| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja opowieść wigilijna
Autor Wiadomość
Kosta
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 07 Lip, 2005 20:10   Moja opowieść wigilijna

W pewnym bardzo ubogim domu na końcu wsi Krosnowice mieszkała kobieta z córką o imieniu Magdalena. Dziewczyna bardzo pragnęła mieć lalkę, lecz matka Magdy nie pracowała, więc nie mogła spełnić marzenia dziewczynki. Magda już od paru lat pisała listy do Świętego Mikołaja, w których prosiła go o lalkę. Jeden z tych listów zostawiła na parapecie i matka wychodząc żebrać wzięła i przeczytała go. Bardzo ją ten list wzruszył i obiecała sobie, że spełni pragnienie córki. Wracając do domu matka przywołała do siebie Magdę.
-Co dzisiaj było w szkole?- spytała sympatycznie- czy dostałaś jakieś oceny?
-Tak, piątkę z polskiego i szóstkę z matematyki- odpowiedziała wesoło Magda- a co u ciebie? Zdobyłaś trochę pieniędzy?
-Nie, no ale prawda jest taka, że człowiek nie zrozumie drugiego człowieka, jeśli sam nie doświadczy jego problemu. Chociaż może nieliczni... sama wiesz.
-No tak masz rację, a teraz muszę iść odrabiać lekcje.
-Dobrze- powiedziała matka, lecz po chwili znów zawołała dziewczynkę- Wiesz, nieważne co się stanie, a ja i tak cię będę kochać!
-Ja ciebie też , mamusiu!- Magda mocno ucałowała matkę i poszła odrabiać lekcje.

Następnego dnia matka Magdy wróciła do domu w doskonałym humorze.
-Kochanie, dostałam pracę- zawołała wesoło.
-Tak? To cudownie!!! A jaką!
-Jako sprzątaczka w biurze. Ale to też dobre. Pensja oczywiście nie jest wysoka, ale na jedzenie i na nasze wydatki starczy.
-Tak, to dobrze - lecz Magda nie była aż na tyle odważna, by powiedzieć mamie o swoim marzeniu.
-Kupiłam ci jakieś ciepłe ubrania. Zimno jest, a ty chodzisz ciągle w tym samym. Napadało tyle, a święta za parę dni. Jeszcze nie kupiłam drobiazgów.
-Mamo- Magda nieśmiało zaczęła- Moim największym marzeniem jest to, abym dostała lalkę- dalsze słowa jakby same się wypowiedziały.
-Wiem- powiedziała matka- przeczytałam list do Świętego Mikołaja.
Magda z rumieńcem na twarzy uciekła do swego pokoju. W dzień Wigilii matka z Magdą były bardzo szczęśliwe. Po podzieleniu się opłatkiem, poszły otwierać prezenty. Wtem Magda wrzasnęła ze szczęścia.
-Mamo, kochana jesteś! To lalka, o której marzyłam, dziękuję- dziewczyna cieszyła się tak, jakby to było jedyne szczęśliwe wydarzenie w jej życiu. Nagle w jej oczach pojawiły się łzy.
-Córciu. Aby spełnić twe marzenia mogę harować dnie i noce. Kocham cie, pamiętaj o tym.
-Ja ciebie też mamo.


Wprawdzie są wakacje, ale jednak zaryzykuję...
Przejdź na dół
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Pią 08 Lip, 2005 10:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładne opowiadanie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Sasha Płeć:Kobieta


Dołączyła: 08 Lip 2005
Posty: 3
PostWysłany: Sob 09 Lip, 2005 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

POryczalam sie ja bobr...

Nie no zartuje ale na serio mnie wzruszylo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 10 Lip, 2005 14:37   

wzruszające..
Powrót do góry
*Neona*
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 11 Lip, 2005 10:08   

Trochę nie na czasie, ale zawsze mi się podobało (Kosta napisała to jako pracę domową z polskiego w grudniu 2004) Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |