| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Czym jest dla was określenie Psychologia?
Autor Wiadomość
AloneMoon Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 222
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czemu? Ja nie uwazam za oni maga w czyms pomuc,trzeba samemu sobie pomuc...trzeba miec silna wole a sie uda.Albo porozmawaic z bliskimi osobami i oni ci pomaga..
A nie wadawac kase na jakis "pseudo-naukowcow" ktorzy moze cie "zahiptonyzuja" i juz bedziesz zdrowy Laughing

_________________
.....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064691
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 14:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mozna ... sobie pomóc ... ale jednak psycholog wie troche wiecej od Ciebie czy Twoich znajomych o tym jak mozesz sobei sama pomoc ... moze Cie nakierować ...

Co do hipnozy to przeciez kazdego nei hipno... hipnotyzują biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 15:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AloneMoon napisał/a:
Ja mysle ze psychologia to taka "pseudo-nauka" ktora nie ma najmniejszego sensu.Psychologowie sa wspolczesnymi szamanami ktorzy proboja ludzia wbic do glowy ze tylko oni maja racje,a tak naprawde nie moga tego naukowo udowodnic .Nie mam pojecia dlaczego ludzie uwazaja to za nauke, przecierz to bez sensu.


widze ze kolezanka nie bardzo sie zna na rzeczy....bo zdeydowana wiekszosc rzeczy w psychologii da sie udowodnic za pomoca badan roznego typu w przeciwienstwie do np. medyecyny naturalnej...
ale w sumie to bardzo smutne, ze panuje taka koszmarnie ogolna, krzywdzaca i obiegowa opinia jak ta wczesniej - i najczesciej rozpowrzechniana przez ludzi, ktorzy znaja moze jedno nazwisko ze swiata psychologii, 3 tereminy i ani jednego psychologa (poza szkolnym, ktory moze byc podagogiem)..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 25 Mar, 2005 18:48   

zarówno frigg jak i sama na ksiezycu maja racje z tym faktem iz jedna mowi o psychologach a druga o psychiatrach biggrin
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 16:24   

AloneMoon napisał/a:
Czemu? Ja nie uwazam za oni maga w czyms pomuc,trzeba samemu sobie pomuc...trzeba miec silna wole a sie uda.Albo porozmawaic z bliskimi osobami i oni ci pomaga..
A nie wadawac kase na jakis "pseudo-naukowcow" ktorzy moze cie "zahiptonyzuja" i juz bedziesz zdrowy Laughing

jak masz dola, depresje i te inne rzeczy, jak to sie nakumuluje i zlaczy cale, to rzeczywiscie sobie pomozesz, nie ma co. nie bedziesz widziala wyjscia z sytuacji, wszystko bedzie zle, nic ci sie nie bedzie udawac... a lekarz w tym pomoze wlasnie, bo sam czlowiek sobie raczej nie poradzi (nie umialam sie wyslowic Razz)
Powrót do góry
Kamix Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2003
Posty: 1096
PostWysłany: Pon 09 Maj, 2005 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wracajac do pytania napisze co mi daje nauka psychologii spolecznej:

Psychologia przede wszystkim daje mi mozliwosc doskonalenia skutecznosci nauki, pracy i zycia osobistego. Psychologia pozwala mi poznac swoja osobowosc, pozwala mi tworcz myslec, pozwala mi skutecznie radzic sobie ze stresem, uczy mnie porozumiewac sie z ludzmi tak dobrze jak jest to tylko mozliwe, uczy mnie empati, pozwala skutecznie rozwiazywac konflikty, pozwala poznac ludzkie temperamenty .... no moglbym tak wymieniac w nieskonczonosc poniewaz to ciekawy kierunek nauki ktory milo i przyjemnie jest przyswajalny dla mojego umyslu.
Smile

Czytajac cytat przytoczony przez Heyah jestem podobnego zdania, byc moze taki tok myslenia jest spowodowany tym ze jeszcze nie przezyles kolego takich problemow i tak myslisz, jak narazie nie masz sie czym martwic, masz dach nad glowa rodzice na Ciebie pracuja o nic sie nie musisz martwic, mam tu na mysli utrzyamnie rodziny, zapewnienie jej bezpieczenstwa zobaczysz jakie zycie doroslego jest przytlaczajace. A sluchaj a moze Ty juz masz jakies problemy ze soba bo to pesymistyczne myslenie:
Cytat:
wadawac kase na jakis "pseudo-naukowcow" ktorzy moze cie "zahiptonyzuja" i juz bedziesz zdrowy
na to wskazuje widzisz tez czasem myslalem ze silna wola i do przodu jednak tak nie jest, byc moze teraz kiedy patrzysz na to z innej perspektywy. Chociaz nie ukrywam ze sa ludzie o silnej woli i czesto radza sobie z soba, ale kiedy nawal problemow nastepuje poddaja sie, na niczym im nie zalezy, dobrze tutaj napisales ze rozmowa z bliskimi osobami pomaga, nie zaprzecze warto czasem cos wyzucic z siebie i wyplakac sie w ramie najlepszej przyjaciolce, koledze, kolezance to pomaga rzeczywiscie ale sa ludzie o slabszej psychice kotrym moze pomoc tylko i wylacznie odpowiednio wyszkolony personel medyczny oraz rodzina ktora powolutku bedzie podbudowywala danego osbnika psychicznie. Dobra starczy bo sie Wam odechce czytac te moje dulgasne posty Twisted Evil

_________________
http://www.dziecionline.pl/pomoc
=======================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3259633
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 09 Maj, 2005 22:19   

Cytat:
na to wskazuje widzisz tez czasem myslalem ze silna wola i do przodu jednak tak nie jest
jeżeli tak uważasz że nie to nigdy to nie zadziała...biggrin "wiara kształtuje sfery"

psychologia to nauka o zachowaniach niezbędnych do kontroli doboru obyczajów u dyskutanta
Powrót do góry
Kamix Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2003
Posty: 1096
PostWysłany: Pon 09 Maj, 2005 22:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sprostowanie

Sluchaj nie to ze nie wieze ale zasiegnij literatury i rozeznaj sie bardziej w temacie, ja nie zaprzeczylem ewidentnie, oczywiscie ze silna wola sie liczy i to nawet bardzo to podstawa, ale ja chcialem tamtemu uzytkowniku przeslac cos innego tym postem mianowicie to ze nie zawsze silna wola nam wystarczy, czasami znajdujemy sie juz w takim stopniu zawansowania ze nic nam nie jest w stanie pomoc, tylko odpowiednia opieka medyczna, mialem na celu tamtym postem podwazyc poglady ze szkoda pieniedzy na "pseudo-naukowcow" kotrzy dra tylko kase, nalezy pamietac ze w niektorych i niestety bardzo licznych przypadkach na silna wole jest juz zapozno i trzeba zaczac sie leczyc z pomoca medycyny oraz bliskich nam osob ktore mimo naszych problemow nie zostawiaja nas i otaczaja nas miloscia, wspolczuciem i zainteresowaniem.

P.S:Ciesze sie ze odpisales i przeczytales moj artykol ale ja nadal trzymam sie tego co powiedzialem byc moze sie nie zrozumielismy doglebnie. Razz zreszta na tym polega dyskusja na forum kazdy ma prawo do wlasnych pogladow oraz wnioskow cenie takich ludzi jak Ty poniewaz maja odmienne zdanie i nie krzycza wszyscy hurem tak masz racja Kamix etc. Wink

_________________
http://www.dziecionline.pl/pomoc
=======================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3259633
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Wto 10 Maj, 2005 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kamix napisał/a:
nalezy pamietac ze w niektorych i niestety bardzo licznych przypadkach na silna wole jest juz zapozno


Mała dygresja ... na silną wolę nigdy nie jest za pozno ... ot co
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
agag Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 262
PostWysłany: Wto 10 Maj, 2005 14:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

myślę że miał na myśli, że sama silna wola juz nie wystarcza. NIe sposób samodzielnie uporać się z problemem. Kinga, tobie też silna wola nie wystarcza juz do tego, żeby zacząć jeść...

_________________
a życie toczy, toczy swój garb uroczy,
toczy, toczy się los...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 10 Maj, 2005 14:31   

nadal brnisz w tym samym bo jak uważasz że silna wola ci nie pomoże w momencie ostatecznym czy tym jak to określasz za późno to ci nie pomoże bo nie wierzysz...

swoja droga wesołe jest to że mylisz pojęcia...najpierw idzie sie po opieke medyczna potem pozostaje juz tylko silna wola bo lekarze zazwyczaj nie sa w stanie pomóc w przypadku gdzie wolą można czynić cuda, znasz powiedzenie "medice curra te ipsum"?

co do udokumentowanych przypadków to jest ich więcej ulecozneych z chorób"nieuleczalnych" niż tych ktore wyleczyli lekarze(no bo dla nich w koncu nie ma szans kogos uratowac jesli nie lekami czy zabiegami albo chirurgią

jestem takim przypadkiem więc nie wciskaj mi kitu :>(może nie do konca wyleczonym ale nie ejst tak jak prognozowano, czyli coraz gorzej)

co do jedzenia no cóź tu przedewszystkim autosugestia...nawet jak organizm sie nie zgadza to można sie nastawić do jedzenia, jesli już przypadek kingi nam sie nasunał
Powrót do góry
Maziak Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 142
PostWysłany: Wto 26 Maj, 2009 11:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AloneMoon napisał/a:
Ja mysle ze psychologia to taka "pseudo-nauka" ktora nie ma najmniejszego sensu.Psychologowie sa wspolczesnymi szamanami ktorzy proboja ludzia wbic do glowy ze tylko oni maja racje,a tak naprawde nie moga tego naukowo udowodnic .Nie mam pojecia dlaczego ludzie uwazaja to za nauke, przecierz to bez sensu.


Ale dlaczego bez sensu? Uzasadnij mi to. Żaden psycholog nie próbuje ci wbić do głowy że ma rację. Przedstawia ci różne tory myślenia i rozwiązań i współpracuje z Tobą. Uwierz mi wiem coś o tym bo chodziłam dobre kilka lat do psychologa i sama zamierzam nim zostać.
To nie jest bez sensu, tu poznajesz pracę ludzkiego mózgu, i przyczyny zachowań i to jest jednym z dowodów dla których można to nazwać nauką i udowodnić że to ma sens. Widać że nie miałaś kontaktu ze środowiskiem psychologicznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |