Dzieci OnLine

Pomoc w lekcjach - Efektowna nauka?...

Anonymous - Sro 11 Maj, 2005 21:38
Temat postu: Efektowna nauka?...
Jak się uczyć, żeby się nauczyć??? Czytam, raz, drugi, dziesiąty i ciągle niczego nie pamiętam Sad Pomocy...
Anonymous - Sro 11 Maj, 2005 21:39
Temat postu:
Skoncentruj sie na tym,czego sie uczysz.I nie kuj.Musisz dany temat zrozumiec.
Anonymous - Sro 11 Maj, 2005 21:47
Temat postu:
ucz sie na logike w sensie że jak przeczytasz to spróbuj to sama sobie opowiedzieć albo napisać i dobre sa jeszcze mapki skojarzeniowe czyli np masz motyw przewodni powstanie kościuszkowskie na przykład i piszesz na środku i robisz strzałki w boki i w jakiś prostokątach czy chmurkach piszesz wygrali ci i tamci nazwiska ludzi daty i takie tam
Nikita - Czw 12 Maj, 2005 13:44
Temat postu:
Cytaj na głos i wyraźnie tak żebyś samą siebie mogła słyszeć Wink Skup się na tym co czytasz, bo najważniejsze jest to abyś dany tekst zrozumiała. Bo przecież bezsensu jest ciagle czytanie bez zrozumienia...

Np. jak czytasz coś w podręczniku do biologii, np. do sprawdzianu to najlepiej jakbyś najważniejsze informacje zapisywała sobie na oddzielnej karteczce, najlepiej kolorowej Wink Uwież, to pomaga zapamiętywać Wink
Elun - Czw 12 Maj, 2005 15:26
Temat postu:
po pierwsze to powinnas zadbac o stanowisko pracy czy tam nauki. Nie powinno sie miec na biurku sterty rzeczy, roznych zabawek, maskotek, pisakow itp, poniewaz to rozprasza uwage. Nigdy sie tez nie uczuc przy muzyce, telewizorze, czy kolezance, ktore ci w miedzy czasie opowiada rozne historie swojego zycia, bo to tylko strata czasu i malo co zapamietasz.
Nigdy tez nie kuj na pamiec, bo po tygodniu nieprzypominania materialu po sprawdzianie i tak zapomnisz, trzeba wszystko brac na logike.
Mozg tez nie lubi uczyc sie monotonnie ciagle tym samym sposobem, bo wtedy szybciej czyjesz sie znuzona.
panienka_wierzba - Czw 12 Maj, 2005 21:58
Temat postu:
najlepiej czytać na głos jak powiedziały poprzedniczki
ja np. ucze się wyszukując danych z zeszytu/podręcznika/ćwiczeń innych pomocy które musze umiec a następnie wszystko przepisuję na kartkę
podczas przepisywania dużo zapamiętuje
a potem siedze i sie ucze
ostatnio od niedzieli nie robie nic innego, caly czas poprawiam tylko oceny
naprawde pomaga przepisywanie takie (a i wszystko masz na 1,2 czy 3 kartkach, obok siebie, zwięźle napisane.)
nasty_girl - Pon 16 Maj, 2005 12:46
Temat postu:
a ja pisze sobie notatki.. np czytajac historie, biologie, geografie gdzie trzeba wykuc duza ilosc tekstu to wypisuje najwazniejsze rzeczy i je powtarzam, zreszta jestem wzrokowcem, i czasami potrafie przypomniec sobie po tym gdzie to np zapisalam..
Nitemare - Wto 17 Maj, 2005 17:17
Temat postu:
ja jak się ucze historii biologii itp to czytam tekst ze 3 razy, wypisują najważniejsze informacje na kartce i wszystko umiem, a jak ucze się przedmiotów takich jak matematyka czy chemia to próbuje zrozumieć dany temat, czyli robię zadania dotąd aż nie uznam że zrozumiałem(no nie zawsze tak jest jak czegoś nie zrozumiem po 10 zadaniach to już mam dość i idę na bmxa się wyluzować)

pozdr
AŚKA - Nie 24 Cze, 2007 12:42
Temat postu:
przede wszytkim musisz to rozumieć... i skoncentrować się na tym co czytasz... z historii możesz nauczyć się najważniejszych dat, a całą otoczkę, jak będziesz czytać, wyobrażaj sobie jakbyś oglądała film... możesz się uczyć również poprzez skojarzenia...
kamus07 - Nie 24 Cze, 2007 21:32
Temat postu:
A ja się bawie w skojarzenia Wink Szczegolnie np. pierwiastki z chemi czy daty i nazwiska z histori. A tak to jestem wzrokowcem i parę razy przeczytam i zapamiętuje Wink
AŚKA - Pon 25 Cze, 2007 12:42
Temat postu:
Spróbuj uczyś się z kimś... Wspólne robienie zadań domowych czy przepytywanie się sprawią, że nauka nie będzie Cię tak strasznie nużyć. Zaznaczaj w książce i zeszycie kolorowymi karteczkami lub ołówkiem najważniejsze fragmenty. Dodawaj na marginesie słowo lub rysunek (najlepiej zabawne), wtedy łatwiej zapamiętasz zaznaczoną treść. Ucz się na głos, rób notatki - to działa! Zmień też nastawienie i nie traktuj nauki jak kary, niech będzie dla Ciebie raczej wyzwaniem. Nie jesteś ani gorsza, ani mniej zdolna od swoich koleżanek, ale zbyt szybko się zniechęcasz. Raz, drugi Ci coś nie wyjdzie i myślisz: "Jestem do niczego", a to przecież nieprawda! Zobaczysz, że każdy kolejny dobry stopień będzie Cię bardziej nakręcał do tego, by poświęcać lekcjom więcej czasu. Poszukaj też w bibliotece lub księgarni książki Moniki Łukasiewicz - "Sukces w szkole". Autorka podaje w niej mnóstwo sztuczek, dzięki którym można uczyć się szybciej i na szóstki :-)
After School - Pią 17 Paź, 2008 15:14
Temat postu:
Są świetne sposoby, żeby się nauczyć efektywnie i szybko uczyć. Trzeba znać swoje predyspozycje, preferencje stylu uczenia, dominacji półkul mózgowych, temperament. Ćwiczyć techniki szybkiego czytania i uczenia się. Służą do tego warsztaty psychologiczne.
Znam takie. obczajcie stronkę z tematu
Naprawde warto...
nasty_girl - Pią 17 Paź, 2008 16:57
Temat postu:
hehe, jaka reklama. Chociaż.. jak mi znajdziecie sposób, na łatwe i przyjemne wkucie prawoznawstwa, to was pokocham.. After school :d

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group