| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Kary - tak czy nie
Autor Wiadomość
Matus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 7
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 26 Lip, 2008 22:35   Kary - tak czy nie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chciałem Was zapytać czy wytarganie za uszy to przemoc?
Bo dzisiaj znowu tata wytargał mnie za ucho że do tej pory bardzo boli. A to tylko za to że jak to mówi "pyskowałem".
Ja już nie mogę wytrzymać tego szarpania za uszy!
Pieką mnie!
A na dodatek tata lubi mnie karać za byle co.
Nie wiem komu to powiedzieć dlatego pytam tutaj.
Czy was także rodzice karzą w ten sposób?
W domu mam też inne kary. Ale wolę lanie niż wykręcanie uszu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHoCoLaTE Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 716
PostWysłany: Sob 26 Lip, 2008 23:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie miałam nigdy kary.
Moja koleżanka ma 17 lat, a jeszcze czasem dostaję karę za naukę i musi przez np. tydzień siedzieć w domu...
W podstawówce ksiądz na religii nas targał za uszy ;/
Masz 13 lat, więc jeszcze Ci dają kary.
Później to powinno się zmienić według mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 27 Lip, 2008 09:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nic nie jesteś w stanie zrobić, pogódź się z tym. Po prostu przestań rzucać się w oczy i już. Z czasem się to zmieni, ale teraz jesteś po prostu za młody żeby podjąć jakieś działania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Matus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 7
PostWysłany: Nie 27 Lip, 2008 10:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale mi wstyd że koledzy często widzą jak tata wykręca mi ucho. Embarassed i to bardzo boli Crying or Very sad
poradźcie mi co zrobić, jak wpłynąć na tatę. Nie chcę już być szarpany za uszy!!!
A może ktoś z was też miał takie kary? Jak sobie wtedy radziliście?
Ja nie pamiętam dnia żeby mnie ucho nie piekło.
A jeden kolega w szkole to nabijał się już ze mnie że zawsze mam czerwone uszy. Raz mu za to przywaliłem. Ale skończyło się to tym że wychowawczyni wezwała do szkoły tatę. Wtedy dopiero dostałem.
Mama nie sprzeciwia się tacie bo moje wychowanie mówi że jest dla niej za trudne.
Nie wiem jak nie zwracać na siebie uwagi bo jestem bardzo żywiołowy jak to inni mówią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 27 Lip, 2008 13:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to przestań być żywiołowym ; )

Innego wyjścia naprawdę w Twoim wieku nie ma, jesteś skazany na rodziców, czy tego chcesz - czy nie. Jak będziesz starszy to będziesz mógł zacząć myśleć o różnych rozwiązaniach tego problemu, od wyprowadzki, aż po zwyczajnie postawienie się rodzicielowi.

Póki co jednak staraj się nie rzucać w oczy i już : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Matus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 7
PostWysłany: Nie 27 Lip, 2008 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

i znowu tata przed chwilą wykręcił mi ucho. Boooli.
I nie byłem żywiołowy bo nic nie zrobiłem. A on powiedział że to za to jeszcze co wczoraj.
I jeszcze kara: zakaz dzisiaj gry w piłę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 28 Lip, 2008 06:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I co możesz zrobić? Nic : ) Po prostu musisz to przyjąć na klatę, nie ma innego wyjścia, bądź facet : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej_28 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 6
PostWysłany: Pon 11 Sie, 2008 23:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie dostałem kary za nic, na szczęście mój tata nigdy nie robił mi nic z uszami:) Może warto o tym powiedzieć np: komuś z rodziny lub porozmawiać na ten temat z pedagogiem szkolnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Matus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 7
PostWysłany: Pią 22 Sie, 2008 20:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wczoraj znowu dostalem wielkie lanie. A to tylko za to że pyskowałem.
Po kąpieli tata kazał mi przyjść do siebie. Najpierw powiedzial mi za co dostaje lanie a potem mocno targając moje ucho doprowadzil mnie do krzesła i dostałem 20 mocnych pasów na goły tyłek. Bolało strasznie. Jeszcze dzisiaj czuję. Potem kazał mi klęczeć przez 15 min i natarł mi długo uszu. Płakałem że boli a on wtedy jeszcze mocniej. W nocy nie mogłem zasnąć tak mnie pupa i uszy piekły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHoCoLaTE Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 716
PostWysłany: Pią 22 Sie, 2008 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To nie jest normalne zachowanie. Kochasz tatę, czy nie, powinieneś to zgłosić jak najszybciej. Czy mama to wszystko widzi? Jej też coś robi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Matus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 7
PostWysłany: Pią 22 Sie, 2008 23:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mamie nic nie robi, tylko mnie tak ostro karze. Mama czasem mnie broni ale gdy coś porządnie nabroję to wtedy mówi że tata mnie rozliczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 23 Sie, 2008 18:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chocolate - Ależ proszę, jak patrzę na wychowanie pewnych dzisiejszych nastolatków to uważam że troszkę pasa by się im przydało.

Owszem, co za dużo to niezdrowo, ale nie przesadzajmy.

Matus - Mówiłem Ci już coś na ten temat. Nie jesteś w stanie nic z tym zrobić, gdyż ten człowiek Cię utrzymuje, a tydzień w Domu dziecka i z ulgą wracałbyś do swojego rodzinnego domku i tatusia, mimo tego że lubi swój pas i Twoje uszy. Przyjmij to na klatę i już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej_28 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 6
PostWysłany: Czw 28 Sie, 2008 20:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Matus to może nie brój ostro to pewnie rodzice Cię bić nie będą, ale jeśli to się powtarza może porozmawiaj z kimś zapryjaźnionym Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |