| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Wysypka
Autor Wiadomość
CoRnEliA :)
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 16:20   Wysypka

mam problem. Otóz nie dawno wróciałam znad morza. Tam na kolonii w ostatnie dni zauwazylam wysypke pod biustem i na wzgórku łonowym. Strasznie mnie swędziały dlatego drapałam, ale postanowilam ich nie ruszac i prawie wysypki juz niema. Byłam zdrowa a wysypka pojawila sie nagle.Co to bylo i dlaczego mialam wysypke, jakie czynniki zew to spowodowały
Przejdź na dół
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 16:23   

chodziłaś w bikini?
mi sie wydaje ze to uczulenie na materiał z jakiego było zrobione bikini Wink
poprostu alergie masz na to i musisz wybierac inny material ;D
Powrót do góry
CoRnEliA :)
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 16:29   

Tak. Chodzilam w bikini pzrez calom kolonie czyli 2 tyg. A wysypka pojawila sie pod koniec kolonii. Kiedys tez mialam wysypke ale tylko na brzuchu i prawdopodobnie byl to brak witaminki c. Ale ta wysypka co teraz mam to byc moze wlasnie od tego materiialu choc mam prawie wszytkie stroje z takie materialu chociaz nie ejstem pewna.. Smile dzieki
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 16 Lip, 2005 16:32   

ale ja sie jeszcze radze zapytac mamy ^-^
ale wiesz,alergia na cos moze sie pojawic w kazdym momencie życia,ja np od 8 roku zycia mam alergie na siersc ;D
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 17 Lip, 2005 19:22   

Ja jak byłam na mojej pierwszej kolonii (szłam do 6 klasy), to miałam taką wysypkę, ale od kostek, nom... dokładniej od stóp do gdzieś tak mniej niż połowy łydek. To mogło być uczulenie na wodę morską lub możliwe też na piasek. Na ostatnich koloniach nie miałam przypadków z wysypką.

Więc CoRnEliO Wink
To może być uczulenie na piasek lub wodę morską, albo faktycznie uczulenie na materiał ze stroju kąpielowego.
Powrót do góry
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 18 Lip, 2005 18:07   

KleO napisał/a:

To może być uczulenie na piasek lub wodę morską

jakby tak było byłaby cała w krostach a wszystko wskazuje na to ze
ze stroju kąpielowego ;x
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 19 Lip, 2005 11:50   

KleO napisał/a:

albo faktycznie uczulenie na materiał ze stroju kąpielowego.


prosze sie nie kłucić i nie offtopować za co po co i dlaczego kleo dostała ten punkt, sprawa została wyjaśniona, kara wymierzona i koniec, bez zbędnych postów prosze
Powrót do góry
ajeczka11 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 11 Lut 2005
Posty: 501
PostWysłany: Czw 21 Lip, 2005 08:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zdaje mi się że to mogły być potówki...

_________________
http://ajeczka.funtest.pl/ <-znasz mnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
mistrz_bartek Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 41
PostWysłany: Czw 11 Sie, 2005 20:34   Re: Wysypka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

CoRnEliA Smile napisał/a:
mam problem. Otóz nie dawno wróciałam znad morza. Tam na kolonii w ostatnie dni zauwazylam wysypke pod biustem i na wzgórku łonowym. Strasznie mnie swędziały dlatego drapałam, ale postanowilam ich nie ruszac i prawie wysypki juz niema. Byłam zdrowa a wysypka pojawila sie nagle.Co to bylo i dlaczego mialam wysypke, jakie czynniki zew to spowodowały

sądzę że to od słońca mogło też być
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 11 Sie, 2005 20:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz sprecyzowane co robić, jak wysypka wygląda itp. ;>

Swędzące czerwone grudki, które mogą się pojawić w każdym miejscu na ciele z towarzyszącym obrzękiem warg, języka, osłabieniem, skróceniem oddechu, potami i przyspieszonym biciem serca.
- przyczyna - wstrząs alergiczny (uczuleniowy), czyli groźna, ogólna reakcja organizmu na uczulający pokarm, lek czy jad owada czy gada;
- co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie !


Grudkowata ciemnoczerwona lub purpurowa wysypka z towarzyszącym silnym bólem głowy, sztywnością karku, wysoką gorączką i światłowstrętem.
- przyczyna - zapalenie opon mózgowych
- co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie


Swędzące czerwone lub różowe grudki albo plamki, często białawe w części centralnej, które mogą się pojawić w każdym miejscu na ciele.
- przyczyna - pokrzywka uczuleniowa (reakcja organizmu na wniknięcie uczulającego alergenu, np. pokarmu, leku, jadu owada czy insekta, słońca lub odmrożenia) - zapamiętaj, że stres nasila objawy pokrzywki !
- co robić ? - zażywaj wapno (rozpuszczalne) - jeśli objawy nie ustępują, a zwłaszcza, gdy towarzyszą im zawroty głowy i trudności w oddychaniu zgłoś się niezwłocznie do lekarza.


Plamista wysypka o kształcie motyla obejmująca policzki i nos z towarzyszącą gorączką, szybkim męczeniem się, obrzękiem i bólami stawów.
- przyczyna - liszaj rumieniowaty - ogólnoustrojowa choroba należąca do grupy tzw. chorób z autoagresji (choroby o nieznanym pochodzeniu, w których organizm atakuje i niszczy własne tkanki i narządy)
- co robić ? - jak najszybciej udaj się do lekarza specjalisty, najlepiej reumatologa.


Czerwona plamista wysypka pojawiająca się na stwardniałej, ocieplonej skórze kilka-kilkanaście cm od miejsca ukąszenia kleszcza z towarzyszącą gorączką i dreszczami.
- przyczyna - borelioza - choroba wywoływana przez bakterie z gatunku Borelia, które dostają się do krwiobiegu człowieka w czasie ukąszenia przez kleszcze
- co robić ? - udaj się do lekarza, a w razie ukąszenia przez kleszcza pod żadnym pozorem nie wygniataj go lub nie wykręcaj, a spróbuj usunąć za pomocą pincety.


Pęcherzykowata czerwona wysypka z towarzyszącym piekącym i “rwącym” bólem skóry pojawiająca się na jednej stronie tułowia, na twarzy lub pośladkach.
- przyczyna - półpasiec - choroba wywołana wirusem opryszczki
- co robić - zgłosić się natychmiast do lekarza (zalecane jest bezwzględne leżenie)


Plamista lub pęcherzykowa swędząca wysypka bez żadnych towarzyszących objawów.
- przyczyna - zapalenie skóry lub tzw. egzema skóry (kontaktowa na skutek zetknięcia się z czynnikiem uczulającym np. metalem biżuterii lub podrażnieniowa po zadziałaniu na skórę czynników drażniących takich jak detergenty czy chemikalia w miejscu pracy)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza dermatologa


Czerwona plamista swędząca wysypka pokryta białymi łuskami pojawiająca się na łokciach, kolanach i skórze głowy.
- przyczyna - łuszczyca (choroba skóry o nieznanej etiologii)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza dermatologa


Drobne pęcherzykowate wykwity wypełnione ropą pojawiające się na skórze owłosionej w miejscu mieszków włosowych.
- przyczyna - zapalenie mieszków włosowych - infekcja bakteryjna, bardzo często pojawiająca się na skutek zaniedbań higienicznych (przepocona i brudna odzież, używanie zabrudzonej maszynki do golenia)
- co robić ? - zastosuj mydło antybakteryjne, a po umyciu antybakteryjną maść, jeśli infekcja pogarsza się lub utrzymuje dłużej niż dwa tygodnie zgłoś się do lekarza dermatologa


Swędząca, łuszcząca się, czerwona plamista wysypka pojawiająca się w określonym miejscu (np. na stopach, genitaliach lub na skórze głowy)
- przyczyna - grzybica skóry (infekcja zakaźna do której dochodzi przez kontakt z zakażoną osobą lub wspólne używanie ręczników, obuwia, a także w przypadku stóp poprzez kontakt z zarodnikami grzyba na drewnianych podłogach np. w saunie lub pod prysznicem)
- co robić ? - zastosuj dostępne w aptece maści lub pudry przeciwgrzybicze - jeżeli objawy nasilają się lub trwają dłużej niż dwa tygodnie zgłoś się do lekarza dermatologa


Wybitne swędzenie, nasilające się zwłaszcza w nocy z towarzyszącym zaczerwienieniem skóry pojawiające się pomiędzy palcami, na dłoniach i w fałdach skóry (np. na brzuchu, pod biustem, między pośladkami)
- przyczyna - świerzb (zakaźna, pasożytnicza choroba skóry, którą można zarazić się od człowieka i zwierzęcia np. kota)
- co robić ? - zgłoś się do lekarza dermatologa, który przepisze odpowiednią maść zwalczającą świerzb. Pamiętaj, że pościel, garderoba i ręczniki powinny być dokładnie wyprane i wyprasowane gorącym żelazkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mistrz_bartek Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 41
PostWysłany: Czw 11 Sie, 2005 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Stasilena napisał/a:
Tutaj masz sprecyzowane co robić, jak wysypka wygląda itp. ;>

Swędzące czerwone grudki, które mogą się pojawić w każdym miejscu na ciele z towarzyszącym obrzękiem warg, języka, osłabieniem, skróceniem oddechu, potami i przyspieszonym biciem serca.
- przyczyna - wstrząs alergiczny (uczuleniowy), czyli groźna, ogólna reakcja organizmu na uczulający pokarm, lek czy jad owada czy gada;
- co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie !


Grudkowata ciemnoczerwona lub purpurowa wysypka z towarzyszącym silnym bólem głowy, sztywnością karku, wysoką gorączką i światłowstrętem.
- przyczyna - zapalenie opon mózgowych
- co robić ? - wezwać natychmiast pogotowie


Swędzące czerwone lub różowe grudki albo plamki, często białawe w części centralnej, które mogą się pojawić w każdym miejscu na ciele.
- przyczyna - pokrzywka uczuleniowa (reakcja organizmu na wniknięcie uczulającego alergenu, np. pokarmu, leku, jadu owada czy insekta, słońca lub odmrożenia) - zapamiętaj, że stres nasila objawy pokrzywki !
- co robić ? - zażywaj wapno (rozpuszczalne) - jeśli objawy nie ustępują, a zwłaszcza, gdy towarzyszą im zawroty głowy i trudności w oddychaniu zgłoś się niezwłocznie do lekarza.


Plamista wysypka o kształcie motyla obejmująca policzki i nos z towarzyszącą gorączką, szybkim męczeniem się, obrzękiem i bólami stawów.
- przyczyna - liszaj rumieniowaty - ogólnoustrojowa choroba należąca do grupy tzw. chorób z autoagresji (choroby o nieznanym pochodzeniu, w których organizm atakuje i niszczy własne tkanki i narządy)
- co robić ? - jak najszybciej udaj się do lekarza specjalisty, najlepiej reumatologa.


Czerwona plamista wysypka pojawiająca się na stwardniałej, ocieplonej skórze kilka-kilkanaście cm od miejsca ukąszenia kleszcza z towarzyszącą gorączką i dreszczami.
- przyczyna - borelioza - choroba wywoływana przez bakterie z gatunku Borelia, które dostają się do krwiobiegu człowieka w czasie ukąszenia przez kleszcze
- co robić ? - udaj się do lekarza, a w razie ukąszenia przez kleszcza pod żadnym pozorem nie wygniataj go lub nie wykręcaj, a spróbuj usunąć za pomocą pincety.


Pęcherzykowata czerwona wysypka z towarzyszącym piekącym i “rwącym” bólem skóry pojawiająca się na jednej stronie tułowia, na twarzy lub pośladkach.
- przyczyna - półpasiec - choroba wywołana wirusem opryszczki
- co robić - zgłosić się natychmiast do lekarza (zalecane jest bezwzględne leżenie)


Plamista lub pęcherzykowa swędząca wysypka bez żadnych towarzyszących objawów.
- przyczyna - zapalenie skóry lub tzw. egzema skóry (kontaktowa na skutek zetknięcia się z czynnikiem uczulającym np. metalem biżuterii lub podrażnieniowa po zadziałaniu na skórę czynników drażniących takich jak detergenty czy chemikalia w miejscu pracy)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza dermatologa


Czerwona plamista swędząca wysypka pokryta białymi łuskami pojawiająca się na łokciach, kolanach i skórze głowy.
- przyczyna - łuszczyca (choroba skóry o nieznanej etiologii)
- co robić ? - zgłosić się do lekarza dermatologa


Drobne pęcherzykowate wykwity wypełnione ropą pojawiające się na skórze owłosionej w miejscu mieszków włosowych.
- przyczyna - zapalenie mieszków włosowych - infekcja bakteryjna, bardzo często pojawiająca się na skutek zaniedbań higienicznych (przepocona i brudna odzież, używanie zabrudzonej maszynki do golenia)
- co robić ? - zastosuj mydło antybakteryjne, a po umyciu antybakteryjną maść, jeśli infekcja pogarsza się lub utrzymuje dłużej niż dwa tygodnie zgłoś się do lekarza dermatologa


Swędząca, łuszcząca się, czerwona plamista wysypka pojawiająca się w określonym miejscu (np. na stopach, genitaliach lub na skórze głowy)
- przyczyna - grzybica skóry (infekcja zakaźna do której dochodzi przez kontakt z zakażoną osobą lub wspólne używanie ręczników, obuwia, a także w przypadku stóp poprzez kontakt z zarodnikami grzyba na drewnianych podłogach np. w saunie lub pod prysznicem)
- co robić ? - zastosuj dostępne w aptece maści lub pudry przeciwgrzybicze - jeżeli objawy nasilają się lub trwają dłużej niż dwa tygodnie zgłoś się do lekarza dermatologa


Wybitne swędzenie, nasilające się zwłaszcza w nocy z towarzyszącym zaczerwienieniem skóry pojawiające się pomiędzy palcami, na dłoniach i w fałdach skóry (np. na brzuchu, pod biustem, między pośladkami)
- przyczyna - świerzb (zakaźna, pasożytnicza choroba skóry, którą można zarazić się od człowieka i zwierzęcia np. kota)
- co robić ? - zgłoś się do lekarza dermatologa, który przepisze odpowiednią maść zwalczającą świerzb. Pamiętaj, że pościel, garderoba i ręczniki powinny być dokładnie wyprane i wyprasowane gorącym żelazkiem.

to jest fachowa odpowiedź Podoba mi się

_________________
Praca uczyniła z nas tę siłę, która jednoczy wszystkich pracujących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pecia
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 15 Sie, 2005 19:57   

albo uczulenie albo masz swierzb
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |