| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
ruchy ciała i odruchy
Autor Wiadomość
nie podam. Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant

Dołączyła: 10 Cze 2004
Posty: 358
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 13:09   ruchy ciała i odruchy Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Porozmawiajmy tu o ruchach ciała i odruchach.
Każdy na pewno to zauważył że jak ktoś, Cię atakuje, to najczęściej robisz 2 odruchy
1. obrona, atak.
2. zasłania głowe lub się schyla. (tak najczęściej reaguje człowiek))
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
398724821
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 14:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

albo uciekasz albo sztywniejesz...rozne sa mechamizy obronne:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pulkownik Nikt Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 909
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 14:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sztywnienie to mechanizm obronny? O_o Jakim cudem cos takiego moze pomoc?Razz
Prosze o wyjasnienie:)

_________________
"Chlop co tabaki nie zazywa baba sie nazywa"

"Kto sie wczesnie z lozka zbiera ten wczesnie umiera" - Rincewind
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8240066
Elun Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 14:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a jak sie nawet dla zabawy z kumpela bijemy, to robie tak jak w punkcie 2. Ale jak sie wkurze i sama atakuje to wale zwykle po twarzy i w brzuch Very Happy

_________________
Kiedys znajde dla nas dom z wielkim oknem na swiat,
znowu zaczniesz ufac mi,
nie pozwole ci sie bac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czarna92 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 16 Gru 2004
Posty: 13
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 17:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co byś zrobiłą gdybyś stała na środku jezdni , a wprost na ciebie jechał wielki samochód lub tir?
1. Większość by uciekło.
2.Inni by znieruchomieli.
Ja osobiśćie bym uciekł

Jak się bawię z kolegami to też zakrywam głowę i brzuch.No i jeszcze tę część , którą mają kobietki Smile

_________________
Czasami życie daje porządnego kopa w dupe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 18:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pulkowniku poprostu tak dziala nasz mozg...i jak napisala czarna z tym tirem..jeden zaczal ucika a kogos tak sparazlizuje strach, ze stanie jak wryty,tak samo jak podczas ataku, ktos sie bedzie bronil, inny atakowal, ktos ucieknie a jescze ktos bedzie zupelnie bierny...odsylam do nid bo ten parazli ze starchu jest spowodowany przez hormony (ja mniemam przez adreniali i noradrenaline)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 21:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak generalnie to temat dosyc zawily jest i nie chce mi sie tu wszytskeigo przytaczaco co chodzi w calym mechanizmie obronnym.
generalnei jest zalozenie takie, ze w momencie ataku albo uciekasz albo walczysz (zespol 'flight or fight' opracowany przez Kanona). w takim momencie caly organizm zostaje zmobilizowany do zwiekszonego wysilku, ktorym bedzie badz ucieczka (gdzie liczy sie szybkopsc) badz walka (gdzie liczy sie sila i brak odczuwania bolu).
to wszytsko dzieje sie w pierwszej fazie 'alarmowej', zostaje wtedy aktywowany uklad adrenergiczny - czyli nastepuje wyrzut adrenaliny z zakonczen nerwowych oraz rdzenia nadnerczy. Pod wplywem adrenaliny zmienia sie napiecie miesni szkieletowych - dotyczy to miesni antagonistycznych czyli i zginaczy i prostownikow. jezeli miesnie te jednoczescnie zwieksza swoj tonus (napiecie) - moze dochodzic do sztywnosci.
no i oczywicie to wszytsko dzieje sie poza nasza swiadomoscia - wpiec nie mamy wplywu, na to co sie dzieje.
po przygotowaniu organizmu (oczywiscie sztywnosc miesni nie jest jedynym przystosowaniem, ale jakbym miala opisac wsyztsko zajeloby to od cholery miejsca i czasu) - nastepuje podjecie decyzji - wlaczyc lub uciekac.

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 21:54   

J osobiście raz o malo co bym nie weszła pod aubobus, zamyśliłąm się iw eszłam na jezdnię, ale na szczęście nie patrząc na to co robie zaczęłam zwiewać (pod kola samochodu, ale temu się lepiej wywinęłam). Sama się śpieszyłam na własny autobus. A więc sama wiem, ze mam odruch ucieczki tam samo jak jestem zła na kogoś, albo na coś to zaczynam biec po skończonej konfrontacji.
Powrót do góry
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Pon 20 Gru, 2004 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja....to zależy do sytuacji...chyba raczej nie próbowałabym zatrzymać pędzącego pociągu biggrin...Ale mam koleżankę,która zdecydowanie ma odruch ucieczki...jak się z nią bić próbuję i do niej podbiegam,to ona zaczyna uciekać : P biggrin

PS Ale przez jezdnię przechodzę bez pośpiechu,nawet,jeśli samochód jest jakieś...10 metrów ode mnie i jedzie szybko...po prostu jakoś tak..mam poczucie bezpieczeństwa na naszych Gdyńskich drogach biggrin

_________________
Wakaaacje!Znów będą wakaaacje! xD biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 26 Gru, 2004 18:46   

No tak ... napewno obrona.. ja bym tez krzyczała. Oglądałam na tvn styl ostatnio, że dobrym sposobem na obrone jest krzyk.. napastnik czuje się wtedy zagrozony.. poniewaz ktos mogl to uslyszec. Jest nawet szkoła.. tylkoz e dla kobiet i dziewczynek .. uczy ona obrony. NAwet takie małe dziewczynki 7 lat mogą do niej chodzić i chodzą Wink
Powrót do góry
cropper Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 126
PostWysłany: Sob 06 Paź, 2007 18:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No ja mailem kiedys okropna sytuacja. jestem u dziadka. Niedaleko jest rafineria. Jechalem tam gdzies do sklepu po jakies jajka. Wracam ze sklepu. To byla droga pozamiejska. piasek ja szybko jade pozlizg wywalilem sie. wsatelm patrze do tylu- jakies 100 metrow odemnie 2 tiry obok siebie -pobocza nie ma ja na drodze. przerwa tir-trawa- 10 cm. oslupialem. patrze na te tiry. Jeden zaczął trąbić. tak jakby obudzilem sie i hop na trawe (rower naszczescie na nioej lezal juz nie bylo zagrozenia tir+ rower=jakis poslizg. I co? Jakby nie zatrabił nie pisałbym tego posta. (pewnie niektorzy by sie z tego cieszyli). I TO JEST PRAWDA! SERIO! Po powrociwe do wawy juz nie przechodzilem na czerwonym swietle ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |