| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Problem z tamponami :( i nie tylko
Autor Wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Nie 20 Lut, 2005 14:49   Problem z tamponami :( i nie tylko Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Mój problem dotyczy korzystania z tamponów. Chciałam zacząć używać tamponów więc pokazałam mamie ulotke jednego z ich opakowań . Było tam opisane jak sie ich używa, ale tez była wzmianka o jakimś szoku które może się pokazać dopiero po użyciu tamponów!! Jak sprawdzić, czy mam tą chorobę czy nie??
i czy jest normalne jak z wydzieliną miesiączkową wypływają kawałki "mięsa" (nie jest w stanie ciekłym)
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 20 Lut, 2005 14:57   Re: Problem z tamponami :( i nie tylko Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mój problem dotyczy korzystania z tamponów. Chciałam zacząć używać tamponów więc pokazałam mamie ulotke jednego z ich opakowań . Było tam opisane jak sie ich używa, ale tez była wzmianka o jakimś szoku które może się pokazać dopiero po użyciu tamponów!! Jak sprawdzić, czy mam tą chorobę czy nie??
i czy jest normalne jak z wydzieliną miesiączkową wypływają kawałki "mięsa" (nie jest w stanie ciekłym)


Tak jest taka choroba ... ale jest ona bardzo radzko występującą chorobą
Objawia sie podwyższoną temperaturą, czasami wysypką

Jednak jeśli bedziesz regularnie zmieniać tampony to nie masz sie czego bać Smile

CO do wydzieliny miesiączkowej to poza krwią znajdują sie w niej szczątki amcicy tak wiec te "kawałki mięsa" jek to ujęłaś to normalne Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Nie 20 Lut, 2005 15:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wspomniane jest rownierz, ze ta choroba MOZE ale nie musi wystapic (przeczytaj uwaznie ulotke - wystepuje tez u mezczyzn i dzieci, tss bywa kojarzony z tamponami, ale wystepuje tez niezaleznie od ich uzywania), tej choroby nie powoduja tampony tylko bakterie....tak wiec higiena przede wszytkim jest wazna.....
a co do 'miesa; tak jak napisala kinga - sa ta czesci zluszczajacej sie sluzowki (czyli enodmetrium) i nie ma powodu do niepokoju (slyszlam wrecz ze ich brak jest wlasnie oznaka do niepokoju)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miracle Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 04 Gru 2004
Posty: 697
PostWysłany: Nie 20 Lut, 2005 15:42   Re: Problem z tamponami :( i nie tylko Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

laniade napisał/a:
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Mój problem dotyczy korzystania z tamponów. Chciałam zacząć używać tamponów więc pokazałam mamie ulotke jednego z ich opakowań . Było tam opisane jak sie ich używa, ale tez była wzmianka o jakimś szoku które może się pokazać dopiero po użyciu tamponów!! Jak sprawdzić, czy mam tą chorobę czy nie??
i czy jest normalne jak z wydzieliną miesiączkową wypływają kawałki "mięsa" (nie jest w stanie ciekłym)
Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat Kwiat


Ta choroba wystepuje jesli nie przestrzegasz higieny intymnej. A co do tych jak to nazwalas "kawalkow miesa" to sa zluszczone kawalki blony macicy i to jest calkowicie nirmalne w czasie okresu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4349962
Kicia91 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 23 Sty 2005
Posty: 152
PostWysłany: Nie 20 Lut, 2005 20:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmmm......... ta choroba ...... Nie wiem o niej zbyt dużo bo nie uzywam tamponów bo moim zdaniem sa niewygodne... No ale jesli chcesz je uzywac to chyba wystarczy je zmieniac tak czesto jak to jest knieczne i wtedy chyba bedzie o.k. a ta choroba jakos sie obajawia takze nie martw sie ... nie obudzisz sie pewnego dnia ze swiadomoscia ze jestes chora i już to wiesz... he he a co do tych "kawałków miesa" to hehe smiesznie to nazwałas ale nie ma w tym nic dziwnego to jak juz napisały wczesniej dziewczyny- złuszczajaca sie błona macicy takze wszystko o.k. a przed uzywaniem tamponow dobrze sie ponformuj na ich temat i takie rozne zebys była pewna co do wszystkiego...

_________________
==> ...::: JeSt Mi SmUtNo JeSt Mi ŹlE Bo TaK BaRdZo KoChAm CiĘ :::... <==
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chesterka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 963
PostWysłany: Nie 20 Lut, 2005 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

www.dorastam.pl

Tam wszystko znajdziesz Wink Już ci podawałam tą stronkę w innym temacie o tamponach Wink

btw. Po co tyle topiców o tamponach założyłaś? Jeden by wystarczył Razz

_________________
Klik!
Przygody czerwonego trampka ;P
"Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba..." biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3687193
żyrafka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 20 Maj 2005
Posty: 9
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałam o takiej chorobie wow ale jak taka istnieje to
masakra !! Kawałki mięsa ?? No co wy, jakby to takie poważne było to
by coś z tym zrobili, eeee moim zdaniem top głupota !!!!!!

_________________
Aga_żyrafka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yarpen_Abbil Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 238
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ja tam się nie znam... Confused .

Ale to faktycznie przerombane.... Confused .

Pierwszy raz o czymś takim słyszę Confused .

_________________
"Życie przeminie bezpowrotnie, niczym łzy pośród deszczu... - Pozostaną wspomnienia..."
- Yarpen Abbil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dziewczyneczka Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Sty 2005
Posty: 253
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem na "choroba" występuje kiedy za mało zmiena się tampony...

_________________
http://www.onet.pl/_i/jpw3.jpg

Odszedł jeden z największych Polaków
głowa Kościoła katolickiego,
autorytet moralny dla ludzi
różnych wyznań i kultur.
www.onet.pl--->wejdź i wpisz się do księgi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Yarpen_Abbil napisał/a:
Nie wiem, ja tam się nie znam... Confused .

Ale to faktycznie przerombane.... Confused .

Pierwszy raz o czymś takim słyszę Confused .
Ni tam rzadko się zdarza bardzo ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ta choroba to TSS i nie jest spowodowana noszeniem tamponow, tylko czesto wystepuje u kobiet ktore nosza tampony, ale moze sie tez zdarzyc u tych co nie stosowaly tamponow, objawy to goraczka, zawroty glowy, mdlosci i takie tam..

a to co ci wyplywa to moze po prostu gesta wydzielina i tak wyglada jak kawalki "miesa".. jezeli nie masz objaw tss takich jak ta goraczka i inne ktore sa wymienione na ulotce nie masz sie co martwic.. jest to zadna choroba, zreszta masz szczegoly napisane..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

kawalki miesa? zaraz zwymiotuje.. Neutral

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AloneMoon Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 222
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 15:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja tez.. :/

Mam takie pytanie...jakie sa "regoly higieny imytymnej" ?

_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064691
Stokrotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 16:09   

AloneMoon napisał/a:
Ja tez.. :/

Mam takie pytanie...jakie sa "reguly higieny imytymnej" ?
Jak to jakie zasady...
Myć miejsca intymne przynajmniej raz dziennie a w czasie miesiączki nawet częściej.

Poprawka Razz
Powrót do góry
AloneMoon Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 222
PostWysłany: Pią 20 Maj, 2005 17:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W internecie mozna pisac jak sie chce
,poprawka jest niepotrzebna.
( Mieszkam ponad 4 1/2 lata w niemchech...to hyba normalne ze zapominam grammatyki polskiej Wink )

I mi jeszcze chodzilo,co ile godzin wymieniac tampon lub podpaske.

_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064691
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |