| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciasteczka bez mąki:)
Autor Wiadomość
Oyshi Płeć:Kobieta


Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 1
PostWysłany: Czw 08 Lip, 2010 11:05   Ciasteczka bez mąki:) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szybkie i idealne ciastka na drugie śniadanie,na podwieczorek jak i również do pochłonięcia podczas oglądania ulubionej bajki.

Skład:

* 2 jajka
* 1/2 szklanki cukru
* ok. 2 szklanki płatków owsianych górskich
* 10 dag masła /margaryny
* aromat [pomarańczowy/migdałowy/ waniliowy]
* 1 szklanka bakalii [rodzynki, sezam, słonecznik, posiekane orzechy, suszone kawałki żurawiny...]
* szczypta soli


Sposób przygotowania:

Płatki owsiane uprażyć na suchej patelni [mają się tylko zezłocić, ale nie zbrązowieć].
Oddzielić białka od żółtek. Ubić białka ze szczyptą soli na sztywną pianę. Cały czas mieszając na średnich obrotach dodawać po kolei: żółtka, rozpuszczone/bardzo miękkie masło, aromat, cukier - porcjami. Następnie połączyć z płatkami i bakaliami - dosypywać porcjami aż powstanie masa o konsystencji gęstego ciasta naleśnikowego.
Na wyłożonej papierem blasze formować za pomocą łyżeczki małe krążki. Ciasto będzie się rozlewać, a podczas pieczenia podwoi swoją objętość. Dlatego też należy robić ok. 3cm przerwy między ciastkami.
Piec w temperaturze 170st. [termoobieg] przez ok. 10minut. Ciastka będą gotowe, gdy się przyrumienią. Po upieczeniu pozostawić do wystygnięcia, inaczej się pokruszą. Kiedy wystygną, delikatnie przełożyć je na talerz lub do słoika.

Przepis zaczerpnięty z przepisów Berty
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Czw 08 Lip, 2010 11:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślę, że moja starsza siostra jak wróci to tego spróbuje Smile

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Czw 08 Lip, 2010 17:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm, przepis brzmi interesująco, a i składniki mi pasują...Myślę, że wypróbuję, ale chyba bez bakalii : ) (zastąpię suszoną żurawiną).
Tylko przy "making-of" trzeba się troszkę namęczyć : P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |