| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat ortodontyczny
Autor Wiadomość
Lunka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 4
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2010 15:21   Aparat ortodontyczny Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam problem z zębami. Wiem, że są krzywe. Jednak wstydzę się tego. Gdy byłam w drugiej klasie podstawówki (teraz jestem w drugiej gim) byłam u ortodonty. Nie miałam jeszcze wszystkich zębów stałych, a ortodontka chciała mi założyć stały aparat. Od tego czasu zraziłam się ortodontów. Boję się, że będę musiała mieć wyrywane zęby i będzie to bolało i zakładanie apararu też. Moja mama nie chce iść ze mną do ortodonty, bo mówi, że zęby się wyprostują. Co robić?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2010 16:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skoro nie wiesz co zrobić, to znaczy że musisz poczekać aż będziesz wiedziała co chcesz mamie na ten temat powiedzieć. Przyjdzie okres że sama będziesz chciała założenia aparatu i wtedy się do mamy zgłosisz.

Oczywiście pomijam fakt że mama straszne głupoty gada : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lunka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 4
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2010 18:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Częściowo chcę założenia aparatu, bo chcę mieć prostę zęby. Jednak boję się bólu i to nie przekonuje mnie do założenia aparatu. Czasem wspominam coś mamie, np. że koleżance założyli aparat albo inna koleżanka ma takie fajne kolorowe gumki. Mam pytanie czy zakładanie aparatu boli i czy bolą potem zęby? I jak powiedzieć mamie o tym, że chciałabym iść do ortodonty, bo tak prosto z mostu to nie potrafię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2010 19:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... U nas w starej szkole dostawało się skierowania wiec sama nie wiem jak pomóc. A może porozmawiasz o tym z dentystą?

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Czw 07 Paź, 2010 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zakładanie aparatu raczej nie boli. Jednakże samo posiadanie aparatu owszem - ja noszę jedynie taki na noc, i przez pierwszy tydzień rano się budziłam z wielkim bólem zębów.
Jednak nie jest to tak, że tak strasznie cię boli, że nie można żyć - tylko trochę ciągnie, da się przyzwyczaić. Ach - no i ciągnie jedynie po podkręceniu - potem nic nie czuć. Potem znowu podkręcenie - ciągnie - i nic. Tak więc w porząsiu : )

Ale uwierz - warto aparat nosić. Bardzo ładnie ząbki prostuje, no i dodaje uroku. A jak jeszcze sobie trzaśniesz błękitne ligaturki, to po prostu miodzio.

I myślę, że jak wybierzesz się do dentysty na kontrolę, to powinien cię skierować do ortodonty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2010 09:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lunka - Wizyta u ortodonty to jakieś intymne cuś jest, że wprost mamie powiedzieć nie możesz? : )

Druga rzecz - jednych boli, drugich nie boli. Aktualnie znajoma sobie zamontowała takie urocze szyny, no i narzeka strasznie że Ją jedynki bolą. Z drugiej strony innych nie boli prawie wcale. Wszystko zależy.

Poza tym musisz pamiętać że stały aparat na zęby to bardzo duży wydatek - Dlatego też musisz brać pod uwagę że Twoich rodziców może nie być stać na coś takiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lunka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 4
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2010 13:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A tak około ile kosztuje zakładanie? Ile około jest wizyt u ortodonty przed zakładaniem aparatu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotr123 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 376
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2010 14:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja miałem aparat "zdejmowany" czyli zakładałem sobie tylko na noc , wizyt przed założeniem były trzy 1.dostosowanie kształtu (taka jagby glina jest i na zęby ci bierza na 10s to zastyga i jest gotowe) 2.zdjęcie rentgenem (żeby sprawdzić które trzeba prostować) 3.gotowy aparat ci zakladaja i dają ewentualne poprawki Smile

Zakładanie , zdjemowanie , noszenie takiego aparatu NIE BOLI tylko co 1-2 tyg trzeba go rozszerzyć (Wypowiedź riagi "śrubka") i wtedy trochę bardziej uciska na zęby ale tak to nic Smile

_________________
http://img207.imageshack.us/img207/728/sigkj.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1848720
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Pią 08 Paź, 2010 19:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja mam mieć aparat, albo coś, bo mam bardzo duże problemy przez szparę między górnymi jedynkami...

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Lunka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 4
PostWysłany: Nie 10 Paź, 2010 14:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za rady. Porozmawiałam z mamą i pójdziemy do ortodonty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grot11 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Pon 01 Lis, 2010 18:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

****



/żegnam pana - Nasty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |