| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Błagam pomóżcie :((:(::(
Autor Wiadomość
julia15 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 9
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 18:10   Błagam pomóżcie :((:(::( Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się dowiedziec co mi jest....Otóż od 3 albo 2 lat w lewej piersi poczulam guzek który mnie bolal przy dotknięciu. Zbytnio sie tym nie martwilam. Zaczął rosnąć wraz z piersią. I tak jestem plaska ale zauwazylam ze dzieki temu guzkowi piers nieco sie powiekszyla. Po roku lub 2 lat zauwazylam taki sam guzek w Prawej piersi. Tez zaczął rosną a piers z nim. Juz nie ejstem całkiem płaska i ciesze sie ale i tak martwie sie ze to moze byc rak. Zwykle jest to rak 1 piersi. A ja mam guzki w obu piersiach! Mama muwi ze nei pamieta swojego przebiegu rozwoju piersi ale muwi ze raczej to jest wynik ich rozwoju ale i tak sie martwie. prosze odpiszcie!! :*
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 18:21   

ja mysle ze trzeba sie poradzic ginekologa..albo zrobic samobadanie..
ja mialam cos podobnego ale to było cos normalnego..
pozatym rak w tym wieku jest bardzo rzadki,a jezeli ktos w twojej rodzinie miał raka,to wtedy trzeba sie bac.[choc nawet jak nikt nie miał raka w rodzinie to w sumie tez..]
zobacz sobie tutaj http://wiedza.dziecionline.pl/article.php?id=021
Powrót do góry
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 18:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rak piersi nie wsytepuje w tak mlodym wieku - bo czesto jest on zwiazany ze zaminami hormonalnymi, guzki w piersiach podczas ich wzrostu nie sa nieczym nienormalnym, zreszta w pozniejszym okresie tez wcale nie musz byc rakiem (bo np taka moze byc struktura piersi)
a to ze piersi sa bolesne w kiedy rosna tez jest zupelni normalne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Pią 15 Lip, 2005 21:52   Re: Błagam pomóżcie :((:(::( Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

julia15 napisał/a:
Chciałabym się dowiedziec co mi jest....Otóż od 3 albo 2 lat w lewej piersi poczulam guzek który mnie bolal przy dotknięciu. Zbytnio sie tym nie martwilam. Zaczął rosnąć wraz z piersią. I tak jestem plaska ale zauwazylam ze dzieki temu guzkowi piers nieco sie powiekszyla. Po roku lub 2 lat zauwazylam taki sam guzek w Prawej piersi. Tez zaczął rosną a piers z nim. Juz nie ejstem całkiem płaska i ciesze sie ale i tak martwie sie ze to moze byc rak. Zwykle jest to rak 1 piersi. A ja mam guzki w obu piersiach! Mama muwi ze nei pamieta swojego przebiegu rozwoju piersi ale muwi ze raczej to jest wynik ich rozwoju ale i tak sie martwie. prosze odpiszcie!! :*


NIe masz sie czego martwic sama tak mialam .... noo nadal jestem nie mam duzego biustu ale w miare czasu robia sie nawet ladne ksztalty nie przejmuj sie tak samo mialam tak ci sie zdaje ze masz taka kosc w srodku to jest po prostu "sutek" ktory w miare czasu do kona ci ursnie i nie bedziesz tak go czula.... Wink

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
julia15 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 9
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 10:10   Re: Błagam pomóżcie :((:(::( Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

NIe masz sie czego martwic sama tak mialam .... noo nadal jestem nie mam duzego biustu ale w miare czasu robia sie nawet ladne ksztalty nie przejmuj sie tak samo mialam tak ci sie zdaje ze masz taka kosc w srodku to jest po prostu "sutek" ktory w miare czasu do kona ci ursnie i nie bedziesz tak go czula.... Wink[/quote]

dziekuje ,juz mi lepiej Smile ale jeszcze jedno do Ciebie. Bo ten guzek wlasnie czuje pod samym sutkiem i brodawką. Na poczontku byl bardzo malutki a teraz jest duuzy, czy to normalne? przy drugiej piersi taki guzek pojawil sie gdzies 2 lata po pierwszym guzku i narazie jest mniejszy od tamtego. Ja sie wole upewnic Smile
aha ten guzek nie jest twardy jsk kosc raczej miększy od kosci. Razz wiec czy to ak ma byc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 10:35   

Mysle ze to na pewno nie jest rak. Zawsze kiedy rosna piersi pojawiaja sie takie guzki.
Powrót do góry
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 12:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mialam tak samo^^ teraz piesi mi urosly dosyc i nie czuje zadnego guzka ;]

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julia15 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 9
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 12:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaleniec napisał/a:
mialam tak samo^^ teraz piesi mi urosly dosyc i nie czuje zadnego guzka ;]


To one znikają? ten wielki guzek ten 1 który sie pojawil to jak go dotykam to bardzo boli. On ma boleć? W sumie przed pojawieniem sie guzka byla całkiem plaska a teraz piersi sie troche powiekszyly Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 13:36   

heh julia to napewno nie rak,mam identycznie Wink
a one nie znikaja ale jak piersi ci rosną to juz go poprostu nie czujesz Wink
Powrót do góry
julia15 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 9
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 13:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gabra napisał/a:
heh julia to napewno nie rak,mam identycznie Wink
a one nie znikaja ale jak piersi ci rosną to juz go poprostu nie czujesz Wink


To tak wogóle to poco są te guzki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 22:21   

Jak mi zaczęły rosnąć piersi, to też miałam takie guzki, one są twarde i przy dotykaniu bolą, alejak juz znacznie się powiększą nie będą tak boleć, ale przy mocnych uderzeniach potrafią bardzo boleć, że się płakać chce. Raz tak kolega otworzył tablicę i mocno trafił we mnie i dostałam w pierś. To był straszny ból, bo to było mocne uderzenie, myślałam, że się popłaczę. Na szczęście nic mi nie jest, bo mogło by być źle...
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2005 17:32   

julia15 napisał/a:

To tak wogóle to poco są te guzki?

szczerze to niewiem ale moze ktos doswiadczony napisze :]
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2005 19:55   

Guzki rosną z piersiami, a piersi z guzkami Wink
Przecież pierś nie składa się z samego tłuszczu, tylko z takich guzków.
Pierś w środku nie jest taka gładka jak fałdki tłuszczu na brzuchu Wink

Pierś składa się z takich guzków, one się powiększają i już potem nie robią wrażenia takich guzków jak wcześniej =]
Powrót do góry
laniade Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 20 Lut 2005
Posty: 251
PostWysłany: Pon 18 Lip, 2005 10:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gabra napisał/a:
julia15 napisał/a:

To tak wogóle to poco są te guzki?

szczerze to niewiem ale moze ktos doswiadczony napisze :]


Wiec te guzki ta sa jakby takie jesczze sutki pod skura ktore w miare czasu ci zmiekna i urosna do konca jedno jest wieksze a drugie mniejsze pownieaz pieri nie sa rowne sa nie symetryczne wic nie martw sie a gdyby to byl rak czyulabus doklanie taka kulke co jest baaardzo malo mozliwe bo raka mozesz dostac dopierow w "podeszlm wieku" o ile dobrze wiem kobity ktore np. przechodza menopauze wlasnie spotykaja sie najczesciej z ta choroba biggrin wiec nie boj zaby !!

_________________
"Wiem, że nic nie wiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 18 Lip, 2005 13:12   

laniade napisał/a:


Wiec te guzki ta sa jakby takie jesczze sutki pod skura ktore w miare czasu ci zmiekna i urosna do konca jedno jest wieksze a drugie mniejsze pownieaz pieri nie sa rowne sa nie symetryczne wic nie martw sie a gdyby to byl rak czyulabus doklanie taka kulke co jest baaardzo malo mozliwe bo raka mozesz dostac dopierow w "podeszlm wieku" o ile dobrze wiem kobity ktore np. przechodza menopauze wlasnie spotykaja sie najczesciej z ta choroba biggrin wiec nie boj zaby !!


Poza tym raka piersi nie dostaje się, gdy ich się jeszcze nie ma Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |