wszystkim) robi świetne zdjęcia. Jedyna wada to taka, że są bardzo prądożerne i trzeba się od razu zaopatrzyć w komplet akumulatorków o dużej pojemności, np. 2200 mAh. Ale jak już się je ma, to nie ma problemu.
Anonymous - Wto 10 Maj, 2005 15:48
Temat postu:
nikon,nikon i jeszcze raz nikon!
codi - Wto 10 Maj, 2005 17:02
Temat postu:
HP rządzi.
Miracle - Czw 26 Maj, 2005 20:21
Temat postu:
Ja uwazam ze najbardziej mozna polegac na HP.
nasty_girl - Czw 26 Maj, 2005 20:26
Temat postu:
nie mam niestety cyfrowki, ale drukarke mam hp i jak bym miala sobie kupowac to hp od razu odpadaja..
Anonymous - Czw 26 Maj, 2005 20:30
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
nie mam niestety cyfrowki, ale drukarke mam hp i jak bym miala sobie kupowac to hp od razu odpadaja..


Czemu, ja uważam, iż akurat aparaty mają bardzo dobre, co do drukarek nie mam najlepszego zdania, ale co do aparatów tak.
Anonymous - Czw 26 Maj, 2005 20:35
Temat postu:
scv napisał/a:
nasty_girl napisał/a:
nie mam niestety cyfrowki, ale drukarke mam hp i jak bym miala sobie kupowac to hp od razu odpadaja..


Czemu, ja uważam, iż akurat aparaty mają bardzo dobre, co do drukarek nie mam najlepszego zdania, ale co do aparatów tak.
Mam drukarkę HP i nie jest tak źle Razz A na aparatach tej firmy ja się nie znajut Razz
Chesterka - Czw 26 Maj, 2005 20:58
Temat postu:
Ja w końcu oddałam głos na canona, bo mam jego aparat i jak narazie sprawuje się świetnie biggrin
nasty_girl - Czw 26 Maj, 2005 21:26
Temat postu:
no a ja czesto mam problemy z drukarka.. ostatnio.. na nastepny dzien potrzebuje referat.. drukarka drukuje mi jakies smieszne wzorki.. wysylam przyjaciolce zeby wydrukowala.. "sory ale cos mi drukarka swiruje i tylko 1 strone wydrukowala".. mamy ten sam model drukarki.. wysylam do kolezanki nastepnej, mowie o co chodzi ona mowi ze tez jej sie tak czesto robi (i znow mamy ta sama drukarke..) ale akurat jej sie udalo..

kiedys siedze u kolezanki ktora tez ma ta sama drukarke.. cos miala mi zapisac.. bierze jakas kartke, na niej tez takie wzorki smieszne ktore tez drukowala moja drukarka.. pytam o co chodzi z tym.. no bo mi sie cos drukarka czesto psuje i drukuje cos takiego..
Anonymous - Czw 26 Maj, 2005 21:30
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
no a ja czesto mam problemy z drukarka.. ostatnio.. na nastepny dzien potrzebuje referat.. drukarka drukuje mi jakies smieszne wzorki.. wysylam przyjaciolce zeby wydrukowala.. "sory ale cos mi drukarka swiruje i tylko 1 strone wydrukowala".. mamy ten sam model drukarki.. wysylam do kolezanki nastepnej, mowie o co chodzi ona mowi ze tez jej sie tak czesto robi (i znow mamy ta sama drukarke..) ale akurat jej sie udalo..

kiedys siedze u kolezanki ktora tez ma ta sama drukarke.. cos miala mi zapisac.. bierze jakas kartke, na niej tez takie wzorki smieszne ktore tez drukowala moja drukarka.. pytam o co chodzi z tym.. no bo mi sie cos drukarka czesto psuje i drukuje cos takiego..


Nie widziałem tych "wzorków" na żywo, ale jedynie mogę podejrzewać, że to wina zapchanych głowic, albo jakaś wada fabryczna, ale raczej stawiam na to, że to owe głowice, w swoim Lexie też miałem takie problemy do momentu aż sie popsuł, teraz mam laserową i nie mam problemów, a jeśli wolno spytać to jaki to model tego HPka?
Elly - Czw 26 Maj, 2005 23:25
Temat postu:
Ja mam minolte , ale planuje kupic lustrzanke z HP
nasty_girl - Czw 26 Maj, 2005 23:40
Temat postu:
mi sie wydaje ze to raczej jakas wada w tym modelu bo WSZYSCY moi znajomi (a jest ich wlasnie duzo.. wiekszosc ma wlasnie ten model.. hyhy) co maja ta drukarke maja chociaz czasem tak.. no i raz tak jest raz nie, a wydaje mi ie ze jak by bylo cos z glowica to by zawsze tak sie robilo .. a wzorki.. widziales moze w wordzie usmieszki, jakies znaki zapytania, romby i tego typu malutkie rysuneczki.. zamiast tego co ma wydrukowac 1 linijka smieci takich drukuje Razz
Anonymous - Pią 27 Maj, 2005 21:09
Temat postu:
No to rzeczywiście chyba jest coś nie tak z elektroniką drukarki, bo przy glowicy, to by nie bylo pełnego tekstu wydrukowanego.
Anonymous - Sob 28 Maj, 2005 22:51
Temat postu:
Moj tata ma Kodaka, jeden brat ma HP, drugi Canonam, szwagier teaz chyba HP a wapniak 1 (matka) Lustrzanke... Jak dorobie sie swojego, to moze na cos zaglosuje Wink
Mała - Pon 30 Maj, 2005 14:41
Temat postu:
ja osattnio odkopałam starego Zenita (zenit-e) Smile narazie proboje go opanowac powolutki:)
Ma... - Sro 01 Cze, 2005 21:27
Temat postu:
kodak easy share mam go osobiście i polecam Smile
kos - Nie 17 Lip, 2005 23:21
Temat postu:
odświeżymy..


canon canon canon canon. niezawodna marka. mialem kontakt z kilkoma rodzinami canonow. kazdy aparat z roznych rodzin, rewelacja. powershot pro /bardzo droga lustrzanka, niezawodna./ canon eos 300 i eos 300d. rowniez rewelacja. uzywam powershota a95, za takie pieniadze /1300/ sprzet WYMIATAJĄCY.

owszem hp i reszte tez robi dobry sprzet. ale hp niech robi noteeboki i drukark, a rynek aparatow cyfrowych zostawi w spokoju. Smile no to tyle zmojej strony Razz

// w kilku slowach. zwolennik marki canon/
opętana - Czw 21 Lip, 2005 16:40
Temat postu:
dobra, a ja mam Aiptek'a ;] ale ulubionej marki nie mam
Anonymous - Czw 21 Lip, 2005 16:46
Temat postu:
Ja mam canona. Mi się ta marka podoba biggrin
Tremere - Czw 21 Lip, 2005 18:50
Temat postu:
Jakiś czas temu dostałam Canon EOS-1D, jak na razie nie narzekam. Dla mnie bomba ^.^
DJ-ScorpioN - Nie 14 Sie, 2005 21:36
Temat postu:
Miałem HP 407 podajże i powiem jedno słowo "GÓWNO". W tej chwili szykuje się kasa na Canona albo Sony! Polecam albo tą albo tą firmę są sprawdzone przez wielu profesjonalnych fotografów
Anonymous - Nie 14 Sie, 2005 21:46
Temat postu:
HP to jest b. dobra marka, chyba, że jest się frajerem, któremu sprzedawca jest w stanie wcisnąć aparat bez zoom'u iptycznego.
Canony mają zdnolności do puscia się, znam aparat, który się po 3 tygodniach zepsuł dosyć solidnie.
A Sony czy z aparatami analogowymi, czy ze sprzętem cyfrowym, miało dawniej takie związki, jak tusz z tonerem.
Skoro Ci ten HPek tak nie pasuje, to już lepiej zainwestować z solidną Minoltę, Olympusa lub Nikona, te marki mają doświadczenia z tradycyjnych aparatów.

P.S. poprawną pisownią jest BODAJŻE, a nie wiedzieć tego na tyle przed maturą, to już jest coś nie tak, proponuję się wziąść do nauki.
Anonymous - Nie 14 Sie, 2005 22:21
Temat postu:
nie znam sie. mam sony, cybershot (5.1), i robi zdjecia wiec jest fajny Laughing
DJ-ScorpioN - Pon 15 Sie, 2005 09:16
Temat postu:
Nom Nikon też dobry... ja HP'ka miałem o z takimi opcjami że tak powiem
Rozdzielczość plików w pikselach: całkowita: 4,23 megapiksela; efektywna: 4,11 megapiksel
Zoom całkowity 18x (3x optyczny/6x cyfrowy)
Wyświetlacz LCD Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,6 cm (1,8 cala); 557 x 234 = 130 338 punktów
Ustawianie czułości Automatyczna (ustawienie domyślne), ISO 100, 200, 400
SPamięć Wewnętrzna pamięć 16 MB. Gniazdo na karty pamięci Secure Digital (SD) i MultiMediaCard (MMC)
Wymiary 36,6 x 109,3 x 52,8 mm
i się zepsuł Razz hehehe ale kij tam z nim...
Anonymous - Pon 15 Sie, 2005 09:56
Temat postu:
DJ-ScorpioN napisał/a:
Nom Nikon też dobry... ja HP'ka miałem o z takimi opcjami że tak powiem
Rozdzielczość plików w pikselach: całkowita: 4,23 megapiksela; efektywna: 4,11 megapiksel
Zoom całkowity 18x (3x optyczny/6x cyfrowy)
Wyświetlacz LCD Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,6 cm (1,8 cala); 557 x 234 = 130 338 punktów
Ustawianie czułości Automatyczna (ustawienie domyślne), ISO 100, 200, 400
SPamięć Wewnętrzna pamięć 16 MB. Gniazdo na karty pamięci Secure Digital (SD) i MultiMediaCard (MMC)
Wymiary 36,6 x 109,3 x 52,8 mm
i się zepsuł Razz hehehe ale kij tam z nim...



Skoro się zepsuł, to się do serwisu oddaje, ja mam model słabszy, a nie narzekam, zdjęcia spokojnie na A4 mogę wydrukować, bez straty jakości.
DJ-ScorpioN - Pon 15 Sie, 2005 10:11
Temat postu:
Oddałęm i oddali kase... naszczęście...
Anonymous - Pon 15 Sie, 2005 12:15
Temat postu:
Takiego aparatu nie warto było się pozbywać, chyba, że się jest zawodowym fotografem, bo wtedy jest potrzebny porządny sprzęt, ale do normalnych zdjęć w zupełności wystraczy nawet HPek z matrycą 2Mpix, a już nie mówiąc o 4 Mpix.
kos - Pon 15 Sie, 2005 22:53
Temat postu:
scv odkiedy canony sie psują? :DDDDD i to solidnie? przez moje łapki 16 latka przewinelo sie z 15 kanonów kazdy inny i zaden z właścicieli nie powiedział o nim złego słowa. fakt ze 5 z tych canonów kosztowalo powzej 8 tys złotych ale bez przesady... z "tanimi" modelami. czyli takimi do 1300 cyfrowka i do 1500 "normalny" canon. najlepsza marka. no i nikon jeszcze robi fajny i dobry sprzęt. o sony nie mam zdania, hp nie kupię, minolta jest neutralna.
Anonymous - Pon 15 Sie, 2005 23:17
Temat postu:
kos napisał/a:
scv odkiedy canony sie psują? :DDDDD i to solidnie? przez moje łapki 16 latka przewinelo sie z 15 kanonów kazdy inny i zaden z właścicieli nie powiedział o nim złego słowa. fakt ze 5 z tych canonów kosztowalo powzej 8 tys złotych ale bez przesady... z "tanimi" modelami. czyli takimi do 1300 cyfrowka i do 1500 "normalny" canon. najlepsza marka. no i nikon jeszcze robi fajny i dobry sprzęt. o sony nie mam zdania, hp nie kupię, minolta jest neutralna.


