| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Nauka
Autor Wiadomość
jacekkecaj Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 27
PostWysłany: Sro 29 Gru, 2010 17:16   Nauka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie.
Ciekawi mnie pewna rzecz: do jakiej szkoły po gimnazjum pasowałoby iść jeżeli chce się zostać lekarzem dentystą? Wiem, że później to na 5 lat do UM i roczny staż, ale gdzie najlepiej po gimnazjum? Aha - jakie przedmioty potrzebne są do nauki tego zawodu ?

Jeszcze mam jedno pytanie...

Jeżeli ktoś lubi i rozumie chemię to do jakiej szkoły może iść, jakiego zawodu się uczyć ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 30 Gru, 2010 10:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Liceum ogólnokształcące o profilu biologiczno-chemicznym? Chyba najlepszy wstęp na jakieś medyczne studia.

Jeżeli ktoś lubi i rozumie chemię to do jakiej szkoły może iść, jakiego zawodu się uczyć ?

Mógłbyś zawsze iść na chemię ale to bardzo, bardzo trudny kierunek, do tego bez specjalnych perspektyw w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Nie 02 Sty, 2011 21:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie biol-chem w LO, choć w niektórych liceach są jeszcze profile tzw. medyczne (dodatkowo wzmocniona fizyka). Teraz chyba większość uniwersytetów medycznych nie bierze pod uwagę fizyki (albo jest ona zamienna z matematyką,nie pamiętam), najlepiej po prostu poczytać na stronach danej uczelni.

Z chemią to też najlepiej na biol-chem, są też tworzone profile mat-chem,ale rzadziej.
A potem biotechnologia, analityka medyczna, mnóstwo jest kierunków powiązanych z chemią do wyboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 03 Sty, 2011 11:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I tak prawda jest taka że liceum ma Cię przygotować tylko do matury - wystarczy pewnie biologia i chemia, fizyka nieco we własnym zakresie, bo wiedza z liceum na studiach Ci się w żadnym stopniu nie przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 03 Sty, 2011 14:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fizyki chyba jeszcze gdzieniegdzie wymagają, ale rozsz. matura z tego była banalna w 2009 roku. Teraz pewnie podobnie.

W sumie warto znać jakbyś się zdecydował na jakiś inny kierunek. Na mojej uczelni się liczy na wszystko (łącznie z biotechnologią i chemią) poza, tfu, europeistyką.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |