Dzieci OnLine

Inne działy - Czarne banany

kasia0001 - Sro 23 Lis, 2005 16:17
Temat postu: Czarne banany
Czy jedliście może czarne banany... mają one czarną skórke i w środku są pomarańczowe.... Ja nie jadłam ale mój brat jadł i są dostępne w Anglii... można je u nas kupić ( w Polsce)? Słyszałam że są podobno bardzo dobre...
Ona89 - Sro 23 Lis, 2005 17:38
Temat postu:
Nie maiałam okazji spróbować. Jest wiele gatunków bananów, ale niestety w Polsce są dostępne chyba jedynie zwykłe, żółte banany, może kiedyś zaczną sprowadzać inne gatunki, ale narazie cieszmy się tym, co jest Wink
pola - Sro 23 Lis, 2005 17:39
Temat postu:
Zdaje mi się że nie ma ich w polsce.
kasia0001 - Sro 23 Lis, 2005 18:26
Temat postu:
to szkoda.....że nie ma u nas tych bananów...Ale co się odwlecze to nie uciecze:) Jak nie zjem ich tu (w Polsce) to zjem je tam ( w Anglii) Razz
Anonymous - Sro 23 Lis, 2005 22:12
Temat postu:
a może one wcześniej nie były czarne tylko je ktoś gdzieś włozył uprzednio?
opętana - Sro 23 Lis, 2005 22:32
Temat postu:
Właśnie :> Może one są zgniłe?
Ale co to za banan skoro jest czarny?
kasia0001 - Sro 30 Lis, 2005 21:10
Temat postu:
Polece w przyszłym roku do Anglii na wakacje... będę miala prawdopodobnie aparat więc zrobie tym bananom zdjęcie i wam pokażeSmile i w środku i na zewnątrz:) aha... brat jeszcze mowil ze te banany sa tak twarde jak nasze banany żółto-zielone

[ Dodano: Czw 01 Gru, 2005 14:35 ]
Jaki dziwny? widac ze nigdy za granicą nie byles .. i nie wiesz nawet co na świecie jest =/ że tego rodzaju bananów nie jadłeś i nie próbowałeś to nie znaczy że takich nie ma =]
Bożena - Pon 05 Gru, 2005 23:14
Temat postu:
COOKING BANANA ( banan przeznaczony do gotowania) - Nieznany w Europie, najbardziej popularny jest w krajach uprawy, gdzie stanowi podstawowe źródło skrobi. Zgodnie z nazwa przeznaczony jest do gotowania i absolutnie nie nadaje się do spożywania na surowo. Można go również suszyć, piec a także konsumować w postaci chipsów. W Afryce Wschodniej z tego właśnie banana produkuje się piwo. Jest on znacznie większy niż znany nam banan „deserowy”, a jego skórka ma czarne zabarwienie.
Anonymous - Wto 06 Gru, 2005 13:34
Temat postu:
no i po co to komu wiedzieć...jakby mi zalełzao na takiej wiedzy sam bym zajrzał do jakies wikipedii..
żart w temacie polega na zaangażowaniu kasi w te babany i tylko to jest śmieszne nie sam banan
Ona89 - Wto 06 Gru, 2005 16:36
Temat postu:
Tsej Kasia po prostu chciała dowiedzieć się coś o tym bananie i czy są one dostępne w Polsce. Może niektórych to ineresuje. Co jest śmiesznego w tym temacie? Dla mnie nic. Jedni mają takie pytania drudzy inne.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group