Dzieci OnLine

RPG Fantasy SF Horror - Terry Pratchett i jego Świat Dysku =)

Shaleniec - Wto 10 Maj, 2005 13:22
Temat postu: Terry Pratchett i jego Świat Dysku =)
Każdy fan fantastyki na pewno słyszał o Świecie Dysku, czyli o płaskiej ziemi, którą dziwgają cztery słonie stojące na skorupie ogromnego żólwia A'Tuina płynącego przez wszechświat =] W tym temacie proszę o napisanie swojej ulubionej książki ze Świata Dysku, postaci i innych uwag i spostrzeżeń. =]
Moja ulubiona książką to "Kosiarz". Bill Brama był poprostu uroczy. =] A co do postaci to jednak najbardziej przypadł mi do gustu nieudany mag Rincewind. =P Ale Dwukwiat ze swym Bagażem także był niczego sobie. =)
pozdro
Anonymous - Wto 10 Maj, 2005 13:56
Temat postu:
blask fantastyczny a bohater to Cohen
panienka_wierzba - Wto 10 Maj, 2005 14:26
Temat postu:
ja osobiście ksiażek Pratchett'a nie lubie
nie wiem czemu ale nie przypadły mi do gustu
cóż
gusta i guściki
Anonymous - Wto 10 Maj, 2005 14:36
Temat postu:
"Wyprawa Czarownic" i Babcia Weatherwax jako postać a głowologia wymiata wszystko
w Babci najgenialniejsze jest to że ona zawsze chciała byc ta złą ale niestety, czego ona bardzo żałuje, dobrą jest jej siostra
Holy Knight - Wto 10 Maj, 2005 14:38
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
ja osobiście ksiażek Pratchett'a nie lubie
nie wiem czemu ale nie przypadły mi do gustu
cóż
gusta i guściki

Ile razy ci mówiłem że "gustami i guscikami" zasłaniają się ignoranci.
A może chodzi o elfy i to że buzy on wizję troche infantylnego zwyklego świata fantasy odwracjącją dogory nogami ?? Twisted Evil
panienka_wierzba - Wto 10 Maj, 2005 14:44
Temat postu:
-------------------------- ----------------------------"
zjebałam z krzesła za przeproszeniem
po prostu mi nie przypadła ksiażka do gustu
i toćka
Pulkownik Nikt - Wto 10 Maj, 2005 14:46
Temat postu:
to najbardziej podoba mi sie w swiecie dysku - Jest naprawde fantastyczny:)
A ksiazka - wszystkich nie czytalem niestety zaledwie kilka ale najbardziej przypadly mi do gustu Pomniejsze Bostwa i filozofowie z Efezu. A Didactylos najlepszy Wink
ulubiona postac ... kurde wsrod tylu niezwyklych bohaterow najbardziej lubie boga Oma
niech wasze kosci wypelnia sie plonaca siarka a wasze klany beda przeklete do siodmego pokolenia !!!
altruista - Wto 10 Maj, 2005 15:28
Temat postu:
czytalem wszystko wydane w polsce + lastr continent, fifth elephant i jingo, TP jest swietny. charakterystyczny, bardzo dobry styl i mnostwo pomyslow. Ulubiona postac - Detritus i jego Piecemaker, ulubiona ksiazka - ta ktora ostatnio przeczytalem :P
[swoim zwyczajem - cytaciki [niedokladne, bo z pamieci], teraz dwa, z 'fifth elephant'

'the Piecemaker released its barrage. Ofcourse, it wasn't like all hell let loose, it was only Detritus. But from five meters you just couldn't see the difference.'

'-can I shoot dem?
-No, for gods' sake! We're in an enclosed building!
-When I pull dem little trigger we won't']
Shaleniec - Sro 11 Maj, 2005 07:55
Temat postu:
nom, Babcia Weatherwax jest super. =) rozsmieszylo mnie, jak ona pierwszy raz była w teatrze =D
pozdro
P.S. Detrytus był taki pocieszny. =p "malutki" głupiutki troll =D
Słupek - Pon 20 Lut, 2006 22:07
Temat postu:
Ja Pratchetta pochłaniam wręcz nałogowo. Na półeczce leży kompletny Świat Dysku (poza dwiema książkami, które poszły ostatnio w świat werbowac nowych wyznawców). Kocham ten świat, kocham ten humor. A już niedługo wychodzi Ostatni Kontynent biggrin
Anonymous - Pon 20 Lut, 2006 22:45
Temat postu:
przereklamowane troche, acz fajne
Słupek - Sro 23 Sie, 2006 18:08
Temat postu:
Wiem, że nikogo to tutaj nie interesuje, ale i tak powiem. We wrześniu wychodzi kolejna powieść Pratchetta - Piąty Elefant, akcja ma miejsce w rzadko opisywanym we wcześniejszych książkach Uberwaldzie, a głównym bohaterem jest po raz kolejny komendant Sam Vimes, mianowany na ambasadora.
Blejdi - Pią 20 Paź, 2006 21:50
Temat postu:
Cytat:
przereklamowane troche, acz fajne


Mm... khy? Ke?

Pratchett przereklamowany? Człowieku, to jak nazwać książki Rowling, czy innych autorów?
Słupek - Wto 22 Maj, 2007 22:59
Temat postu:
29 maja wychodzi kolejna książka Pratchetta - Prawda.

http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1456
Tu jest dość obszerny fragment na zachętę. Warto!
Akacja12 - Czw 24 Maj, 2007 17:34
Temat postu:
Nie lubie czytać z komputera, ale zapowiada się ciekawie (; wypożycze jakąś książke z tej serii jak tylko skończe to co musze teraz przeczytać (;
Słupek - Czw 24 Maj, 2007 18:53
Temat postu:
Polecam na początek Morta albo Straż! Straż!. Zdecydowanie odradzam książki, które tłumaczyła p. Malinowska-Grupińska, czyli Wolnych Ciutludzi i Kapelusz pełen nieba (jest jeszcze Zadziwiający Maurycy..., ale tę książkę DMG przetłumaczyła, o dziwo, całkiem sprawnie).
Akacja12 - Czw 24 Maj, 2007 20:07
Temat postu:
Na razie czytałam "Pomniejsze bóstwa" i było świetne! (;
potem się zabrałam za "Piramidy", ale zdaje się że w rezultacie nie doczytałam do końca.
To jak znajdę (i czas i książkę Razz), to sobie tego "Morta" wezmę skoro mówisz że dobry (;

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group