Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Tampony

Taka .. - Pią 22 Lip, 2005 16:04
Temat postu: Tampony
Mam taki problem:

Miesiączke mam już jakieś 1,5 roku. Jutro wieczorem jadę na obóz nad morze. Wczoraj dostałam okres. Nad morzem chciałabym pływać i opalać się. Zawsze używam podpasek ale teraz w nich opalanie i kąpiel w morzu nie byłaby zbytnio możliwa. Więc kupiłam sobie tampony : Tampax Compak super. Dzisiaj chciałam spróbować. Nauczyć się to zakładać bo pierwszy raz używam ich. Siedziałam w łazience chyba z godzinę. Próbowałam włożyć. Robiłam wszystko pokolei jak na ulotce ale doszłam do punktu gdzie trzeba włożyć i nie mogłam. Tak jakbym nie miała tej dziurki. Wiem że to raczej niemożliwe abym jej nie miała ale ja nie wiem tak jakbym jej nie miała. Mam w pochwie taką małą dziurkę ale do niej nie da się włożyć tamponu. On jest za duży. Muszę jakoś te tampony zakładać. Możecie mi dać jakąś radę jak to zrobić ? Ja nie wiem bo próbowałam wszystkiego Sad Nie wiem czy się może przydać ale mam 14 lat.
Anonymous - Pią 22 Lip, 2005 16:23
Temat postu:
http://e-pedagog.ox.pl/index.php3?tresc=pytanie
Wyślij te pytanie do tego pedagoga. Mam nadzieję, że odpowie Smile
ajeczka11 - Pią 22 Lip, 2005 16:27
Temat postu:
Wejdz na www.dorastam.pl <-poszperaj-powinno być Wink
weraa - Pią 22 Lip, 2005 16:54
Temat postu:
jak używasz po raz pierwszy to powinnaś chyba kupić sobie o.b aplikatory Normal albo o.b mini czytałm coś o tym Razz.....Też chyba kiedyś spróbuje tamponów bo w prawdzie nienawidzę podpsek bo czuję sie jak w pampersie i wogóle dużo osób w moim wieku nosi to chyba ja tez moge:P.......
Taka .. - Pią 22 Lip, 2005 17:04
Temat postu:
Ok dzięki. Znalazłam cos na dorastam.pl spróbuję jeszcze raz jak nie to zrezygnuję narazie z tamponów. Jeszcze raz dzięki ;*
Ona89 - Pią 22 Lip, 2005 19:39
Temat postu:
Niemożliwe jest, aby tampon nie zmieścił się wpochwie. W założeniu pomagają aplikatory dołączone do niektórych tamponów (jeśli takich nie masz warto sobie kupić). Jeżeli rady dotyczące aplikacji znajdujące się na www.dorastam.pl nie pomogą to może warto porozmawiać z ginekologiem Wink
Anonymous - Pią 22 Lip, 2005 21:30
Temat postu:
nie jest powiedziane ze każda moze załozyc..napisalas ze kupiłas super? jezeli to rozmiar to chyba za duzy,bo trzeba kupic najmniejszy!!a na opalaniu zakrywaj to miejsce Wink
Akacja12 - Pią 22 Lip, 2005 22:53
Temat postu:
a nie mówisz czasem o błonie dziewiczej ? Bo wejście do pochwy, jest wystarczająco duże by tampon się zmieścił.




_________________
Wróciłam już ;] (bo nie było mnie 2 tygodnie) Smile
Shaleniec - Sob 23 Lip, 2005 09:42
Temat postu:
ee.. no ja nie wiem gdzie ty tego tampona wsadzasz.. O_o do pochwy tampon MUSI sie zmiescic, nawet ten co kupilas.
Anonymous - Sob 23 Lip, 2005 12:51
Temat postu:
Początki są zawsze trudne, ja też tak miałam, ale trzeba się przy zakładaniu tampona rozluźnić. Ciężko jest włożyć, ponieważ tampon zabiera już od początku całą wilgoć i trudno na suchą pochwę go założyć. Najlepiej z aplikatorem jest zakładać tampon, ponieważ on ułatwia wprowadzanie.
Gościówa - Wto 02 Sie, 2005 16:17
Temat postu:
piszecie ze tampon MUSI się zmiescic w pochwie...a to nieprawda...bo to zalezy od rozmiaru tampona...
rzeczywiście np. tampon w rozmiarze mini musi się zmieścić nawet dziewicom gdyż pochwa ma mały otworek przez który wylatuje krew miesiączkowa ale super raczej się nie smieści jeśli jesteś dziewicą. Rozmiar super jest jedym z najwiekszych rozmiarow i jest przenzaczony na bardzo obfie krwawienia i raczej juz dla kobiet doroslych, które nie są dziewicami a nawet miały juz dzieci. czesto uzywa sie tych tamponow zaraz po zakonczeniu ciązy i urodzieniu dziecka gdyz wtedy krawienie jest baaadzo obfite. najlepiej kup rozmiar mini albo normal...mini powinno się zmiescic na bank..normal niekoniecznie bo ja np. nie potrafie wlozyc normal bo mnie boli..;/
to zalezy od budowy ciala..jedne kobiety mają bardziej zasłonietę wejscie do pochwy błoną dziewiczą inne mniej , są nawet takie kobiety co rodzą się juz bez błony dziewcziej..wtedy mogą uzywac odrazu rozmiaru super Razz
nasty_girl - Wto 02 Sie, 2005 16:32
Temat postu:
tylko ze super jak powiedzialas jest przeznaczony dla starszych kobiet, takich co urodzily itd, a dla niej najlepsze beda mini i normal no i tak sie musza zmiescic..
Gościówa - Wto 02 Sie, 2005 16:46
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
tylko ze super jak powiedzialas jest przeznaczony dla starszych kobiet, takich co urodzily itd, a dla niej najlepsze beda mini i normal no i tak sie musza zmiescic..

ostatie zdanie mojego postu było troche ironiczne Smile
jak wybrala jeden z największych rozmiarów a jest dziewicą i to do tego uzywa pierwszy raz w zyciu tamponow to nie dziwie się ze nic z tego nie wyszlo...ekhm...;|
Mroczny_jogurt - Wto 02 Sie, 2005 17:30
Temat postu:
Jezeli kobieta (dziewczyna) jest zdrowa to nawet super MUSI sie zmiescic ;p Co prawda aplikacja takiego tamponu byla by bardzo trudna i bolesna ale zmiescic sie MUSI ;p
nasty_girl - Wto 02 Sie, 2005 17:50
Temat postu:
antonfucker.. w pochwie moze i sie zmiesci no ale nie koniecznie zmiesci sie przez dziurke w blonie dziewiczej..
Mroczny_jogurt - Wto 02 Sie, 2005 18:21
Temat postu:
lol nie musi ;0 tampon nie narusza blony- ona jest na tyle elastyczna ze sama sie dopasowuje- i wcale nie jest powiedziane, ze tampon wykozystuje otwor znajdujacy sie z blonie- on czasem przybiera taki ksztalt, ze bylo by to nawet nir mozliwe.
nasty_girl - Wto 02 Sie, 2005 19:36
Temat postu:
gdyby blona dziewczyna byla by az tak elastyczna i dopasowywala sie do kazdego ksztaltu to bys nigdy nie stracila dziewictwa..
Shaleniec - Wto 02 Sie, 2005 21:33
Temat postu:
nasty, nie porownoj ksztaltu i wielkosci tampona do ksztaltu i wielkosci penisa xP
nasty_girl - Wto 02 Sie, 2005 21:37
Temat postu:
Ant0nFucker napisał/a:
i wcale nie jest powiedziane, ze tampon wykozystuje otwor znajdujacy sie z blonie- on czasem przybiera taki ksztalt, ze bylo by to nawet nir mozliwe.


no wiec ona nie napisala ze tylko tampon sie miesci.. ale ze jakies niewyobrazalne i niemozliwe rzeczy sie mieszcza... taki maly paradoks <lol>
Mroczny_jogurt - Wto 02 Sie, 2005 21:59
Temat postu:
tampon nawet ten najwiekszy jest raczej mniejszy od penisa (uniwersalnego rozmaru ;]) a poza tym jest usytuoawany plycej
Anonymous - Wto 02 Sie, 2005 22:04
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
gdyby blona dziewczyna byla by az tak elastyczna i dopasowywala sie do kazdego ksztaltu to bys nigdy nie stracila dziewictwa..

...
rozdziewiczajace tampony..
Anonymous - Pon 15 Sie, 2005 21:05
Temat postu:
nie wiem niestety ci nie pomoge bo nie uzywam tamponow ja tylko podpaski do tad jak nie strace dziewictwa
bussska - Pią 19 Sie, 2005 21:40
Temat postu:
ojjj ja to skas znam:> tez tak mialam na poczatku Sad ehh... nie umiałam... nie bolalo to.. ale bylo nieprzyjemne.. ale w koncu sie udalo... zycze powodzenia:*

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group