| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Badania na raka
Autor Wiadomość
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 20 Kwi, 2009 20:11   Badania na raka

Wiem, że kiedyś był temat o raku, ale był on założony kilka lat temu, i nie chciałam odkopywać. Poza tym, mam zupełnie inne pytanie (praktycznie). Moja babcia zmarła w październiku na raka. Miała przerzut z raka jajnika na raka żołądka, przyjęła pierwszą dawkę leku (albo miała dopiero przyjąć... nie pamiętam). W każdym razie, jak to kiedyś brzmiało wiejskie porzekadło "Rak w rodzinie występuje w co drugim pokoleniu". Wiem, to tylko porzekadełko, aczkolwiek podjęłam decyzję o zrobieniu badań na raka. Problem tkwi w.... mojej mamie. Powiedziałam jej o tym, a ona "Jesteś za młoda" i "Miałaś niedawno (taa, 2 lata temu -.-) robione pobieranie krwi, jakby coś wykryli..." Może i ma rację, ale rak to w końcu choroba śmiertelna. Co ja mam jej powiedzieć? Czy ona czasami nie kłamie z tym pobieraniem krwi Question
Przejdź na dół
krystian603 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 205
PostWysłany: Pon 20 Kwi, 2009 20:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie słuchaj mamy, może pogadaj z tatą, a jak nie to pójdź do lekarza sama, albo idź do pielęgniarki szkolnej i z nią porozmawiaj.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziedziczny_rak_piersi_i_jajnika Tu masz info
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3695467
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10275118
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 20 Kwi, 2009 20:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A Ja Ci powiem żebyś się zbytnio nie przejmowała. Jesteś jeszcze młoda, szansa na nowotwór u Ciebie jest bliska zera. Dosłownie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 20 Kwi, 2009 21:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko nie czytaj o raku, bo zaraz zaczniesz u siebie widzieć mnóstwo objawów. Odżywiaj się dobrze (owoce, warzywa, zielona herbata, nie jedz śmieci), uprawiaj sport a myślę że nie powinnaś mieć problemów. Łatwiej zapobiegać niż leczyć Smile.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
PostWysłany: Wto 21 Kwi, 2009 12:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Te ploty, że rak jest co drugim pokoleniu to głupstwo, które tylko czasami się zdarza. Słuchaj rak mógł się rozwinąc bardzo przez te dwa lata, więc nie słuchaj mamy, hm tylko teraz z kim iść na badania Smile ? Oczywiście nie sądze, ze go masz, ale ostrożności nigdy za wiele Smile !
Shaunri napisał/a:
A Ja Ci powiem żebyś się zbytnio nie przejmowała. Jesteś jeszcze młoda, szansa na nowotwór u Ciebie jest bliska zera. Dosłownie.

Właśnie nie, dzisiaj byłam u lekarza i mówiła właśnie o raku jajnika i mówiła o szczepieniach, ze młode osoby są teraz bardzo podatne na raki i apeluje żeby się szczepić, najlepiej w 12 roku zycia do 26 i to na całe życie i masz 99.9 % pewności, ze raka nie dostaniesz i co więcej szczepionka zapobiega też innym objawom chorób płciowych. Tylko, że szczepionko kosztuje, ale zdrowie to majątek.

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 21 Kwi, 2009 13:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

asiex - Już Ci tłumaczę jak Ja to widzę.

W życiu spotkałem jedną osobę która miała raka macicy w wieku nastu lat. I tak było to chyba 18, albo 19.

Dwa - Szczepienia są na wszystko, a z mojego doświadczenia wynika że prócz szczepień obowiązkowych opłaca się tylko coroczne szczepienie na grypę.

Trzy - Zdrowie to majątek, ale nie ma co przeginać, latanie po lekarzach w młodym wieku z paniką w oczach jest bez jakiegokolwiek sensu.

Cztery - Plotka, że w co drugim pokoleniu rak się ujawnia to nie tylko głupstwo - to kompletna bzdura, czysty przypadek czasem potwierdza tą regułę.


Idąc Twoim tokiem myślenia najlepiej co rok robić badania na wszystkie choroby zakaźne i szczepić się na co tylko się da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
PostWysłany: Wto 21 Kwi, 2009 16:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wcale nie szczepię się co rok i nie chodzę na badania panie Shaunri,

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 21 Kwi, 2009 16:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak.. szczepienia są, ale raz jest to spory koszt, więc nie każdy sobie może pozwolić. I najlepiej, kiedy się szczepi w tym wieku, jednak ryzyko zagrożenia występuje raczej później. dwa... jeśli chodzi o raka szyjki macicy regularnie wykonywana cytologia może wiele pomóc, jednak.. w tym wieku raczej jest to zbędne. Nie mówiąc o mammografi.. bo tą powinno się wykonać w wieku 20 lat jakoś bodajże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kotletowa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 27
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o kobiece- to cytologia i zwykła wizyta u ginekologa raz na jakiś czas. Jesli czujesz się dobrze- nie ma co panikować i szukać czegoś na siłę u siebie. Ale morfologia, rozmaz i OB to koszt ok. 50 zł, a takie badanie powinno wykazać, czy w organizmie dzieje się coś nie tak. Ale to, że w rodzinie rak występował nie znaczy od razu, że pojawi się u Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |