Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Błagam pomóżcie :((:(::(

julia15 - Pią 15 Lip, 2005 19:10
Temat postu: Błagam pomóżcie :((:(::(
Chciałabym się dowiedziec co mi jest....Otóż od 3 albo 2 lat w lewej piersi poczulam guzek który mnie bolal przy dotknięciu. Zbytnio sie tym nie martwilam. Zaczął rosnąć wraz z piersią. I tak jestem plaska ale zauwazylam ze dzieki temu guzkowi piers nieco sie powiekszyla. Po roku lub 2 lat zauwazylam taki sam guzek w Prawej piersi. Tez zaczął rosną a piers z nim. Juz nie ejstem całkiem płaska i ciesze sie ale i tak martwie sie ze to moze byc rak. Zwykle jest to rak 1 piersi. A ja mam guzki w obu piersiach! Mama muwi ze nei pamieta swojego przebiegu rozwoju piersi ale muwi ze raczej to jest wynik ich rozwoju ale i tak sie martwie. prosze odpiszcie!! :*
Anonymous - Pią 15 Lip, 2005 19:21
Temat postu:
ja mysle ze trzeba sie poradzic ginekologa..albo zrobic samobadanie..
ja mialam cos podobnego ale to było cos normalnego..
pozatym rak w tym wieku jest bardzo rzadki,a jezeli ktos w twojej rodzinie miał raka,to wtedy trzeba sie bac.[choc nawet jak nikt nie miał raka w rodzinie to w sumie tez..]
zobacz sobie tutaj http://wiedza.dziecionline.pl/article.php?id=021
frigg - Pią 15 Lip, 2005 19:23
Temat postu:
rak piersi nie wsytepuje w tak mlodym wieku - bo czesto jest on zwiazany ze zaminami hormonalnymi, guzki w piersiach podczas ich wzrostu nie sa nieczym nienormalnym, zreszta w pozniejszym okresie tez wcale nie musz byc rakiem (bo np taka moze byc struktura piersi)
a to ze piersi sa bolesne w kiedy rosna tez jest zupelni normalne...
laniade - Pią 15 Lip, 2005 22:52
Temat postu: Re: Błagam pomóżcie :((:(::(
julia15 napisał/a:
Chciałabym się dowiedziec co mi jest....Otóż od 3 albo 2 lat w lewej piersi poczulam guzek który mnie bolal przy dotknięciu. Zbytnio sie tym nie martwilam. Zaczął rosnąć wraz z piersią. I tak jestem plaska ale zauwazylam ze dzieki temu guzkowi piers nieco sie powiekszyla. Po roku lub 2 lat zauwazylam taki sam guzek w Prawej piersi. Tez zaczął rosną a piers z nim. Juz nie ejstem całkiem płaska i ciesze sie ale i tak martwie sie ze to moze byc rak. Zwykle jest to rak 1 piersi. A ja mam guzki w obu piersiach! Mama muwi ze nei pamieta swojego przebiegu rozwoju piersi ale muwi ze raczej to jest wynik ich rozwoju ale i tak sie martwie. prosze odpiszcie!! :*


NIe masz sie czego martwic sama tak mialam .... noo nadal jestem nie mam duzego biustu ale w miare czasu robia sie nawet ladne ksztalty nie przejmuj sie tak samo mialam tak ci sie zdaje ze masz taka kosc w srodku to jest po prostu "sutek" ktory w miare czasu do kona ci ursnie i nie bedziesz tak go czula.... Wink
julia15 - Sob 16 Lip, 2005 11:10
Temat postu: Re: Błagam pomóżcie :((:(::(
NIe masz sie czego martwic sama tak mialam .... noo nadal jestem nie mam duzego biustu ale w miare czasu robia sie nawet ladne ksztalty nie przejmuj sie tak samo mialam tak ci sie zdaje ze masz taka kosc w srodku to jest po prostu "sutek" ktory w miare czasu do kona ci ursnie i nie bedziesz tak go czula.... Wink[/quote]

dziekuje ,juz mi lepiej Smile ale jeszcze jedno do Ciebie. Bo ten guzek wlasnie czuje pod samym sutkiem i brodawką. Na poczontku byl bardzo malutki a teraz jest duuzy, czy to normalne? przy drugiej piersi taki guzek pojawil sie gdzies 2 lata po pierwszym guzku i narazie jest mniejszy od tamtego. Ja sie wole upewnic Smile
aha ten guzek nie jest twardy jsk kosc raczej miększy od kosci. Razz wiec czy to ak ma byc?
Anonymous - Sob 16 Lip, 2005 11:35
Temat postu:
Mysle ze to na pewno nie jest rak. Zawsze kiedy rosna piersi pojawiaja sie takie guzki.
Shaleniec - Sob 16 Lip, 2005 13:08
Temat postu:
mialam tak samo^^ teraz piesi mi urosly dosyc i nie czuje zadnego guzka ;]
julia15 - Sob 16 Lip, 2005 13:56
Temat postu:
Shaleniec napisał/a:
mialam tak samo^^ teraz piesi mi urosly dosyc i nie czuje zadnego guzka ;]


To one znikają? ten wielki guzek ten 1 który sie pojawil to jak go dotykam to bardzo boli. On ma boleć? W sumie przed pojawieniem sie guzka byla całkiem plaska a teraz piersi sie troche powiekszyly Smile
Anonymous - Sob 16 Lip, 2005 14:36
Temat postu:
heh julia to napewno nie rak,mam identycznie Wink
a one nie znikaja ale jak piersi ci rosną to juz go poprostu nie czujesz Wink
julia15 - Sob 16 Lip, 2005 14:45
Temat postu:
Gabra napisał/a:
heh julia to napewno nie rak,mam identycznie Wink
a one nie znikaja ale jak piersi ci rosną to juz go poprostu nie czujesz Wink


To tak wogóle to poco są te guzki?
Anonymous - Sob 16 Lip, 2005 23:21
Temat postu:
Jak mi zaczęły rosnąć piersi, to też miałam takie guzki, one są twarde i przy dotykaniu bolą, alejak juz znacznie się powiększą nie będą tak boleć, ale przy mocnych uderzeniach potrafią bardzo boleć, że się płakać chce. Raz tak kolega otworzył tablicę i mocno trafił we mnie i dostałam w pierś. To był straszny ból, bo to było mocne uderzenie, myślałam, że się popłaczę. Na szczęście nic mi nie jest, bo mogło by być źle...
Anonymous - Nie 17 Lip, 2005 18:32
Temat postu:
julia15 napisał/a:

To tak wogóle to poco są te guzki?

szczerze to niewiem ale moze ktos doswiadczony napisze :]
Anonymous - Nie 17 Lip, 2005 20:55
Temat postu:
Guzki rosną z piersiami, a piersi z guzkami Wink
Przecież pierś nie składa się z samego tłuszczu, tylko z takich guzków.
Pierś w środku nie jest taka gładka jak fałdki tłuszczu na brzuchu Wink

Pierś składa się z takich guzków, one się powiększają i już potem nie robią wrażenia takich guzków jak wcześniej =]
laniade - Pon 18 Lip, 2005 11:20
Temat postu:
Gabra napisał/a:
julia15 napisał/a:

To tak wogóle to poco są te guzki?

szczerze to niewiem ale moze ktos doswiadczony napisze :]


Wiec te guzki ta sa jakby takie jesczze sutki pod skura ktore w miare czasu ci zmiekna i urosna do konca jedno jest wieksze a drugie mniejsze pownieaz pieri nie sa rowne sa nie symetryczne wic nie martw sie a gdyby to byl rak czyulabus doklanie taka kulke co jest baaardzo malo mozliwe bo raka mozesz dostac dopierow w "podeszlm wieku" o ile dobrze wiem kobity ktore np. przechodza menopauze wlasnie spotykaja sie najczesciej z ta choroba biggrin wiec nie boj zaby !!
Anonymous - Pon 18 Lip, 2005 14:12
Temat postu:
laniade napisał/a:


Wiec te guzki ta sa jakby takie jesczze sutki pod skura ktore w miare czasu ci zmiekna i urosna do konca jedno jest wieksze a drugie mniejsze pownieaz pieri nie sa rowne sa nie symetryczne wic nie martw sie a gdyby to byl rak czyulabus doklanie taka kulke co jest baaardzo malo mozliwe bo raka mozesz dostac dopierow w "podeszlm wieku" o ile dobrze wiem kobity ktore np. przechodza menopauze wlasnie spotykaja sie najczesciej z ta choroba biggrin wiec nie boj zaby !!


Poza tym raka piersi nie dostaje się, gdy ich się jeszcze nie ma Wink
Anonymous - Pon 15 Sie, 2005 21:09
Temat postu:
to moze byc rak lepiej idz do ginekologa

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group