Znam posiadacza A75, któremu tak jak powiedziałem, popsuł się po 3 tygodniach.
kos - Wto 16 Sie, 2005 23:22
Temat postu:
niespotkalem sie nigdy z takim przypadkiem.. a wymienili mu? zwrócili pieniądze? tudzież naprawili?. jesli kupił w markecie, albo w media markt ;] gdzie rzucają sprzętem /ostatnio widziaem jak brutalnie wsypali na półkę nagrywarki dvd i hdd porażka/.

moje a95 spisuje sie na medal :]
Papierowa Tęcza - Sro 17 Sie, 2005 19:51
Temat postu:
mam Nikona Coolpix 4100 i mi się sprawdza Smile głosuję na nikona Smile
Jakiś Taki - Nie 02 Paź, 2005 00:04
Temat postu:
Nalepszy aparaty są z Canona lub Minolty(dobra optyka).
Sebo - Nie 02 Paź, 2005 09:45
Temat postu:
mam Nikona Coolpix 4600 i wg mnie bardzo dobry aparat, te droższe np. Coolpix 5600 są jeszcze lepsze głosuje na tą markę
Kinga - Pon 03 Paź, 2005 16:49
Temat postu:
Ja mam Coolpix 5600 i swietnie sie sprawuje ;P

Tak wiec rowniez na ta marke głosuję Wink
Bike_chan - Czw 10 Lis, 2005 15:44
Temat postu:
Ja Minoltę (analogową lustrzankę - symbolu chyba nigdy nie zapamiętam, ale jakby kogoś interesowało, to mog sprawdzić) i jestem z nie BARDZO zadowolona!!! ;-)
kasia0001 - Pon 21 Lis, 2005 17:50
Temat postu:
a ja nie mam ulubionej marki... lol... Aparat jak aparat ( a tak wogle to nigdy nie patrze na napisy na aparacie:P)
Anonymous - Wto 22 Lis, 2005 19:31
Temat postu:
Ja tez nie mam ulubionej marki. <lol> .
Sebo - Wto 22 Lis, 2005 20:20
Temat postu:
kasia0001 napisał/a:
a ja nie mam ulubionej marki... lol... Aparat jak aparat

no nie wiem marka aparatu ma duże znaczenie, chociażby jakość obiektywu itd.
kasia0001 - Wto 22 Lis, 2005 20:22
Temat postu:
no może i tak.... :/ dla fotografa ma to napewno duże znaczenia a dla turystów nie koniecznie..
Sebo - Sro 23 Lis, 2005 07:32
Temat postu:
czy ja wiem chyba każdy chce żeby jego zdjęcie wyglądało lepiej, żeby aparat łapał dobrą ostrość, albo np. żeby zdjęcia nie były poruszone, nie było efektów czerwonych oczu wbrew pozorom wybór aparatu ma spore znaczenie
kasia0001 - Sro 23 Lis, 2005 15:19
Temat postu:
ale nie każdy zna sie na aparatach i ich markach wiec kupuje wtedy aparat w takiej cenie jaka mu odpowiada (chociaż to nie zawsze znaczy że im wyższa cenna to lepsza jakość)
Sebo - Sro 23 Lis, 2005 21:25
Temat postu:
no nie każdy się zna ale od czego jest sprzedawca:) i napewno doradzi jak masz np. 500zł i czy wybrać olympus czy Nikon to napewno poradzi Nikona:)
kasia0001 - Czw 24 Lis, 2005 16:00
Temat postu:
wciśnie droższy w każdym razie:)
Sebo - Czw 24 Lis, 2005 16:12
Temat postu:
nie koniecznie mówie, przecież, że mówisz mu jaką sumą dyponujesz to zaoferuje Ci lepszy i poopowiada co nie co:P polecam Media Markt miła obsługa:) zresztą chyba wiadomo Hp, Olympus, Creative nie są firmami specjalizującymi się w aparatach
Anonymous - Czw 24 Lis, 2005 18:04
Temat postu:
Sebo napisał/a:
nie koniecznie mówie, przecież, że mówisz mu jaką sumą dyponujesz to zaoferuje Ci lepszy i poopowiada co nie co:P polecam Media Markt miła obsługa:) zresztą chyba wiadomo Hp, Olympus, Creative nie są firmami specjalizującymi się w aparatach



Co do Media Markta, mam inne zdanie o obsłudze, poza tym, przesadzają z cenami, znam sklepy o wiele tańsze. Co do obsługi, to wolę tę w Vobisie, przynajmniej łatwo ją znaleźć i się dowiedzieć wszystkiego.

A co do Olumpusa i HP jako marek, ogólnie mają jedne z lepszech aparatów, na pewno lepsze niż te niektóre na allegro, co do HP szczególnie, określiłbym je jako tanie aparaty dość dobrej jakości.
Sebo - Nie 27 Lis, 2005 21:20
Temat postu:
scv no nie wiem ja za swojego Nikona dałem 700zł, a w sklepach u mnie w mieście były takie sama za 900:| lub 800zł co do obsługi w Media Markt może zależy od miasta;) tego to nie wiem bo byłem tylko we Wrocku
Anonymous - Nie 27 Lis, 2005 21:35
Temat postu:
Sebo napisał/a:
scv no nie wiem ja za swojego Nikona dałem 700zł, a w sklepach u mnie w mieście były takie sama za 900:| lub 800zł co do obsługi w Media Markt może zależy od miasta;) tego to nie wiem bo byłem tylko we Wrocku



O zwykłych sklepach, to ja ani nie mówię, jakoś nie lubię czekać na jedną informację 15 minut i płacić za coś, co jest warte 400zł, 700zł.
A co do MM jak są promocje, to nie przeczę da się coś taniej kupić, ale poza promocją w 90% przypadków jest drożej. Ja się przezwyczaiłem pod kątem niektórych sprzętów do Vobisa, na ceny nie mogę narzekać, obsługa świetna i ogólnie się wszystko fajnie załatwia.
A obsługa, ja się mogę wypowiadać jedynie nt. Katowic, jakoś mi nie odpowiada obsługa, która a)nie wie niczego b)nie wie gdzie co jest c)ucieka przed klientem na dziale fotograficznym.
Sebo - Pon 28 Lis, 2005 08:12
Temat postu:
hehe no ja się z takim czymś żeby uciekał przed klientem to się nie spotkałem, na sprzęcie też się znali
co do Vobisu to chyba jest najdroższy sklep ze sprzętem komputerowy Laughing
no i pokaż mi jakąś ofertę gdzie Nikon 4600 kosztuje 400zł Shocked bo ja najtańszy widziałem w sklepie internetowym 649zł
DarkAngel - Pon 28 Lis, 2005 15:35
Temat postu:
Ja zagłosowałam na Sony bo mam Dsc-S80 czy jakoś tak i jestem bardzo zadowolona. Dużo opcji, łatwa obsługa, możliwość nagrywania filmików itp. co mi bardzo odpowiada.Moja siora ma chyba Minolte i z tego co wiem to też jest niezły.
Anonymous - Pon 28 Lis, 2005 17:40
Temat postu:
Sebo napisał/a:
hehe no ja się z takim czymś żeby uciekał przed klientem to się nie spotkałem, na sprzęcie też się znali
co do Vobisu to chyba jest najdroższy sklep ze sprzętem komputerowy Laughing
no i pokaż mi jakąś ofertę gdzie Nikon 4600 kosztuje 400zł Shocked bo ja najtańszy widziałem w sklepie internetowym 649zł



Z tą kwotą, to nie mówiłem o Twoim aparacie. A co do cen w Vobisie, owszem, część sprzętu mają droższą, ale jak się trafi promocja, to są bezkonkurencyjni. Chociaż i tak niejednokrotnie spotkałem się z tym, że są sklepy jeszcze droższe.
A co do sklepów, mam jeszcze jeden, ale nie będę robił reklamy[tam to już na pewno jest tanio i fachowa obsługa, niestyty mają niewiele oddziałów]

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group