Dzieci OnLine

Dania bezmięsne - Jajecznica ;-)

stefcio - Sro 21 Cze, 2006 12:08
Temat postu: Jajecznica ;-)
Wypisujcie różne sposoby przyrządzania tego klasycznego, taniego i łatwego dania. Ja znam tylko 2, jednak chciałbym znać więcej.........

-----
Sposób nr 1 - klasyczny
***
No wiadomo - troche masła na patelnie, rozbicie jajków i na patelnie.... Posolić, popieprzyć i gotowe.
Jak mam ochote to zawartość jajek do miseczki "wlemam" i tam mieszam, sole i pieprze
***
-----
Sposób nr 2 - brak nazwy
***
No więc troche masła na patelnie, jaja i na patelnie. Dolewam mleka (wedle uznania) troche cebuli pokrojonej w kwadraciki, sole i pieprze
Można też przygotować to w miseczce...
***
-----

Śmiesznie sie czyta, ale naprawde super sprawa. I jeszcze jak sie smaży na szynce!! Pycha!
kasia0001 - Sro 21 Cze, 2006 12:45
Temat postu:
jajecznica z pomidorkami to jest to: I Love it ;] Mr. Green
Nikita - Sro 21 Cze, 2006 13:17
Temat postu:
Ja polecam jajecznicę z szynką.

Składniki:
- łyżeczka masła
- 5 plasterków szynki
- 3 łyżki posiekanego szczypiorku
- 3 jajka
- sól
- pieprz

Rozpuścić masło na patelni, na małym ogniu. Wrzucić na stopione masło szynkę pokrojoną w małe kwadraciki oraz drobno posiekany szczypiorek. Zawartość jajek wklewać na patelnię. Dodać trochę soli oraz pieprzu i mieszać, aż do momentu ścięcia się jajek. Smile
Ego_centryczna - Sro 21 Cze, 2006 14:21
Temat postu:
Ja uwielbiam jajecznicę z serem ;] Do odpowiednio przyprawionych jajek dodaje się pokrojony w kosteczkę ser. Wszystko razem na patelnię i efekt jest wyśmienity Smile
Keeveek - Sro 21 Cze, 2006 14:52
Temat postu:
Zrobisz mi kiedyś coś takiego? Smile stopiony ser smakuje mi praktycznie na wszystkim więc będzie superaśnie Wink

ja tam jestem za jajecznicą z boczkiem/szpyrkami/kiełbaską/słoninką czymkolwiek mięsnym

nie cierpie natomiast takiej ze szczypiorem Wink beznadziejna
Nikita - Sro 21 Cze, 2006 18:10
Temat postu:
Ego_centryczna napisał/a:
Ja uwielbiam jajecznicę z serem ;] Do odpowiednio przyprawionych jajek dodaje się pokrojony w kosteczkę ser. Wszystko razem na patelnię i efekt jest wyśmienity Smile

O nie! Nie mogę na to patrzeć! Very Happy Ser na patelni, cały ciągnący się ... blee ^^ w połączeniu z jajecznicą moim zdaniem smakuje źle.
stefcio - Sro 21 Cze, 2006 18:25
Temat postu:
Nikita napisał/a:
Ego_centryczna napisał/a:
Ja uwielbiam jajecznicę z serem ;] Do odpowiednio przyprawionych jajek dodaje się pokrojony w kosteczkę ser. Wszystko razem na patelnię i efekt jest wyśmienity Smile

O nie! Nie mogę na to patrzeć! Very Happy Ser na patelni, cały ciągnący się ... blee ^^ w połączeniu z jajecznicą moim zdaniem smakuje źle.

Przed chwilą zjadłem jajecznice na której leżał ser. Całkiem fajnie smakuje, naprawde!! Warto spróbować
Kamikaze - Pią 30 Cze, 2006 17:35
Temat postu:
ma ktoś przepis na jajecznicę jakąś dobrą z pomidorkami? Razz
kicp - Sob 01 Lip, 2006 11:01
Temat postu:
ja mam dobra z cebulka i roznymi dobrymi przyprawami :)
Gdulcia - Sob 01 Lip, 2006 12:01
Temat postu:
Ja uwielbiam jajecznicę mojego taty ;) Z drobnymi kawałkami boczku i szczypiorkiem. Z ketchupem też nie jest najgorsza, ale traci ten swój "aromat i smak jajecznicy".
Blejdi - Nie 15 Paź, 2006 07:08
Temat postu:
Kamikaze napisał/a:
ma ktoś przepis na jajecznicę jakąś dobrą z pomidorkami?


Ja to robię tak...

Obieram pomidory ze skóry.

Kroję szynkę (w wersji bezmięsnej, bez) dodaję szczypior, cebulę, klade na patelni, niech się grzeje

Biorę oliwę z oliwek, polewam nią szynkę, szczypior i cebulę - niech się teraz podsmaży i nabierze odpowiedniego smaku.

Gdy już się podsmaży, to dodajemy miąższ, na patelnię - smażymy dotąd, aż nie wytworzy się pewnego rodzaju sos.

Bijemy jaja, trochę - dodajemy trochę soli, pieprzu, Jeśli ktoś lubi ostre, to dodajemy CHILI (ja tam lubię), a jeśli łagodne, to mleka, albo śmietany, albo wogóle możemy nic nie dodawać.

Wlewamy powoli roztwór na patelnię, mi smakuje mniej ścięte, ale zależy od gustu.

Błee... apetit
Marcia10 - Wto 23 Sty, 2007 18:45
Temat postu:
Tatus lubi dodac cebullę biggrin
mała 13 - Wto 30 Sty, 2007 14:44
Temat postu:
mój przepis :

masło na patelnie,cebulka, na to szynka/boczek lub inne mięsiwo, pomidorki i jajeczka. przyprawic, zdjąć na talerz i posypac swiezym szczypiorkiem.

palce lizac !! Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy S Very Happy M Very Happy A Very Happy C Very Happy Z Very Happy Very Happy N Very Happy E Very Happy G Very Happy O Very Happy Very Happy Very Happy
Sissa11 - Nie 04 Lut, 2007 19:12
Temat postu:
O kurde... Zrobiliście mi smaka na jajecznicę!
Mój przepis: Rozbić ze 2-3 jajka (ile kto woli) do miski... Dodać 2 łyzki wody gazowanej mineralnej... Rozwalić jajka z tą wodą... Wlać na paelnię.... A potem mniam, jajecznica puszysta!
P.S zrobiłam terz.... NAprawdę dobra i pyszna, można jeszcze dodać boczku
ewamarchewa - Nie 04 Lut, 2007 21:00
Temat postu:
A ja uwielbiam jajecznicę mojego taty. On zawsze tak utrafi, że żółtko jest już w sam raz ścięte, a białko już połączone, ale takie, heh, jakby to pisać, jak woreczek napełnimy wodą nie do pełna, czyli niby ścięte, ale jednak takie półpłynne (nie, no może nie). Albo to samo, tylko jeszcze ze "spalonym" boczkiem. A mniam
Sissa11 - Sro 07 Lut, 2007 16:20
Temat postu:
Podam ładnie przepis:
JAJECZNICA PUSZYSTA
składniki:
- kto ile jajek chce
-podstawa to jak każdy wie sól do doprawienia, inne wg upodobań
-2 łyżki wody gazowanej
-można dodać boczek
Wbic jajka koniecznie to talerze albo miseczki, doprawić solą, wlac dwie łyżki wody gazowanej i wymieszać. Potem to na patelnię i do stanu, jaki chce jajecznicę - ja najbardziej lubię, hmmm... Taką nie twardą i nie płynną, w sam raz Smile Można dodac boczku.
Miley - Wto 14 Sie, 2007 22:13
Temat postu:
i dobre to??jadłas??

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group