Dzieci OnLine

Wydarzenia - Saddam nie żyje

Laki - Sob 30 Gru, 2006 11:24
Temat postu: Saddam nie żyje
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8664174&rfbawp=1167473668.884&ticaid=12f34

Tak, cieszę się, że został ukarany za zbrodnie, ale jakoś tak za serce mnie złapało, kiedy zobaczyłem, jak ten starzec stoi z pętla owiniętą wokół szyi (nie ogolonego, za to chociaż w płaszczu)
Monik - Sob 30 Gru, 2006 12:31
Temat postu:
Z jednej strony to dobrze, że został ukarany, ale masz rację. To zdjęcie jest trochę drastyczne.
Ale dobrze mu tak. Tamte setki ludzi, które ginęły, na pewno były bardziej godne pożałowania.
I jak sobie o tym pomyślę, to przechodzi mi żal nad nim. Przeradza się w złość.
Słupek - Sob 30 Gru, 2006 12:48
Temat postu:
Monik> Dla Ciebie kara śmierci jest moralnie dopuszczalna?
Laki - Sob 30 Gru, 2006 14:21
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Dla Ciebie kara śmierci jest moralnie dopuszczalna?

A nie?
Nikita - Sob 30 Gru, 2006 14:34
Temat postu:
Moim zdaniem nie powinno być w żadnym kraju kary śmierci.
I tak zostanie osądzony przez Boga.
Laki - Sob 30 Gru, 2006 14:46
Temat postu:
W krajach arabskich, bądź Azji bardzo dużą restrykcję przywiązuje się do posiadania narkotyków i za to obowiązuje u nich kara śmierci- gorzej jak ktoś podrzuci nam drugi ; |
Ja14 - Sob 30 Gru, 2006 14:55
Temat postu:
Wiadomo, że kara śmierci należałaby mu się, ale to jest człowiek, który ma rodzinę. Ona jest teraz pogrążona w wielkiej rozpaczy. Miał kochający go lud. Tysiące ludzi.... z tym się zgodzę, mimo to, że według mnie nikt nie powieninien umierać na szubienicy nawet takie szuje jak Saddam czy Osama.

P.S Krążą pogłoski, że chcą Husajna uznać za świętego...
Monik - Sob 30 Gru, 2006 15:33
Temat postu:
Ja14 napisał/a:
Krążą pogłoski, że chcą Husajna uznać za świętego...

Taa... Ciekawe, w jakim wyznaniu.
Ja14 napisał/a:
to jest człowiek, który ma rodzinę. Ona jest teraz pogrążona w wielkiej rozpaczy.

Jest wiele innych ludzi, którzy zostają skazani na karę śmierci z bardziej "błahych" powodów, i oni też mają rodziny.
A ile jest rodzin tych, którzy zginęli prawie spod jego ręki?
Ja14 napisał/a:
Miał kochający go lud.

Owszem, miał lud, który uważał go neimal za swojego bożka, ale oni raczej go uwielbiali, nie kochali. Rodzina go kochała, ale jego ludzie chyba raczej nie.
Słupek napisał/a:
Dla Ciebie kara śmierci jest moralnie dopuszczalna?

Z jednej strony tak, z drugiej nie. W chwilowym przypływie złości sądzę, że tak, ale jakby tak pomyśleć na spokojnie to jednak nie.
Nikita - Sob 30 Gru, 2006 17:33
Temat postu:
Ja14 napisał/a:

to jest człowiek, który ma rodzinę. Ona jest teraz pogrążona w wielkiej rozpaczy


Tak - zwłaszcza jego córka, która została wdową, bo Husajnowi nie podobał się zięć i kazał go zabić.
Monik - Sob 30 Gru, 2006 17:36
Temat postu:
Nikita napisał/a:
zwłaszcza jego córka, która została wdową, bo Husajnowi nie podobał się zięć i kazał go zabić.


Był kiedyś film "Poznaj mojego tatę"... Może zrobili program, a Husajnówna się do niego zgłosiła z mężem? ^^
Sissa11 - Sob 30 Gru, 2006 21:01
Temat postu:
Pomyślcie o tym, jak on się zuł...Wiedział,że za chwilę zginie...Straszne mysli, naprawdę...Ale spotkała go kara. Tylko nie powinni tego pokazywać w telewizji...
Laki - Sob 30 Gru, 2006 21:10
Temat postu:
Sissa11 napisał/a:
Tylko nie powinni tego pokazywać w telewizji...

Irakijczycy pewnie z chęcią by to obejrzeli...
Monik - Sob 30 Gru, 2006 21:14
Temat postu:
Laki napisał/a:
Irakijczycy pewnie z chęcią by to obejrzeli...

A dzień śmierci Saddama uznaliby za święto narodowe.
Laki - Sob 30 Gru, 2006 21:15
Temat postu:
Cytat:
A dzień śmierci Saddama uznaliby za święto narodowe.

Chyba jednak powinni, ale zaraz różne organizacje uznałyby to za nie stosowne..
Słupek - Sob 30 Gru, 2006 21:30
Temat postu:
Nikita napisał/a:
I tak zostanie osądzony przez Boga.

Ja14 napisał/a:
Wiadomo, że kara śmierci należałaby mu się

To Wasze subiektywne poglądy, a nie rzeczy oczywiste.
Ja14 napisał/a:
Miał kochający go lud.

No, nie żartuj, większość miała do niego stosunek obojętny lub skrajnie negatywny. Choć oczywiście miał też swoich zwolenników.
Ja14 napisał/a:
Krążą pogłoski, że chcą Husajna uznać za świętego...

Święci to wymysł Kościoła katolickiego i prawosławnego, u muzułmanów czegoś takiego nie ma.
Cytat:
A dzień śmierci Saddama uznaliby za święto narodowe.

Przecież teraz, w d***kracji sterowanej przez Wuja Sama mają tam jeszcze większy burdel niż za Saddama. Więcej ofiar w ludności cywilnej przyniosła okupacja niż całe jego rządy.
Laki - Sob 30 Gru, 2006 21:33
Temat postu:
I jeszcze nam ropka drożeje..
Czarna - Sob 30 Gru, 2006 22:28
Temat postu:
Ja sie zastanawiam czy po pierwsze przez to nei wybuchnie jakas wojna a po drugie... wedlug mnie to byla zła kara...
Słupek - Sob 30 Gru, 2006 22:41
Temat postu:
Przecież wojnę już mamy, nawet Polska w niej udział bierze.

A na jakąś inną to bym nie liczył, wątpię, żeby np. Iran chciał walczyć z jankesami.
Czarna - Sob 30 Gru, 2006 23:26
Temat postu:
Niby wojna jest ale daleko od nas i jej nie odczuwamy. Teraz nagle zostala powieszona publiczna osoba, pokazywano to wszedzie... moze i wszedzie teraz rozpocznie sie "piekielko"?
Shaunri - Nie 31 Gru, 2006 07:55
Temat postu:
... wojna : )

Ale slogany tu lecą, ho ho ho, niech Cię.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group