| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
gdy dziecko nie chce załatwiać sie na muszlę?
Autor Wiadomość
mclio Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 1
PostWysłany: Wto 04 Mar, 2008 17:41   gdy dziecko nie chce załatwiać sie na muszlę? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poradżccie, nie wiem co mam zrobić , moja 6-letnia córka od czerwca zeszłego roku nie chce robić kupy na muszlę , załatwia to albo do majtek albo do wanny, byłam na wizytach u psychologa dziecięcego ale niestety nic nie pomogły, sytuacja trwa nadal prawie 8 miesięcy, już naprawdę nie wiem co robić?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 04 Mar, 2008 18:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na muszlę to niehigienicznie, lepiej do muszli.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 04 Mar, 2008 19:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Forum DO jest dla dzieci, a nie o dzieciach : )

Nie znajdziesz tutaj nikogo bardziej kompetentnego od psychologa, u którego jak sama stwierdziłaś już byłaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tajemnicza
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 04 Mar, 2008 21:45   

Niz psychologa? A samego psychologa? Pozatym niestety, obecnie mamy bardzo wielu specjalistow, ktorzy odsuwają od siebie problem wiec doskonale rozumiem rozpaczliwe poszukiwanie pomocy rowniez takich miejscach jak to.


mclio, przedewszystkim powinnas sie zastanowic co moglo sprawic tą przemiane. Bo sama powiedzialaś ze do czerwca wszystko bylo w porzadku. Moze cos nie gra w rodzinie? Moze wtedy narodzilo sie inne dziecko? Ktos umarł? moze zaczela chodzić do przedszkola? Moze wydarzylo sie cos niecodziennego? To moze byc naprawde błahe wydarzenie na ktore moglas nie zwrocic wiekszej uwagi, a ktore wzbudzilo w niej blokade. Znalezienie przyczyny jest kluczem do rozwiazania problemu, a nie tak jak wiele 'specjalistow' rozpoczyna swoje dzialania od prob zwalczania efektow.

Po pierwsze nie nalezy dziecka karcic za to 'nieodpowiednie' zachowanie, ale nagradzac za kazda probe czy to udana czy nie zalatwienia potrzeb do muszli. Chwal ja rowniez jak robi siku do muszli. A wlasnie, czy moczy sie w nocy?

Rozmawiaj z nią, tłumacz, postaraj sie delikatnie pytac czemu nie chce tak jak mama zalatwiac potrzeb do muszli.
Nie krytykuj jej, ja wiem ze to frustrujaca sytuacja ... ale trzeba to wytrzymac


Zalatwianie potrzeb fizjologicznych, a raczej nauka tych czynnosci jest bardzo istotna dla malych dzieci. Male dzieci swoje odchody traktuja jak "prezenty" dla rodzicow, nie nalezy ich karcic w takim razie ale stopniowo uczyc ze to normalne, ze bardzo dobrze itd itd ... czasami bledy popelnione na tym etapie rozwoju dziecka skutkuja pozniejszymi kosekwencjami - poczuciem winy, wstydem

Ale mysle ze nie tu lezy przyczyna skoro wszystko bylo w porzadku ...
Czy psycholog rozmawial z dzieckiem i udalo mu sie okreslic co kieruje Twoja coreczka?
Czy okreslil jakie to moga byc lęki?

Dobry psycholog czy pedagog powinien podejsc dziecko w tak delikatny sposob by nie urazic go a jednak wyciagnac przyczynę.


Rodzice czesto panikuja w takich sytuacjach, nie martw sie ze Twoja coreczka jest chora, ze ma jakis somatyczny problem ... moim zdaniem to kwestia jakiegos lęku i teraz najwazniejsze jest by dowiedziec sie w czym lezy problem
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 05 Mar, 2008 06:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tajemnicza - A mamy tutaj psychologa? : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 05 Mar, 2008 14:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przecież co drugi tutaj to podszywający się pod dziecko psycholog-pedofil Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bożena Płeć:Kobieta
Administrator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 126
PostWysłany: Czw 06 Mar, 2008 13:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mclio spróbuj dowiedzieć się od córki czy nie wystraszyła się. Ja w dzieciństwie panicznie bałam się, że wpadnę do muszli. Do dzisiaj pamiętam strach przed tą "wielką dziurą". Może zakup deski dla dzieci (nakłada się ją na tą, co jest teraz) rozwiąże problem? Jeśli to strach przed "wielką dziurą" to powinno pomóc. Poza tym deski są w różnych kolorach, więc córka może sobie wybrać swoją własną i tylko dla siebie Smile

_________________
Zdjęcia Agamy brodatej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10699695
Tajemnicza
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 06 Mar, 2008 13:17   

"Strach przed wielka dziura" nie wiem czy to akurat to skoro wczesniej normalnie korzystala
Powrót do góry
Bożena Płeć:Kobieta
Administrator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 126
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2008 17:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czasami wystarczy, że dziecko zachwieje się siedząc na desce i odrobinę niżej się opuści. Wyobraźnia zrobi resztę...

_________________
Zdjęcia Agamy brodatej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10699695
Tajemnicza
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2008 18:35   

Tylko ze wtedy prawdopodobnie rowniez z siusianiem bylby problem Smile
Powrót do góry
monira97 Płeć:Kobieta


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
PostWysłany: Sro 26 Mar, 2008 20:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też tak mam (to znaczy) mam 11 lat czuję... poprostu wydaję mi się to takie ochydne też chciałam bym np:do majtek ale ja wiem że nie moge alebo jak nikogo nie ma w domu lub w toalecie ze zgaszonym światłem nie wiem jak ci pomuc lecz gdy jej się chce wyjdź np:na inne piętro lub wyjdź na chwilkę z domu no nie wiem jak inaczej to tak wyjaśnić

[ Dodano: Sro 26 Mar, 2008 19:09 ]
Też tak mam (to znaczy) mam 11 lat czuję... poprostu wydaję mi się to takie ochydne też chciałam bym np:do majtek ale ja wiem że nie moge alebo jak nikogo nie ma w domu lub w toalecie ze zgaszonym światłem nie wiem jak ci pomuc lecz gdy jej się chce wyjdź np:na inne piętro lub wyjdź na chwilkę z domu no nie wiem jak inaczej to tak wyjaśnić mniej więcej taki wstyd

_________________
xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
12981060
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |