| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Tampony
Autor Wiadomość
Taka .. Płeć:Kobieta

Dołączyła: 22 Lip 2005
Posty: 2
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 15:04   Tampony Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem:

Miesiączke mam już jakieś 1,5 roku. Jutro wieczorem jadę na obóz nad morze. Wczoraj dostałam okres. Nad morzem chciałabym pływać i opalać się. Zawsze używam podpasek ale teraz w nich opalanie i kąpiel w morzu nie byłaby zbytnio możliwa. Więc kupiłam sobie tampony : Tampax Compak super. Dzisiaj chciałam spróbować. Nauczyć się to zakładać bo pierwszy raz używam ich. Siedziałam w łazience chyba z godzinę. Próbowałam włożyć. Robiłam wszystko pokolei jak na ulotce ale doszłam do punktu gdzie trzeba włożyć i nie mogłam. Tak jakbym nie miała tej dziurki. Wiem że to raczej niemożliwe abym jej nie miała ale ja nie wiem tak jakbym jej nie miała. Mam w pochwie taką małą dziurkę ale do niej nie da się włożyć tamponu. On jest za duży. Muszę jakoś te tampony zakładać. Możecie mi dać jakąś radę jak to zrobić ? Ja nie wiem bo próbowałam wszystkiego Sad Nie wiem czy się może przydać ale mam 14 lat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kosta
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 15:23   

http://e-pedagog.ox.pl/index.php3?tresc=pytanie
Wyślij te pytanie do tego pedagoga. Mam nadzieję, że odpowie Smile
Powrót do góry
ajeczka11 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 11 Lut 2005
Posty: 501
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 15:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wejdz na www.dorastam.pl <-poszperaj-powinno być Wink

_________________
http://ajeczka.funtest.pl/ <-znasz mnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
weraa Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 107
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 15:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jak używasz po raz pierwszy to powinnaś chyba kupić sobie o.b aplikatory Normal albo o.b mini czytałm coś o tym Razz.....Też chyba kiedyś spróbuje tamponów bo w prawdzie nienawidzę podpsek bo czuję sie jak w pampersie i wogóle dużo osób w moim wieku nosi to chyba ja tez moge:P.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taka .. Płeć:Kobieta

Dołączyła: 22 Lip 2005
Posty: 2
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 16:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki. Znalazłam cos na dorastam.pl spróbuję jeszcze raz jak nie to zrezygnuję narazie z tamponów. Jeszcze raz dzięki ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ona89 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 15 Lip 2004
Posty: 606
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 18:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niemożliwe jest, aby tampon nie zmieścił się wpochwie. W założeniu pomagają aplikatory dołączone do niektórych tamponów (jeśli takich nie masz warto sobie kupić). Jeżeli rady dotyczące aplikacji znajdujące się na www.dorastam.pl nie pomogą to może warto porozmawiać z ginekologiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5234610
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 20:30   

nie jest powiedziane ze każda moze załozyc..napisalas ze kupiłas super? jezeli to rozmiar to chyba za duzy,bo trzeba kupic najmniejszy!!a na opalaniu zakrywaj to miejsce Wink
Powrót do góry
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 22 Lip, 2005 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a nie mówisz czasem o błonie dziewiczej ? Bo wejście do pochwy, jest wystarczająco duże by tampon się zmieścił.




_________________
Wróciłam już ;] (bo nie było mnie 2 tygodnie) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaleniec Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 798
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 08:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ee.. no ja nie wiem gdzie ty tego tampona wsadzasz.. O_o do pochwy tampon MUSI sie zmiescic, nawet ten co kupilas.

_________________
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

H. Poświatowska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2005 11:51   

Początki są zawsze trudne, ja też tak miałam, ale trzeba się przy zakładaniu tampona rozluźnić. Ciężko jest włożyć, ponieważ tampon zabiera już od początku całą wilgoć i trudno na suchą pochwę go założyć. Najlepiej z aplikatorem jest zakładać tampon, ponieważ on ułatwia wprowadzanie.
Powrót do góry
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 15:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piszecie ze tampon MUSI się zmiescic w pochwie...a to nieprawda...bo to zalezy od rozmiaru tampona...
rzeczywiście np. tampon w rozmiarze mini musi się zmieścić nawet dziewicom gdyż pochwa ma mały otworek przez który wylatuje krew miesiączkowa ale super raczej się nie smieści jeśli jesteś dziewicą. Rozmiar super jest jedym z najwiekszych rozmiarow i jest przenzaczony na bardzo obfie krwawienia i raczej juz dla kobiet doroslych, które nie są dziewicami a nawet miały juz dzieci. czesto uzywa sie tych tamponow zaraz po zakonczeniu ciązy i urodzieniu dziecka gdyz wtedy krawienie jest baaadzo obfite. najlepiej kup rozmiar mini albo normal...mini powinno się zmiescic na bank..normal niekoniecznie bo ja np. nie potrafie wlozyc normal bo mnie boli..;/
to zalezy od budowy ciala..jedne kobiety mają bardziej zasłonietę wejscie do pochwy błoną dziewiczą inne mniej , są nawet takie kobiety co rodzą się juz bez błony dziewcziej..wtedy mogą uzywac odrazu rozmiaru super Razz

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 15:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tylko ze super jak powiedzialas jest przeznaczony dla starszych kobiet, takich co urodzily itd, a dla niej najlepsze beda mini i normal no i tak sie musza zmiescic..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 15:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty_girl napisał/a:
tylko ze super jak powiedzialas jest przeznaczony dla starszych kobiet, takich co urodzily itd, a dla niej najlepsze beda mini i normal no i tak sie musza zmiescic..

ostatie zdanie mojego postu było troche ironiczne Smile
jak wybrala jeden z największych rozmiarów a jest dziewicą i to do tego uzywa pierwszy raz w zyciu tamponow to nie dziwie się ze nic z tego nie wyszlo...ekhm...;|

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Mroczny_jogurt Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Maj 2005
Posty: 317
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 16:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jezeli kobieta (dziewczyna) jest zdrowa to nawet super MUSI sie zmiescic ;p Co prawda aplikacja takiego tamponu byla by bardzo trudna i bolesna ale zmiescic sie MUSI ;p

_________________
[a href="http://www.mmj.pl/~zuz/hahahahahhahha.gif"][img src="http://www.mmj.pl/~zuz/mniejszy.gif"][/a]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2740642
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 02 Sie, 2005 16:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

antonfucker.. w pochwie moze i sie zmiesci no ale nie koniecznie zmiesci sie przez dziurke w blonie dziewiczej..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |