| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
NAUKA SŁÓWEK
Autor Wiadomość
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Nie 01 Lip, 2007 09:21   NAUKA SŁÓWEK Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jakie macie metody na nauczenie się słówek z języka obcego, np. angielskiego...?? co zrobić, aby ich nie zapominać...??

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 01 Lip, 2007 11:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja je po prostu dużo razy czytam, powtarzam, a potem ktoś mnie pyta, te których nie pamiętam mi, po paru przypomnieniach same wchodzą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 01 Lip, 2007 13:57   

Ja muszę przeczytać pare razy, potem też pare razy powtórzyć. Czasem lepiej mi zapamiętać jest wtedy, kiedy ktoś sam mi powie.
Powrót do góry
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Nie 01 Lip, 2007 14:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja mam pamiec wzrokowa wiec jak ucze sie slowek wyobrazam sobie je a potem przeczytam kilka razy i kazde slowko proobuje z czyms skojarzyc np z angielskiego slowko "concentrate"-koncentrowac sie to kojarze sobie z koncentratem pomidorowym Razz a poandto wyobrazam sobie kartke ze slowkami i wszystko widze:P wiec nauka slowke zajmuje mi ok 10 min

Dobry i sparwdzony pomysl na nauke slowek jest taki ze wywieszamy sobie karteczki z paroma slowkami tam gdzie najwiecej spedzamy czas np .łazienka na lustrze, kuchnia na lodowce, nad biurkiem i caly czas spogladajac (nawet przypadkiem) na karteczki slowka same wchodza do glowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 01 Lip, 2007 21:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

albo po prostu sobie napisać w jednym języku z jednej strony, a w drugim z drugiej, i oglądać, a potem się sprawdzać, ja tak się alfabetu japońskiego uczyłam, i w sumie udało mi się w parę godzin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Pon 02 Lip, 2007 12:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przeważnie wystarczy, jak kilka razy powtórzę i ktoś mnie zapyta, czasem zapamiętuję wzrokowo, często za pomocą skojarzeń, tak jest mi najwygodniej, nie tylko przy nauce słówek. Smile

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Magwill Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 479
PostWysłany: Pon 02 Lip, 2007 16:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja przeczytam kilka razy, następnie zapisuje sobie słówka na kartce i patrzę czy zapisałam porawnie i czy zapamiętałam dany wyraz Smile

_________________
'Lean on each other's strenghts; forgive each other's weaknesses.'

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6271339
Marcia10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Hate me, my friend...
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 29 Sty 2005
Posty: 1787
PostWysłany: Wto 03 Lip, 2007 10:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja jak przeczytam w domu lub na przerwie w szkole i potem na sprawdzianie chce sobie przypomniec to widze strone gdzie to bylo zapisane.

_________________
Nie szukaj nieszczęścia w świecie zapełnionym szczęściem... Zawsze jesteś tu mile widziany..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6482031
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Wto 03 Lip, 2007 20:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bzyli masz pamiec wzrokowa tak jak ja :p to bardzo przydatne szczegolnie na sprawdzianach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
AŚKA Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 112
PostWysłany: Pon 30 Lip, 2007 10:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm... a jak jest u Was z mówieniem?? ja uczę się już parę lat tego języka, ale ja mam się wypowiedzieć na jakiś temat, po prostu brakuje mi słów, jakąś taką barierę czuję... koleżanka mi powiedziała, że na początku tak jest, ale jak to przezwyciężyć?? też tak macie, bądź mieliście?? ze słuchanie też jest różnie - czasami zrozumiem co ktoś do mnie mówi, a czasami, albo jest to jeden wielki mętlik z którego nie mogę żadnego słowa zrozumieć, albo po prostu nie nadążam...
jak sobie pomóc?? Razz

_________________
O! Cały TY... Na Twój widok totalnie mnie mdli... To właśnie Ty... Malutki iloraz... No ale masz spryt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 30 Lip, 2007 10:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

też mam problem z mówieniem, podobno jak się dużo gada lub trzeba coś powiedzieć, to przechodzi, no i fakt, jak na japońskim jak musiałam po angielsku, to się dało, za to na angielskim, kiedy wiem że babka zrozumie po polsku jest dużo gorzej, no i nieraz też zapominam prostych słówek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 30 Lip, 2007 11:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja się jakoś dogaduję... czasem się zapomina najprostrzych słówek, ale jakoś jednak idzie, zawsze można czymś zastąpić (choćby gestem ;P).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |