Dzieci OnLine

Z życia szkoły... - Tragedia gdańskiej gimnazjalistki

Ja14 - Sro 25 Paź, 2006 21:03
Temat postu: Tragedia gdańskiej gimnazjalistki
http://wiadomosci.onet.pl/1423640,11,item.html


Przeczytajcie sobie bo ja już...
Słupek - Sro 25 Paź, 2006 21:24
Temat postu:
Brak mi słów dla debili. Nie wiem, skąd się tacy biorą, ale powinno ich się karać jak pełnoletnich. Znając życie, wszystko ujdzie im płazem.

PS. "gdańskiej" pisze się z małej litery
Ja14 - Sro 25 Paź, 2006 21:29
Temat postu:
już poprawiam
Augustyn - Sro 25 Paź, 2006 22:19
Temat postu:
Głupota ludzka może doprowadzić do wielkiej tragedi....
Źle wychowane dzieciary, obojętność reszty klasy, nieodpowiedzialność nauczycieli. To wszystko doprowadziło do upokorzenia, wielkiego upokorzenia, w konsekwencji- do samobójstwa.
Spoczywaj w pokoju Aniu! [*]
Niech Bóg przyjmie Cie do swego Królestwa
Nikita - Czw 26 Paź, 2006 15:51
Temat postu:
A gdzie była wtedy reszta klasy? Nie reagowała? Dziewczyny stały i patrzyły się jak ich koleżanka jest upokarzana? ... Nie wyobrażam sobie tego.
Słupek - Czw 26 Paź, 2006 15:55
Temat postu:
Nikita napisał/a:
A gdzie była wtedy reszta klasy? Nie reagowała?

Na to wygląda. Ten fakt mnie najbardziej przeraża.

Zresztą, z tego co się orientuję, ta szkoła ma bardzo złą opinię w Gdańsku.

Rozmowa o tej tragedii na forum jednego z gdańskich liceów
Laki - Czw 26 Paź, 2006 17:26
Temat postu:
Nikita napisał/a:
A gdzie była wtedy reszta klasy? Nie reagowała? Dziewczyny stały i patrzyły się jak ich koleżanka jest upokarzana?

No to właśnie jest bardzo dziwne, ale jak to działo się normalnie w klasie Question
Shaunri - Czw 26 Paź, 2006 18:29
Temat postu:
Ja wiem czy takie dziwne... Jakby w twojej/waszej klasie 6-ciu byczków zaczęło wyprwiać podobne rzeczy to wierzcie mi - Siedzielibyście chicho.
Słupek - Czw 26 Paź, 2006 18:30
Temat postu:
Laki napisał/a:
No to właśnie jest bardzo dziwne, ale jak to działo się normalnie w klasie

Zamiast się pytać, przeczytaj uważnie jeden z wielu artykułów na ten temat (praktycznie na każdym portalu, blogu, gazecie).
Nikita - Czw 26 Paź, 2006 19:03
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Ja wiem czy takie dziwne... Jakby w twojej/waszej klasie 6-ciu byczków zaczęło wyprwiać podobne rzeczy to wierzcie mi - Siedzielibyście chicho.


No na pewno nie siedziałabym cicho.
A najgorsze jest to, że tych paru chłopaków czeka jedynie 3 miesiące w poprawczaku i tyle.
Słupek - Czw 26 Paź, 2006 19:24
Temat postu:
Cytat:
A najgorsze jest to, że tych paru chłopaków czeka jedynie 3 miesiące w poprawczaku i tyle.

Czytaj uważnie. 3 miesiące do zakończenia postępowania, czyli areszt. Dopiero potem ich ukarają.

Osobiście uważam, że najlepiej, jakby ich ktoś porządnie przecwelił.
MaDz!A - Czw 26 Paź, 2006 19:32
Temat postu:
ale wiecie co jest najdziwniejsze...ze ta dziewczyna nie krzyczala lub kto inny, lub nikt nie pobiegl po nauczyciela...
Laki - Czw 26 Paź, 2006 20:06
Temat postu:
Podobno jest jakieś nagranie w internecie z tego "gwałtu", nie żebym chciał oglądać.
Słupek - Czw 26 Paź, 2006 20:09
Temat postu:
Z tego co wiem, to idioci ze strachu skasowali nagranie z komórki, a teraz to już techników sprawa, by je odzyskać. Przecieków do sieci nie było.
Laki - Czw 26 Paź, 2006 20:38
Temat postu:
Cytat:
Z tego co wiem, to idioci ze strachu skasowali nagranie z komórki, a teraz to już techników sprawa, by je odzyskać. Przecieków do sieci nie było.

Na szczęście, bo coś ostatnio chyba w "Faktach" pokazywali nagranie, a może mi się przyśniło, bo ich nie oglądam...
MaDz!A - Czw 26 Paź, 2006 21:21
Temat postu:
Laki napisał/a:
a może mi się przyśniło, bo ich nie oglądam...

biggrin LoL dobre biggrin


ale dziwne jest to ze nikt nie wezwal pomocy z innej klasy, nikt nie krzyczal, nikt jej nie pomogl z kolegow i kolezanek. moze jej nie lubili i sie cieszyli Neutral bo z tego co widzialam to ci chlopacy nie wygladaja na zadnych maczo Neutral tylko chyba jeden
Laki - Czw 26 Paź, 2006 21:31
Temat postu:
Ja myślę, że połowa klasy podejrzewała, że to żarty, ale nie wiadomo co ta dziewczyna krzyczała, może się nie odzywała i wszyscy podejrzewali....nie wiem, czytałem gdzieś, że nauczyciel sobie wyszedł na lekcji, oprawcy zdjęli jej spodnie, bieliznę i zaczęli udawać ruchy przypominające gwałt, w ogóle to ona im się podobała.
Słupek - Czw 26 Paź, 2006 21:42
Temat postu:
Cytat:
Ja myślę, że połowa klasy podejrzewała, że to żarty

Uhaha,o [cenzura], ale żarty.
Laki napisał/a:
ale nie wiadomo co ta dziewczyna krzyczała

Gąbkę w zęby i już sobie pokrzyczała (moje spekulacje, nie fakt), poza tym na lekcjach czasem jest tak głośno, że mało kto się tym przejmuje.
Laki napisał/a:
zaczęli udawać ruchy przypominające gwałt

Pewnie zgwałcić nie umieli.
Laki napisał/a:
w ogóle to ona im się podobała.

Tia?
Laki - Czw 26 Paź, 2006 21:46
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Laki napisał/a:
w ogóle to ona im się podobała.

Tia?

Inaczej jakby zgwałcili "jaką kolwiek" dziewczynę, a ta im się tak podobała, że już wytrzymać nie mogli. A w ogóle to Słupku kochany nie ironizuj tak i nie czepiaj się wszystkiego co napiszę...Wiem, że piszę beznadziejnie i dziecinnie, ale czasem przymknij oko.
Augustyn - Czw 26 Paź, 2006 22:18
Temat postu:
Jakikolwiek odruch ze strony klasy mógł uratować Anie. Wystarczyłoby walenie w drzwi, krzyk, COKOLWIEK! Moim zdaniem zostać ukarana powinna cała klasa - za OBOJĘTNOŚĆ.


Cytat:
Ja wiem czy takie dziwne... Jakby w twojej/waszej klasie 6-ciu byczków zaczęło wyprwiać podobne rzeczy to wierzcie mi - Siedzielibyście chicho.

Pięciu małych chłopców jak z podstawówki... może jeden troche wyrośnięty.
Ja nie siedziałbym cicho w takiej sytuacji! Cóż może uczynić mi człowiek? zła się nie ulękne
Słupek - Czw 26 Paź, 2006 22:37
Temat postu:
Cytat:
Inaczej jakby zgwałcili "jaką kolwiek" dziewczynę, a ta im się tak podobała, że już wytrzymać nie mogli.

Ja tu raczej widzę powszechne u niektórych zwierząt zachowanie, gdzie gwałt służy ustaleniu hierarchii w stadzie. Podobne zachowania występują w zdegenerowanym środowisku więziennym. Myślę, że w tym wypadku nie było mowy o jakimś podobaniu się czy nie.
Cytat:
A w ogóle to Słupku kochany nie ironizuj tak i nie czepiaj się wszystkiego co napiszę...Wiem, że piszę beznadziejnie i dziecinnie, ale czasem przymknij oko.

Wybacz, jestem cyniczny z natury, czasem mam gorszy dzień i moje wypowiedzi wyglądają tak jak wyglądają.
Augustyn napisał/a:
Wystarczyłoby walenie w drzwi, krzyk, COKOLWIEK! Moim zdaniem zostać ukarana powinna cała klasa - za OBOJĘTNOŚĆ.

W sytuacji stresowej ludzie nie zachowują się racjonalnie. Łatwo nam mówić po fakcie, gdy nie jesteśmy bezpośrednimi świadkami. Podejrzewam niestety, że spora grupa tych uczniów popierała takie "widowisko".
Augustyn napisał/a:
Pięciu małych chłopców jak z podstawówki... może jeden troche wyrośnięty.

Gdzie ich niby widziałeś, ze wydajesz takie osądy? Może wcześniej terroryzowali grupę, może inny byli jeszcze słabsi?
Lord - Pią 27 Paź, 2006 12:30
Temat postu:
gdzie ich widzial? pewnie w gazecie tam tez widac jaka jest ich postura Confused

Pozatym jeden byl zalogowany na eplusie i tam bylo jego zdjecie...

http://img339.imageshack.us/img339/9978/5722420lsd0.jpg <=== zdjecie jednego z nich

(jesli naruszylem regulamin prosze o usuniecie tego linka)
nasty_girl - Pią 27 Paź, 2006 15:12
Temat postu:
a skąd masz to zdjęcie?
Lord - Pią 27 Paź, 2006 15:46
Temat postu:
bylo na stronie eplusa czy jakos tak i sie rozchodzilo po necie wczoraj wieczorem jego strone zamkneli i usuneli ale link do zdjecia mialem na GG;)
przegladajac jego strone stwierdzilem ze naprawde bylo cos z nim nie tak... cale 2/4 strony bylo w napisach "Sex" Confused
Shaunri - Pią 27 Paź, 2006 16:17
Temat postu:
Powiedzcie mi moi kochani - W takim wieku lat 14-u, jakie znaczenie ma czyjaś postura...? Liczy się tylko to czy ktoś odważy się wsadzić drugiemu kozik pod żebro czy nie. Osobiście mając lat tyle ile mam też bym przecież cicho nie siedział - Ale obiektywnie patrząc na sytuację to zapewne nie byłoby się czego bać - Bo toż to małe dzieci.

Jednak kiedy jesteś członkiem klasy i (zapewne) 6-ciu najgroźniejszych, zdziczałych klasowych bandytów noszących noże po kieszeniach i tłukący wszystko co się da rozbiera dziewczynę modliłbyś się żeby następnie nie rozebrali i Ciebie. Taka prawda - Klasy bym nie obwiniał.

Walenie by pomogło, krzyczenie i tak dalej. Czy wy w gimnazjum nie byliście? Tam jeśli dobrze pamiętam nawet jak nauczyciel w klasie jest to się krzyczy ; ).


Ale mimo wszystko cieszyć się pozostaje że tacy z was herosi, miłoby było jakbyście naprawdę potrafili się w takiej sytuacji zachować.
nasty_girl - Pią 27 Paź, 2006 17:00
Temat postu:
szczerze, to trzeba mieć jako przeciwników jescze takich ludzi, żeby wiedzieć jak to jest. klase mam teraz jaką mam, ale w sumie ich zachowanie ogranicza się do przeszkadzania na lekcjach itd, w gimnazjum, mimo że moja szkoła do jakiś najlepszych nie należała to jakiś takich ludzi w klasie nie miałam, więc szczerze jak by tak było, ale gdyby z 20 osób solidarnie się przeciwstawiło to na pewno by chociaż w jakimś stopniu złagodzili to co było.. no chociaż to przydało by się już wcześniej, bo jeśli od początku nie reagowali na wyzywanie jej itd, to czego można oczekiwać.. dziwię się tylko że ona wcześniej nic z tym nie zrobiła, skoro ją tak to męczyło.. gdzie rodzice, znajomi, nauczyciele? nie chciała tej pomocy, czy nikt nie chciał jej pomóc?
Laki - Pią 27 Paź, 2006 17:10
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
http://img339.imageshack.us/img339/9978/5722420lsd0.jpg <=== zdjecie jednego z nich

Tuż to małe dziecko.. Nie wygląda na 14 latka. BTW: dzisiaj w szkole uczciliśmy minutą ciszy śmierć- jak to p. Dyrektor powiedziała Naszej koleżanki. Pogrzeb był podobno ok. 11.
Monik - Pią 27 Paź, 2006 17:43
Temat postu:
Laki napisał/a:
BTW: dzisiaj w szkole uczciliśmy minutą ciszy śmierć- jak to p. Dyrektor powiedziała Naszej koleżanki. Pogrzeb był podobno ok. 11.

Tak było chyba wszędzie. U nas też.
Augustyn napisał/a:
Moim zdaniem zostać ukarana powinna cała klasa - za OBOJĘTNOŚĆ.

Tak, i jeszcze parę osób z równoległej. Może również byli zamieszani?
Shaunri napisał/a:
Powiedzcie mi moi kochani - W takim wieku lat 14-u, jakie znaczenie ma czyjaś postura...? Liczy się tylko to czy ktoś odważy się wsadzić drugiemu kozik pod żebro czy nie. Osobiście mając lat tyle ile mam też bym przecież cicho nie siedział - Ale obiektywnie patrząc na sytuację to zapewne nie byłoby się czego bać - Bo toż to małe dzieci.

Jednak kiedy jesteś członkiem klasy i (zapewne) 6-ciu najgroźniejszych, zdziczałych klasowych bandytów noszących noże po kieszeniach i tłukący wszystko co się da rozbiera dziewczynę modliłbyś się żeby następnie nie rozebrali i Ciebie. Taka prawda - Klasy bym nie obwiniał.

Walenie by pomogło, krzyczenie i tak dalej. Czy wy w gimnazjum nie byliście? Tam jeśli dobrze pamiętam nawet jak nauczyciel w klasie jest to się krzyczy ; ).


Ale mimo wszystko cieszyć się pozostaje że tacy z was herosi, miłoby było jakbyście naprawdę potrafili się w takiej sytuacji zachować.


No właśnie. Prawda jest taka, że każdy boi się o siebie, a jeśli koleżanka/kolega potrzebuje pomocy, to najpierw wybiegamy w przyszłość i ustalamy, czy będą z tego przykre konsekwencje dla nas, a dopiero potem, jeśli stopień niebezpieczeństwa jest minimalny lub go brak - działamy. Chodzi tu tylko o pomoc, kiedy koledzy przezywają przyjaciółkę itp. Nikt nie odważy się na więcej. A nuż jego zaatakują?
Shaunri - Pią 27 Paź, 2006 18:34
Temat postu:
Nasty - Prosta zasada - Niewyćwiczony oddział xx osób, nieznający siebie wystarczająco dobrze, niezgrany, oraz nienauczony podstaw batalistyki NIE JEST W STANIE się zmobilizować to wspólnego działania - Jeden wyjdzie, reszta schowa się pod ławkę. Zejdź na ziemię.

Co do pomocy (Znowu - zejdź na ziemię) - Wbrew pozorom nikt, praktycznie nikt się ludźmi niechcącymi specjalnej pomocy nie interesuje. Jeśli potrzebujesz pomocy - sam musisz ją znaleźć. Nikt nie podejdzie i nie spyta "Ojej, co Ci jest" bo go to szczerze nic nie obchodzi - Nie prosisz o pomoc - znaczy nie potrzebujesz. Na palcach jednej ręki mogę zliczyć ludzi którzy w moim życiu z własnej, nieprzymuszonej woli mi pomogli nie wymagając niczego w zamian.
MaDz!A - Pią 27 Paź, 2006 19:44
Temat postu:
ci chlopacy byli pokazani w gazecie i nie wygladali na takich zboczencow ani zadnych mocnych kolesi Neutral hormony im nie wytrzymaly i musieli zobaczyc damskie cialo na zywo i je podotykac...dobrze ze nie zgwalcili. ale ja na miejscu Ani przenioslabym sie do innej szkoly a nie zabila...chociaz do konca nie wiem co by bylo gdyby...
Augustyn - Pią 27 Paź, 2006 20:43
Temat postu:
Ja w takich sytuacjach nie pozostaje bierny. Chociaż nigdy się w takiej nie znalazłem, wiem co bym zrobił. Doświadczyłem zbyt wiele, aby lękać sie człowieka.
MaDz!A - Pią 27 Paź, 2006 20:50
Temat postu:
hey ile ty masz lat Augustyn, ??
opętana - Pią 27 Paź, 2006 21:00
Temat postu:
no trudno, stało sie. Ale nie bede płakac z tego powodu i ubolewac. Tyle dzieci umiera jakos nikt nie płacze za Nimi...a trąbią, ze jakas dziewczyna popełniła samobójstwo...
Słupek - Pią 27 Paź, 2006 22:18
Temat postu:
MaDz!A napisał/a:
hormony im nie wytrzymaly i musieli zobaczyc damskie cialo na zywo i je podotykac...

Jeszcze ich, [cenzura], usprawiedliwiaj. Też byłem w ich wieku i jakoś nikogo nie gwałciłem.
MaDz!A napisał/a:
dobrze ze nie zgwalcili

Że niby jak nie było penetracji, to nie gwałt? O, słodka naiwności.
MaDz!A - Sob 28 Paź, 2006 11:06
Temat postu:
ja ich nie bronie chyba chory jestes!! bez urazy...ale ja nigdy takich skur*ieli nie bede bronic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikita - Sob 28 Paź, 2006 14:02
Temat postu:
Ok, koniec tematu.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group