| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Uczyć się czy nie uczyć oto jest pytanie??
Autor Wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 22:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Mówiąc o celu miałem na myśli marzenia, czy wizję przyszłego życia po "szkole", ale taki cel pojawia się dopiero gdzieś na przestrzeni liceum, studiów, technikum, czyli szkoły, po której można mieć już wizję własnego życia.

Przez poprzednie szkoły po prostu musicie przebrnąć, a że nie jest to trudne, więc nawet specjalna motywacja pewnie nie jest wam potrzebna.



Mama powiedziała że gdy bede miał 4 i 5 (bez 3 2 i 1) to pojadę na wakacje za granicę
a ja ledwo 2-jki mam... no a z historii 5 to oczywiste Mr. Green

historię lubię i chcę jej uczyć... to czemu nie potrafię angielskiego nauczyć się? z matmy z polskiego?Biologii?Fizyki?Geografii?Chemii?Sztuki?(To takie proste ta sztuka;/)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 05 Mar, 2010 06:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bo jesteś leniwy i wolisz przesiadywać na DO : )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
PostWysłany: Pią 05 Mar, 2010 15:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czyli ogólnie selekcja. Hmmm... Jednak to daje do myślenia. Pytanie nasuwa się takie, jak się motywować, tą świadomością, że jak odpadnę to jestem marginesem?!

Ale to nie jest pocieszające!

_________________
"Wiedza usuwa dwóch wrogów budowania dobrobytu: ryzyko i strach."
Autor : Charles Givens
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gunia Płeć:Kobieta


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Sty 2010
Posty: 28
PostWysłany: Pią 05 Mar, 2010 19:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja się nie uczę, ja polegam na szczęściu, bo to mi lepiej wychodzi. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pią 05 Mar, 2010 21:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Bo jesteś leniwy i wolisz przesiadywać na DO : )?


Leniwy to fakt, to jak zapobiegać tej leniwości?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 05 Mar, 2010 22:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wydaję mi się że w gimnazjum czy podstawówce, wystarczy że będziesz uważał na lekcji (naprawdę sluchał, starał się zapamiętać i zrozumieć), robił notatki i nosił książki. Z tym z większości przedmiotów nie musisz się uczyć, z reszty masz tylko powtórkę, czyli nie tracisz dwa razy czasu - na siedzenie w szkole i naukę. Właściwie podobnie jest w liceum, tylko tam jest więcej materiału i tyle. A jeśli chodzi o sposób na lenistwo, to niestety go nie znam, trzeba chyba znaleść sobie dobrą motywcję. Spróbuj sobie wyobrazić tą wycieczkę, i z drugiej strony jak będziesz miał całe wakacje siedzieć w domu i może pomoże.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 06 Mar, 2010 11:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja mam wam dać złotą radę jak się wziąć do nauki? No nie bądźcie zabawni - po prostu trzeba się zebrać w sobie i tyle. Phi : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sob 06 Mar, 2010 12:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Łatwo powiedzieć, ale akurat jestem w stanie zrozumieć jak trudno jest "zebrac się w sobie".

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 15:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ahh.... A chciałem się skupić w pełni na Ruby on Rails Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 08 Mar, 2010 18:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Ja mam wam dać złotą radę jak się wziąć do nauki? No nie bądźcie zabawni - po prostu trzeba się zebrać w sobie i tyle. Phi : )


A tak mnie kiedyś śmieszyło stwierdzenie wykładowcy.. 'wystarczy się nauczyć'. A to chyba jedyna rada..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |