Dzieci OnLine

Pomoc w lekcjach - Test do gim

ajeczka11 - Pią 05 Sie, 2005 15:15
Temat postu: Test do gim
Hej!To znowu ja-koleżanka Ajeczki. Mam do Was jeszcze kilka pytań:
1.Czego uczyć się do tego testu?
2.Od kiedy zacząć?
3.Podobno na każdym teście są procenty.Czy to prawda?
4.Czy w tym roku test bedzie trudny? Smile
Anonymous - Pią 05 Sie, 2005 16:56
Temat postu:
Test jest tylko na inteligencje i podstawowe umiejetnosci...Mysl,to wszystko.Bez nauki moze sie obyc,ja sie nie uczylem i mialem 36.
Anonymous - Pią 05 Sie, 2005 17:17
Temat postu: Re: Test do gim
ajeczka11 napisał/a:
Hej!To znowu ja-koleżanka Ajeczki. Mam do Was jeszcze kilka pytań:
1.Czego uczyć się do tego testu?
2.Od kiedy zacząć?
3.Podobno na każdym teście są procenty.Czy to prawda?
4.Czy w tym roku test bedzie trudny? Smile



1. Procentów, bo są zawsze, podstaw matmy, polskiego, może być coś z przyrody, głównie są to wszystkie podstawowe wiadomości.
2. To zależy, od ocen jakie się ma i od wiedzy jaką się ma w głowie, jednak najlepiej nie później niż na 2 tygodnie przed[to dla tych, którzy prawie wszystko wiedzą], ale też moim zdaniem nie warto zakuwać już teraz. Ale na to pytanie, najlepiej odpowiedzieć sobie samemu[albo skorzystać z porad rodziców i znajomych].
3. Z tego co mi wiadomo nie było testu bez procentów[ale mogę się mylić], procenty są na tyle ważne, że rzadko kiedy się z nich rezygnuje.
4. Dla osoby, która ma umiejętności, które miała nabyć przez 6 lat nauki w szkole podstawowej nie ma prawa być trudny, jeśli jest dla kogoś trudny, znaczy to, że taka osoba nie nauczyła się czegokolwiek w szkole podstawowej.
Anonymous - Pią 05 Sie, 2005 21:45
Temat postu:
1.wszystkiego z 6 klasy.Najlepiej te takie części mowy i te inne gramatyczne bzedty,no i podstawy pisania wypracowania i jakies tam wiadomosci powtórz
2.a ile chcesz
3.chyba nie
4.zalezy od ciebie ;p
ja sie uczylam dużo i mialam 29 ;]
Anonymous - Pią 05 Sie, 2005 22:18
Temat postu:
szczerze?
nie ucz sie niczego i tak bedziesz kłębkiem nerwów i nic sobie na teście nie przypomnisz

ja olałam nauke całkowicie nigdzie nie zajrzałam i miałam 38pkt
Anonymous - Pią 05 Sie, 2005 22:51
Temat postu:
Czy trzeba się uczyć? Sam nie wiem. Być może niekoniecznie. Ale na pewno niektóre rzeczy trzeba po prostu wiedzieć.
Anonymous - Pią 05 Sie, 2005 23:44
Temat postu:
Uczyć się nie trzeba. Wystarczy na lekcjach słuchać i rozwiązywać testy w domu. Ja tak robiłam i miałam 36-38 pkt (coś teges, nie pamiętam dokładnie)
nasty_girl - Sob 06 Sie, 2005 15:31
Temat postu:
chyba nie chodzi o testy do gim tylko te na koniec podstawowki.. no to na nie... w sumie nie trzeba sie uczyc.. wystarczy ze masz jakies tam pojecie z matematyki, umiesz czytac ze zrozumieiem i napiszesz dobrze..
Mroczny_jogurt - Sob 06 Sie, 2005 23:16
Temat postu:
1. Wszystkiego o ile pamietasz co bylo w przedszkolu- moze pasc takie pytanie.
2. Tak, powinnas zaczac juz teraz.
3. Jasne ze nie. Procenty sa dla tegich glow nie dla takich idiotow.
4. Pewnie. Nie zdasz i bedziesz powtarzac cala podstawowke.
Shaleniec - Nie 07 Sie, 2005 09:35
Temat postu:
nie ucz sie wcale, to nie ma sensu :] jezeli robilas cokolwiek rpzez te 6 lat to pojdzie ci znakomicie, heehe..
jagara - Pon 22 Sie, 2005 18:32
Temat postu:
Wiesz co ja praktycznie nic się nie uczyłam do dego testu tyle że brałam korki z procętów biggrin ale i tak napisałam na 35 pktna 40 możliwych. A poza tym przed testem nauczyciele z poszczególnych przedmiotów mówią z czego trzeba się poduczyć i organizują lekcje dodatkowe,przynajmniej u nas tak było Wink.
nasty_girl - Pon 22 Sie, 2005 18:38
Temat postu:
tobie by sie przydalo z polskiego ..
jagara - Pon 22 Sie, 2005 22:11
Temat postu:
Nasty_girl-niektórzy ludzie posiadają taką chorobe która się nazywa dysleksja nie moja wina jśli nie słyszałaś o czymś takim.
Anonymous - Pon 22 Sie, 2005 22:15
Temat postu:
Niegdys to sie nazywalo lenistwo/debilizm,teraz wszelakie niemadre dzieciaki mowia "mam papierek".Umowmy sie na spotkanie,zabije Cie...smiechem.
nasty_girl - Pon 22 Sie, 2005 22:25
Temat postu:
tylko ze z takim papierkiem to ty mozesz (na testach gimnazjalnych przynajmniej) zrobic 2 bledy wiecej od pozostalych, wiec to ze masz papierek nie pozwala ci wcale pisac ciagle z bledami, pozatym wszystkiego mozna sie nauczyc ;p
Kinga - Pon 22 Sie, 2005 23:11
Temat postu:
Teraz kazdy moze zalatwic sobie papierek

Tylko co potem ? ... ciezej jest i z praca i ze wszytskim ... bo dys
Anonymous - Wto 23 Sie, 2005 11:10
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
tylko ze z takim papierkiem to ty mozesz (na testach gimnazjalnych przynajmniej) zrobic 2 bledy wiecej od pozostalych, wiec to ze masz papierek nie pozwala ci wcale pisac ciagle z bledami, pozatym wszystkiego mozna sie nauczyc ;p


i masz dłuższy czas na egzaminach o podajrze pół godziny, czy ileś tam, ale to cię również zobowiązuje, przynajmniej u nas w szkole jest tak ze masz dodatkowe zajęcia , ćwiczenia i jest systematycznie sprawdzane to czy sie przykładasz dalej robisz błędy i takie tam, pozatym bez skierowania polonistki to raczej nieprzejdzie, bo szkoła wysyła prośbe o badania i ew. papierek
nasty_girl - Sro 24 Sie, 2005 13:50
Temat postu:
to czy ma sie przedluzony czas zalezy od psychologa czy kto tam bada to, u mnie w klasie 2 osoby mialy przedluzony czas i mogly miec wiecej bledow, a u jednej lekarz stwierdzil ze robi postepy, itd i mial tylko mozliwosc popelnienia wiecej bledow..
Sebo - Czw 25 Sie, 2005 08:29
Temat postu:
jagara napisał/a:
Nasty_girl-niektórzy ludzie posiadają taką chorobe która się nazywa dysleksja nie moja wina jśli nie słyszałaś o czymś takim.

wiesz ja mam dysleksje, dysgrafie i dyostografie Laughing a mature jakoś zdałem i to bez tych papierów bo nie zdążyłem przedłużyć ważności, i jak widać nie robie wiele rażących błędów pisząć na forum. Jedyne co to dysgrafia jest w moim piśmie bardzo widoczna ponieważ jest ono okropne:P
więc ludzie nie tłumaczcie się aż tak tymi papierkami moge zrozumieć, że ktoś zje jedną czy dwie literki ale nie robienie takich błędów
Jenny - Sro 31 Sie, 2005 21:34
Temat postu: Re: Test do gim
ajeczka11 napisał/a:
Hej!To znowu ja-koleżanka Ajeczki. Mam do Was jeszcze kilka pytań:
1.Czego uczyć się do tego testu?
2.Od kiedy zacząć?
3.Podobno na każdym teście są procenty.Czy to prawda?
4.Czy w tym roku test bedzie trudny? Smile


1. Niczego. Zazwyczaj nie jest potrzebne zbyt dużo wiedzy. Przyda się umiejętność logicznego myślania i uważnego czytania.
2. Kiedy chcesz. Możesz ćwiczyć już pół roku przed testem. Osobiście nie uczyłam się nic. Napisałam na 39.
3. Nie w każdym. W tym roku nie było. Ale w wielu testach są.
4. Tego już nie wiem Smile
Marcia10 - Czw 01 Wrz, 2005 16:30
Temat postu:
mnie sie wydaje, ze to w kazdej szkole inaczej. Wiec popytaj sie w sasiedztwie.
Kinga - Czw 01 Wrz, 2005 16:37
Temat postu:
Marcia10 napisał/a:
mnie sie wydaje, ze to w kazdej szkole inaczej. Wiec popytaj sie w sasiedztwie.


Sratatata ... test jest ogolnopolski ... wszedzie to samo
Marcia10 - Czw 01 Wrz, 2005 16:40
Temat postu:
Aha, myslalam ze chodzi o ten w szkole....eh.
Almycha - Sob 05 Sty, 2008 17:46
Temat postu:
W tamtym roku był prosty Wink Chętnie bym jeszcze napisała taki test biggrin. Rok temu było coś z historii - z tym średniowieczem, współczesnościa czy coś takiego ;P
http://www.cke.edu.pl/images/stories/Spr_07/co_sprawdz_a.pdf - spr. z 2007 r. Wink Tylko, że z odpowiedziami...
vavy12 - Pią 06 Mar, 2009 18:47
Temat postu:
Do takiego testu warto się poduczyć. Nie jest to konieczne ale jeżeli nauka Ci ciężko wchodzi do głowy to warto rozwiązać kilka, tego typu, testów.My w szkole piszemy co miesiąc taki test i nigdy się nie uczyłam, ale zawsze miałam od 36 do 39 punktów.
A takim testem nie warto się przejmować, bo wtedy może wyjść gorzej a czasami możemy się nie wyrobić z czasem.

Strona na której możesz znaleźć takie testy to:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20050817110615946


http://test6.cauchy.pl/btesty/

Znajdziesz tu parę sprawdzianów
Pozdrawiam Smile

PS.
Procenty są na niektórych sprawdzianach. Jeżeli masz z nimi problem zamieniaj je sobie na ułamki zwykłe lub dziesiętne. Smile
violetLily - Pią 06 Mar, 2009 19:02
Temat postu:
Daty, daty, daty...
SIMON300195 - Pią 06 Mar, 2009 22:09
Temat postu:
vavy12 napisał/a:
Do takiego testu warto się poduczyć. Nie jest to konieczne ale jeżeli nauka Ci ciężko wchodzi do głowy to warto rozwiązać kilka, tego typu, testów.My w szkole piszemy co miesiąc taki test i nigdy się nie uczyłam, ale zawsze miałam od 36 do 39 punktów.
A takim testem nie warto się przejmować, bo wtedy może wyjść gorzej a czasami możemy się nie wyrobić z czasem.

Strona na której możesz znaleźć takie testy to:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20050817110615946


http://test6.cauchy.pl/btesty/

Znajdziesz tu parę sprawdzianów
Pozdrawiam Smile

PS.
Procenty są na niektórych sprawdzianach. Jeżeli masz z nimi problem zamieniaj je sobie na ułamki zwykłe lub dziesiętne. Smile



ona już ma 20 lat i po co są te stronki ;/
nasty_girl - Sob 07 Mar, 2009 13:58
Temat postu:
Nie 20 a 17..
SIMON300195 - Sob 07 Mar, 2009 21:34
Temat postu:
pomyliłem sie w obliczeniach ;/
violetLily - Sob 07 Mar, 2009 21:36
Temat postu:
Boże, rzeczywiscie jakie to skomplikowane.. : P
nasty_girl - Sob 07 Mar, 2009 21:56
Temat postu:
Faceci.. następny postarzył Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group