| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
za mało sekt na liście!
Autor Wiadomość
~sceptyk
Gość
PostWysłany: Sro 14 Sie, 2002 14:20   za mało sekt na liście!

Witam!
Otóż na stronie http://dzieci.best.pl/Trudne_pytania/Sekty/opisy_sekt.htm
znalazłem pewną listę tego, co autor zakwalifikował jako 'sekty'. Pominąwszy niezbyt precyzyjną, a często i mijającą się z prawdą charakterystykę tych ugrupowań wyznaniowych, jestem głęboko przekonany, że na pierwszym miejscu tej listy powinna znajdować się największa sekta z obecnie działających, otóż ta na której rękach jest całe może krwi. Sekta założona w 325 n.e. przez poganina, "boskiego" cezara Konstantyna.
Przejdź na dół
Serwetus
Gość
PostWysłany: Czw 22 Sie, 2002 02:57   Sekty - córki jednej Matki Sekty

Smile Ze zdziwienie przeczytałem komentarz sceptyka. Nie sądziłem, że są jeszcze ludzie umiejący KRYTYCZNIE spojrzeć na aroganckie wypowiedzi jezuitów i dominikanów na temat tzw. "sekt".

Rozumiem dobrze intencje autorów tego serwisu, że kierują się najlepiej pojętym przez siebie dobrem swoich dzieci. I rzeczywiście wiele różnycg grup wyznaniowych prowadzi działalność przestępczą, przez co naraża swoich wyznawcow na różne niebezpieczeństwa.

Z drugiej jednak strony, nie mogłem się nadziwić czytając po raz kolejny, tym razem na tutejszych stronach, stworzoną przez dominikan charakterystykę "sekty". Niemalże WSZYSTKIE te cechy odnoszą się do Kościoła Katolickiego, do którego należy prawie 90 % Polaków.

Można zacząć od
pkt 1 - "Tylko oni" (jakże to znamienite w naszym KK),
pkt 2 - "Wódz" - nieomylny, kto go nie uznaje, ten błądzi i zasługuje na pogardę ...
pkt 3 - "zbawienie tylko u nich" - doktryna katolicka
pkt 4 - jeśli twoja "rodzina" nie należy do Kościoła, to powinieneś wybrać Kościół ponad rodzinę;
pkt 5 - "ścisły rygor i pranie muzgu" - zapraszam do każdego jednego seminarium duchownego, lub zakonu ...
pkt 6 - "nie ma swobody myśli" - no tak, bo w przeciwnym razie ekskumenika;
pkt 7 - "nikt inny" - jak Kościół dodaje ludzkie nauki do Biblii i się tym chlubi;
pkt 8 - "manipulacje psychiką" - i oczywiście "taize`owskie mantry" śpiewane przy świecach, - i wszystkie pozostałe opisane techniki doskonale pasują do praktyk Kościoła.

A więc tak naprawdę WCALE nie chodzi o to, że sekty to robią, bo my ich w tym nie tylko doganiamy, ale sami to wszystko stworzyliśmy, a oni nas naśladują. Chodzi jedynie o to, że oni NIE NALEŻĄ do nas, że się odważyli ODŁĄCZYĆ i nie mówić tak jak nakazuje Matka Sekt - Kościół.

Bardzo proszę o wybaczenie tak ostrych słów, wiem, że ktoś może się czuć urażony moją wypowiedzią, ale tak nie można: obrzucać błotem innych czyniąc dokładnie to samo i nie dać prawa obrony. Ja jestem zawsze oburzony taką postawą.

To jest dopiero majstersztyk manipulacji ludzkimi umysłami. I wcale mnie nie dziwi, że autorami takich pseudo "denificji" są dominikanie i jezuici, bo to właśnie oni w ciągu wieków splamili swoje ręce krwią niewinnych kobiet, mężczyzn i dzieci, za to tylko, że odmówili posłuszeństwa kościelnej doktrynie.

Wstyd, naprawdę wstyd, oświeceni ludzie, a nie umią samodzielnie i krytycznie patrzeć na otaczającą rzeczywistość i ślepo powtarzają jezuickie wypociny.

Z poważaniem i prośbą wybaczenia stanowczego tonu wypowiedzi:

http://www.serwetus.republika.pl[/url]
Powrót do góry
Katolik
Gość
PostWysłany: Czw 28 Lis, 2002 23:13   Lista sekt

[b]Czy trzeba robić listę sekt?
Lepiej może przyjgladac się zachowaniom poszczególnych grup i dopiero po ich zachowaniu okreslać, czy jest to sekta. Choc wiele grup zostało już sprawdzonych i wiadomo, że są klasycznymi sektami. Dotyczy to przedstawionych grup w tym serwisie. A do tego dodałbym wyznawców Branhama, których to proponuje nam Servetus.
Co do Koscioła katolickiego, to trzeba być niepoważnym, żeby zarzucać, że jest sektą. Choć zdarza się, że jakaś grupa wewnatrz Koscioła zachowuje się po sekciarsku. Na szcęście jest władza zwierzchnia, która koryguje lokalnego lidera-guru w parafii.
Dala mnie nie jest problemem czy iść na spotkanie jakiejś nieznanej grupy. Nie chodzę. Problemem jest dla mnie jak stać się blizszym Jezusa w moim Kosciele. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo radości!
Powrót do góry
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Sro 18 Cze, 2003 15:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Więc podaj mi róznice wyznaniową między przykładną sektą która nie stałą się jeszcze religią a Kosciołem Katolickim ???

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mr.Spike Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Cze 2003
Posty: 46
PostWysłany: Sro 18 Cze, 2003 19:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie no majter_Feanor to mój guru

a kościół to najgorsza z sekt i do tego zalegalizowana- zresztą popatrzcie sobie na jego historie oraz zachowanie kleru
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
apocowam
 
Numer ICQ
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Pon 14 Lip, 2003 11:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niemówiąc o ciemnocie średniowiecznej, fanatyzmowi religijnemu i wyprawach krzyżowych które zniszczyły wiele kultur i dubr w imię "krzewienia" wiary Chrześcijańskiej !

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Czw 30 Paź, 2003 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widać temacik na zmarł (z powodu braku chętnych do konwersacji) więc proponuje go ZAMKNĄĆ.....

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |