| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Mój chomik gryzie do krwi
Autor Wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Sro 09 Sty, 2008 20:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mas zrację to jest węch i słuch. To są najważniejsze zmysły. Mimo że chomik ma wielkie oczy ma słaby wzrok...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bożena Płeć:Kobieta
Administrator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 126
PostWysłany: Czw 10 Sty, 2008 13:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U nas przewinęło się sporo gryzoni. Jedyny w miarę rozsądny gryzoń to szczur. Chomiki, myszki i inne drobne gryzonie potrafią ugryźć, jeśli ręka pachnie jedzeniem. Szczur nigdy tego nie zrobił. Poza tym są kłopoty z leczeniem, jeśli zachorują. Wielu weterynarzy uważa, że są to zwierzątka do głaskania a nie do leczenia. A większość z tych, którzy podejmują się leczenia robią to po to żeby wyrwać jak najwięcej kasy a nie żeby zwierzę wyleczyć. Jednak przede wszystkim gryzonie krótko żyją. Dla mnie to główny powód żeby ich nie hodować (szczególnie, gdy w domu są małe dzieci, które przywiążą się do zwierzątka i po 2-3 latach je stracą).

_________________
Zdjęcia Agamy brodatej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10699695
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Czw 10 Sty, 2008 20:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

masz racje weterynarze na ogółem gryzoniach mało się znają. Czasami stwierdzają rzeczy na które chomik nie może zachorować. Zdarzyło się tak mojej koleżance.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Sty, 2008 00:02   

Jak go tak terroryzujesz to sie nie dziwię, że Cię gryzie do krwi.
Powrót do góry
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Nie 13 Sty, 2008 16:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Natalie Hetfield napisał/a:
tak terroryzujesz


Nigdzie o tym nie napisał...
Ja sądzę że chomik jest po prostu nieoswojony...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 15 Sty, 2008 22:08   

smoczek250 napisał/a:
Nigdzie o tym nie napisał...

Nie musiał o tym pisać.
Powrót do góry
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Sro 16 Sty, 2008 21:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja twierdze ze chomik jest nie oswojony. nie trzeba odrazu tego zakładać....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Violett Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 28
PostWysłany: Sro 13 Lut, 2008 17:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu zabrałabym chomika do weterynarza i on by stwierdził co masz robić. Smile

_________________
Śmiech to zdrowie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 13:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Violett napisał/a:
Ja na Twoim miejscu zabrałabym chomika do weterynarza i on by stwierdził co masz robić. Smile

Po co?!
Skoro widać że jest nieoswojony. Zresztą większość weterynarzy nie zna sie na chomikach...Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 14:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W mieście? W mieście znają się właśnie przeważnie na chomikach. Na nich większość studentów się uczy, są to pierwszorzędni klienci u większości miejskich weterynarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 19:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
W mieście? W mieście znają się właśnie przeważnie na chomikach. Na nich większość studentów się uczy, są to pierwszorzędni klienci u większości miejskich weterynarzy.

Kolejny błąd. Był kiedyś raport na e-chomik.pl i sam z doświatczenia wiem że naprawdę rzadko który wie. Ostatnio poszedłem do takiego młodego. Okazało się że to ja mu tłumaczyłem co o tym sądzę. Rolling Eyes Wniosek: Przepisał leki takie jak ja chciałem... a chomik? Zdrów i codziennie w nocy mnie budzi. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 20:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to dziwne, bo na studiach uczy się głównie na podstawie małych zwierzątek.

Trafiłeś najwyraźniej na idiotę który studiował zaocznie na uniwersytecie. Nic nie poradzę że tacy też są. Ludzie niekompetentni są wszędzie, ale jak mi próbujesz wmówić że student poważnej uczelni z dyplomem weterynarza nie wie jak leczyć chomika, to naprawdę aż ciężko uwierzyć : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Czw 14 Lut, 2008 22:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
yplomem weterynarza nie wie jak leczyć chomika, to naprawdę aż ciężko uwierzyć : )

taka jest szara rzeczywistość. Zaś studenci uczą sie zazwyczaj na mysiskoczkach - czy jak sie tam zwią lub na myszach, a najczęściej to są szczury. Studenci uczą sie o zwierzętach. ale rzadko znają się na chomiczych chorobach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 15 Lut, 2008 11:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No cóż, zależy wiele od chęci samorealizacji - po studiach nie wie się nic na przykład o żółwiach, a warto znać pewne najczęstsze choroby, żeby wiedzieć co robić jak ktoś przypadkiem przyjdzie z takim żółwikiem.

Nic nie poradzę na to że tacy ludzie też chodzą po świecie, ale takie generalizowanie? No proszę... : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Pią 15 Lut, 2008 13:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
No cóż, zależy wiele od chęci samorealizacji - po studiach nie wie się nic na przykład o żółwiach, a warto znać pewne najczęstsze choroby, żeby wiedzieć co robić jak ktoś przypadkiem przyjdzie z takim żółwikiem.

Nic nie poradzę na to że tacy ludzie też chodzą po świecie, ale takie generalizowanie? No proszę... : )


No cóż... jak sam przyznałeś weterynarze nie znają sie na podstawowych chorobach. Nie chodzi mi tylko o gryzonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |