| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Powiązania rodzinne.
Autor Wiadomość
danusienka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 14:26   Powiązania rodzinne. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam:).

Miałabym takie pytanie związane z drzewem genealogicznym, czy mojego dziadka, brata syn jest moim kuzynem? I gdybym była związana z owym "kuzynem" byłoby to kazirodztwo?

Dziękuje za wszelkie odp.Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 14:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Syn brata twojego dziadka to kuzyn twojej mamy albo taty.

wiem tylko tyle, ze jesli wasi dziadkowie byliby rodzenstwem to mozecie sie zwiazac, wiec w tym przypadku chyba tez (chodziasz tu stopien pokrewienstwa jest nieco wiekszy)

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
Memi Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 384
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy mojego dziadka, brata syn jest moim kuzynem? I gdybym była związana z owym "kuzynem" byłoby to kazirodztwo?

joasia dobrze gada, ale czy kazirodztwo to bym powiedziała że nie, ale jak już to ten "kuzyn" byłby od Ciebie dużo starszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 17:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Memi napisał/a:
ale jak już to ten "kuzyn" byłby od Ciebie dużo starszy.

niekoniecznie. kuzynka mojej mamy urodzila sie w tym samym roku co ja.

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 20:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm... rysuje się wtedy drzewo w ktorym zaznaczona jest osoba dzieki ktorej jestescie pokrewni i liczy sie przejscia od niego do ciebie:

On, jego rodzice, pradziadkowie, twoi dziadkowie(rodzenstwo jego rodzica), twoi rodzice, ty

Jest 5 przejść czyli cywilnie to nie kazirodzwo, ale koscielnie tak (tam chyba do 6 przejsc nie mozna)

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2007 22:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wyguglałem na szybko stanowisko Kościoła kat.
http://www.ekumenizm.pl/content/article/20070416150044216.htm

I jeszcze Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazirodztwo

Jeśli dobrze zrozumiałem, ani wg prawa, ani wg kościoła nie byłoby to kazirodztwo.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Czw 10 Maj, 2007 16:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

poza tym do 4 przejścia nie powinno się wiązać, a jest to spowodowane chorobami genetycznymi jakie mogłyby mieć Wasze dzieci... Smile pozwód?? zbyt podobne geny, pisząc najprostszym językiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aguś Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 10 Gru 2006
Posty: 56
PostWysłany: Czw 10 Maj, 2007 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wg.genetyki mam wrazenie to i tak bylby zbyt podobne geny.A on nie jest twoim kuzynem a raczej wujkiem tak jesli chodzi o nazewnictwo rodzinne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KIER Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 20
PostWysłany: Pią 11 Maj, 2007 18:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A mi się zdaje ,że to nie jest twój kuzyn tylko kuzyn twojej mamy czyli dla ciebie coś w stylu jakiegoś wuja Wink Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Pią 11 Maj, 2007 18:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KIER napisał/a:
A mi się zdaje ,że to nie jest twój kuzyn tylko kuzyn twojej mamy czyli dla ciebie coś w stylu jakiegoś wuja

Ale odkrycie. Spójrz post wyżej. Aguś powiedziała dokładnie to samo.

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
KIER Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 20
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 12 Maj, 2007 08:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

joasia1990 napisał/a:

Ale odkrycie. Spójrz post wyżej. Aguś powiedziała dokładnie to samo.


eeee...sorry nie czytałam wszystkiego i nie widziałam Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Sob 12 Maj, 2007 11:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Aguś napisał/a:
Wg.genetyki mam wrazenie to i tak bylby zbyt podobne geny.A on nie jest twoim kuzynem a raczej wujkiem tak jesli chodzi o nazewnictwo rodzinne


geny może i tak byłyby podobne, ale to nie byłoby niebezpieczne dla ich przyszłoch dzieci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 12 Maj, 2007 11:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
geny może i tak byłyby podobne, ale to nie byłoby niebezpieczne dla ich przyszłoch dzieci

Pewnie o chorobach genetycznych nie słyszałaś Rolling Eyes

PS. A jednak, patrzę w górę i tam o chorobach genetycznych piszesz. Wydaje Ci się, że w którymś momencie ryzyko zachorowań spada do zera?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Sob 12 Maj, 2007 16:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Cytat:
geny może i tak byłyby podobne, ale to nie byłoby niebezpieczne dla ich przyszłoch dzieci

Pewnie o chorobach genetycznych nie słyszałaś Rolling Eyes

PS. A jednak, patrzę w górę i tam o chorobach genetycznych piszesz. Wydaje Ci się, że w którymś momencie ryzyko zachorowań spada do zera?


wiadomo, że ryzyko zachorowania nigdy nie spada do 0 nawet u osób ze sobą nie spokrewnionych, ale jeżeli zwiążą się ze sobą osoby z rodziny do 'czwartego przejścia' to ryzyko, że ich dziecko będzie chore jest naprawdę bardzo wysokie Smile związek taki może być rówież niebezbieczny ze względu na konflikt serologiczny, ale to rzadziej... Smile może on zresztą wystąpić również u osób niespokrewnionych Smile

[ Dodano: Sro 30 Maj, 2007 16:26 ]
dzisiaj zglębiłam swoją wiedzę i wiem, co następuje:

KAŻDY człowiek ma jakieś błędne geny, mogą one być przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale mogą się nie ujawniać... kiedy ktoś 'ma pecha' i trafi na osobę, która ma taki sam błędny gen jak on to jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko z takiego związku urodzi się obciążone chorobą genetyczną... dlatego osoby blisko ze sobą spokrewnione nie powinny wchodzić w związki, ponieważ prawdopodobieństwo powtórzenia się błędnego genu jest bardzo wysokie...

ta takim prostym językiem... Smile

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomekm Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 1
PostWysłany: Sro 19 Gru, 2007 15:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam nie chcem zakładać nowego postu dlatego pociągne ten. Mojej dziewczyny prababcia i moja prababcia były siostrami rodzonymi czy ja dobrze to licze i między nami jest 8 przejść? Czy jeśli możemy być razem i chcielibysmy mieć dzieci to prawdopodobieństwo błędnych genów jest duże? Wiem ze u góry jest wypowiedź na ten temat ale musze się upewnić na tym konkretnym przypadku. Z góry dziękuje
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |