| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
wkładki a mama
Autor Wiadomość
agniecha
Gość
PostWysłany: Sro 06 Sie, 2003 13:21   wkładki a mama

Czesc
Czytalam sobie troche to forum i widzialam ze piszecie o wkładkach...wiele z was pisalo kiedy dostalo od mamy pierwsze wkladki itp. Juz kiedys slyszalam o wkladkach ze sluzą one do wchlaniania wydzieliny sluzowej z pochwy. Mam taką wyjdzieline juz od gdzies roku i moj problem polega na tym ze strasznie sie czuje nieswiezo i mokro...raz sobie kupilam wkladki ( w opakowaniu bylo 10 sztuk) szybko je zuzylam...moja mamanie wiedziala ze mam wydzieline i ze kupilam wkladki...ktoregos dnia zaczelam jakos z mamą rozmowe o tym ...spytalam sie czym sie roznia wkladki odpodpasek ( chodziaz wiedzialam) a mama powiedziala ze to jest to samo !!! potem jej wytumaczylam ze w szkole uczyli nas ze wkladki sie uzywa codziennie pomiedzy okresami i ze one sluzado wchlaniania wydzieliny sluzowej...mamapowiedziala ze byc moze ale nigdy o tym nie slyszala...a pozatym ze to gluota bo bardzo duzo pieniedzy sie na to wywala...a ze tej wydzieliny nie leci tak duzo zeby trzeba bylo nosisc wkladki...Ale mi leci duzo!!! mamo tym nawet nie wie....moja mam nie wiedziala co to wkladki a gdy juz sie dowiedziala to i tak nic z tego nie wyszlo bo jak juz mowilam powiedziala ze to glupota...co ja mam robic??
Przejdź na dół
Party Boy

Dołączył: 06 Sie 2003
Posty: 6
PostWysłany: Sro 06 Sie, 2003 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

duża ilość wydzielinuy może świadczyć o wielu rzeczach, jesteś jeszcze zapewne w okresie dojrzewania, więc może być przejściowa, wiesz hormony, pierwsze doświadczenia miłosne seksualne itp. ale im więcej wydzieliny tym wcale nie gorzej, i nie musisz się wcale martwić

jeśli naprawde martwisz się o to, możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym, bądź sięgnąć po odpowiednią litraturę

_________________
wal rychu byle bez krzyków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agniecha
Gość
PostWysłany: Czw 07 Sie, 2003 13:46   wkładki

Mnie nie martwi duża ilośc wydzieliny wiem że to jest normalne !! Mnie martwi tylko to że moja mam nie wiedziała co to są wkładki a gdy jej już wytłumaczyłam stwierdsziła że to głupota...a ja czuje sie nie świezo i mokro...podmywam sie i zmieniam majtki dwa razy dziennie. Poprostu nie wiem jak powiedziec mamie ze mam ten śluz i namowic ją zeby mi kupowała wkładki skoro ona nawet nie wiedziała do czego one służą. Sama ich używa juz od dawna ale pod koniec okresu gdy krwawienie jest mniejsze a nie do upławów!! Pliss pomózcie...!!!!
Powrót do góry
ToJa Płeć:Kobieta
Aktywista
Jest mnie coraz mniej...
Aktywista


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Lip 2002
Posty: 607
PostWysłany: Czw 07 Sie, 2003 15:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Może dla mamy zrobiło się przykro, że nie wiedziała. Dzieci teraz wiedzą dużo więcej niż kiedyś. Spróbuj "podejść" mamę z innej strony. Poszukaj w necie jakiegoś artykułu na temat wkładek. Można znaleźć artykuły pisane przez lekarzy etc. Pokaż go mamie i spytaj co o tym sądzi albo poproś żeby coś ci wytłumaczyła. Wtedy poczuje się, że to ona Cię czegoś uczy, że jest Ci potrzebna. Najpierw jednak spróbuj zawyczajnie z nią pogadać. Powiedz, że dużo lepiej i pewniej się czujesz używając wkładek. To przecież Twoja mama i na pewno zrozumie.

_________________
Pijemy za lepszy czas
za każdy dzień, który w życiu trwa
za każde wspomnienie, co żyje w nas
niech żyje jeszcze przez chwilę
---
http://www.dziecionline.pl/pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
245765
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Czw 07 Sie, 2003 21:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Agniecha - po pierwsze gratulacje - doskonale rozegrałaś rozmowę z mamą!

Po drugie - w czasie, kiedy Twoja mama dojrzewała i miała tak obfitą wydzielinę jak Ty, to jeszcze nie było wkładek. Teraz zapewne ma znacznie mniej obfitą wydzielinę (i Ty za kilka lat będziesz miała mniej obfitą) i z jej punktu widzenia faktycznie wkładki są niepotrzebne.

Porozmawiaj z nią jeszcze raz i powiedz, że masz bardzo obfitą wydzielinę i że w szkole powiedzieli, że to normalne podczas dojrzewania. Powiedz, jak teraz czujesz się nieprzyjemnie.
Z tego co piszesz, masz bardzo mądrą mamę otwartą na Twoje problemy, więc masz duże szanse, że Cię zrozumie. Powodzenia!

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Weronika
Gość
PostWysłany: Pią 08 Sie, 2003 09:19   

Kwiat żeczzywiście Agniecho wykazałaś sie wielką odwagą bo niektórzy nie chcą porozmawiać z mamą lub tata Geek
Powrót do góry
hajdulka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 84
PostWysłany: Sob 09 Sie, 2003 22:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz mam to samo gdzy jescze nie mialam okresu prosilam mame o wkladki trudno mi bylo z nia gadac ale zrobilam to a mama powiedziala ze nie bo za duzo pieniedzy na nie wyda
!!! weic pogodzilam sie z tym chociaz bylo ciezko jesli masz swoja kase sama sobie kupuj i miej je w swoim pokoju Smile ja tak zcasmi robie Razz

_________________
zakochalam sie w 2 chlopakach .. i co ja mam zrobic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lolek

Dołączył: 10 Sie 2003
Posty: 9
PostWysłany: Nie 10 Sie, 2003 22:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a ja mysle ze twoja mama wie co to sa wkladki tylko wstydzila sie albo nei chciala Ci powiedziec o tym z tylko jej znanych powodow

wiec jezeli twoja mama ma zdanie ze to tylko wydawanie pieniedzy na marne to spytaj sie jej czy jej perfumy,antyprespirant lub cos podobnego co tez dba o zapach itp jest strata kasy napewno powie ze nie wiec twoje rzeczy tez nie sa na marne

bardzo dobrze ze chcesz sie czuc swierzo itd

pozdorwienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
PostWysłany: Sro 15 Paź, 2003 09:38   

ja mam podobny problem: powiedzialam mamie ze cuje się tak mokro (no sami wiecie udawalam ze nie wiem) a mama powiedziala ze pewnie sie przeziembiklam i przejdzie! ja wiem ze to bzdura (czyzby mama mi nuie chciala powiedziac??) no ale tak jest. A teraz juz nie poruszam tego tematu.
Powrót do góry
Narvana Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 12 Sie 2003
Posty: 223
PostWysłany: Sro 15 Paź, 2003 10:22   .. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm...moja mama nawet nigdy nie rozmawiała ze mna na temat dojrzewania! Sad moze ona jest nieodinformowana czy co...ja tam duzo wiem i z forum, z gazet i ze szkoly...sama juz nie wiem...ciekawe jak ja okresu dostane to jak ja jej powiem! ona nigdy ze mna nie gadala na zaden z tych tematow wiec bedzie mi jej to otrudno powiedziec...ale dobra nie martwymy sie na zapas... Sad

_________________
<b>Shannon Hoon</B>
26 wrzesień 1967- 21 październik 1995
<b>Kurt Cobain</b>
20 luty 1967- 5 kwiecień 1994
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2192645
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 15 Paź, 2003 21:27   

Wiesz asz trochę przykrą sytuacje ale porozmawiaj z mamą i powiedz że czujesz suie źle bez wkładki bo jets np. Ci mokro i czujesz dyskomfort twoja mama powinna to zrozumieć.
Powrót do góry
Bike_chan Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 22 Sie 2003
Posty: 148
PostWysłany: Czw 16 Paź, 2003 14:41   Re: .. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Narvana napisał/a:
hmmm...moja mama nawet nigdy nie rozmawiała ze mna na temat dojrzewania! Sad moze ona jest nieodinformowana czy co...ja tam duzo wiem i z forum, z gazet i ze szkoly...sama juz nie wiem...ciekawe jak ja okresu dostane to jak ja jej powiem! ona nigdy ze mna nie gadala na zaden z tych tematow wiec bedzie mi jej to otrudno powiedziec...ale dobra nie martwymy sie na zapas... Sad

Wiesz? to zupełnie jak u mnie. Moja mama nigdy o nicyzm ze mna nie rozmawia. A o "takich" sprawach zwłasza. Jedyny temat który czasami poruszamy, to nasze problemy z jej mężem. A o miesiączce jej nie powiedziałam, ale widocznie sama doszła do wniosku, że mam juz tyle lat co mam i, ze musze mieć... W sumie to smutne. czasem, jak sobie tak myślę o moich kolezankach, że one mogą rozmawiać ze swimi rodzicami o wszystkim, a moi praktycznie w ogóle sie do mnie nie odzywają...

A co do tych wkładek, to nie wiem... myśle, ze odpowiednie rozegranie rozmowy z mamą da skutek. niestety nie poradze ci w jaki sposób to zrobić... Sad

_________________
... to wszystko zależy od ciebie, do kogo będziesz strzelał
to wszystko zależy od ciebie, za co i kogo bedziesz umierał ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1444473
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |