Dzieci OnLine

Rośliny - Cytrynka

Sissa11 - Sro 27 Gru, 2006 11:58
Temat postu: Cytrynka
Kto chodował już cytrynkę? Wystarczy do ziemi wcisnać kilka pestek i podlewać. Potem rośnie i wystarczy dbać. Mam kilka w domy Smile To samo można zrobić z pomarańczą. A po kilku latach wyrasta chyba drzewko. Wie ktoś? Hodował juz ktoś? Very Happy
CHoCoLaTE - Sro 27 Gru, 2006 12:30
Temat postu:
Ja mialam w domu cytrynke ^^
Bylo ich pare malutkich na tym drzewku : P
Monik - Sro 27 Gru, 2006 20:14
Temat postu:
Sissa11 napisał/a:
Kto chodował już cytrynkę? Wystarczy do ziemi wcisnać kilka pestek i podlewać. Potem rośnie i wystarczy dbać. Mam kilka w domy To samo można zrobić z pomarańczą. A po kilku latach wyrasta chyba drzewko. Wie ktoś? Hodował juz ktoś?

U mnie w domu stoi, ale nie wiem jak wyrosła, bo odkąd sięgam pamięcią to była w mojej rodzinie Smile A owoc żaden nie wyrósł nigdy.
opętana - Sro 27 Gru, 2006 20:50
Temat postu:
Mój brat ma chyba juz 3-4 lata i jak nie było widac cytryny/pomarańczy tak nie widac nadal, tylko niepotrzebnie miejsce zajmuje

zeskanowałam z gazety lubuskiej o cytrynach;]
http://img113.imageshack.us/img113/2126/cytrynymb5.jpg
Bożena - Sro 27 Gru, 2006 22:29
Temat postu:
Cytrusy wyhodowane z pestek potrzebują wielu lat zanim zaowocują - szkoda, że tego nie piszą w artykule. W kwiaciarniach można kupić sadzonki. Są również do kupienia w szkółkach i na allegro. Takie drzewka owocują szybko, ale owoce są marne. Jeśli chcecie mieć piękne drzewka a później owoce to trzeba kupić specjalistyczne świetlówki i doświetlać drzewka. To niestety spory koszt, ale owoce są piękne i smaczne. Cytrusy na parapecie wegetują a nie rosną.
Nikita - Sob 30 Gru, 2006 14:29
Temat postu:
Ja mam w domu od paru lat, ale jeszcze nie owocowała. Same liście, ale jak fajnie pachną. biggrin
Monik - Sob 30 Gru, 2006 15:24
Temat postu:
Nikita napisał/a:
Same liście, ale jak fajnie pachną.

Nom, bardzo lubię je wąchać ^^ Lepiej wąchać liście cytryny niż klej ^^
kasia0001 - Sro 03 Sty, 2007 22:12
Temat postu:
ewamarchewa napisał/a:
Pierwsze słyszę! Spróbuję

wąchać kleeej ?Mr. Green

jaa mialam kiedys drzewko cytrynowe ale juz ni maa ;(( łee
ewamarchewa - Pią 05 Sty, 2007 20:23
Temat postu:
Cytat:
wąchać kleeej ?

Nie, zasadzić i wąchać to drzewko Razz Wolę korektor od kleju Twisted Evil
mała 13 - Pon 22 Sty, 2007 20:26
Temat postu:
mialam kiedys cytryne, ale stala z 5 lat, kwitla ale nie owocowala i potem powoli zaczela usychac i po niej....

tak skonczyla sie moja przygoda z roslinkami, chociaz ostatnoi kupilam sobie hiacynta w Biedronce za 4.99 !!!!!!!!!!!! Very Happy
kasia0001 - Pon 22 Sty, 2007 22:56
Temat postu:
mała 13 napisał/a:
kupilam sobie hiacynta w Biedronce za 4.99 !!!!!!!!!!!!


stanowczo za drogo hehe ;Pp
Monik - Wto 23 Sty, 2007 10:56
Temat postu:
mała 13 napisał/a:
powoli zaczela usychac i po niej....

Pytanko: czy zaczęła usychać kiedy zbliżała się jesień/zima?
Bożena - Wto 23 Sty, 2007 14:24
Temat postu:
Monik cytrusy są często atakowane przez przędziorki. To maleńkie ssące pajęczaki. Często można je przywlec na nowej roślinie z kwiaciarni. Kupując roślinę trzeba ją koniecznie dobrze obejrzeć. Jeśli w kwiaciarni jest za ciemno to wynieść na zewnątrz. Gdyby mieli jakieś wąty to niech ugryzą się w nos - kwiaciarni nie brakuje. Przędziorki zazwyczaj zauważamy je jeśli roślina zaczyna chorować. Te diablątka wysysają soki i listki zaczynają żółknąć. Po obejrzeniu rośliny można je zauważyć. Widać też delikatną pajęczynkę (przeważnie w kącikach liści) a listki mają drobniutkie nakłucia.
Jesień i zima to bardzo paskudny czas dla kwiatów a zwłaszcza dla cytrusów. Dni są krótkie, mało jest światła i stanowczo za suche powietrze (centralne ogrzewanie). Najlepiej sztucznie wydłużyć dzień (specjalistyczne świetlówki) a rośliny zraszać, zraszać i zraszać Razz
Akacja12 - Pon 12 Lut, 2007 17:41
Temat postu:
Mhm, hoduje ;] mialam jedna w swoim pokoju... ale troche ja zaniedbalam i niestety sie wykonczyla. A szkoda, bo byla sliczna. Ta byla z pestki. Teraz moja mama ma jedna ze sklepu, juz wydala na swiat jedna cytrynke Wink
Ninka - Wto 13 Lut, 2007 21:45
Temat postu:
Cześć!!

Bardzo chciałabym hodowac cytrynkę. Ile razy trzeba ja podlewać??

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group