Dzieci OnLine

Fotografia - Moje zdjęcia i prośby o porady : )

Monik - Sob 23 Wrz, 2006 10:54
Temat postu: Moje zdjęcia i prośby o porady : )
Ostatnio robię zdjęcia, nie wiem czy mi dobre wychodzą bo się nie znam na tym ^^ Niektóre mi się nawet podobają. To jest kilka najładniejszych (w/g mnie):
Jeden
Dwa
Trzy
Cztery
Pięć
Sześć
Siedem
Osiem
Dziewięć
Dziesięć
Jedenaścia
Dwanaście
Trzynaście
Czternaście
Piętnaście

Nie wszystkie mają nazwy, więc ponumerowałam Wink
Proszę o oceny i porady, jak można robić dobre zdjęcia Wink

PS O kurde, tam ma być jedenaście, nie jedenaścia ^.^ Ale nie wiem, jak poprawić, więc niech zostanie Wink
moniśka - Sob 23 Wrz, 2006 14:27
Temat postu:
oglądałam kilka
fajne
mam pytanie czy przerabiałaś je jakoś ?
Monik - Sob 23 Wrz, 2006 14:41
Temat postu:
Czy przerabiałam, w sensie, że np. w Photoshopie?
Nie. Nie mam żadnego takiego programu. A chętnie pobawiłabym się trochę ^.^
Które zdjęcia Ci się podobają? Wink
Nikita - Sob 23 Wrz, 2006 15:38
Temat postu:
ziew...u mnie baardzo powoli sie ładują, może jak będe miała więcej czasu to przejrzę. Razz
Słupek - Sob 23 Wrz, 2006 15:54
Temat postu:
To trochę bez sensu dawać tu zdjęcia, które się nie mieszczą na ekranie.
Monik - Sob 23 Wrz, 2006 16:04
Temat postu:
Słupek napisał/a:
To trochę bez sensu dawać tu zdjęcia, które się nie mieszczą na ekranie.

U mnie wszystko jest OK. Po załadowaniu obrazek zmniejsza się i widać go całego. Może nie poczekałeś, aż się załaduje?
opętana - Sob 23 Wrz, 2006 16:37
Temat postu:
ostrosc to w porządku i te inne rzeczy..
tylko...bo ja wiem, są takie..bezpłciowe...czegos im brakuje...tak, zdecydowanie...na niektórych zdjęciach można było pokazac wiecej...niektóre rzeczy które fotografowałas są troche bez sensu jak np. ta siatka. I troche za duzo zblizen.
A no i zmniejsz rozmiar troche; )
Tak to zdjecia nawet fajne.

Ale to jest moje zdanie tylko, moze sie nie znam ale tak uwazam (;
Słupek - Sob 23 Wrz, 2006 17:00
Temat postu:
Monik napisał/a:
U mnie wszystko jest OK. Po załadowaniu obrazek zmniejsza się i widać go całego. Może nie poczekałeś, aż się załaduje?

Zlituj się, po co mam ściągać fotkę w rozdzielczości 2 560 x 1 920, skoro i tak będę ją oglądał w 1 152 x 864. Bez sensu jest ściąganie 1,2MB pliku, skoro takie same wrażenia estetyczne osiągnę oglądając plik 120KB (ładujący się 10 razy szybciej). Zresztą, sama zobacz ten sam plik po przeskalowaniu:
http://img233.imageshack.us/img233/8275/p1010714tq1jm9.jpg

Posiadacze słabych łącz powinni Cię zlinczować Mr. Green
moniśka - Sob 23 Wrz, 2006 17:03
Temat postu:
Oglądałam kilka jak już mówiłam
fajne jest to z kluczem
ładna gra światła
wygladają jak przerabiane
na googlach jest program do edycji
zdięć jak byś chciała
darmowy
Monik - Sob 23 Wrz, 2006 17:05
Temat postu:
Słupek napisał/a:
po co mam ściągać fotkę w rozdzielczości 2 560 x 1 920, skoro i tak będę ją oglądał w 1 152 x 864. Bez sensu jest ściąganie 1,2MB pliku, skoro takie same wrażenia estetyczne osiągnę oglądając plik 120KB (ładujący się 10 razy szybciej).

Rozumiem. Tylko nie wiem, jak to zmienić ^^
Słupek napisał/a:
Posiadacze słabych łącz powinni Cię zlinczować

Byli już u mnie, tylko że chcieli mnie spalić na stoku ^.^ Uciekłam i teraz kryję się w górach z Saddamem ^.^ Tylko ćśśś...
moniśka - Sob 23 Wrz, 2006 17:06
Temat postu:
tylko niektóre bez sensu
musisz poszukac ciekawych rzeczy w swoim otoczenu
a
nie tak fotografujesz co się da lepiej jest zrobić jedno zdięcie a porządne niż 5 a beznadziejnych
Słupek - Sob 23 Wrz, 2006 17:10
Temat postu:
Cytat:
Rozumiem. Tylko nie wiem, jak to zmienić ^^

1) http://pl-task.tucows.com/files2/iview398.exe
2) Image > Resize/Resample
3) Wybierz z listy jakąś mniejszą rozdziałkę (ja z reguły biorę 1024 x 768)
4) OK
5) File > Save as
6) Zapisz jako typ JPG - JPEG Files
7) z prawej strony zmniejsz paseczkiem jakość, przy 80-90% różnica jest niezauważalna
Cool Zapisz
9) Rozkoszuj się lekkim plikiem
Monik - Sob 23 Wrz, 2006 17:29
Temat postu:
OK, zainstalowałam ten program, ale jak chciałam wczytać zdjęcie to w ogóle nie pojawił mi się w spisie folder z moimi zdjęciami. Wink
moniśka napisał/a:
tylko niektóre bez sensu
musisz poszukac ciekawych rzeczy w swoim otoczenu
a
nie tak fotografujesz co się da lepiej jest zrobić jedno zdięcie a porządne niż 5 a beznadziejnych

Napisz, które są bez sensu, bo zależy mi na opinii o tych zdjęciach, a jak napiszesz "niektóre bez sensu" to ja się sama nie domyślę. Wink A tak, to na przyszłość będę wiedziała, jakie zdjęcia są lepiej przyjmowane a które gorzej. Wink
Słupek - Sob 23 Wrz, 2006 17:35
Temat postu:
Cytat:
OK, zainstalowałam ten program, ale jak chciałam wczytać zdjęcie to w ogóle nie pojawił mi się w spisie folder z moimi zdjęciami.

????
File > Open file, stamtąd dostaniesz się do każdego pliku na komputerze, nawet ukryte foldery widzi. Ewentualnie kliknij PPM na pliku > Otwórz za pomocą > Irfan View
moniśka - Nie 24 Wrz, 2006 16:06
Temat postu:
Daje ci recenzję każdego z nich mam nadzieje że ihc nie pomyliłam:
1-ok ale czegoś tu mi brakuje
2-ok
3-ekstra
4-okropne !!!!!
5-fajne
6-nie mogę wczytać
7-czegoś mi tu brakuje
8-fajne dajace do myślenia
9-mogła byś na nią coś położyć(np. jakiś mały zielony listek ??)
10-hmmm brakije tu czegoś
11-fajne
12-ekstra
13-dajace do myślenia ale dziwne
14-ok
15-zdecydowanie nie
MAM NADZIEJE ŻE ICH NIE POMYLIŁAM ALE WSZYSTKIE DOTYCZĄ TEJ SERI
Nikita - Nie 24 Wrz, 2006 17:40
Temat postu:
Monia, pomniejsz te foty tak jak ci poradził Słupek, wtedy będzie można je lepiej oglądnąć i ocenić. (:
Ja14 - Wto 26 Wrz, 2006 18:31
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Posiadacze słabych łącz powinni Cię zlinczować


Cytat:
Byli już u mnie, tylko że chcieli mnie spalić na stoku ^.^ Uciekłam i teraz kryję się w górach z Saddamem ^.^ Tylko ćśśś...



Mam słabe łącze
I dzięki za to, że napisałas gdzie się ukrywasz przyjde do ciebie i cie spalę Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Aneta65 - Sob 25 Lis, 2006 20:17
Temat postu:
Z tą rękawicą to chyba troche przepaliłaś ale pewna to na 100% nei jestem bo zrobilaś je czarno-białe. Z kluczem to chyba też troszke. Ale nie bede sie upierać bo na czarno-białym zawsze mneij to jest zauważalne. Z ustami kompletnie mi sie nie podoba. BArdzo słaba ostrość. Jaki masz aparat? Bo coś mi się zdaje ze za zbyt dobrego zooma nie ma. To z kłódką można by było naprostować. Wszystko za bardzo scentralizowane ogólnie. Nie można ustawiać obiektu fotografowanego na środku bo to "brzydko" wygląda. to tak jak w plastyce. Ale ogólnie nie jest źle, ale jeśli nie masz aparatu przystosowanego do zdjęć makro to nie skupiaj się tylko na podobnych do tego typu zdjęć. Życze powodzenia w rozwijaniu pasji.
Monik - Sob 25 Lis, 2006 20:27
Temat postu:
Aneta65 napisał/a:
chyba troche przepaliłaś

Tzn?
Aneta65 napisał/a:
Jaki masz aparat? Bo coś mi się zdaje ze za zbyt dobrego zooma nie ma.

Aparat zwykły cyfrowy, nie jakiś po 3 tysiące ;p
Aneta65 napisał/a:
ale jeśli nie masz aparatu przystosowanego do zdjęć makro

Mam taką funkcję.
kasia0001 - Nie 26 Lis, 2006 15:19
Temat postu:
za długo mi się ładowały i nie chciało mi się czekac
Monik napisał/a:
Rozumiem. Tylko nie wiem, jak to zmienić ^^


klikasz na obrazek prawym klawiszem myszy i zaznaczasz opcje: '' otworz za pomocą '' : Microsoft Office Picture Manager i tam wszystko mozna zmniejszyc ^^ .. chybaa że nie masz tego Microsoftaa to juz inna sprawaa xDD
Słupek - Nie 26 Lis, 2006 15:24
Temat postu:
kasia0001 napisał/a:
Microsoft Office Picture Manager

Nie wszyscy ten program mają. Ja, standardowo już, polecam freeware'owego Irfan View.
Monik - Wto 28 Lis, 2006 17:10
Temat postu:
kasia0001 napisał/a:
Monik napisał/a:
Rozumiem. Tylko nie wiem, jak to zmienić ^^

klikasz na obrazek prawym klawiszem myszy i zaznaczasz opcje: '' otworz za pomocą '' : Microsoft Office Picture Manager i tam wszystko mozna zmniejszyc ^^ .. chybaa że nie masz tego Microsoftaa to juz inna sprawaa xDD

Już kiedyś Słupek mi wytłumaczył, jak to się robi.

kasia0001 napisał/a:
za długo mi się ładowały i nie chciało mi się czekac


Raz ładują się szybciej, raz wolniej.
opętana - Sro 29 Lis, 2006 15:44
Temat postu:
Boze macie taki straszny problem, zróbcie cokolwiek zeby pomniejszyc a nie gadanie bo ja tego nie mam, a bo tym nie umiem
ludzie
juz nie róbcie z siebie takich ofiar...
Aneta65 - Sro 29 Lis, 2006 19:21
Temat postu:
Przepalone....hmmm....jakby ci to powiedzieć....to wteyd kiedy kolor biały aż świeci ci w oczy...heh...nie umiem tego dobrze wytłumaczyć....a zoom mozna mieć niezły juz w aparacie za 1000zł. Albo zastosowac metode mojego brata i dorobić w zakładzie specjalną soczewke i skonstruować sobie uchwyt (zadziała jak obiektyw a koszt ogromnie mniejszy)
michal88 - Sob 20 Mar, 2010 21:25
Temat postu:
bardzo ładne Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group