| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
w SKM zawsze coś się dzieje ;)
Autor Wiadomość
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Lip, 2005 15:38   w SKM zawsze coś się dzieje ;)

Przypadek sprzed dwóch dni. Wszystko miało miejsce na moich oczach w biały dzień. Nie wiem czy jest to śmieszne, ale autentyczne.

Stacja Gdańsk-Wrzeszcz, do kibelka wsiada pięciu lekko podpitych kolesi i zajmują miejsca. Są wyraźnie znudzeni i próbują sobie znaleźć jakieś zajęcie.... Następna stacja. Do pociągu wchodzi chłopak z rowerem.

- Oddaj rower !!!

krzyczy na cały głos jeden z typów. pozostali pasarzerowie są zdumieni ale nic nie mówią. rowerzysta zrobił "w tył zwrot" i pobiegł do innego wagonu.

pociąg ruszył. kolesie nie mogli usiedzieć, więc wstali i podeszli do drzwi. jednego zaciekawiła taka korbka u góry.

- Co to jest?
- To? Nie wiem. Sprawdź!

korbka okazała się awaryjnym otwieraniem drzwi. drzwi się otworzyły. jeden z kolesi wchodzi do przedziału i mówi:

- No to co, kogo wyrzucamy? Może tego pana, albo tamtego...

w tym momencie w przedziale zapanowała zupełna cisza i na wszystkich padła trwoga.

- No co, na żartach się nie znacie!?

kolejny przystanek, przez przedział przechodzi fajna laska. jeden z typów łapie ją za d*** i pyta głośno:

- Ile bierzesz?

Chwilę później wsiada do pociągu jakiś chłopak. zajmuje wolne miejsce a tamci mówią:

- Ej, tutaj nie możesz siadać. Tu jest rezerwacja!

- Jaka rezerwcja???

- No co nie widzisz? U góry masz napisane!

koleś spojrzał do góry, potem na około, grzecznie przeprosił i poszedł do drugiego wagonu. oczywiście żadnej karteczki z rezerwacją nie było biggrin
Przejdź na dół
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Sob 09 Lip, 2005 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że konduktor ich nie przyłapał...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 09 Lip, 2005 17:31   

w SKM od kilku lat nie ma jako tako konduktorów. bilety sprawdzają funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. jak wchodzą do pociągu, to przynajmniej w 5 osób. wszystko ze względów bezpiczeństwa.
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Czw 14 Lip, 2005 21:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ojej, tak źle to w aglomeracji w-wskiej nawet za czasów MZPR nie było Laughing A i tak ludzie narzekali. Na szczęście nastała nowa era przewozów podmiejskich - Koleje Mazowieckie. Postęp jest baaaardzo widoczny! Bilety sprawdza firma Renoma (nieumundurowani "tajniacy" jak to ja na nich mówię - choć oni to tak raczej bliżej Warszawy), a tak to kondi biega po składzie. SOKiści też są czasem widywani jak sobie wędrują po pociągu i przyglądają się podróżnym. Jakiś miesiąc temu jak wiozłem rower w przedziale służbowym na końcu pociągu to nawet mi towarzyszyli w drodze biggrin

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 14 Lip, 2005 23:20   

w Trójmieście też bilety spradzają ludzie z agencji "Renoma" ale w kamizelkach "Służba Ochrony Kolei", chociaż dziś np. widziałem pięciu ubranych po cywilnemu, ale to było w dzień. W nocy to chodzą tylko z pałkami Razz
Powrót do góry
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 08:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

inspektor_nr4 napisał/a:
w Trójmieście też bilety spradzają ludzie z agencji "Renoma" ale w kamizelkach "Służba Ochrony Kolei", chociaż dziś np. widziałem pięciu ubranych po cywilnemu, ale to było w dzień. W nocy to chodzą tylko z pałkami Razz
W KMie z pałkami to tylko SOKiści chodzą. W Renomie za to fajni ludzie pracują - trochę odstraszają wyglądem, ale dzięki temu pewnie są jeszcze bardziej skuteczni. A kondziarze i kierpocie? Chodzą w tych swoich "butelkowych" mundurkach (fot.), swoją drogą świetnych, i też sprawdzają (tyle, że nie długopisami jak Renoma a kontrolerkami).


_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 17:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

EU07 napisał/a:
inspektor_nr4 napisał/a:
w Trójmieście też bilety spradzają ludzie z agencji "Renoma" ale w kamizelkach "Służba Ochrony Kolei", chociaż dziś np. widziałem pięciu ubranych po cywilnemu, ale to było w dzień. W nocy to chodzą tylko z pałkami Razz
W KMie z pałkami to tylko SOKiści chodzą. W Renomie za to fajni ludzie pracują - trochę odstraszają wyglądem, ale dzięki temu pewnie są jeszcze bardziej skuteczni. A kondziarze i kierpocie? Chodzą w tych swoich "butelkowych" mundurkach (fot.), swoją drogą świetnych, i też sprawdzają (tyle, że nie długopisami jak Renoma a kontrolerkami).

Obrazek


< /me wybucha smiechem > Wez daj przeróbke tego zdjecia plx plx plx :>>

Zeby było na temat ... nom najs mundurki Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
EU07 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 489
PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 17:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kinga napisał/a:
< /me wybucha smiechem > Wez daj przeróbke tego zdjecia plx plx plx :>>

Zeby było na temat ... nom najs mundurki Razz


Mnie w mundurze KM? O nie, na forum publicznym nigdy. Jak ktoś chce to najwyżej na gg proszę się zgłosić Razz

_________________
Zapraszam na moje nowe Forum: kolej, podróżni, Mazowsze. (adres w przycisku www) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1141814
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |