Dzieci OnLine

Inni Autorzy - Pożegnanie

Monik - Pon 31 Lip, 2006 18:56
Temat postu: Pożegnanie
Pożegnanie

Zimne krople deszczu przywitały ją tak samo,
Jak ona kiedyś Go łzami pożegnała.
Srebrzysty blask księżyca padał na twarz
Identycznie z jej wzrokiem patrzącym na postać znikającą w oddali.
Cisza uderzająca
To tak naprawdę krzyki stłumione.
Po pewnym czasie
Smutek przeradza się w nienawiść
Nienawiść w radość.
Krzyki nie znikną,
Tylko zamienią się w obojętność
Głuchą na wszystko
Dopóki znów cisza nie zapanuje
Którą może wywołać
Osobnik przebiegły, podstępny
Czarnoksiężnik, pojawiający się ot tak,
Nagle, w naszym życiu, mieszając całą dotychczasową harmonię,
Obojętność.
Chwyci naszą duszę w ręce,
Będzie mieć nad nami kontrolę,
Owinie nas wokół palca,
A kiedy upewni się, że panuje nad wszystkim,
Odejdzie, przywołując
Deszcz łez
Księżycowy blask niewinnych oczu
I ciszę.


To jest taka mieszanka białych wierszy z poezją Very Happy
Wiem, że to kompletne dno i pewnie skrytykujecie, ale co mi tam Wink Krytykujcie ile chcecie Mr. Green Jestem na to przygotowana Wink
Shaunri - Pon 31 Lip, 2006 19:27
Temat postu:
poezją <krztusi się> - Nie obrażajmy poezji.

Jeśli piszesz wierz bez rymów, to układaj go w jakiejś sensownej formie - Tutaj jedno zdanie ma 10 słów, a drugie jedno, nie trzyma się to żadnego rytmu, przez co całość wygląda bardziej jak opowiadanie, niż wiersz.

Co do treści - Nie wiem czy pisząc to wiedziałaś co chcesz wyrazić prócz smutku, płaczu, lamentu i samych negatywnych uczuć związanych z dziewczęcym okresem dojrzewania (Nie, nie nabijam się z Ciebie), całość to taki zlepek negatywnych uczuć, reszta nie trzyma się żadnej pseudo-fabularnej kupy.

Od, tyle ode mnie, nie łam się, pisz dalej - Z każdym kolejnym dziełem będzie lepiej.
Monik - Czw 03 Sie, 2006 10:03
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
poezją <krztusi się> - Nie obrażajmy poezji.


No więc twoim zdaniem miałam to zapisać tak: "to jest mieszanka zmutowanej poezji i czegoś, co miało przypominać białe wiersze" Very Happy
Słupek - Czw 03 Sie, 2006 10:18
Temat postu:
Shaunri napisał/a:

Jeśli piszesz wierz bez rymów, to układaj go w jakiejś sensownej formie - Tutaj jedno zdanie ma 10 słów, a drugie jedno, nie trzyma się to żadnego rytmu, przez co całość wygląda bardziej jak opowiadanie, niż wiersz.

A to nie jest tak, że wiersze nie są dzielone na zdania? Niektórzy autorzy nawet rezygnują z przecinków przecień. No, ale ja całej tej poezji nie trawię (poza Gałczyńskim, nie wiem czemu, ale gościa lubię), więc nie wiem.

Wracając do tego wiersza to jest takie nie wiadomo co. Ja czytając takie teksty, mówiąc kolokwialnie, nie kminię bazy.
Shaunri - Czw 03 Sie, 2006 22:05
Temat postu:
Słupek - Są podzielone na zdania, ale jakkolwiek by tego nie zaprezentować, wiersz musi mieć swój rytm - Dlatego większość (bo tak jest najprościej) wierszy pisze się dzieląć je na pewną ( w większości przybliżoną) ilość sylab, lub wyrazów w wersie.

I to mi się w tym wierszu nie podoba.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group