| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Jaki rozmiar?
Autor Wiadomość
ewamarchewa Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 250
PostWysłany: Pią 08 Cze, 2007 17:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Racja, od 60 w górę. Ale ja kupuję prawie zawsze rozmiar 36/75, to jest C 75, a 30 to jest zerówka. Chyba
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8168309
Alika Płeć:Kobieta

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Lip 2007
Posty: 9
PostWysłany: Pon 09 Lip, 2007 21:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

36, 30, 32 etc. to angielska rozmiarówka w calach, informująca tylko o obwodzie biustonosza.

Ichnie 28 = nasze 60 cm
30 = 65
32 = 70
34 = 75
36 = 80
38 = 85
etc.

Czyli to, co kupuje Ewamarchewa to stanik z obwodem 75 o miseczce nieznanej (chyba, że obok jest jakieś oznaczenie literowe). A 30A to na nasze 65A.

_________________
A ty noś, noś, noś dobry stanik jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Wto 10 Lip, 2007 12:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alika napisał/a:
Czyli to, co kupuje Ewamarchewa to stanik z obwodem 75 o miseczce nieznanej (chyba, że obok jest jakieś oznaczenie literowe). A 30A to na nasze 65A.


co ty wygadujesz?

36/75 to 75cm w obwodzie i miseczka 36, czyli C. Chociaż róznie to bywa, bo ja napewno msieczki C nie mam, a zadrza się, ze stanik 36/75 jest mi za mały, innym razem natomiast o 2 rozmiary za duży Smile każda firma inaczej oznacza sobie romiary

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
Alika Płeć:Kobieta

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Lip 2007
Posty: 9
PostWysłany: Sro 11 Lip, 2007 15:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No widzisz, sama się zaplątałam i głupio napisałam... 80/36 by miało sens, 36/75 sensu nie ma i na pewno nie oznacza rozmiaru miseczki, chyba, że to jakaś chińska numeracja. Miseczkę jak świat światem oznacza się literką. Bo niby skąd się wzięło to 36? to obwód jednej piersi czy co? Question

_________________
A ty noś, noś, noś dobry stanik jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Sro 11 Lip, 2007 17:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alika napisał/a:
No widzisz, sama się zaplątałam i głupio napisałam... 80/36 by miało sens, 36/75 sensu nie ma i na pewno nie oznacza rozmiaru miseczki, chyba, że to jakaś chińska numeracja. Miseczkę jak świat światem oznacza się literką. Bo niby skąd się wzięło to 36? to obwód jednej piersi czy co?



36 oznacza miseczke, bo jak są staniki o rozmiarze 32/75 i 36/75, to mają takie same obwody, ale różnią się miseczkami

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
Alika Płeć:Kobieta

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Lip 2007
Posty: 9
PostWysłany: Sro 11 Lip, 2007 19:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To jak się tę miseczkę wylicza w takim wypadku?

_________________
A ty noś, noś, noś dobry stanik jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Czw 12 Lip, 2007 09:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alika napisał/a:
To jak się tę miseczkę wylicza w takim wypadku?


normalnie! mierzysz się pod biustem i w biuście, jak wyjdzie Ci miseczka A, to bierzesz 32, jak B, to 34 itd.... co tu wyliczać? zresztą stanik też się przymierza, więc z nie rób problemów

to oznaczenie napewno jest z krajów typu chiny, japonia.... bo przecież tam nie uzywaja takich normalnych literek jak my

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 12 Lip, 2007 12:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przymierza, ale jak masz 10 rozmiarów, to nie będziesz każdego po kolei przymierzać, to niewygodne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nick Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 5
PostWysłany: Czw 12 Lip, 2007 13:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

najprosciej to sie idzie do dklepu i przymierza!! Smile

_________________
Relax w SPA
Konferencje w SPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alika Płeć:Kobieta

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Lip 2007
Posty: 9
PostWysłany: Czw 12 Lip, 2007 13:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To ja dalej będę "robić problemy": skąd wiesz, że akurat 32 odpowiada w tej chińszczyźnie miseczce A, 34 to B itd? Twisted Evil
Poza tym to jest dyskusja lekko akademicka, bo w świetle takich np. informacji:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,wid,8811900,prasaWiadomosc.html?ticaid=14166
nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien tego kupować, niezależnie od (nie)istniejącej rozmiarówki.

_________________
A ty noś, noś, noś dobry stanik jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia1990 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2003
Posty: 792
PostWysłany: Czw 12 Lip, 2007 18:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alika napisał/a:
To ja dalej będę "robić problemy": skąd wiesz, że akurat 32 odpowiada w tej chińszczyźnie miseczce A, 34 to B itd?


no bo te miseczki zwykle sa takie 30, 32, 34, 36, 38.... I jak masz 30, to wygląda, jak zerówka. Chociaż z tymi rozmiarami jest tak, jak z tymi naszymi. Czasami zerówka, to 32, a w innych przypadkach pewnie nawet 34




Alika napisał/a:
Poza tym to jest dyskusja lekko akademicka, bo w świetle takich np. informacji:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,wid,8811900,prasaWiadomosc.html?ticaid=14166
nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien tego kupować, niezależnie od (nie)istniejącej rozmiarówki.


ja kupuje staniki z taką rozmiarówką (ale ni za 5 zł, tylko za 30-40, na te za 100 mnie nie stać) i jakos nigdy, żadnej wysypki nie dostałam. moja mama, ani ciocia też nie. poza tym, to nie ma nic wspólnego z tematem

_________________
"Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6476170
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 13 Lip, 2007 12:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

widocznie nie masz wrażliwej skóry, ani alergii, tylko że uczulenia to najmniejszy problem, one czasem mają taki krój, że uciskają, co może mieć złe konsekwencje..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Sie 2002
Posty: 146
PostWysłany: Pon 10 Wrz, 2007 13:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no, dziewczyny, toscie pomieszały Smile

ta rozmiarówka np. 36/80 40/90
to oczywiscie rozmiarowka, ktorej pierwsza liczba odpowiada miseczce a druga obwodowi pod biustem.

Jak to tłumaczyć? przy ubraniach 34 to xs, 36 to s, 38 to m, 40 l, 42 xl, 44 xxl, etc., co podobnie odnosi sie do staników.

To oczywisice bardzo umowne, wszystko zalezy od poducenta, ale także i od samego rodzaju stanika. Bo oczywistym jest, ze stanik np. 75C z i bez push-up (przy tym samym kroju i producencie) nie pomiesci tego samego biustu Wink

A każdej "nowatorce" biustonoszy, polecam na początek topy lub coś takiego, co jest pomiedzy topem a stanikiem - taki top, ale zapinany z tyłu jak stanik. Sama coś takiego, co prawda już pare ładnych lat temu, nosiłam.

A, jeszcze jedno. Oczywiście są dziewczyny, które mają kompleks w postaci zbyt małego biustu lub zbyt dużego. Są też szczęściary, które mają to upragnione 75C, czyli taki "ideał" (nie przypadkiem w cudzysłowie, bo ideał może różny dla różnych osób oczywiście). Jedna moja rada, jako osoby znającej się na rzeczy Wink Dziewczyny! nie kupujcie za dużych i zbyt sztywnych staników! jesi juz koniecznie musicie sobie biust powiekszyc, to jakis delkatny push up - ale tez bez przesady, ale nie kupujcie takich bardzo stywnych, które wrecz się wgniatają do środka. dlaczego? bo nie bedą się dobrze trzymać, to raz, a po dwa to czymś stanik trzeba wypełnić, a skarpetki, wata czy jeszcze coś, to nie najfajniesza rzecz Wink także jeśli już, to stanik z gąbeczką Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nnnina Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 31
PostWysłany: Sob 12 Wrz, 2009 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dobre staniki są też w key polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
quara99 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 227
PostWysłany: Sob 12 Wrz, 2009 21:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja kupuję staniki w esotiq i są super ;]
dziś kupiłam dwa, rozmiar 70 B i pasują jak ulał
w esotiq podobają mi się wzory kolory i kroje ;]

_________________
"Leave me dreaming on the bed
See you right back here tomorrow for the next round
Keep this scene inside your head
As the bruises turn to yellow
The swelling goes down..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8447525
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |